Otravná ženská 18

28. července 2015 v 18:25 | IceSun685 |  Otravná ženská
Vybrat střihy bylo nakonec těžší, než by Temari čekala, ale holky se nakonec skutečně dohodly. Podle všeho to ale bude dost práce, nebo alespoň Tenten si to myslela, takže se všechny dohodly, že se budou scházet každý večer, aby to daly dohromady. Temari z toho sice nebyla až tak nadšená, protože to znamenalo, že na sebe se Shikamarem nebudou mít moc času, protože podle Ino potřeboval ještě hodně lekcí tance, než ji bude moct s klidným srdcem o něj požádat. Temari si ale i tak byla jistá, že bude pěkně nervózní.

Sama si tak potřebovala najít vlastní program, zatímco se bude Shikamaru učit. V tomhle jí naštěstí pomohla Hinata, která se ji rozhodla doprovodit k Shikamarovi.
"Možná bychom mohly jít zítra společně sehnat boty." navrhla dívka, když ušly pár bloků.
"To by bylo fajn, já tu mám jen samé praktické." souhlasila Temari a na chvíli se tak v myšlenkách odpoutala jak od Shikamara, tak od Tenten, se kterou si pořád ještě chtěla promluvit. 'Snad bych mohla zítra přijít dřív a urovnat to.' napadlo ji, ale rychle ty myšlenky vyhnala z hlavy a opět věnovala pozornost Hinatě, která zrovna něco říkala: "Když je teď pryč i Kiba, tak nemám moc co dělat."
"Jste si blízcí?" zeptala se Temari. "Myslím s týmem."
"Řekla bych, že docela ano, sice máme různé zájmy, ale i tak spolu trávíme i volný čas. Je to fajn." odpověděla Hyuuga trochu rozpačitě.
"Můj tým byli vždycky moji bráchové." vzpomínala Temari trochu zasněně. "Přijde mi to tak dávno. Co je Gaara Kazekagem, tak už žádný tým není."
"A co Kankurou?" zeptala se Hinata a vytrhla tak Temari ze snění.
"No, vždycky jsem si s ním byla bližší než s Gaarou, ale teď je to člen rady, takže už se taky nevídáme tak často. Navíc jsme teď dospělí, takže spolu už nebydlíme." pokrčila Temari rameny a podívala se na temné nebe. Viděla stejné hvězdy jako doma, takže se ani necítila až tak daleko. Jakoby ani nebyla v cizí vesnici.
"Ty máš nějaké sourozence?" zeptala se Temari najednou a uvedla Hinatu do rozpaků.
"Mám mladší sestru, ale nejsme si moc blízké." odpověděla mladá Hyuuga tiše.
Temari se trochu zamračila, než řekla: "To je škoda, já jsem sestru vždycky chtěla."
"No ta moje je dost nesnesitelná." zasmála se Hinata a zastavila se před Shikamarovým domem.
"To sourozenci umí být." přikývla blonďatá kunoichi a vytáhla klíče. Jen pár schodů a bude u jeho bytu.
"Takže se uvidíme zítra?" ujistila se Hinata.
"Jo můžeme jít na oběd." přikývla Temari a sledovala mladou Hyuugu jak přešlapuje na místě.
"Tak já sem přijdu ve dvanáct, platí?" zeptala se Hinata nejistě. Očividně jí nevyhovovala pozice, kdy má o něčem sama rozhodnout.
"Platí a díky." odsouhlasila to Temari a vrátila Hinatě nejistý úsměv.
"Není zač, tak dobrou." rozloučila se s ní Hinata a vyrazila pryč po tom, co jí Temari přání oplatila.
Bylo hezké mít v Konoze kamarádku, i když věděla, že se brzy vrátí zase domů.
Když pak Temari odemkla vstupní dveře, nikdo ji nepřivítal. V bytě bylo ticho a tma, což vypovídalo o tom, že Shikamaru už dávno tvrdě spí. Temari se proto jen usmála a sama vyrazila do postele. Bylo už dost pozdě a ono se chtěla s mladíkem potkat alespoň ráno, když zbytek dne měli plný.

Když se pak ráno Temari probudila, bylo v bytě ještě ticho. Shikamaru zřejmě zatím nevstal a tak mohla kunoichi zaběhnout do koupelny a pak udělat snídani.
Když pak Shikamaru konečně vyšel z pokoje, voněl na stole ovocný čaj.
"Jsi vzhůru brzy." podotknul rozespale a posadil se ke stolu.
"To jo. V Suně jsme zvyklí vstávat brzy, protože to je ještě příjemná teplota." prohlásila dívka a postavila před něj talíř s chlebem, než se posadila naproti něj.
"Říkala jsem si, že bychom spolu mohli strávit dopoledne, když pak už něco máš a já vlastně taky." navrhla dívka.
"Vážně?" vyhrkl Shikamaru překvapeně, ale zvědavou otázku o tom, o co jde, raději nevyslovil. Pak by jí musel říct, kam sám jde, a to by bylo trapné.
"Jo, jdu na oběd s Hinatou a potom půjdeme nakupovat." řekla Temari sama od sebe, a aniž by vyzvídala u něj, pustila se do vlastní snídaně.
"Tak to bychom si mohli trochu odpočinout, když pak budeme oba mít napilno." navrhl mladík a napil se čaje. Byl na něj trochu málo sladký, ale jinak byl fajn.
"To zní dobře." souhlasila kunoichi a natáhla se přes stůl, aby ho mohla políbit.

Po snídani pak oba vyrazili ven. I když Temari opět nevěděla, kam je vedena, nevadilo jí to.
Neubránila se ale vyzvídání: "Kam to vlastně jdeme?"
"Neboj, za chvíli jsme tam." ujistil ji Shikamaru a vedl ji mezi domy mimo hlavní cesty.
"I tak mi to ale můžeš říct." namítla Temari a nechala se dovést až ke schodům na střechu.
"Moje oblíbené místo na odpočinek." objasnil mladík a vyrazil po schodech hned za ní.
"Střecha?" zeptala se Temari podezřívavě, když vyšli nahoru.
"Jo, dívám se odtud na mraky. Nevěřila bys, jak je to uklidňující." přikývl mladík a uvelebil se na zemi, kam si za ním vzápětí přisedla i Písečná kunoichi.
"Mám střechy docela ráda, ale jen v noci." odvětila a opřela se o něj.
"Budu hádat. Ve dne je tam moc horko." nadhodil mladík a objal ji kolem pasu. Pokud tady budou jen sedět a nic nedělat, tak bude spokojený. Nakonec si měli odpočinout a co je lepší než dřímat v objetí.
"Správně." přikývla Temari a upřela pohled na nebe. Bylo modré s výjimkou několika roztrhaných bílých chuchvalců. Doma mraky téměř neznala, a když náhodou pršelo, tak vždycky vyběhla ven a vztahovala ruce k obloze. Dřív jí to přišlo normální, ale teď už se při tom cítila jako dítě, což občas taky nebylo od věci.
Dospělost spoustu věcí změnila. Její vztah s Gaarou se zlepšil, přišla o otce a přibylo jí povinností. Taky našla lásku, takže teď bylo dost diskutabilní, kdy se vlastně měla líp. Bylo to, jakoby všechno mělo něco do sebe.
Ucítila ve vlasech polibek a lehce se usmála.
"A co budeme dělat teď?" neubránila se otázce.
"Teď?" zopakoval po ní a stiskl jí dlaň. "Už nic."Tak trochu nestíhám, ale tady to máte. Dneska to ale nebude poslední díl.

Předchozí díl---------------------------------------------------------------------Další díl
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama