Otravná ženská 13

12. září 2014 v 10:55 | IceSun685 |  Otravná ženská
Temari šla pomalu ulicí a mířila do Shikamarova bytu. Mladík by nejspíš nebyl nadšený, že jde sama, ale dívka řekla Hinatě, že je to v pořádku a že ji nemusí doprovázet. I tak ji ale mladá Hyuuga opustila, až když byl vchod od domu na dohled. Temari její péče sice trochu rozčilovala, ale na druhou stranu trvalo docela dlouho, než se jí Hinata otevřela a začaly se bavit docela normálně, tak to nechtěla pokazit.
Blonďatá kunoichi se při vzpomínkách na to pousmála. S Hinatou to bylo dost těžké. Když mluvila o Konoze, svém týmu a jejich sensei, tak byla stále dost nervózní a nejistá, neustále se zasekávala, nebo klopila oči k zemi. Až když se rozpovídala i Temari, tak se Hinata trochu osmělila a nakonec to s ní nebylo zase tak špatné. Díky tomu taky Temari nechtěla, aby se kvůli doprovodu pohádaly a raději se Hinatě podřídila, i když ji ta péče docela rozčilovala, ale to nakonec i v případě Shikamara.
Písečná kunoichi se krátce pousmála a pokračovala ke dveřím. Ještě překonat několik schodů a bude doma, tedy u Shikamara doma, jak si musela připomenout.
V duchu se také vrátila k jedné části jejich rozhovoru, který ji zaujal nejvíc.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Ples?" zopakovala po ní blondýnka nechápavě. V Suně nic podobného neprovozovali. Samozřejmě, že tam měli oslavy a festivaly, ale to nezahrnovalo žádné zvaní, které zmínila Hinata.
"Ano." přitakala dívka a pokračovala: "Všichni shinobi, kteří se v posledních deseti letech stali chuuniny tam musí pozvat nějakou kunoichi a společně přijít. Pokud to nesplní tak budou muset dělat D mise, ale nevzpomínám si, jak přesně to Kiba říkal." zaváhala dívka, ale Temari nad tím jen mávla rukou. "Jedinou omluvou pak je, když jsi na misi." dokončila tedy Hinata.
Blonďatá žena se nad tím zamyslela a pak se zeptala: "A co když jsi mezitím udělala jouninské zkoušky?"
"To je jedno, i tak splňuješ podmínku, že jsi se stala chuuninem." zakroutila hlavou dívka.
Temari jen zmateně zamrkala, protože nečekala tak pohotovou odpověď, a Hinata jí proto řekla: "Bratranec to tak má."
"Aha." vypadlo z její společnice a v duchu si vzpomněla na mladíka, kterého s Shikamarem potkali.
"Ano dopoledne jsme se viděli." řekla dívka a následně doplnila: "Měl dobrou náladu."
Její společnice se krátce usmála, než řekla: "To proto, že se konečně zeptal Tenten na ten ples a ona souhlasila."
Temari se trochu ušklíbla, než zabručela: "Tak konečně jo?"
I Hinata se ušklíbla a odpověděla: "Už se na to chystá dva dny a vždycky raději couvnul, už jsem z něj byla na mrtvici."
Její společnice se nad tím pousmála a napadlo ji, že Neji Tenten asi nevidí jen jako kamarádku a týmovou partnerku. Sama si dívku přirozeně pamatovala a občas se cítila trochu provinile při vzpomínce, jak spolu bojovaly. Snad by se jí za to mohla zpětně omluvit, ale vždycky u toho někdo byl a tak to blondýnka nechtěla připomínat.
"A jak jsou na tom vlastně kunoichi s tím pravidlem?" pokusila se odvést pozornost od dívky s dvěma drdoly.
"Vlastně hůř, protože my musíme počkat, jestli nás někdo pozve, a když to nevyjde, tak budeme taky muset dělat mise." odpověděla dívka, ale nezdála se, že by ji to nějak zvlášť trápilo.
"Takže ty už někoho máš?" zareagovala Temari pohotově a šibalsky se usmála, zatímco rudnoucí Hinata uhýbala pohledem.
"Kiba-kun…mi to domluvil s…s…Na…Narutem-kun." vykoktala ze sebe dívka a Temari roztáhla široký úsměv, bylo zřejmé, že je do něj Hinata zamilovaná.
"Tak mi řekni poslední věc." odvedla Temari její pozornost jinam. "Proč vaše Hokage něco takového vlastně organizuje?"
Hinata se v odpověď na to usmála a prohlásila: "Nevěřila bys, kolik chuuninů se teď hlásí na mise." a obě dvě se v zápětí rozesmály.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Temari se v myšlenkách vrátila do přítomnosti a pod rohoží našla klíč od bytu, který v zápětí použila a vešla dovnitř.
Kunoichi se trochu usmála, když ho uviděla sedět v křesle, a po vyzutí zablácených bot vyrazila do obýváku, kde seděl.
"Tak jaký byl oběd číslo dvě?" zeptala se s úsměvem, který jí mladík vrátil a postavil se.
"Docela dobrý a co Hinata?" vrátil jí otázku.
Kunoichi se trochu ušklíbla a zamířila k němu, aby se posadila na vedlejší křeslo. "Ze začátku byla trochu nejistá, ale nakonec to docela šlo."
Shikamaru snad úlevně vydechl, než prohlásil: "I tak bych ti to ale chtěl vynahradit. Nakonec to já ti mám dělat společnost."
Písečná kunoichi se krátce zamračila. Byla ninja a tak obecně nesnášela překvapení, protože většina z nich byl zákeřný útok zezadu. I tak se ale zeptala: "A to jak?"
"To bude záležet na tom, jestli se cítíš ještě na jeden výlet." prohlásil mladík a když blondýnka přikývla, tak jí pokynul rukou ke dveřím, kterými před chvilkou prošla.
Temari mu okamžitě vyhověla a zase se obula, zatímco on bral sebou jakýsi batoh.
"Zdá se, že už jsi na mě připravený." prohlásila Temari s ušklíbnutím a přemýšlela, jak dlouho se na to vlastně připravoval.
"Tak trochu." přiznal mladík a podal jí bundu. "Půjdeme docela daleko do lesa, tak ať ti není zima."
Kunoichi přikývla a vzala si bundu, ale v duchu se otráveně sama sebe zeptala: 'Co všichni máte s těmi stromy?'

Mladík ji vedl cestičkami mezi stromy, aniž by byť jednou zaváhal, což Temari přišlo neuvěřitelné, protože jí všechno kolem připadalo stejné. Nebyla ani schopná odhadnout, kam se to vlastně vybrali, jen to, že je to mimo Konohu, protože prošli její severní bránou. Dívka nebyla ani schopná odhadnout, jak daleko vlastně míří.
Už teď byla vlastně dokonale ztracená. Samozřejmě by stačilo, kdyby zamířila na vrchol některého ze stromů a rozhlédla se. Pak by jistě našla Konohu, protože neběželi zase tak dlouho.
"Tahle část lesa patří mojí rodině." řekl jí Shikamaru nečekaně a zpomalil natolik, že po pár dalších metrech už neběželi, ale pomalu se procházeli.
Temari se příliš netrápila tím, k čemu je dobré vlastnit les, a raději upírala oči na svého společníka, který bude jistě pokračovat.
Bylo vlastně docela zvláštní, že se tu vůbec necítila nervózně tak, jako když šla s Hinatou, a přitom teď byli mimo zdi Konohy a nebezpečí tak bylo mnohem větší. Nějakým způsobem její srdce vědělo, že se jí nic nestane, a její hlava tak neměla šanci.
V tu chvíli se něco dotklo jejího ramene a dívka vyjekla a okamžitě vyrazila dopředu. Její společník ovšem zareagoval na ten zvuk a naopak se vydal dozadu k ní, takže do sebe narazili. Z takové blízky to sice moc nebolelo, ale i tak spadli do spadaného listí a trávy.
"Auu…" zaskuhrala dívka a protírala si čelo, kterými se srazili, a úplně zapomněla, jak na záhadný dotek, tak na skutečnost, že na něm vlastně leží.
Ani jejího průvodce to ovšem moc netrápilo, protože i on si třel čelo, takže tam několik sekund zůstali ležet, než si to Temari uvědomila a rychle z něj vstala.
"Promiň." vyhrkla s rudými tvářemi a i mladík začínal rudnout, když si pomalu uvědomil, jak leželi.
Teprve potom si Temari uvědomila i příčinu jejich srážky a podívala se za sebe.
Jen kousek od ní se na ni zvědavě díval obrovský jelen a dívka tak na okamžik ztuhla. Zvíře se jí z nějakého důvodu zdálo nebezpečné, i když sama byla ninja.
"Tohle jsou jeleni klanu Nara, které chováme." ozval se za ní mladíkův hlas a i on se postavil. "Vzal jsem tě sem, abych ti je ukázal."
Temari se při těch slovech lehce usmála a natáhla k jelenovi ruku se slovy: "Jsou krotcí?"
"Jak kdy." odvětil mladík trochu nejistě a podíval se na klidně stojícího jelena.
Její ruka se zastavila v půli cesty a dívka se na něj napůl otočila, aby vyslovila otázku, kterou mladík mohl snadno uhodnout: "Co znamená jak kdy?"
Shikamaru se na ni nejistě pousmál a odpověděl: "Kdybys přišla sama, tak by na tebe pravděpodobně zaútočili, ale tím, že jsem tě sem přivedl, by to mělo být v pořádku."
Dívka trochu zbledla a zopakovala: "Mělo být?" ale v tu chvíli na dlani ucítila dotek a trochu strnule se za ním otočila. Jelen vložil hlavu do její připravené dlaně a Shikamaru se za ní široce usmál, protože to zřejmě bude v pořádku.
Temari ho trochu váhavě pohladila po čumáku a lehce se na něj usmála.
"Líbíš se mu." ujistil ji Shikamaru a nechal svou společnici, aby se s jelenem přivítala, zatímco přicházeli další.Tak trochu to trvalo, ale to snad nevadí. :)

Předchozí díl---------------------------------------------------------------------Další díl
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama