Vlčí tesák 09

9. dubna 2015 v 10:49 | IceSun685 |  Vlčí tesák
Tsunade mě vedla Konohou až do budovy Kage, což mě vlastně moc nepřekvapovalo, kde jinde taky zařídit všechny formality. Spíš mě zarazilo, když si Shizune stoupla vedle mě a zašeptala mi: "Vedla sis moc dobře."
"Hádám, že jsem předčila očekávání, které bylo docela nízké." špitla jsem tiše a dívala se na Tsunadiny záda. Vypadalo to, že nás neposlouchá, ale kdo ví.

"To vlastně ano. Kiba si tě měl vyzkoušet a pak podat hlášení Tsunade-sama, ale jeho zhodnocení bylo poněkud…" řekla a hledala ta správná slova, asi aby mě neurazila.
"Chápu, byla jsem strašná, ale Kiba mě hodně naučil." usnadnila jsem jí to s úsměvem, nemělo cenu to říkat jinak, protože já opravdu strašná byla a osobně jsem si myslela, že pořád jsem. Kiba mi dal hodně rad a pokynů, které jsem si ještě musela zautomatizovat, jak o tom mluvil. Možná jsem nad vším skutečně trochu moc přemýšlela a měla bych víc používat instinkt, ale já ho bohužel tak nějak neměla, alespoň prozatím ne.
"Ale katon tě nejspíš neučil co?" špitla Shizune a mně došlo, že je zvědavá.
"V podstatě jsem se ho naučila sama, teda měla jsem pár rad a jeden ninja se na chvíli zdržel, aby mě naučil to jediné jutsu, které umím, ale stejně jsem v tom mizerná. Původně jsem ho ani nechtěla použít, ale potřebovala jsem ho něčím rozptýlit." přiznala jsem trochu neochotně. Ta ohnivá kulička, o které jsme se tu bavily, byla skutečně směšná a bylo s podivem, že jsem pomocí ní neudělala spíš záporný dojem.
"Naučit se některý s živlů je velmi těžké." ozvala se náhle Tsunade, čímž přerušila náš rozhovor, a otevřela dveře do své kanceláře. "Tak se posaď, Noriko."
Její vybídnutí jsem okamžitě uposlechla a sklouzla na židli, kterou Shizune podala z kouta.
"Právě teď ti oficiálně udělím hodnost genina a zadám ti osm misí typu D." řekla na úvod Tsunade a podala mi vysněnou čelenku se znakem Listové.
"Jakmile je splníš, tak ti oficiálně udělím hodnost chunnina i bez zkoušky. Bude to ale jen věc formality, protože ty se musíš ještě trochu zlepšit, než půjdeš na první misi. Bude to sice jedna z vyšší kategorie, ale budeš na ní hlavně jako pozorovatel. Musíš nabrat ještě hodně zkušeností, než budeš moct být plnohodnotným členem týmu." pokračovala Hokage vážným hlasem, zatímco vyplňovala papír, který před ni položila Shizune.
"Tady to prosím podepiš, je to tvůj oficiální spis a budeš do něj potřebovat fotku, dám ti potom vědět, kdy a kde. Zítra ráno sem taky přijdeš pro první misi." prohlásila a podala mi tužku. V tu chvíli to bylo docela dost informací, takže jsem se zmohla jen na přikývnutí a stěží jsem napsala svoje jméno.
"Poslední věc." řekla Tsunade poněkud váhavě a já trochu znervózněla. "Když jsi byla u klanu Inuzuka, tak to bylo kvůli Kibově misi, ta je teď oficiálně u konce, takže odtud budeš muset odejít." Při jejích slovech jsem trochu zbledla, ale donutila jsem se přikývnout.
"Tvůj pobyt tam hradila Konoha a stejně tak ti teď dám nějaké peníze, aby sis mohla dovolit bydlení a stravu, jak s nimi naložíš, bude na tobě. Další peníze pak budeš dostávat z misí. Hned těch prvních osm ti nějaké peníze dá, takže bys to měla zvládnout." řekla povzbudivě a já zauvažovala, kolik jsem vlastně Konohu už stála a to i přes skutečnost, že očekávali mé vyhoření. Hokage musela být skutečně velmi hodný vůdce.
Tsunade mi podala zavázané bankovky a povzbudivě se na mě usmála, než řekla: "Jestli nemáš žádné otázky, tak můžeš jít."
"Jistě, Tsunade-sama." řekla jsem rozhodným tónem a vzala si peníze. Ve dveřích jsem se ale zastavila.
"Přece jen něco nevíš?" zeptala se přívětivě Shizune, ale já jen zavrtěla hlavou.
"Jen jsem vám chtěla poděkovat, že jste mi dali šanci." dostala jsem ze sebe. Myslím, že jsem měla děkovat už mnohokrát a mnoha lidem, ale až teď mi došlo, jak velkou příležitost mi Konoha dala.
"Zdá se, že to stálo za to, takže děkovat nemusíš." prohlásila Tsunade a já jsem tedy s přikývnutím odešla.

Cesta do domu klanu Inuzuka byla veselá a smutná zároveň. Věděla jsem, že mi budou všichni moc chybět a jelikož byl Kiba pryč, tak jsem se s ním vlastně ani nemohla rozloučit. Přes to všechno, jsem se ale nemohla ubránit širokému úsměvu, já jsem to totiž skutečně dokázala.
Když jsme pak vešly do domu, tak Yasuo radostně zaštěkala, čímž by nejspíš všechny vyburcovala, kdyby Hana i Tsume nečekaly u dveří.
"Vedla sis úžasně." zajásala Hana a objala mě, čímž mě dost zaskočila. Jak vůbec věděla, jak jsem si vedla.
Když mě pak Hana konečně pustila, tak mi Tsume věnovala jeden z jejích vzácných úsměvů, čímž mě vykolejila snad ještě víc.
"Byly jsme se s matkou podívat." prohlásila Hana, čímž mě překvapila snad ještě víc.
Ještě jsem na ni překvapeně koukala, když ze mě vypadlo: "Já vás neviděla."
"Jistě že ne." vložila se do rozhovoru paní domu. "Nechtěly jsme tě rozptylovat. Už na trénincích bylo vidět, že jsi udělala velký pokrok, ale dnes jsi překonala i moje očekávání. Tsunade-sama vybralo protivníka, proti kterému jsi byla ve velké nevýhodě, ale ty sis zachovala chladnou hlavu."
"To jste mi přece kladla na srdce, ať zůstanu klidná." prohlásila jsem a nedokázala se ubránit širokému úsměvu.
Tsume se hlasitě zasmála a prohlásila: "Pak jsem ráda, že tě Kiba nenaučil i neposlouchat."
Nedokázala jsem si sice Kibu představit, jak nerespektuje jakýkoliv rozkaz své matky, ale na druhou stranu, byl můj bývalý trenér docela prudké povahy.
"Měli bychom to oslavit." prohlásila Hana nadšeně a podrbala Yasuo, která energicky pobíhala kolem nás, za ušima.
"To je pravda." řekla Tsume, než jsem mohla začít protestovat. "Teď už jsi opravdovým členem klanu Inuzuka."
"Jak to myslíte?" vyhrkla jsem zmateně.
"Myslím to tak, že pokud bys chtěla, tak tě oficiálně přijmu do klanu." prohlásila Tsume a já na ni zůstala jen zírat. Teď už to byl rozhodně jen sen, protože tohle není možné, tolik štěstí jsem mít nemohla.
"Už umíš i naše tajné techniky a netvrď, že mezi nás nezapadáš." pobízela mě Hana, která si nejspíš mé mlčení vyložila jako váhání.
"Já…" dostala jsem ze sebe váhavě. "Myslíte to vážně?"
Moje odpověď obě ženy přede mnou rozesmála, ale i tak Tsume rozhodně přikývla.
"Pokud souhlasíš, tak to můžeme udělat i hned." prohlásila a mě tím na okamžik zarazila, copak i tohle vyžaduje podpis?
"Chybí ti něco na tvářích, abys byla skutečně jednou z nás." prohlásila Hana a ukázala na jednu ze svých značek.
"Nepůjde to vrátit, pokud budeš souhlasit." varovala mě Tsume, ale já nechtěla právě teď na světě nic víc, než tohle.
"Ano!" vykřikla jsem nadšeně a moje tvář se rozzářila. Vůbec mi nevadilo, že se toho tetování už nikdy nezbavím. Tohle byl definitivně splněný sen.
Tsume se znovu usmála a pokynula mi rukou, abych ji následovala, takže jsem za ní rychle přicupitala.
"Je něco, co bych jako člen klanu měla vědět?" zeptala jsem se ještě váhavě.
"Každý člen přispívá týdně určitý obnos peněz na fungování sídla a taky na jídlo. Taky by bylo fajn, kdyby ses začala představovat jako Inuzuka Noriko, ale jinak nic zvláštního, ty nakonec už víš, jak to tu chodí a máš i své povinnosti." odpověděla Tsume a já si vzpomněla na peníze, které mi dala Tsunade a okamžitě jsem je vytáhla. Tsume se lehce ušklíbla a pak z nich vzala několik bankovek.
"Tohle bude na týden bohatě stačit." prohlásila a strčila je do pusy dřevěné sošce psa, která stála v chodbě a já jí doteď nevěnovala pozornost.
"Je to kasička." osvětlila mi Tsume. "Budeš do ní dávat podle sebe, klidně dopředu na celý měsíc, nebo až ten měsíc skončí, nikdo tě nebude kontrolovat. Také podle toho, jestli budeš pryč na misi a podobně. Věřím, že v tomhle budeš čestná, tak jako všichni."
"Určitě." ujistila jsem ji a ještě se chvilku zamýšlela nad tím, jestli skutečně nikdy nikdo nešidil, ale tohle byl nakonec klan Inuzuka, jehož základem byla až psí oddanost. Nepřispívat na klan by znamenalo ho okrást a tím pádem okrást i sebe. Ovšem přinejmenším v případě Kiby mi bylo jasné, že několikrát zapomněl a pak přidával zpětně, pokud si teda vůbec vzpomněl.
S lehkým ušklíbnutím při té myšlence, jsem zase Tsume následovala chodbou.Tak jelikož nemám tušení, jak se v klanu Inuzuka tetuje, tak to tady ukončíme a já doufám, že se vám dílek líbil.

Předchozí díl---------------------------------------------------------------------Další díl
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama