Překvapení 34

1. září 2015 v 9:26 | IceSun685 |  Překvapení
Miroko otevřela jeden z pokojů a nakoukla dovnitř. Byl prakticky stejný jako její pokoj ze sídla, kde ji trénoval Itachi. Při vzpomínce na tmavovlasého ninju se lehce usmála. Byl jedním z mála lidí, které mohla nazvat opravdovými přáteli, ne-li jediným.

Hnědovláska proto bez dalšího přemýšlení vklouzla do pokoje a posadila se na postel. Na tuhle oslavu by měl přijít i mladý Uchiha a Miroko se vlastně těšila, až svého přítele znovu uvidí. Věděla sice, že ani před ním by neměla nic prozradit, ale na tom jí moc nezáleželo. Nakonec její falešný vztah s Deidarou ho moc zajímat stejně nebude. I tak ho to ale zřejmě překvapí, což by mohlo být zábavné. Nejspíš ho ale stejně bude spíš zajímat její trénink a i mladá žena věděla, že odpověď na to bude dost těžká. Sice se toho na cestách se Sasorim a Deidarou dost naučila, ale ve svých schopnostech prakticky nepokročila. Sasori se víc staral o její způsoby než svaly a blonďatému ninjovi to pro změnu bylo úplně jedno. Ani jednou ve skutečnosti neprocvičila to, co se naučila od Itachiho, a aby to celé bylo ještě horší, tak se nenaučila ani nic nového. Mladý Uchiha se nejspíš zhrozí, až si s ní bude chtít dát nějaký cvičný boj. Snad by mohla alespoň teď něco udělat, i když na to bylo už pozdě. Jediné, čeho by mohla dosáhnout, by byly bolavé svaly, které si na trénink odvykly. Snad bude tedy lepší, když před ním bude alespoň schopná pohybu.
S vědomím, že dnešní den bude ještě hodně zajímavý, nechala svoje tělo spadnout na postel. Jen její nohy zůstávaly ještě na podlaze, ale to jí bylo jedno. Ona tu nakonec nechtěla usnout, jen si na chvilku odpočinout, takže jí moc nevadilo, že leží trochu nepohodlně. A nevadilo to ani její únavě, která si během chvilky vybrala svou daň a poslala dívku na cestu do říše snů.

Sídlem Akatsuki se rozlehly tiché kroky. I když byl slyšet jen jeden pár nohou, chodbou kráčely dva. Jeden z nich, však našlapoval velmi lehce stejně jako kočka, takže nešel slyšet přes kroky svého společníka. Pak se ale náhle obratnější z obou mužů zastavil, a i když vyšší z nich jeho důvod nechápal, okamžitě ho napodobil s vědomím, že k tomu má jistě dobrý důvod.
Menší z mužů k tomu opravdu ten důvod měl, jelikož viděl ve tmě o něco lépe, díky zvláštní schopnosti svých očí, zpozoroval postavu stojící nehnutě ve stínech jako první. Postava nevydala jediný zvuk, dokonce ani její dech nebyl slyšitelný. To ovšem tmavovlasého muže nepřekvapovalo, protože jeho oči viděly více, než oči normálních ninjů. Jeho oči totiž rozeznávaly chakru podle barvy, takže snadno zařadily postavu před nimi.
"Sasori." promluvil černovlasý mladík do tmy a postava před nimi se poprvé pohnula a muž vedle Itachiho si jí tak konečně všimnul.
"Vítejte." zabručel jaksi nabručeně mistr loutkář a i Kisame tak mohl snadno poznat, že jejich kolega není zrovna v nejlepším rozpoložení.
"Jdeme snad pozdě nebo co?" zeptal se muž s modrou kůží.
"Ne ještě máme tak hodinu, než má oslava začít, alespoň tedy podle Hidana." odpověděl Sasori a ani teď se nezdál o nic přívětivější.
"Jsme tu už všichni nebo má přijít ještě někdo?" zeptal se Itachi a zkoumavě si muže před sebou prohlížel. Sasori se choval trochu divně a Itachi i přes nezájem zračící se mu na tváři chtěl vědět proč.
"Pein by se tu měl někdy pozítří zastavit, snad aby se ujistil, že to všichni přežili ve zdraví, a Konan, Zetsu ani ten jeho otravný budižkničemu zřejmě vůbec nedorazí." zodpověděl Sasori otázku aniž by projevil nějak zvlášť velký zájem.
"Nezdá se zrovna, že by ses nějak zvlášť těšil." nadhodil Kisame dřív, než stihl Itachi cokoliv odpovědět.
"A na co bych se měl vlastně těšit. Tohle tělo se opít nemůže a já nejsem zrovna odvázaný z toho, že vy ostatní tu budete dělat bordel." utrousil Sasori otráveně a otočil se k odchodu. Ani jeden z nich se ho ovšem zastavit nepokusil. Jestli se čas oslavy blíží, tak by se spíš měli vybalit a trochu si odpočinout. I proto Itachi jednoduše vykročil směrem k pokojům. Moc dobře věděl, který z nich na něj čeká a taky, že v něm najde pohodlnou postel, do které si večer půjde lehnout. Právě teď ji měl ovšem jen v plánu rozestlat.
"Nezeptal ses na ni." podotkl žraločí muž s lehkým pousmáním, když se jim Sasori ztratil z dohledu.
"Nemusím se na ni ptát, asi za hodinu ji uvidím." odpověděl Itachi neutrálním hlasem. Uvnitř se však sám pro sebe usmál. Těšil se na to celou cestu, a i když to Kisame věděl, tak mu to přece nemusel říkat. Jeho týmový partner se mu už tak jistě v duchu smál.

Dívka sebou polekaně trhla a posadila se. Asi třikrát pomalu mrknula, jako by byla v transu, než ji vyrušilo zaklepání na dveře. Tohle ji zřejmě předtím vzbudilo.
"Ano?" zavolala ještě pořád trochu zmateně. Podle všeho prospala většinu dne, ale s tím vším stresem kolem to až tak divné ani nebylo.
Dveře se pootevřely a dovnitř nakoukla blonďatá hlava mladého ninji.
"Dorazil už i Itachi s Kisamem a oslava už brzy začne, tak jsem myslel, že bych tě měl vzbudit." řekl mladík a usmál se na ni. Možná ve skutečnosti žádný vztah neměli, ale on ji měl stejně tak trochu rád a především se mu opravdu líbila. Dokonce i teď, když měla slepené oči a byla rozcuchaná, tak byla opravdu krásná.
"Jasně, díky, já za chvilku přijdu, jen se trochu upravím." odpověděla Miroko a taky se na něj usmála. Svým způsobem ho pokládala za přítele a o to byla její hra jednodušší. Byla totiž ráda, když ho měla vedle sebe.
"Dobře. Oslava začíná za čtvrt hodiny, tak přijď včas." připomněl jí ještě mladík a vyklouzl zase ven.
"Jasně." zavolala za ním hnědovláska a vůbec se netrápila tím, že by tam nejspíš měli přijít spolu. Na podobné detaily byla příliš ospalá.
Dveře se zavřely a ona znovu zívla. Věděla, že když se teď znovu položí na postel, tak zase usne. Proto se donutila zvednout a udělat pár kroků po místnosti. To jí vždycky pomohlo s probuzením a ani teď tomu nebylo jinak.A příště už začneme slavit, i když nikdo z nich pořád neví co. :)

Předchozí díl---------------------------------------------------------------------Další díl
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama