Nebylo nám přáno 13

26. listopadu 2014 v 11:07 | IceSun685 |  Nebylo nám přáno
Kushina stála před zrcadlem a prohlížela si své vlasy. Byly svázané do perfektního drdolu až na tři prameny na pravé straně, které neposlušně trčely a padaly. Dívka unaveně vydechla a drdol zase rozpustila, tak jako to dělala už asi půl hodiny. Znovu si své vlasy prohlédla a s výrazem značícím nespokojenost je začala zase vyčesávat.
Její snažení, ale přerušila teta, která jí trochu nervózně řekla: "Jsou tu nějací kluci a chtějí s tebou mluvit."
Kushina jen přikývla a s myšlenkou, jestli se o ni teta náhodou nebojí, vyrazila ke dveřím. Bylo nezvyklé, že ji nevyhubovala ani nic podobného. Možná už stihla vyhubovat její nové kamarády, že neznají všechny zásady slušného chování, ale s tím už Kushina nemohla nic udělat. Maximálně se jim pak za to omluví, pokud by z nich náhodou vypadlo něco takového.
"Ahoj." pozdravila ji maska zamyšlené opice Shikakovým hlasem. Možná právě ty masky její tetu znervóznily, že úplně zapomněla být protivná.

"To už je tolik?" zeptala se a přeletěla pohledem Chouzovo prasátko a Inoichiho pejska s vypláznutým jazykem.
"Jo. Vezmi si masku a můžeme jít." prohlásil vesele Inoichi a pravděpodobně si ji prohlédl.
V tomhle měl pravdu, dívka už na sobě měla své oranžové kimono s velkými květy, ale její vlasy zůstávaly rozpuštěné.
"No já se ještě musím upravit." namítla a pokusila se zmizet uvnitř.
"Co chceš upravovat? Kimono máš dobré a pudrovat nos je zbytečné." pokrčil rameny Shikaku a opřel se o zeď.
"No, vlasy." dostala ze sebe dívka nakonec po chvilce váhání.
"Vypadají dobře, a i kdyby ne, tak tebe stejně nikdo nezná." přel se chlapec dál. Jeho argument byl možná pravdivý, ale nijak zvlášť ji nepotěšil.
Kushina ale neměla žádný dobrý argument, proč s nimi dělat něco dalšího, když vypadají obstojně, a tak rezignovaně vyšla ven a nasadila si masku, která doteď ležela na stolku vedle dveří. V duchu vlastně byla ráda, že ji teta mezitím nestihla vyhodit, jak to s jejími věcmi občas dělává.

Když Kushinu dovedli na náměstí, zůstala zírat. Všude visely lampióny a lidé chodili v různobarevných kimonech s vějíři a květinami v rukou. Jediným osvětlením bylo právě to neuvěřitelné množství lampiónů, které visely na stáncích i budovách. Inoichi měl sice pravdu v tom, že jde o malý karneval, protože veškerá výzdoba se vztahovala jen na to náměstí a stánků nebylo tolik, kolik by v tak velké vesnici očekávala, ale i tak to byl úžasný pohled.
Kushina byla vděčná za masku na své tváři, protože nikdo nemohl vidět, jak zírá s otevřenou pusou. Trvalo snad celou minutu, než začala kluky zase vnímat a i tehdy obdivovala všechno kolem sebe, protože v její zemi se nic podobného nekonalo.
Shikaku si odkašlal a vážným a důležitým hlasem se zeptal: "Doufám, že se ti to líbí."
Dívka jen těsně zadržela smích a tak raději jen souhlasně přikývla.
Inoichi se pobaveně ušklíbl bez obav, že by ho někdo viděl a nabídl Kushině rámě. Dívka ho přijala a raději mlčela, protože se obávala, že se z vážného a galantního gesta stane komedie hned, jak vyprskne smíchy. Mladík, kterého Inoichi předběhl, se místo jejího pobavení naštvaně zamračil, ale právě teď to nemohl nikdo postřehnout.

Ze začátku bylo všechno perfektní, ale potom se Inoichi i Shikaku začali předhánět s tím, kdo toho pro ni udělá víc a Kushině to začínalo připadat jako by byla trofej. V původně veselé atmosféře se dívce začínalo špatně dýchat, a jelikož se Chouza někde ztratil během procházení stánků s jídlem, neměla už nikoho, kdo by jim připomněl meze.
I když to vlastně byla ona, kdo byl středem zájmu, zdálo se, že ji ani jeden neposlouchá. Začala trochu panikařit, když se kluci začali pošťuchovat a ona, která neměla kam utéct, se jen krčila u zdi a snažila se nevnímat případná lehká drcnutí, která utržila, když do sebe začali strkat pořádně.
Dívka na chvíli zavřela oči a modlila se, aby je to přešlo rychle. Jakoby někdo vyslyšel její přání, najednou bylo ticho. Rudovláska otevřela oči a pohledem se zastavila na ženské postavě naproti ní, která shlížela na oba chlapce. Kluci zůstali sedět na zemi a ani nedutali.
Cizí dívka zvedla hlavu a pravděpodobně se na ni podívala, než řekla: "Pojď za mnou."
Kushina se nehádala a okamžitě vyrazila. Doufala jen, že žena nepromluvila na některého z jejích hlavu si držících společníků.

"Tak kdopak jsi?" zeptala se dívka, když byly dost daleko od kluků.
"Uzumaki Kushina." vyhrkla stále trochu zaraženě a zeptala se: "A ty?"
"Jmenuju se Yoshino." odpověděla žena a zvedla masku nahoru na čelo, zatímco se posadila k jednomu ze stánku a objednala dvě horké čokolády.
Kushina si k ní přisedla a už o něco jistěji se zeptala: "Co jsi jim udělala?"
"Oba dostali hezky pěstí do hlavy, očividně to nečekali, jinak by asi nespadli." ušklíbla se trochu pobaveně a prohlížela si Kushinu, která už si taky nadzvedla masku.
"A vy se znáte?"
"Ani moc ne, nejsem kunoichi, spíš se známe od vidění." odpověděla dívka a pousmála se nejistotě své společnice.
"Aha." vypadlo z Kushiny překvapeně a byla přesvědčená, že dívka vedle ní odpovídá popisu ninji mnohem víc než kluci nebo ona sama.
"Tak mi řekni, co to s tebou vyváděli." změnila černovláska téma a otočila se na ni.
"No my jsme…" "Vaše čokoláda." přerušil ji prodavač a Kushina nějak ztratila nit.
"Klidně pokračuj." vybídla ji Yoshino a usrkla ze svého hrnku.
Kushina ji napodobila a teprve potom váhavě odpověděla: "Byli jsme spolu na karnevalu, nejdřív se chovali normálně, ale potom jako by se zbláznili."
"No jo kluci, co bys chtěla." prohlásila dívka a protočila oči v sloup.
"Ty na ně nemáš moc dobrý názor co?" zeptala se Kushina s lehkým úsměvem.
"Oni nejsou špatní, jen ještě nedospěli." prohlásila černovláska trochu zamyšleně a pohrávala si s hrníčkem.
Kushina se lehce zamračila, než po ní váhavě zopakovala: "Nedospěli?"
"No víš, většina holek našeho věku je zamilovaná do Minata. Znáš Namikaze Minata ne?" zeptala se pro ujištění, i když jí připadalo naprosto nemožné, aby její společnice nevěděla něco takového, a pokračovala teprve po tom, co Kushina přikývla. "Minato je hezký, talentovaný, milý, klidný a hlavně rozumný, to je hodně důležité. Ostatní kluci jsou většinou hrozní divoši a nedochází jim, jak hloupě se občas chovají."
Kushina si vybavila svůj nedávný zážitek a i přes to se jich zastala: "Ale oni nejsou tak špatní, když je poznáš."
"Já neříkám, že jsou špatní, jen Minato je lepší a většina holek vidí jen ho a ostatní s ním porovnávají."
"Ty mezi ně asi nepatříš co?" nadhodila Kushina a v duchu si vybavila blonďatého ninju. Všechny ostatní dívky jí nejspíš závidí, že je v týmu zrovna s ním, i když ona ho zatím tak úžasným neshledala.
"Upřímně ani moc ne." odvětila se smíchem a Kushinu napadlo, proč takové dívky kluci nevidí? Yoshino očividně nebyla zamilovaná do Minata a kluci si toho vůbec nevšimli, jinak by tu určitě neseděla černovláska s ní, ale s nějakým přítelem.
"Měla bych jít, myslím, že už se uklidnili a zamysleli se nad sebou, tak by to mělo být v pořádku." prohlásila Kushina když dopila čokoládu a na stole nechala peníze.
Yoshino za ní ještě zavolala: "Ráda jsem tě poznala." což jí musela Kushina oplatit souhlasem, protože i ona byla ráda za tohle setkání.Tak nová postava na scéně, a pokud si ji náhodou někdo nespojil její jméno s postavou Shikamarovi matky, tak by to měl právě teď udělat. ;)

Předchozí díl---------------------------------------------------------------------Další díl
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama