Otravná ženská 15

5. února 2015 v 11:20 | IceSun685 |  Otravná ženská
Když se ráno Temari probudila, byla překvapená už jen z toho, že se jí včera vůbec podařilo usnout. Sice ji trápil žaludek, ale i tak raději ještě zůstávala v posteli. Nebyla si vůbec jistá, jak se má k mladíkovi chovat, až se s ním uvidí.
'Možná ještě spí.' napadla dívku spásná myšlenka, protože potom by mohla proklouznout do koupelny a alespoň se dát do pořádku, než i uvidí s rozcuchanou hlavou.

'Tak moment, proč mě tohle trápí?!' zakřičela na sebe dívka v duchu a téměř vyskočila z postele. Chovala se jako hloupá husa. No a co, že byla rozcuchaná, na tom přece nezáleželo. Bylo i jedno, co si obleče, i když nad tím přemýšlela už dobrých dvacet minut. Byl to nakonec jen Shikamaru ne feudální pán nebo člen rady, před kterými záleželo na jejím vystupování a zevnějšku. Přesto ji to nikdy netrápilo tolik jako teď.
'Jsem hloupá!' vynadala si v duchu znovu a oblékla si své černé kimono. Nemusela vymýšlet přece nic jiného a stejně tady neměla žádné oblečení, kterým by na něj mohla dělat dojem. 'Ani žádné na ples.' připomněla si v duchu a konečně tak měla záminku, proč odsud vypadnout a vyhnout se mu.
Tiše vyklouzla ze dveří a rozhlédla se po bytě. Mladíka sice nikde neviděla, ale cítila vůni čaje, takže určitě nespí. Možná nebyl nikde na dohled, ale i tak Temari bytem prošla tiše jako myška a vklouzla do koupelny.
V rychlosti ze sebe udělala zase člověka, ale i když byla hotová, tak se nedokázala přimět vyjít z koupelny. V duchu si tak musela znovu vynadat do hlupaček, aby se donutila vyjít ven. Trochu doufala, že bude Shikamaru stále pryč, ať už zmizel kamkoliv, ale mladík seděl u stolu a trochu nervózně se na ni díval, čímž Temari moc neuklidnil.
"Dobré ráno." pozdravil ji s trochu křečovitým úsměvem a Temari mu ho vrátila snad ještě horším.
"Dobré." řekla trochu váhavě a posadila se naproti němu. S pohledem upřeným na stůl se pak překvapeně zeptala: "Tys byl nakoupit?"
"No… ano, skoro nic tady nebylo." odpověděl mladík a nalil Temari čaj.
"Díky." špitla dívka, která ještě stále byla u skutečnosti, že Shikamaru si přivstal, aby koupil čerstvé pečivo. Měla z něj spíš dojem člověka, který vstane dobrovolně až na oběd.
"Bude to mezi námi pořád tak… divné?" zeptal se Shikamaru náhle a přerušil tak tok jejích myšlenek.
"Takže to tak nepřijde jenom mně?" vrátila mu otázku s pousmáním.
I Shikamaru se usmál, než prohlásil: "Rozhodně ne, ale teď vážně, jak to mezi námi vlastně je?"
"Já nevím." přiznala Temari zamyšleně. Mladík rozhodně udeřil na jádro problému. Každý byl z jiné vesnice a navíc i jejich povaha byla tak strašně rozdílná. "Neklapalo by to." zašeptala spíš pro sebe, ale mladík ji docela jistě slyšel.
"A musíme se tím trápit?" položil otázku, kterou dívku zmátl a zvedl se ze židle, aby si mohl sednout hned vedle Temari a vzít ji za ruku. "Můžeme tomu nechat volný průběh a časem se ukáže ne?"
Jeho otázka vyvolala na blondýnčině tváři lehký úsměv a na chvíli se zadívala na jeho ruku, která váhavě stiskla tu její.
"Asi máš pravdu." řekla Temari nakonec. "Nějakou dobu ještě v Konoze budu a potom to vyřešíme. Stejně si myslím, že se do té doby určitě pohádáme."
"To je možné." prohlásil mladík s pousmáním a naklonil se k ní, aby ji mohl políbit. Když pak odtáhl své rty od těch jejích, prohlásil: "Budu muset jít za Asumou-senseiem, můžu tě tady nechat?"
"A bude vadit, když i já půjdu ven? Samozřejmě se budu držet přeplněných ulic, abych byla v bezpečí." zeptala se s ujištěním.
Shikamara sice prosba překvapila, ale nemohl nesvolit, když se na něj umívala: "Pak zamkni, až budeš odcházet."
"Rozkaz." řekla dívka s úsměvem a ještě se k němu natáhla pro další polibek, než ho nechala odejít.

Zatímco Shikamaru mířil za svým senseiem, Temari v klidu dojedla snídani a potom vyrazila do města s myšlenkami proudícími všemi směry. Ani tak ale nezapomněla vzít klíč z háčku u dveří a zamknout, takže Shikamaru mohl být klidný, pokud jde o jeho věci. Jestli bude tak klidný i pokud jde o Temařino bezpečí už byla věc druhá. Dívka ovšem neplánovala chodit po vesnici sama a nejen kvůli své bezpečnosti. Tohle byla pořád cizí vesnice, ve které se nevyznala, takže pokud měla sehnat něco, v čem by mohla jít na ten ples, tak bude potřebovat něčí pomoc a ona znala dobře jen jednu dívku.

"Sensei?!" ozvalo se zavolání doprovázeno klepáním, ale nezdálo se, že by byl Shikamarův sensei doma. Mladíka sice napadalo ještě další místo, kde by mohl být, ale tam raději nešel. Jemu by se taky nelíbilo, kdyby někdo přišel, když by byl s Temari.
Shikamaru se trochu zarazil, jak nad ní už teď přemýšlí, ale pustil to z hlavy. Pokud nenajde sensie, tak se bude muset obrátit na někoho jiného a on naštěstí stál jen kousek od květinářství Yamanaka.
Když pak vešel dovnitř, tak za pultem skutečně našel Ino.
"Ahoj, Shikamaru." zavolala na něj dívka hned, jak vešel, se zářivým úsměvem.
"Ahoj." vrátil jí pozdrav a vyrazil k ní, protože nechtěl mluvit moc nahlas.
"Kde máš Temari?" zeptala se Ino a Shikamara bezděčně napadlo, jak by dívka asi reagovala, kdyby zjistila, že místo za senseiem šel za svou bezesporu atraktivní kamarádkou.
"O to vlastně jde." řekl Shikamaru tiše a nervózně se ohlédl. Temari se mu nesvěřila, kam má vlastně namířeno, takže mohla docela klidně za chvíli vejít do květinářství.
Ino se na něj nechápavě dívala a tak Shikamaru šeptem vysvětlil: "Potřebuju tvoji pomoc, kvůli tomu plesu."
"Já už jdu se Saiem." namítla dívka váhavě, než dodala: "Nejsi technicky vzato na misi?"
"O to nejde, já mám partnerku." stopnul ji Shikamaru a znovu se nervózně ohlédl.
"A s kým jdeš?" vyhrkla Ino zvědavě a potutelně se ušklíbla.
Shikamaru v reakci na to zrudnul, ale nakonec ze sebe přece jen dostal: "Jdeme s Temari, ale…"
"To je super!" vykřikla dívka nadšeně, čímž ho přerušila. "Vždycky jsem říkala, že se k sobě hodíte."
"Ino." oslovil ji mladík, aby si znovu získal její pozornost. "Já potřebuju, abys mi s tím pomohla."
Jeho kamarádka se na něj trochu nechápavě podívala a čekala, jestli jí to vysvětlí.
"Potřebuju, abys mě naučila tančit." zašeptal Shikamaru tak tiše, že ho ani Ino skoro neslyšela.
"Tančit?" zopakovala po něm dívka překvapeně. "Ty to neumíš?"
"Ne." zasyčel Shikamaru trochu podrážděně. Kdyby ano, tak by tu přece nebyl. "Chtěl jsem požádat senseie, ale nebyl doma."
"Možná jsi měl zkusit dům někoho jiného." zahihňala se Ino, ale Shikamara to tentokrát moc nepobavilo. Spíš jen přemýšlel, jestli podobné poznámky čekají v budoucnu i ho.
"Nech toho." pokáral ji zamračeně a blonďatá kunoichi se na něj zamyšleně podívala. Rozhodně se choval jinak, než obvykle, čím to asi bylo? "Naučíš mě to nebo ne?"
"Na to vem jed!" vyhrkla Ino nadšeně a už mladíka táhla do zadní místnosti. Shikamaru se nebránil, ale nemohl nemyslet na to, jak by reagovala Temari, kdyby tohle viděla.Ve správné telenovele, by teď samozřejmě přišla, ale tohle je povídka a zmíněná dívka navíc míří na jiné místo, takže mu to přece jen projde. ;)

Předchozí díl---------------------------------------------------------------------Další díl
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama