Letní večer 02

29. července 2015 v 17:41 | IceSun685 |  Letní večer
Tentokrát pečlivě zaplašila všechny protichůdné myšlenky, kterých bylo opravdu hodně, a vyrazila z domu ke kanceláři Hokage.
Trochu váhavě zaťukala a počkala na slovíčko dále, potom teprve vstoupila.
"Co potřebuješ, Tenten?" zeptala se trochu nezaujatě Tsunade. Vpravo za ní stála Shizune a tvářila se zvědavě.
Tenten malinko zaváhala a trochu nejistě řekla: "Chci do jiného týmu."
Tsunade v tu chvíli málem vyprskla tekutinu neznámého původu, kterou nejspíš vydávala za čaj, a věnovala Tenten plnou pozornost.

Jelikož Tsunade i nadále mlčela, zeptala se za ni Shizune: "Co jsi to říkala?"
"Že chci přeložit do jiného týmu." zopakovala a už o něco jistěji dodala: "Natrvalo."
"Jak to myslíš?" zeptala se Tsunade znovu, jakoby jí význam těch slov ještě nedošel.
"Chci pryč z týmu, jsem unavená, fyzicky i psychicky, už to prostě nemůžu vydržet!" zaúpěla dívka a posadila se na židli, kterou jí Shizune na poslední chvíli přistrčila. Tenten si vlastně ani nebyla jistá, odkud se židle vzala, ale Shizune si jistě nevytáhla jen tak ze vzduchu.
"A na jak dlouho?" zeptala se Tsunade, i když už to Tenten jednou řekla.
"Napořád, trvale, navždycky." vyjmenovávala dívka synonyma ve snaze, že to Tsunade konečně pochopí. Musela ji přesvědčit hned, dokud si tím sama byla jistá.
"A kam chceš přeložit?" otázala se nakonec rezignovaně, když viděla, jak je dívka zoufalá.
"Kamkoliv, kde si odpočinu." odpověděla Tenten unaveně bez zbytečného přemýšlení.
"Možná, že potřebuješ jen chvíli volna." navrhla nakonec Tsunade.
"Pokud je pro vás chvíle půl roku tak možná." prohlásila Tenten a veškerá úcta a slušnost, které obvykle Tsunade-sama projevovala, už pro ni byly v tu chvíli příliš vyčerpávající.
Tsunade se ale i tak usmála, jakoby viděla naději v zachování dobře fungujícího týmu, za který tento tým vždy považovala, a navrhla: "Teď začíná nové pololetí na Ninja akademii, možná to je ten pravý odpočinek od týmu i misí."
Tenten při těch slovech zpozorněla a zamyslela se, což Tsunade považovala za dobré znamení.
"Možná to není špatný nápad." řekla nakonec Tenten k velké spokojenosti své nadřízené
"Shizune tě tedy vezme na Akademii rovnou, co říkáš?" navrhla Tsunade snad, aby Tenten neměla šanci couvnout.
"Dobře." přikývla dívka jednoduše a vyrazila ven, kde musela čekat na Shizune, která se ještě obrátila na svou Hokage.
"Vezmi ji za Irukou, aby jí pomohl." řekla jí Tsunade, než se černovláska stačila zeptat.
"Jistě, Tsunade-sama." odvětila Shizune ve dveřích a vykročila za Tenten, na kterou se dívala velmi ustaraně.

"Jako by tu nemohl být chvíli klid." postěžoval si jeden z Irukových kolegů. Znal svého kolegu už několik let, ale tento muž přišel až rok po Narutově odchodu z Akademie a neměl tedy ani ponětí, co to znamená ruch nebo problémy. Jistě, zažil Konohamara, ale to byl jen slabý odvar Naruta. I proto se Iruka jeho slovům jen pousmál.
Už trochu klidněji se jeho mladší kolega postavil a odešel řešit nejnovější problém. Iruka zůstal sedět a ještě pořád se pobaveně usmíval. Ať už tu ránu způsobilo cokoliv, nemohlo to být horší než některé z Narutových vtípků a že ty stály za to.
Při vzpomínce na svého nejzlobivějšího a zároveň nejoblíbenějšího studenta se ninja znovu usmál a vrátil se k opravování písemek.
Ale jen o dvě minuty později ho vyrušilo klepání. Bezděčně si vzpomněl na mladíkova slova a zvedl se ze židle.
Za dveřmi stála Shizune a za ní Tenten, kterou znal Iruka jen zčásti. Jistě, byla to jedna z Narutových kamarádek a pokud věděl, tak dost nadaná kunoichi, ale jako studentka neprošla jeho péčí a proto ji moc neznal.
"Můžeme dál?" zeptala se Shizune, a aniž by čekala na odpověď, vstoupila.
Iruka za nimi tedy zavřel dveře a čekal, ať už tu byly z jakéhokoliv důvodu, brzy mu ho řeknou bez pobízení, protože pobyt v malinké místnosti, kam se sotva vešly dva stoly, byl většinou otravný a rozhodně nevybízel k delším návštěvám. Kdyby to nevyžadovala jeho práce, nejspíš by tu ani on sám netrávil nijak moc času.
"Tsunade-sama vám zadala misi." řekla Shizune na úvod a pohledem zkontrolovala Tenten, která se ovšem netvářila příliš zaujatě. Spíš vypadala unaveně, což bylo zajímavé, jelikož bylo teprve ráno.
Iruka tedy jen přikývl a tiše čekal.
"Tady Tenten vám toto pololetí bude na Akademii pomáhat, vaším úkolem je jí s tím pomoci a najít jí nějakou práci." oznámila Shizune bez obalu a opustila kancelář dřív, než stihl Iruka cokoli namítnout.
Když tak zůstali v místnosti sami, trochu naštvaně se zeptal: "Proč tě nezaučuje tvůj bývalý učitel?"
"Je v důchodu." odpověděla dívka stroze a trochu unaveně. S Tsunade se o bývalém mistru vůbec nebavily, ale na tom vlastně ani moc nezáleželo. Hokage vybrala Iruku, a ať už to bylo z jakéhokoliv důvodu, Tenten ten důvod neznala a Shizune dost možná taky ne.
Iruka si matně vzpomněl na toho staříka a v duchu se zasmál. Když ten muž někoho zkoušel, musel dotyčný křičet, jinak by se učitel nic nedozvěděl. Ninja odešel do důchodu potom, co si namohl záda při předvádění jakési techniky, a to bylo už tři roky zpátky. Vždycky tvrdil, že tu zůstane učit až do smrti, ale pokud Iruka věděl, tak si odpočinek docela užíval.
Iruka se trochu váhavě podíval na Tenten a řekl: "Jak je to dlouho, co jsi naposledy byla na Akademii?"
"Od mého absolvování." odpověděla stejně nezúčastněným hlasem, jako se tvářila. Spíš se zdálo, že by si ráda sedla, protože se pohledem neustále vracela k židli.
"Jsi tu za trest?" nadhodil ninja bez přemýšlení. Rozhodně mu to tak připadalo.
"Ne." zakroutila Tenten hlavou a opřela se o zeď.
"Aha." povzdechl si Iruka a zatvářil se skoro stejně jako Tenten. Potom jí pokynul rukou, aby ho následovala. Právě teď tomu sice moc nerozuměl, ale jistě přijde na to, proč je dívka tady.No vlastně ani nevím, jak je to dlouho od prvního dílu, ale snad si ho ještě aspoň trochu pamatujete. No pokud ne, tak odkaz je dole.

Předchozí díl---------------------------------------------------------------------Další díl
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama