Závazek ke klanu 06

17. září 2015 v 9:31 | IceSun685 |  Závazek ke klanu
Když se vrátil domů, přivítal ho tichý dům jakoby bez života. Jedinou výjimkou byla Rukia sedící na zemi u stolku, ve vstupní hale. Bylo to docela dobré místo, kde vítat nezvané návštěvy a pro Byakuyu to vždy byla první volba místa, když přišel některý z kapitánů, kterého se nemohl zbavit už u dveří. Naštěstí podobné návštěvy nebyly moc časté a ostatní za sebe často posílali někoho jiného a obvykle do kasáren, pokud tedy nešlo o něco vážného.
Černovláska na něj upřela oči a trochu váhavě se usmála.

"Rukio." řekl kapitán šesté jednotky trochu zamyšleně, zatímco se vyzouval. Proč tu jeho sestra seděla s čajem, byla vážně záhada, ale on měl spoustu jiných věcí na přemýšlení.
"Dáš si se mnou čaj, Nii-sama?" zeptala se ho Rukia a vzala do ruky konvici. Byakuya si všiml volného šálku, který jakoby čekal na někoho dalšího. Ten šálek tu ale neměl co dělat, pokud ho sem Rukia záměrně nedonesla. Kdyby šlo o někoho jiného, tak by Byakuyu mohlo napadnout, že sluha vzal dva šálky, protože předpokládal, že si jeho paní chce dát čaj s někým dalším, ale Rukia si čaj vždy připravovala sama.
"Jistě." řekl nakonec a sledoval, jak se z její tváře vytrácí napětí, které se na ní objevilo, když dlouho neodpovídal. Stalo se snad něco, nebo je jiný důvod, proč na něj čekala?
Rukia nalila šálek a posunula ho na okraj stolu, kam si její bratr vzápětí sedl. Zdálo se, že si ho zvědavě prohlíží snad proto, že měl stále na sobě šlechtické oblečení, i když nebylo nijak honosné. Možná by se to pokusil nějak zamést pod koberec, kdyby to právě teď nebyla ona, kdo se choval divně. Stačilo mu jediné přičichnutí, aby už neměl žádné pochybnosti o tom, že se něco děje. Nevoněl, jak by vonět měl, ale i tak to byl zelený čaj, tedy čaj, který Rukia na rozdíl od něj neměla ráda. Nebylo proto divu, že konvice byla skoro plná stejně jako její šálek, ze kterého přestala stoupat pára zřejmě už před nějakou dobou. Vůdce klanu Kuchiki si byl docela jistý, že kdyby se podíval na spodek konvice, našel by zčernalé místo, jak Rukia ohřála čaj pomocí Kido, což byl jistě zajímavý způsob využití schopností, ale napovídal mu něco jiného. Bylo už docela pozdě, takže by přišel potichu, aby nikoho zbytečně nebudil, Rukia se proto nejspíš uchýlila k podobnému řešení, než aby odbíhala ohřívat čaj do kuchyně, kde by riskovala, že se minou. Jak dlouho na něj ale asi čekala?
"Provedla jsi snad něco?" zeptal se Byakuya po tom, co si usrkl z šálku.
Rukiu otázka zřejmě trochu vyvedla z míry, protože jen zakoktala: "Jak jsi na to přišel, Nii-sama?"
Její bratr se na ni chvilku upřeně díval, čímž ji zřejmě dokonale vyváděl z míry, protože se tvářila čím dál nervózněji, než odpověděl: "Zdá se, že jsi tu na mě čekala, tak k tomu zřejmě máš nějaký důvod. Pokud jsi nic neprovedla, tak nevím, proč mě uplácíš čajem."
"Ne, nic jsem neprovedla." řekla Rukia trochu moc váhavě, než aby ho tím uklidnila. "Jen jsem se chtěla zeptat, jestli je vše v pořádku."
Byakuya se na ni dál díval s nečitelným výrazem a v duchu přemýšlel, jestli jí dal nějaký důvod, proč by si měla něco takového myslet. Ráno se ji přece snažil uklidnit, aby nepojala podezření.
"Proč si to myslíš?" zeptal se nakonec a donutil se znovu usrknout z šálku. Ten čaj nebyl vůbec dobrý, a pokud si Rukia vždycky dělá takový zelený čaj, tak se vlastně ani moc nedivil, že ho nemá ráda. Nesmí jí dávat důvody, aby mu ho z nějakých zištných důvodů dělala, nebo ji to musí naučit pořádně.
Její další slova ho odvedla dál od návrhu, že by mohla příště pořádat někoho ze sloužících, aby ho uvařil za ni. "Když jsem se vrátila z kasáren, tak jsem s tebou chtěla mluvit, Nii-sama, ale nebyl jsi doma, což není… obvyklé."
Výběr jejích slov ho znovu donutil zamyslet se nad vlastním chováním, jistě už to co měl teď na sobě a co se Rukia snažila ignorovat, bylo dost velkou anomálií, ale proč by se tím měla znepokojovat. Tak jako tak to ale dělá, takže to bude muset změnit a nějak ji uklidnit.
"Měl jsem nějaké záležitosti v radě." řekl nakonec neurčitě.
"Už zase, Nii-sama?" zeptala se snad ještě znepokojeněji než předtím.
"Nejde o nic, čím by ses měla znepokojovat." prohlásil a postavil se. "Jen teď budu mít trochu víc vyřizování, pokud mě teď omluvíš, je dost pozdě…"
Rukia na jeho pokus vytratit se zareagovala jen přikývnutím, ona nakonec věděla, kde je její místo. Pokud by ji chtěl do svých věcí zapojit, tak to bude jen jeho rozhodnutí, se kterým ona nic nenadělá.
"Dobrou noc, Nii-sama." zavolala ještě za ním a přičichla si k čaji, načež nespokojeně nakrčila nos.
Renji chtěl, aby na něj jen dohlížela, ale ona raději zvolila přímou konfrontaci v naději, že by jí řekl něco podstatného. Teď však byla jen ještě zmatenější. Něco se ale asi dělo v radě, což ovšem nebylo zrovna místo, odkud by mohla získat nějaké informace. Snad by tomu měla dát trochu času a ono se to snad vyřeší samo. S povzdechem se znovu pokusila zbavit konvici černé spáleniny a odešla spát.

Byakuya za sebou zavřel dveře. Rozhovor s Rukiou ho vůbec nepotěšil, ale právě teď s tím nemohl nic udělat. Měl před sebou dost práce a tak byla pravděpodobnost, že se bude chovat neobvykle jen o to větší. Nějak bude muset alespoň omezit kontakt s ní, aby si nemusel vymýšlet další výmluvy. Taky by před ní nemusel chodit v tomhle oblečení, protože tím by jí jen připomínal, že se něco děje.
Vůdce klanu Kuchiki se unaveně a také trochu otráveně posadil. Jelikož byl sám, tak si neodpustil tichý povzdech a pak se zahleděl na stůl, kde tiše odpočívala jeho Zanpakuto. Snad by mohl naopak v práci trávit víc času. Bylo docela jedno, kde přesně bude připravovat ten seznam a alespoň nebude na očích Rukii. Rozhodně ale bude potřebovat rodinné záznamy šlechty, což nebylo zrovna v sekci zábavná literatura k půjčení. Nějaké záznamy by ale díky svému postavení získat mohl. Klan Kuchiki měl samozřejmě vlastní záznamy, ale ty se týkaly především klanu samotného, což by mu ale mohlo pomoct alespoň s výběrem rodin, které jsou s tou jeho nebo spíš s ním konkrétně příliš spřízněné. Mnohem jednodušší ale bude prosté vyloučení rodin z politických důvodů. Jakožto hlava jednoho z nejvznešenějších rodů dokonce musel mít přehled v tom, jaký je postoj ostatních rodin. Hierarchie v šlechtě nebyla nijak jednoduchá zvlášť proto, že rody mezi sebou téměř neustále soupeřili o vliv, což nevytvářelo zrovna nejpřátelštější atmosféru. Lidé zvenku se na šlechtu dívali poměrně jednoduše, pro ně byla prostě šlechta a pak čtyři nejurozenější rody, tyhle rody byly vládnoucí kastou v hierarchii šlechty, co na nich ovšem bylo urozenější, než na jiných bylo i pro Byakuyu záhadou. Tak jako tak ale byly tyto rody a pak jedenáct nezávislých rodin. Kromě těchto patnácti rodů pak bylo dvacet tři rodin, o kterých se víceméně mluvilo jako o nižší šlechtě a většina z nich alespoň částečně podléhala pod některý z těch patnácti důležitých rodů. On sám se ale nemusel omezovat na těch patnáct, vlastně spíš čtrnáct, když nebude počítat svůj vlastní, ale mohl si vybrat nevěstu z libovolného rodu, což bylo poměrně výhodné, protože rody z nižší šlechty byly obvykle větší, což znamenalo i větší výběr.
Byakuya vytáhl čistý list papíru a začal psát jména rodů podle postavení a závazků v případě nižší šlechty. Zítra si určitě najde chvilku, aby se nad každým z nich zamyslel.Tak další díl za námi a Byakuya začíná se svým seznamem, schválně kolik kandidátek mu na konci zůstane? (Já vím: chyták, zůstat mu přece musí jen jedna ne? :D )

Předchozí díl---------------------------------------------------------------------Další díl
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Repoliamia Repoliamia | 2. listopadu 2015 v 23:21 | Reagovat

Ahoj! :D Jen tak si brouzdám po netu a naleznu tohle. Já fakt myslela že píšeš jen povídky z Naruta.
Tohle mne příjemně překvapilo. :D
Je to fakt boží povídka :3 :D I když nejsem moc velkým Baykugovým (či jak se to jméno skloňuje) fanouškem, ale je to zajímavé.. :D
Myslím, teda už vím, že se mé maličkosti
tahle stránka jen tak nezbaví! :D ;-)

2 IceSun685 IceSun685 | Web | 3. listopadu 2015 v 14:01 | Reagovat

[1]: No jsem moc ráda, za každého člověka, kterému se stránka líbí a doufám, že se ti další povídky budou také líbit. Bleach je sice až druhotná tvorba, ale taky je to srcovka, takže nějaké další určitě přibudou, až budu mít víc času. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama