Překvapení 17

11. února 2015 v 10:51 | IceSun685 |  Překvapení
Miroko spala až do oběda, na který ji přišel vzbudit Kisame. Byl na ni stále milý, ale už ne tak moc jako na začátku, jako by ho to přešlo nebo tak něco.
Nepřekvapilo ji, že u stolu našla Itachiho a Deidaru, ale trochu ji mátlo, že nikde nevidí Sasoriho. Že by sám zaspal, bylo nepravděpodobné, ale proč tu teda nebyl, byla záhada. Byla ale docela ráda, že ho nikde nevidí, takže se neptala.
"Ahoj." pozdravil ji Deidara s úsměvem a s kývnutím na znamení díků si od Kisameho vzal nabídnutý talíř.

"Nikdy by mě nenapadlo, že budeš umět vařit." nadhodil mladík a přičichl si k jídlu. Bylo to o dost lepší než to poslední, co společně jedli.
"Nic lepšího se tu stejně dělat nedalo." zabručel Kisame a podal talíř s rýží a hovězím masem i Miroko.
"Díky." odvětila dívka a bez obav se pustila do jídla. Kisame sice neuměl uvařit moc druhů jídla, ale vždycky to bylo poživatelné. Ona sama uměla vařit, nikdy by to však před nimi nepřiznala. Teď se musela hlavně učit bojovat a odpočívat, na podobné blbiny nebyl čas. Navíc očekávala, že jakmile se to ostatní dozví, tak už se té pozice nikdy nezbaví a o to víc, protože byla žena, což si nehodlala nechat líbit.
Když dostal talíř i Itachi a Kisame se posadil, tak Deidara řekl: "Itachi svolil, že ti dá volno, ale v pět budete zase trénovat."
"Bezva, díky." řekla a otočila se na mladého Uchihu s úsměvem.
"Trénink je důležitý." zabručel Itachi snad na svou obhajobu, i když mu dívka nic nevyčítala. Zdálo se, že mu to z nějakého důvodu vadí, ale ona ten důvod dosud neodhalila.
"Jistě, já vím." ujistila ho Miroko a bez dalších slov se pustila do jídla.
Nikdo další přirozeně nepromluvil, jen když se objevil Sasori tak ho krátce všichni, až na Miroko, pozdravili. Ani Deidara se ovšem do pozdravu moc nehrnul, takže na něj jen kývnul.
Sasori si však nenabral nic k jídlu, jen je pozoroval, jako by čekal, kdy konečně skončí.
Miroko chvilku bojovala sama se sebou, ale potom prohrála a přece jen se zeptala: "Ty nebudeš jíst?"
Ze Sasoriho strany se ozvalo odfrknutí a shrbený muž jednoduše odpověděl: "Ne."
"On nikdy nejí." prohlásil Deidara, jako by na tom nebylo nic divného.
"Cože?" vyhrkla Miroko zmateně a spadla jí z ruky vidlička.
"Nevím jak to s ním přesně je, ale ještě nikdy jsem ho neviděl jíst nebo spát." odvětil Deidara jednoduše a pokrčil rameny.
"Tak to je dost divné." zabručela žena a pustila se zase do jídla. Nedokázala si ale odpustit několik kradmých pohledů na podivného loutkáře.
"Všechno v Akatsuki je dost divné." prohlásil Itachi, aniž by zvednul hlavu od talíře, nebo se to obtěžoval rozvést.
"Jak to myslíš?" zeptala se Miroko trochu nejistě. Zřejmě nevěděla, jestli skutečně chce znát odpověď. Nedokázala však odolat.
"No, když Hidanovi usekneš hlavu, tak ne jen že přežije, ale ta hlava dál mluví." uvedl Itachi příklad a všichni souhlasně přikývli.
Miroko na něj chvilku nechápavě koukala, ale potom jen nevěřícně zakroutila hlavou a vrátila se k jídlu. Jestli si mysleli, že jim na tohle skočí tak se pletli. Slyšela sice něco o jeho takzvané nesmrtelnosti, ale tohle už bylo trochu moc.

Další věc, která se dnes změnila, byl Kisameho zaběhlý zvyk, že po jídle všechno umyje. Tentokrát jen nádobí naskládal do dřezu a vydal se za nimi do nového obýváku.
I Sasori musel uznat, že to vůbec nebyl tak špatný nápad, protože teď byl o dost prostornější a působil dojmem, že i když tu budou současně dva lidé, nemusí se vůbec bavit, což bylo vylepšení oproti staré místnosti. Tam byly křesla i pohovka naskládané do kruhu tak blízko k sobě, že se mohli dokonce vzájemně neúmyslně kopat a jen těžko se tak dalo předstírat, že tu ten druhý není.
"Líbí se mi tahle úprava." vyslovil Deidara nahlas Sasoriho myšlenky. Pro loutkáře bylo docela děsivé, že spolu souhlasili, ale na druhou stranu se to zřejmě líbilo i Itachimu a Kisamemu a s nimi mohl Sasori souhlasit kdykoliv.
"Ano, je tu teď víc místa." souhlasil Itachi a sám se posadil do nejbližšího křesla. Do teď tu byli jen tři a bylo jim jedno, které ze šesti přítomných křesel obsadí, ale Deidara i tak takticky počkal, až si sedne i Kisame a Miroko, než se posadil v její blízkosti.
"Pořád ještě nevím, proč jste vlastně tady." připomněla Miroko, ale podívala se jen na Deidaru.
"Jen menší zastávka. Do příštího úkolu máme nějaký čas." odpověděl jednoduše.
"Aha. A jaké úkoly vlastně děláte?" ptala se dál. Na tohle téma se s Itachim ani Kisamem ještě nikdy nebavili. Většinou mluvili jen o boji a různých strategiích.
"Především se snažíme najít nukeniny." odpověděl Deidara jednoduše a pokrčil rameny.
Miroko se zamračila a trochu váhavě zeptala se: "Kdo to je?"
Deidara se na ni nejdřív zmateně podíval, ale potom přece jen odpověděl, když se zdálo, že tu otázku skutečně myslí vážně: "Jsou to ninjové, kteří zradili a opustili svou vesnici. Většinou na ně vesnice vypíše odměnu za mrtvé tělo."
"Takže jsou to zlí ninjové?" zeptala se trochu hloupě a Sasori si v reakci na to odfrknul, zatímco Kisame se jen pousmál. Ona bohužel nevěděla nic o vesnicích, ani jak to v nich chodí.
"No, všichni v Akatsuki jsou nukenini." podotkl Deidara se zasmáním.
Miroko se trochu nejistě podívala na Itachiho, ale ten jen přikývl.
"Proč ale zabíjíte lidi, kteří jsou na vaší straně?" zeptala se trochu zmateně, když všichni mlčeli.
"Nukenini nejsou na ničí straně." vložil se do rozhovoru Kisame.
"Pokud je nechceme jako další členy organizace, tak je jednoduše zabijeme a jejich těla vyměníme za odměnu." pokusil se jí to osvětlit Itachi.
"Nebo jen jejich hlavu." zabručel Sasori.
"Hlavu?" zopakovala po něm Miroko zamyšleně.
"No pro jejich těla má Sasori další využití, ale to je jedno." prohlásil Deidara a zvedl se. "Co se na ně vykašlat a jít ven, najdeme si nějaké zábavnější téma." nadhodil Deidara a potutelně na ni mrknul.
Miroko se ušklíbla, ale krátkému pohledu na Sasoriho se stejně neubránila. "Já jsem pro. Navíc venku je líp."
"Tak jdeme." téměř zajásal Deidara a s ní v patách odešel z místnosti. Nikdo jim nebránil, ale Itachi se za nimi s lehkým zamračením díval.Tak Miroko odešla s Deidarou pryč, aniž by tušila, proč přišli, no snad to pro ni skončí dobře. :)

Předchozí díl---------------------------------------------------------------------Další díl
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama