Nebylo nám přáno 32

10. září 2015 v 9:53 | IceSun685 |  Nebylo nám přáno
"Sensei?" oslovil šedovlasý chlapec Minata, který na to ale nezareagoval.
"Minato-sensei?!" zopakoval to Kakashi trochu důrazněji.
"A-ano?" vzpamatoval se dotázaný, když zaslechl své jméno a uvědomil si, že na oslovení sensei si bude muset zvyknout co nejdřív.
"Už jsme si na sebe zvykli?" zeptal se Kakashi, čímž Minata opět naprosto vyvedl z míry.
Když ale Minato neodpovídal, protože si nebyl tak docela jistý, co tím vlastně Kakashi myslí, ozvala se Rin: "Říkal jste, že na misi budeme moct, až si na sebe zvykneme."

"No, ano." potvrdil rozpačitě Minato a posadil se k nim. "Já vím, že se na svoji první misi těšíte a taky vím, že jakožto ninjové Listové za ni chcete bojovat, ale vesnice je ve válce a všechny lehké mise v nedohlednu. Lidé z cizích zemí k nám nechodí a vesničané chápou, že teď jsou potřební i genini jako pomoc v zadní linii zraněným nebo v zásobování, ale to nejsou mise pro vás." snažil se jim Minato vysvětlit situaci.
"A proč ne?" zeptal se Obito zvědavě.
"Vy jste nováčci a Hokage-sama vás nemůže pustit z vesnice natož do blízkosti bojů." řekl přísně Minato.
"Nemuseli bychom chodit hned ke frontě." zaprotestoval Obito.
"Během války je i spousta sabotáží a pokusů o proniknutí za armádu z důvodu vraždy velitelů nebo třeba za účelem získání informací, ale tak nebo tak jde o perfektně vycvičené shinobi, kteří nemají slitování." snažil se to trpělivě vysvětlit Minato.
"Ale, sensei…" nevzdával se Obito, ale Kakashiho ho přerušil: "Sensei to řekl jasně, Obito, a my ho musíme poslechnout a respektovat to."
"Ale…" zkusil to znovu Obito, ale opět ho Kakashi nenechal domluvit: "Studenti poslouchají svého senseie, to je základní pravidlo světa shinobi a my ho musíme dodržovat."
Obito se nezdál přesvědčený natož spokojený, ale očividně chápal, že hádat se s Kakashi nemá valný smysl.
Minato si oba chlapce zamyšleně prohlížel a s mírným zamračením se podíval na Kakashiho. Nebyl si tak docela jistý, jestli má být rád, že se bude aspoň Kakashi držet pravidel nebo má mít spíš obavy z váhy, kterou pravidlům přikládá.
Se smíšenými pocity nakonec vstal a řekl: "Myslím, že je na čase, abychom se vrátili k tréninku."
K Minatovu potěšení oba chlapci souhlasně přikývli.

"Můžu se zeptat, co tady vlastně děláte?" zeptala se černovláska, když Kushině nalila čaj.
"No já vlastně ani nevím. Teda, byla jsem se projít a toulala jsem se tak různě po vesnici až jsem nakonec skončila tady." odpověděla váhavě Kushina.
"Aha." začala černovláska váhavě a na chvíli se odmlčela. "A kdo vlastně jste?"
"Jmenuju se Uzumaki Kushina a vy?" řekla skoro automaticky.
"Uchiha Mikoto těší mě."
"Mě taky a mrzí mě, že jsem vás včera srazila." začala Kushina znovu s omluvami.
"V pořádku a můžete mi tykat." prohlásila žena s úsměvem, který napovídal, že by to skutečně ocenila.
"Jen když vy budete mně." odpověděla Kushina s úsměvem.
"Dohodnuto." přikývla Mikoto okamžitě.

Minato byl docela rád, že trénink skončil, protože se už opravdu těšil, až vypadne z žhavého slunce domů do stínu a při nejlepším si dá trochu studenou sprchu.
Když ale přišel domů, čekalo ho docela nepříjemné překvapení, protože místo milé společnosti krásné Kushiny na něj čekal sensei.
"Zdravím, sensei." řekl přívětivě Minato, i když ho neviděl ani trochu rád. Jiraiya měl ve zvyku do něj v poslední době docela rýt a Minato na jeho provokativní poznámky, kterými mu nejspíš tak nějak naznačoval, že už nejsou sensei a žák ale přátelé, teď zrovna neměl náladu.
"Doufám, že tě moc neutahali." pronesl s trochu pobaveným úsměvem, protože docela jasně viděl, že Minato je zralý hodinku nebo dvě strávit v chládku s něčím studeným.
"Oni ani ne, spíš to slunko." namítl Minato otráveně a posadil se.
"A ráno to přitom vypadalo na déšť." zamumlal muž zamyšleně a díval se při tom z okna. "Dneska je určitě nejteplejší den v tomto roce." pokračoval Jiraiya a chvíli si prohlížel oblohu bez jediného mráčku, která se mu ukazovala za oknem.
"Proč jste vlastně tady?" zeptal se Minato vážným hlasem a zkoumavě si senseie prohlížel. "Určitě ne kvůli počasí."
"Ne to skutečně ne. Spíš jsem se chtěl jít podívat na někoho, kdo nemá tak špatnou náladu." odpověděl Jiraiya zamyšleně a dál zkoumal oblohu.
"Kdo má špatnou náladu?" ptal se Minato dál.
"Těžko uvěřit, že včera lilo jako z konve jen o pár kilometrů dál." pokračoval Jiraiya zamyšleně.
Minato si ho už neprohlížel zkoumavě, ale spíš s obavami, ale dál trpělivě čekal až mu to sensei vysvětlí.
"Myslím, že máme na krku další válku, Minato." prohlásil a tentokrát se na svého studenta podíval pronikavým pohledem, který jasně říkal, že nežertuje.
"Proti komu?" zeptal se smrtelně vážným hlasem Minato.
"Proti Kamenné, napadla nás, když jsme se vraceli." odpověděl Jiraiya těžce a zabodl váhavý pohled do země, jakoby chtěl Minatovi ještě něco říct, ale nebyl si jistý, jestli má.
"Co se stalo, sensei?" zeptal se mírně nervózní mladík, kterému zvláštní chování jeho mistra samozřejmě neuniklo.
"Než jsme je donutili se stáhnout, už bylo hodně raněných a mrtvých a mezi těmi smrtelně raněnými byl i Dan." řekl těžce a na chvíli se odmlčel. "Tsunade dělala, co mohla, ale víš, jak to chodí."
Minato mlčel a čekal, jestli sensei něco řekne, a když bylo víc jak minutu těžké dusivé ticho, zeptal se: "Jak je na tom Tsunade-sama?" zeptal se Minato, kterému bylo najednou jasné, proč za ním byl sensei už ráno. Nebylo to kvůli Kushině. Chtěl mluvit o tomhle, jen mu došla odvaha.
"Špatně, po tom, co Dan nakonec zemřel, nebyla schopná dál léčit, prostě se sesypala." odpověděl Jiraiya zarmouceně.
"Mluvil jste s ní od té doby?" zeptal se váhavě Minato, protože si nebyl jistý, jestli je to dobrý nápad.
"Chtěl jsem, ale svou šanci jsem propásl." prohlásil snad ještě zničeněji Jiraiya.
"Co tím myslíte?" neubránil se otázce Minato s nepříjemnou předtuchou.
"Ona odešla z vesnice, Minato." odpověděl sensei a zabodl naléhavý pohled do studenta, který přes všechnu snahu musel nasucho polknout.No co na to říct. Snad jen, že mi to aspoň trochu sedí časově. Ale jestli ne, tak to vlastně ani moc nevadí. Je to přece povídka, takže na tom nezáleží.

Předchozí díl---------------------------------------------------------------------Další díl
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama