Nebylo nám přáno 33

24. září 2015 v 9:53 | IceSun685 |  Nebylo nám přáno
"Jak dlouho už jste svoji?" zeptala se Kushina zvědavě a prohlížela si černobílou fotografii ze svatby.
"Už to budou dva roky." prohlásila černovláska, ale nezdála se šťastná.
Kushina si ji zkoumavě změřila pohledem a váhavě se zeptala: "Není to šťastné manželství?"
"No." začala Mikoto, jakoby ani sama nevěděla, jak popsat, co cítí.
"Nemusíš odpovídat." ujistila ji Kushina rychle, když si všimla jejího váhání.
"Víš, my se milujeme, ale je to složité." řekla Mikoto naléhavě, jakoby chtěla, aby si to Kushina poslechla a pochopila.
"Fugaku je pořád pryč a já tady pomalu mrtvá strachy, jestli se ještě vrátí. Samozřejmě jsem měla s něčím takovým počítat, ale dokud jsem mohla chodit na frontu s ním, tak mi to tak nepřišlo. Ale teď už jsem tak nějak odsouzená věčně se o něj bát a čekat, jestli se vrátí." snažila se to vysvětlit a její hlas zněm naléhavě, jakoby to už potřebovala někomu říct.

"Ale až se dítě narodí, už budeš moct zase bojovat." pokusila se ji Kushina trochu váhavě povzbudit.
"To sice ano, ale kdo z nás dvou si myslíš, že s tím dítětem bude doma?" nadhodila unaveně a natáhla se pro čaj. Pohyb ale už nedokončila a místo toho se s výrazem bolesti a hlavně překvapení chytila za břicho.
"Jsi v pořádku?" vyhrkla Kushina vyděšeně a vyskočila na nohy.
"N-ne, myslím, že-e budu rodit." vysoukala ze sebe černovláska mezi funěním, kterým se zkoušela uklidnit. "Dneska jsem už nějaké kontrakce měla, ale byly jen malé, tak jsem myslela, že je to ještě daleko, ale tohle…"
Kushina zůstala chvíli stát jako přimražená, než se vzpamatovala a vyhrkla: "Kde je tu nemocnice?!"
Mikoto jí stručně popsala cestu a namáhavě se pokusila zvednout. Kushina jí pomohla a podepřela ji, potom i s ní zamířila ven, odkud se už dokáže dostat na střechu, odkud může i s rodící ženou přeskákat poměrně rychle do nemocnice.

"Kam odešla, sensei?" zeptal se Minato, když konečně vstřebal šok. Přijít o sanina byla naprostá katastrofa a o to víc, když šlo o nejlepšího lékařského ninju vesnice. To byl navíc jen pragmatický pohled vojáka. On ji ale znal odmala a proto to pro něj bylo ještě horší.
"To nevím, Orochimarovi to neřekla a já s ní nemluvil." odpověděl se zakroucením hlavou.
"Nemluvil?" ujistill se zaraženě Minato.
"Odešla bez rozloučení. Orochimaru si jejího odchodu sice všiml, ale zřejmě se ji ani nepokusil zastavit, a když jsem kvůli tomu zuřil, řekl mi, že Tsunade potřebuje být chvíli sama a nejspíš se brzy vrátí, ale dokonce si sebou vzala i malou Shizune což je podezřelé."
"Myslíte si, že se nevrátí?" přikývl Minato.
"Myslím, že ne." potvrdil sensei zamyšleně a snad, aby těm myšlenkám unikl, se zeptal: "Kde je vlastně Kushina?"
Minato, jakoby si tuto skutečnost uvědomil až teď, se zmateně rozhlédl kolem a potom se podíval na hodiny. Bylo sice možné, že se Kushina šla najíst ven, ale Minatovi přišlo zvláštní, že na něj nepočkala.
"Nevím." přiznal nakonec Minato.
"Nedomlouvali jste se na večeři? Já myslel, že spolu chodíte, když u tebe bydlí." podivil se Jiraiya a prohlížel si nervózního Minato.
"No, domluvili, i když ne úplně pevně." odpověděl trochu váhavě.
"Úplně pevně? Jak to myslíš?"
"Řekli jsme si něco jako: třeba pak můžeme zajít na večeři." prohlásil a na chvíli se odmlčel. "Ale nedomluvili jsme se na čase ani místě."
"Aha." řekl Jiraiya a raději neupozorňoval na nelogičnost takového domlouvání.
"Nevěděl jsem, kdy skončím." hájil se Minato, který si zřejmě všiml senseiova vše říkajícího pohledu.
"A co teď, budeš na ni čekat?" zeptal se Jiraiya, když uslyšel poměrně hlasitý projev Minatova žaludku.
"Půjdu se po ní podívat." prohlásil Minato okamžitě a vyrazil ze dveří dřív, než se Jiraiya stačil zmínit, jak marné je to hledání, když může být kdekoliv ve vesnici a klidně se můžou minout.

Kushina už dobré tři hodiny s kráčejícím žaludkem čekala před sálem a nervózně přecházela po chodbě v kruzích, aniž by si to uvědomovala.
"Nemusíte čekat tady, můžete si jít sednout někam do kavárny na něco malého k snědku a my pro vás když tak někoho pošleme." snažila se ji přesvědčit sestřička, kterou Kushinino přecházení po chodbě očividně znervózňovalo.
"Neznám tu žádnou kavárnu." odpověděla Kushina a na chvíli se zastavila.
Sestřička se už chystala něco říct, ale další zakručení ji přerušilo. Kushina se na ni omluvně pousmála a usilovně se pokoušela nezrudnout studem.
"Donesu vám něco k malého z kuchyně ano?" navrhla sestřička přívětivě, a když Kushina váhavě přikývla, odešla pryč.
Dívka se na chvíli nervózně posadila a pohledem hypnotizovala dveře. Stále se nemohla zbavit představy, že za Mikotinými komplikacemi nějak stojí pád, který jí Kushina způsobila.
Z myšlenek ji ale vytrhla sestřička, která jí podala talíř s jakousi kaší s chlebem a lžíci.
"Doufám, že se to bude dát aspoň trochu jíst." řekla a povzbudivě se na Kushinu usmála.
"Děkuju." vyhrkla dívka a byla si jistá, že opět rudne studem, věděla sice, že sestřička ji dostala na povel, protože vyděšená Kushina se ptala pomalu každého doktora, jestli bude Mikoto v pořádku, ale i tak si cenila jejího zájmu a milého přístupu.
Kushina si byla vcelku jistá, že v nemocnici je hodně práce, zvlášť když se vrátili ranění z fronty a tak řekla: "Jestli vás potřebují jinde, tak klidně běžte, já už nebudu dělat žádné problémy, slibuju."
"V pořádku mám právě pauzu a jsem vážně ráda, že můžu chvíli sedět." odpověděla s trochu unaveným úsměvem, za který ji musela Kushina obdivovat. Rudovláska nepochybovala, že už toho mají všichni plné zuby a jsou na nohou déle, než kdy ona sama byla, ale to že stále má tahle sestřička sílu se usmívat, bylo skutečně obdivuhodné.
Dveře sálu se ale najednou otevřely a jiná sestřička na svou sedící kolegyni vyhrkla: "Pojď nám pomoct." a zase zmizela vevnitř.
Mladá žena vedle Kushiny se okamžitě zvedla a pospíchala ke dveřím. Všechna únava byla tatam a Kushina se jen s obavami dívala na její záda mizející za dveřmi.Tak to máme další díl a příště už nám tu bude řvát malý Itachi, tedy doufejme ;)

Předchozí díl---------------------------------------------------------------------Další díl
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama