Rozcestník

11. října 2015 v 11:14 | IceSun685
Doufám, že se vám následující seznamy sérií budou líbit a pomůžou vám si vybrat. Tedy příjemné čtení a pro ty z vás, kteří nemají takový přehled v běžně používané Japonštině v povídkách, bych doporučila přečíst tento článek, protože se čas od času něco takového objeví v každé z nich. No a pokud se chystáte číst povídky z posledního zmíněného anime, tak doporučuju ještě jeden článek, protože jejich školství se od našeho celkem liší, tak aby jste se nedivili. ;)
Dále tedy odkazy na jednotlivé seznamy podle anime, z kterého vycházejí. Usmívající se


Předpokládám, že tohle anime není třeba představovat, protože jste na této stránce hlavně kvůli němu. Mrkající

Řekla bych, že většina fanoušků Naruta zná i Bleach, kdyby se tu přece jen našel někdo, kdo ho nezná, tak ať se ozve a já mu dám aspoň základní informace nutné k pochopení povídek.

Nepříliš známý titul oproti předchozím dvěma, takže snad alespoň krátké představení. Jedná se o vymyšlený svět, ve kterém jsou lidé, kteří umějí čarovat, tito mágové jsou sdruženi do cechů a obvykle se věnují jen jednomu typu magie. (např. oheň, bariéry, převzetí schopností zvířat atd.) Děj seriálu se točí okolo magického cechu Fairy Tail. Myslím, že pro představu by měl stačit první díl. V případě zájmu dodám nějaké bližší informace k postavám, se kterými se můžete setkat.

Tak tohle je z úplně jiného soudku. Osobně jsem myslela, že mě to nebude bavit, ale bylo to bezva, takže doporučuju, pokud máte dlouhou chvíli. Jedná se o sportovní anime (ano čtete a vidíte dobře), které se točí okolo basketu. Na nižší střední (Teiko) byl basketbalový tým složený z pěti členů, kteří měli tak úžasné (až trochu fantasy) schopnosti, že byli nazváni Generací zázraků. Po přestupu na vyšší střední se pak tito členové rozprchli do různých týmů. Ústřední postavou anime ale je Kuroko (ten se světle modrými vlasy), který byl šestým členem týmu Teiko (nepatří tedy do Generace zázraků, ale hrál s nimi v zápasech). Po přechodu na vyšší střední se dává dohromady s Kagamim (tmavě červené vlasy), který je rozhodnutý porazit členy Generace zázraků, což samozřejmě není vůbec snadné.
V případě, že si chcete přečíst tuhle docela oddechovou četbu, tak pro představu doporučuju shlédnout první čtyři díly anime například odtud, to by mělo stačit pro určitou představu o anime.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama