Otravná ženská 21

29. července 2015 v 9:24 | IceSun685 |  Otravná ženská
Temari si položila hlavu na Shikamarovo rameno. Bylo to trochu jako sen. Klidná hudba a mladík, co ji vedl. Temari by skoro ani nevěřila, že se to naučil až teď.
Její pohádku kazili jen ostatní lidé, kteří je v tanci míjeli. Zahlédla Nejiho s Tenten, kterým to oběma šlo moc pěkně. Dokonce možná líp než jí a Shikamarovi, protože Neji se zdál v tanci docela zkušený. Shikamaru pořád trochu váhal, když je měl provádět tančícími páry, aby do někoho nevrazili.

Kdesi stranou pak zahlédla Ino, která zřejmě spílala Saiovi. Obsah Temari pořádně neslyšela, protože se její kamarádka snažila mluvit potichu, ale pár slov přece jen zachytila: "Tanec… knihy… trénovat." ne že by jí to dávalo moc smysl.
Pak jí pohled padl ještě na jeden ze stolů, kde seděla Sakura se založenýma rukama a očividně odmítala všechny pokusy Leeho, aby s ním šla tancovat. Možná kdyby se Hinata podělila o informaci, že se to Lee naučil od Nejiho po velmi dlouhém přemlouvání, tak by se obětovala aspoň na jeden tanec, ale takhle jen tvrdošíjně odmítala. Stejný stůl si pak naneštěstí vybral i Naruto, který se na Sakuru díval skoro zbožně. Jistě, růžovovlasá kunoichi v těch šatech vypadala krásně, ale bylo to velmi necitlivé k Hinatě, která tam musela sedět s ním a sledovat to. Nebylo proto moc divu, že byla raději k Sakuře i Narutovi otočená zády a dívala se do sálu. Na okamžik se tak potkal její smutný pohled se soucitným, který na ni upírala kamarádka. Hinata se na ni trochu usmála a Temari málem přestala tančit.
"Stalo se něco?" šeptem se zeptal Shikamaru, který měl nejspíš hodně práce už jen s tancem, natož aby si povídal, nebo koukal po ostatních.
"Ne, to nic." zašeptala Temari smutným hlasem, ale oči z Hinaty nespustila, proto se tím směrem podíval i Shikamaru.
"Naruto je vůl." zabručel mladík a na parketu přestal dávat pozor, takže do někoho málem narazili.
"Jste oba v pohodě?" ozvala se Tenten, která s Nejim teď tancovala jen kousek od nich, když hudba náhle skončila a Shikamaru si málem úlevně oddychl.
"Jo, jsme." ujistila ji Temari ale dál se dívala na Hinatu, která pohledem chvilku sledovala Ino se Saiem, který asi pořád dostával vynadáno.
"Pojďme si sednout." navrhl Shikamaru a nabídl Temari rámě. Blonďatá kunoichi ho s úsměvem přijala a nechala se dovést ke stolu, kam si za nimi přisedli i Neji s Tenten.
"Naruto si jí vůbec nevšímá." zabručela Tenten otráveně, když se zadívala na stejné místo jako Temari.
"Všiml jsem si." řekl jen Neji, ale nepodíval se jejím směrem.
"Proč jsi nic neřekl?" namítla proto Tenten a Temari se jen trochu nejistě podívala na Shikamara. Nechtěla být svědkem hádky.
"No nic s tím nenadělám a pak jsem tu s tebou." prohlásil mladík a stiskl jí ruku, což donutilo Tenten k úsměvu.
"Souhlasím." přidal se Shikamaru trochu pochmurně.
"Stejně to není fér." namítla Tenten, ale taky nepřišla se žádným řešením. "Měla by si aspoň zatančit."
"A Naruto si zaslouží vynadat." ozvalo se najednou u nich a všichni se podívali na Ino, která si za nimi šla nejspíš postěžovat.
"Co Sai?" zeptala se Tenten.
"Neumí tančit. Zřejmě si myslel, že stačí, když si nastuduje taneční kroky v knize, ale mně to teda nestačí." prohodila Ino a očividně se znovu vracela k předešlému rozhořčení. "Chlapy."
"My jsme tu taky." prohodil Neji v reakci na její poslední pohoršené slovo.
"Jo to máte pravdu, tak byste se měli snažit ne?" nadhodila Ino.
"A ty tu hodláš stát naštvaná až do konce?" zeptal se na oplátku Neji.
"Ty stoly jsou jen pro čtyři, takže si stejně budu muset najít jiné místo." prohodila Ino a rozhlédla se po sále. Jelikož nebyla se Saiem, tak bude nejspíš někde sedět sama u stolu. Neji se ale v tu chvíli zvednul a nabídl jí svou židli.
"A co ty?" nadhodila Ino, ale až potom co se posadila.
"Naruta k rozumu asi nepřivedu, ale můžu sem vzít aspoň Hinatu, co říkáte?" navrhl mladík a Temari se nad tím musela vážně zamyslet. Tady by se její kamarádka měla aspoň s kým bavit.
"A není to blbé, prostě ji odvést?" zeptala se ale Ino a zkazila tím celý plán.
"Já ji jen tak neodvedu. Prostě ji vyzvu k tanci a pak vám ji tady vyměním za Tenten." prohlásil mladík za souhlasného přikývnutí hnědovlásky.
Když pak odešel pro Hinatu, naklonila se k ní Ino a zeptala se: "Už byla první pusa?"
"Blázníš? Nebylo kdy." zklamala ji Tenten a Shikamaru se v tu chvíli postavil.
"Nechcete něco k pití?" zeptal se mladík ve snaze mít výmluvu, aby utekl ženským řečem.
"Jo díky, dones punč." řekla Ino za všechny a její týmový kolega poslušně odcupital za doprovodu Temarina soucitného pohledu.

U občerstvení se pak přidal k Saiovi.
"Ahoj, prý jsi dostal vynadáno." řekl mladík na úvod.
"Nejspíš. Ino říkala, co se nedělá, ale ani jednou mě nepojmenovala nějakou nadávkou ani neoslovila, tak si nejsem jistý, jestli mluvila na mě." prohlásil Sai a vzal si na talíř jídlo.
"No, můžeš si tím být dost jistý." ujistil ho Shikamaru a nachystal nějaké skleničky.
"Dobrá, budu si to pamatovat." souhlasil Sai a s jídlem si stoupl kousek bokem, aby nezavazel dalším.
"Nepůjdeš si sednout?" zeptal se Shikamaru zatímco vzal všechny čtyři pohárky.
"Četl jsem knihu, která se tohoto týkala, ale ty příklady v ní se vůbec neblíží skutečnosti, takže nevím, kam by bylo vhodné se posadit." namítl Sai a dál se rozhlížel.
"U Naruta je místo." navrhl Shikamaru a postavil se vedle něj, než sám zamíří na své místo.
"Tam ale sedí Hinata-san. Je to Narutova partnerka, takže by podle knihy bylo nevhodné, kdybych jí zasedl." řekl Sai. "Nerozumím ale, proč tancuje s Nejim-san. Nic takového v knize nebylo."
"Tak se tím netrap a běž si tam sednout, Hinatě to vadit nebude." ujistil ho Shikamaru a vykročil ke stolu, než se mu to podaří vylít. Tohle bylo dnes naposledy, co řešil někoho jiného. Odteď se bude zajímat jen o Temari, tím si byl jistý.Tak to máme část plesu a v příštím díle ho už dopíšu.

Předchozí díl---------------------------------------------------------------------Další díl
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama