Překvapení 12

8. prosince 2014 v 19:32 | IceSun685 |  Překvapení
Itachi už několik minut stál v prázdném sále a čekal na někoho, kdo se očividně rozhodl nepřijít.
Kisame se na něj omluvně usmál a šel se po ní podívat.
Netrvalo však dlouho a zase se vrátil s lehkým úsměvem a slovy: "Usnula, chudinka."
"Tolik k tomu jejímu jsem v pohodě." prohlásil Itachi trochu sarkasticky.
"Nech už toho, nemusíš být tak protivný." namítl Kisame a zamračil se na něj.
"Nebyl jsi to vždycky ty, kdo mi říkal, že jsem moc mírný a hodný?" zeptal se Itachi a měřil si ho pohledem. Na jeho týmovém kolegovi bylo něco špatně a on chtěl vědět, co to je.
"Jsi naštvaný, že tu musíme tvrdnout a trénovat ji. To chápu, ale nemusíš být na ni zlý, ona nemůže za to, že ti to Pein dal za úkol." namítl Kisame trochu naštvaně. Bylo to jako by ho ta milá nálada, kterou měl v její přítomnosti, právě přešla.
"Můžeš mi říct, proč jsi na ni tak strašně milý?" zeptal se Itachi popuzeně.
Žralok se nad tím zamyslel a zkoumavě si itachiho prohlédl, než navrhl: "Jen když slíbíš, že budeš přívětivější."
"Fajn." souhlasil Itachi.
"Dobře tak pojď se mnou, nechci, aby to náhodou slyšela." prohlásil trochu nervózně muž s modrou kůží a vydal se zpátky k jejich pokojům.


"Tak zpusť." pobídl ho Itachi, když za nimi zaklaply dveře Itachiho pokoje.
"Dobře, myslím, že jsem ti říkal, že jsem nepoznal vlastní rodiče." řekl Kisame a posadil se na Itachiho postel.
"Ano našli tě dva ninjové a ujali se tě, když jsi byl mimino, správně?" ujistil se Itachi a opřel se o stůl. Nedokázal být v tu chvíli tak klidný, jak by si před Kisamem přál. Žralok se mu o tom samozřejmě zmínil lhostejně a jen tak mezi řečí, ale byla to velmi osobní věc, která se muže před Itachim velmi dotýkala, i když by to nikdy nezmínil.
"Ano." potvrdil Kisame a trochu váhavě pokračoval: "Nejspíš to udělali, protože nemohli mít vlastní děti."
"To nic nemění na tom, že tě zachránili." namítl Itachi a váhavě se usmál. Jeho hněv trochu vyhasl při snaze být v tuhle chvíli ke Kisamemu shovívavý.
"Ano, jistě a hlavně později skutečně dítě měli, ale stejně se ke mně chovali pořád stejně." řekl a sám pro sebe se usmál při vzpomínce na jedno z mála šťastných období jeho života.
"Takže jsi dokonce měl sourozence? To jsi mi nikdy neřekl." prohlásil Itachi se zvědavostí a přišel trochu blíž.
"Oni brzy umřeli a moje nevlastní sestra už neměla nikoho, kdo by se o ni postaral, jen mě." pokračoval Kisame trochu sklesle. "Bylo jí dvanáct a mně dvacet. Bylo mojí povinností se o ni postarat, ale nikdy mi to nevadilo, měli jsme se rádi."
Kisame se krátce podíval na Itachiho, nejspíš u něj hledal porozumění, protože i mladý Uchiha měl sourozence, na kterém mu záleželo.
"Bylo to asi těžké co?" zeptal se Itachi s chápavým výrazem ve tváři, ale byla tak i stopa po soucitu. Už tušil, jak to dopadne.
"Bylo to těžké, to máš pravdu, ale moje sestřička se vždycky snažila být statečná a silná. Svým způsobem se vlastně neustále přetvařovala. Možná si myslela, že když jsem silný já, tak ona musí být taky, ale já byl silný kvůli ní." řekl tím nejsmutnějším tónem, který u něj Itachi kdy viděl. "Navíc všichni ve vesnici vždycky působili tak chladně. Nikdo nikdy neukazoval slabosti, nebo třeba soucit. Byly to prostě těžké časy pro celou vesnici. Je dobře, že už je to jiné."
Itachi nic neříkal, tohle bylo nejspíš něco, co musel ze sebe Kisame nějak dostat a popohánění mu v to jistě nepomůže.
"Vždycky se snažila zapadnout a dělat se silnou, ale ona prostě silná nebyla, z venku ani zevnitř." řekl a smutně zakroutil hlavou. "Vždycky byla strašně citlivá, hodná a bojácná. Byla to prostě obyčejná dobrosrdečná holka, která si měla najít hodného muže a zůstat s ním. Někde, kde se všichni znají a pomáhají si. To by myslím bylo něco pro ni." pokračoval zkroušeně dál. "Moje sestřička ale tu šanci nedostala, když jí bylo patnáct, tak se do vesnice dostalo pár nepřátel. Neměla se o nic pokoušet. Nebyla ninja, ale i tak se je pokusila zastavit, snažila se být statečná a silná, jenže za to zaplatila." dokončil a jeho oči se zaleskly. Tohle bylo očividně Kisameho slabé místo a to si Itachi myslel, že ninja snad žádné ani nemá.
"Mrzí mě to." špitl Itachi a podíval se do země. Bylo jasné, proč byl na Miroko tak hodný. Nejspíš se jí v mnohém podobala. Zvlášť v té snaze být silná před ostatními a neukázat své pravé já.
"To nemusí, Itachi, já tam nebyl, když mě potřebovala, a na tom nic nezměním." namítl Kisame a postavil se. "Chci té holce dát šanci. Musí to být pro ni těžké."
"Tak bychom jí to mohli ulehčit a být milí co?" zeptal se Itachi a sám pro sebe se usmál.
"Ano, to bychom mohli." souhlasil Kisame a i on se trochu pousmál. "Můžeme začít tím, že ji necháme vyspat."
"Ano, cesta ji dost unavila a ten šplh snad ještě víc. Dokonce spadla." řekl Itachi trochu nepřítomně a vyrazil z pokoje ven.
"Jak to myslíš spadla???" vyhrkl vyděšeně Kisame.
"Jednoduše, sklouzla a já ji chytil." odpověděl Itachi jakoby nic.
"To jsem vůbec netušil." zavrčel Kisame zdrceně. "Kdybys tam nebyl tak by zemřela."
"Proto jsem chtěl lézt jako poslední, trochu jsem se téhle možnosti bál. Nakonec ta skála se celkem drolí, když nevíš, kde se chytit." řekl Itachi a potom dodal: "Nevyčítej si to, když se vlastně nic nestalo."
"To jen, že jsem tam zase nebyl, když mě ona potřebovala." zabručel trochu zdrceně.
"Ona není tvoje sestra." namítl Itachi opatrně.
"Já vím, ale je jí strašně podobná. Nemyslím jen chování, ale i podobou." zašeptal Kisame smutně.
"Nevím, co ti říct, aby ti bylo líp." přiznal trochu váhavě Itachi. Tohle byla úplně nová situace, Kisame nebýval smutný ani sentimentální.
"Nemusíš nic říkat, Itachi, já jsem v pohodě, to jen, že když k nám Miroko přišla tak měla sestra výročí smrti. Bylo to trochu zvláštní, vždycky jsem si sestru představoval nějak takhle a najednou tu je holka, co se jí tak podobá." vysvětlil Kisame a zakroutil hlavou.
"Myslím, že si půjdu lehnout, Itachi, zatím se měj." řekl Kisame dřív, než stačil Itachi jakkoliv zareagovat, a odešel z jeho pokoje. Mladý Uchiha se jen sám pro sebe mračil.Tak i Kisame je člověk, i když je to s podivem, ale nebojte, on se z toho vzpamatuje. :D

Předchozí díl---------------------------------------------------------------------Další díl
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama