Překvapení 29

30. července 2015 v 17:43 | IceSun685 |  Překvapení
Tak kdyby vás to zajímalo, tak jste včera trhli rekord v návštěvách. Nevím sice, jak přesně to počítání funguje, ale mělo tu být 95 návštěv (třeba to příští rok bude přes 100 Mrkající) a 237 zobrazení stránek, takže děkuju.
Padl tu ale ještě jeden rekord a to v počtu vydaných článků za měsíc, kterých je včetně tohoto dílu 25. Překonán tak byl zahajující měsíc po založení blogu, což považuju za úspěch. Mrkající Doufám, že příští rok bude stejně dobrý a teď už příjemné čtení. Usmívající seDeidara se ještě stále bavil. Po tom, co udělala Miroko nad ránem, byl Sasori neuvěřitelně mrzutý a naštvaný. Krev, která už dávno netekla v jeho žilách, i tak zřejmě vřela. Kdyby Sasori neměl tendence je hlídat a ostřížím zrakem pozorovat prakticky u všeho, tak by se Deidara zřejmě cítil líp. Nebylo to tak, že by mu tahle situace přímo vadila, to rozhodně ne. Bylo to ještě lepší a zábavnější, než původně čekal, jenže se nemohl zasmát a dokonce se ani pousmát, což bylo jako mučení. Mladík nebyl zvyklí potlačovat smích a teď to musel udělat, kdykoliv se na Sasoriho jen podíval. Nakonec to ale stejně nevydrží, to věděl od chvíle, kdy Miroko vyslovila jeho jméno jakoby ze snu.
"Půjdu obhlídnout okolí ze shora." prohlásil náhle mladík a s falešně vážnou a deprimovanou tváří naskočil na nově vytvořeného ptáka, aniž by čekal na dovolení. Bílá křídla se roztáhla a příliš tenké nohy falešného opeřence se okamžitě odlepily od země. Deidara si vybral záměrně rychlý model, aby byl na obloze co nejdřív.
Pták už byl sice dost vysoko, ale Deidara ho nechal stoupnout ještě o kus výš, aby si byl jistý, že ho Sasori neuvidí ani neuslyší. Teprve potom si v hlavě vybavil celý dnešní den a minulý večer a se záchvatem smíchu se chytil za břicho, tohle bylo asi to nejvtipnější, co kdy v životě viděl. Nikdy by ho nenapadlo, že Sasoriho loutka může mít tolik výrazů. Možná, že až to všechno skončí a mistr loutkář se dozví pravdu, tak mu Deidara loutku ještě pochválí, i když to by taky nemusel přežít, i když na druhou stranu, nejspíš nepřežije ani Sasoriho prozření.
Deidara se několikrát zhluboka nadechnul a teprve potom se uklidnil dostatečně, aby se dal do práce. Nakonec tvrdil, že se porozhlédne, takže by asi měl toho vidět trochu víc, než několik mraků, ve kterých se skryl.

Miroko se jen krátce podívala s lehkým pousmáním k nebi, když Deidara odletěl, a dál se tvářila jednoduše smutně a zkroušeně. I Sasori se po Deidarovi podíval, ale v jeho tváři byla vepsaná pouze nenávist a snad i trocha zhnusení. Nedalo se ani vypovědět, jak moc ho celá ta situace iritovala.
"Miroko?" oslovil ji Sasori jaksi nervózně.
"Co chceš?" zeptala se dívka, ale neznělo to ani moc naštvaně spíš otráveně.
Sasori však mlčel a jen se na ni díval, i když s ní chtěl mluvit a nějak to urovnat. Neměl sice pocit, že by udělal něco špatně, ale podle jejího chování, zřejmě nějakou chybu udělal.
"Pokud mi chceš dát další kázání, tak šetři s dechem ano?" začala sama, když její takzvaný otec dál mlčel.
"Nechápu, proč se takhle chováš." namítl Sasori popuzeně a zamračil se.
"To, že jsi prošvihnul moje dětství i dospívání neznamená, že se ke mně můžeš chovat jako k malé holce, já nepotřebuju tu tvoji takzvanou péči." vynadala mu Miroko se zaťatými zuby. Byla to napůl hra a napůl pravda, nakonec se k tomuhle podvodu přece jen uchýlila kvůli jeho chování.
"Jsi moje dcera a nemáš právo se ke mně takhle chovat!" vyštěknul Sasori a Miroko tiše zaúpěla.
"Tohle říkáš pořád, ale ty rozhodně nemáš právo mě za ni pokládat." zavrčela na něj dívka a složila si ruce na prsou.
"Já tě taky nechtěl, ale objevila ses mi v životě!" vyštěkl na ni Sasori bez přemýšlení.
"Tak zapomeň, že ses té chyby, která mě stvořila, dopustil!" zaječela na něj nepříčetně. Na téhle hádce nebylo nic nahraného. Byla až příliš skutečná.
Sasori se zamračil a chtěl v ní pokračovat, ale nad jejich hlavami se ozvalo mávání nepřirozeně velkých křídel.
"Okolí vypadá čisté a klidné." prohlásil mladík seskakující z ptáka, který se v zápětí ztratil v mohutném oblaku kouře.
"Dobře." zabručel jejich neoficiální velitel a pokračoval mlčky a naštvaně v cestě.
Deidara měl nutkavou potřebu utišit svoji zvědavost a naklonit se k dívce, která Sasoriho jen neochotně následovala, aby zjistil, proč se jeho neoblíbený týmový kolega chová ještě hůř než před chvílí, ale věděl, zvlášť když je Sasori takhle napružený, tak by to nemuselo být moc bezpečné.
"Jen menší výměna názorů." zašeptala dívka odpověď na mladíkův nevyřčený dotaz. Zřejmě ho měla skrz naskrz prokouknutého.
Bohužel tím ovšem mladíkovu zvědavost jen umocnila. Deidara ji však musel utišit, protože Sasori se na ně otočil s dost nevrlým výrazem na tváři.

Příští tři dny tak byly ještě horší než ty předchozí. Sasori je dál sledoval ostřížím zrakem, ale nepromluvil ani slovo. Miroko s ním odmítala komunikovat a Deidara si na to netroufal. Aby toho nebylo málo, tak Sasori se na mladíka díval s neochvějnou jistotou, že ho zabije, jen když se na jeho dceru podívá, takže si Deidara netroufl ani na rozhovor s ní.
Večer se tedy vždy tiše utábořili a ráno bez jediného slova zase vstali a vyrazili na cestu. Ve výsledku tak první slovo, které zaznělo ze strany někoho z nich, bylo katsu, když narazili na jednoho dost slabého nepřítele. Mladý ninja si už ani nedokázal představit depresivnější atmosféru. Tohle jednoduše museli nějak vyřešit. Dalo by se sice říct, že to nemělo žádný vliv na jejich spolupráci, protože oni nikdy doopravdy nespolupracovali. Deidara většinou odletěl a bojoval ze vzduchu a Sasori tak na něj nemusel brát pražádný ohled. Byl to pouze Deidara, kdo si musel dát pozor, aby neodpálil i mistra loutkáře nebo některý z jeho výtvorů, což by se mu mohlo stát osudným. Deidara ovšem netoužil po Sasoriho smrti, takže prakticky nezáleželo na tom, jestli jsou přáteli nebo se chovají takhle. Miroko původně létala s Deidarou, kde byla v asi největším bezpečí vysoko na obloze, ale blonďatý ninja velmi pochyboval, že spolu ještě někdy poletí. Podobná situace ovšem nebyla zrovna žádoucí a Deidara tak poprvé zapochyboval, že udělal správně, když s ní šel do plánu, jak potrápit Sasoriho. Bude to muset nějak vyřešit, ale tak, aby to přežil.Se vztahy ve skupině to hezky zamávalo a Deidara se pomalu přestává bavit a co vy? :)

Předchozí díl---------------------------------------------------------------------Další díl
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama