Basketbalová hlava 01

19. listopadu 2015 v 8:50 | IceSun685 |  Basketbalová hlava
Tak moje snaha zredukovat tvorbu nakonec končí tím, že vydám novou sérii, což je ironické, ale říkala jsem si, že by se to vlastně docela hodilo, když už jsem tohle anime zahrnula do seznamu. Každopádně mám u této povídky napsaných pár dílů dopředu a nebude vycházet zrovna často, takže proč ne.
Díly jsou napsané v trochu jiném stylu, než na co jste u mě zvyklí, tak snad jen krátké vysvětlení. Díl je obvykle složený z více částí, které jsou oddělené řádkem z pomlček. Každá taková část se pak primárně zabývá jednou určitou postavou. Kurzívou napsané myšlenky, které tu mám oddělené od běžného děje volným řádkem, pak patří této postavě. Předpokládám, že pro vás nebude problém tuto postavu poznat, tak snad alespoň pro první část prvního dílu je to Kise Ryouta, ten blonďatý kluk z druhého dílu anime.


'Byl to docela příjemný den, teda dokud mě Kasamatsu-senpai nekopl do zad a nezačal mi nadávat do kr*t*n*. Obvykle k tomu měl nějaký důvod a ten důvod obvykle souvisel s něčím, co jsem udělal, nebo řekl. Dneska jsem senpaie ale uviděl poprvé, tak proč už jsem zase na zemi?'

"Kasamatsu-senpai!" vykřikl blonďatý mladík trochu zoufale.
"Jak můžeš být takový kr*t*n." zařval v odpověď jeho trýznitel a znovu ho kopl, i když jeho oběť už ležela.
"Co jsem udělal?!" zkusil to mladík znovu, ale z jeho dosahu se nepokusil dostat. Věděl totiž, že by to bylo jen horší.
"Tohle!" zařval Kasamatsu nepříčetně a zamával mu před nosem nějakým papírem.
Kise se proto zvednul a trochu neochotně si ho vzal, zatímco druhou rukou si třel bolavá místa na těle. Kasamatsu-senpai ho sice kopal docela často, ale naštěstí nikdy ne tak, aby ho zranil.

'To jsou moje výsledky předběžných testů? Jak se k nim vůbec dostal a proč je vůbec řeší?'

"Jak se vůbec dá z pěti testů se čtyřmi možnostmi a jen jednou správnou odpovědí dostat pod dvacet pět procent?!" zařval kapitán Kaijo rozzuřeně. Bylo až s podivem, že ho znovu nenakopl. "I opice, která by všude zakroužkovala odpověď A, by dopadla líp!"
"Tak já příště zakroužkuju všude A." navrhl Kise okamžitě se širokým úsměvem.
Na senpaiově tváři ale naběhla žilka a tak následovala další rána a nadávky.
"To nemůžeš, ty jeden tupohlavče." vykřikl Kasamatsu a musel se několikrát zhluboka nadechnout, aby Kiseho neuškrtil.
"A proč vás to vůbec trápí?" zabručel Kise spíš pro sebe a instinktivně si kryl hlavu, aby nedostal ránu tam. Zadek ani záda mu moc nevadily, ale monokl by měl dost nerad.
"Proč?" zaječel Kasamatsu téměř hystericky a nejspíš by se na něj vrhnul, kdyby ho nechytil jeden ze spoluhráčů.
"No tak klid." zabručel Moriyama.
"Arigato, senpai." vykřikl Kise s úsměvem, ale ani druhý senpai se netvářil moc přívětivě.

'Jsme snad basketbalový tým ne? Tak proč to řešíte?'

"Tohle je tvůj průměr z předběžných testů." prohlásil Moriyama a kývl hlavou směrem na papír na zemi, zatímco dál držel svého kapitána, aby Kisemu neublížil.
"Však jsou to jen předběžné testy, tak o nic nejde." mávnul rukou Kise a zvednul sebe i papír ze země. Opět.
"Předběžné testy ti mají říct, jak jsi na tom před zkouškami a ty jsi na tom dost bídně, ty jeden *d**t*!" zařval Kasamatsu a nezdálo se, že by už bylo moudré pustit ho.
"Není jedno, jaké budu mít výsledky? Tohle je přece soukromá škola, takže mě nevyhodí a na výšku se posílají jen výsledky z třetího ročníku, nebo ne?" zabručel Kise a začal si oprašovat kalhoty.
"Zabiju ho." zařval kapitán a pokusil se vymanit ze sevření svého spoluhráče.
"Co je vám vůbec do mých studijních výsledků?" zeptal se Kise otráveně a papír se svým průměrem skrčil a hodil ho do odpadkového koše za zády svých senpaiů.
Jeho kapitán v tu chvíli vypadal, že bude vraždit, ale Moriyama ho dokázal udržet a ještě to Kisemu vysvětlit: "Ze školy tě sice nevyhodí, ale pokud nebudeš mít na konci každého ze tří semestrů výsledky alespoň na padesát procent, tak ti budou zakázány v následujícím semestru školní aktivity."
"Jak zakázány?" zeptal se Kise trochu přihloupě.
"Nebudeš moct hrát v zápasech ani chodit na tréninky, ty jeden *d**t*!" zařval Kasamatsu a jeho hněv nijak zvlášť nepolevoval.
"Cože?!" vykřikl Kise a zůstal na ně oba zírat.

'Dělají si srandu ne? To přece nemůže být pravda. Nemůžou mě vyhodit z týmu jen kvůli nějakým testům, na tu školu jsem přece šel jen kvůli tomu týmu!'

"To je vtip, že jo?" pokusil se uklidnit Kise, ale pohledy obou senpaiů mu jasně řekly, že to žádný vtip není.
"Rozhodně bychom si to přáli." ujistil ho Moriyama-senpai.
"Jak se to mám všechno naučit do měsíce?" vyhrkl Kise a chytil se za hlavu.
"Nějak budeš muset." řekl pouze Kasamatsu a konečně se dostatečně uklidnil, aby ho Moriyama mohl pustit.
"Ale jak?" zaskuhral Kise znovu.
"Jak to mám vědět, b*bč*, je to tvoje hlava, tak to tam nějak nacpi!" přikázal Kasamatsu naštvaně a jen s velkou dávkou sebeovládání ho znovu nenakopl.
"A vy máte nad padesát procent?" zeptal se Kise zvědavě.
"Mám šedesát čtyři procent z průběžných testů, ale ještě se budu učit." odpověděl kapitán a vůbec se za své výsledky nestyděl. Nakonec přece mluvil s člověkem, který měl míň bodů, než kdyby všude zakroužkoval stejné písmenko.
"A já mám sedmdesát šest." přidal se Moriyama spokojeně.
"Páni!" vyhrkl Kise nechápavě. "Jak jste to udělali?"
"Průběžná příprava, ty jeden b*bč*." zabručel Kasamatsu a raději vyrazil do tělocvičny. Kdyby to byl kdokoliv kromě Kiseho, tak by se možná i zasmál a nechal ho, ať se trápí, ale i když se mu to nelíbilo, tak Kise byl nepostradatelný. Byl eso Kaijo a nemohl vypadnout z týmu jen kvůli prospěchu. Šampionát byl za dveřmi a oni ho nemohli postrádat. Samozřejmě, kdyby pak zvládl ty další zkoušky, tak by mohl hrát v Zimním poháru, ale to by pak mohli rovnou zapomenout na ten letní, který chtěl on vyhrát primárně. Bude muset přijít na to, jak udržet své eso v týmu a to za každou cenu.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

"Ahoj, Nee-chan." zavolal Kasamatsu do prostoru, když se za ním zavřely domovní dveře. Popravdě ani nevěděl, jestli ho uslyší, ale potřeboval s ní mluvit.
"Ahoj." ozvalo se nijak zvlášť nadšeně z kuchyně.
"Už máš svoje průběžné výsledky?" zeptal se Kasamatsu nevinně, když za ní přišel.

'Tohle bude oříšek!'

"Snad nedoufáš, že bys měl lepší výsledky." nadhodila černovláska s lehkým ušklíbnutím. Kasamatsu s ní nikdy moc nevycházel. Nebylo to o tom, že by ji neměl rád, protože ji samozřejmě měl. Byla to jeho malá sestřička, ale neměli toho moc společného. Jejich podobnost zřejmě skončila u vlasů a očí. Ona sama nesnášela basket, který on miloval. Nikdy vlastně nebyla na jediném jeho zápase. Podle jejího názoru to byla ztráta času a její bratr by se měl zajímat o něco smysluplnějšího. Mezi jejich odlišnosti ale také spadaly studijní výsledky, protože jeho sestra byla nadprůměrně chytrá a možná dokonce geniální, čímž ho vždycky trochu štvala. Právě teď se mu to ale hodilo.
"Neboj, s tím vážně nepočítám." ujistil ji bratr a posadil se ke stolu. Popravdě se vůbec netěšil, až se budou psát testy naostro. Potom se na ně totiž zeptají jejich rodiče a on bude muset poslouchat, jak je jeho sestra chytrá a že by ho mohla doučovat. Vlastně ani nezáleželo na tom, že byla o dva roky mladší, čímž by se normálně hájil. Jelikož byli na stejné škole, tak to šlo porovnat a on měl průměr v prváku jen sedmdesát jedna procent.

'I tak je to ale mnohem víc, než má Kise.'

"Pořád jsi mi ale neodpověděla." připomněl se bratr.
"A proč tě to vlastně tak zajímá, Yukio? Nejsou to výsledky, které by se počítali." podotkla sestra s mírným zamračením.

'Něco tuší. To není dobré.'

"Pro můj poslední rok na téhle škole ale důležité jsou." prohlásil a donutil se k přívětivému úsměvu.
"Pokazila mi to angličtina." zabručela dívka nespokojeně a přisedla si k němu i s talířem, ze kterého si její bratr ukradl kousek koláče.
"Vem si vlastní." přikázala dívka dotčeně a odtáhla talíř kousek dál od něj.
"Pořád čekám na to číslo." odpověděl bratr s pokrčením ramen.
"Z angličtiny jsem měla jenom osmdesát dva procent, takže průměr devadesát tři celých šest." zabručela dívka a její bratr se skoro udusil koláčem.

'Dělá si ze mě prd*l??? Že pokazila angličtina, já z ní mám jen třicet sedm procent. To mně kazí angličtina průměr. Kolik měla zatraceně z těch ostatních?'

"Jo angličtina je prevít." přitakal Kasamatsu s křečovitým úsměvem.
"A proč jsi to teda chtěl vědět, Yukio?" zeptala se ho znovu. Tohle jí smrdělo podrazem.
"Protože od tebe potřebuju laskavost." odpověděl s napjatou tváří.
"A jakou?" zeptala se podezřívavě a měřila si ho pohledem modrých očí.
"Potřebuju, abys doučovala jednoho spoluhráče." řekl to narovinu. Kličky stejně neměly smysl.
"Nikdy!" odsekla okamžitě a zvedla se od stolu.

'Tohle bude těžké a drahé.'

"Řekni si cenu." prohlásil jednoduše.
Dívka se zamyslela, než se zeptala: "A jaký má průměr?"
"Dvacet dva celých čtyři." odpověděl Kasamatsu a psychicky se připravoval na vyjednávání.
"To dal všude stejné písmenko nebo co?" zabručela dívka otráveně a jen tím bratra zmátla.
"To by měl dvacet pět ne?" zeptal se proto Kasamatsu.
"To záleží na písmenku, obvykle to není rovnoměrné." prohlásila dívka s pokrčením ramen a Kasamatsu se raději ani neptal, jak to ví. Rozhodně to ale byl zajímavý poznatek, který ale jemu k ničemu nebyl.
"Ne nedal všude stejné písmenko." vyvrátil každopádně její otázku.
"Fajn a proč tě vůbec zajímá cizí průměr?" neubránila se otázce jeho sestra.
"Aby mohl být v týmu, tak potřebuje průměr alespoň padesát procent." odpověděl její bratr trochu zkroušeně.

'Bože to je zase výraz. Je mi úplně jasné, co si myslíš. Bude to něco jako: zase ten jeho d*b*ln* basket, nebo tak něco.'

"Je prvák ne?" ujistila se jeho sestra.
"Jo, jinak bych ti neříkal." přikývl Kasamatsu.
"A to tam nemáš dost jiných prváků?" zabručela jeho sestra, ale už teď jí bylo jasné, že tenhle bude nějak důležitý. Kdyby nebyl, tak by její bratr nepřišel škemrat. Moc dobře věděl, že cena bude vysoká.
"Tohohle ale v zápasech potřebuju." namítl Kasamatsu. "Můžeš si určit cenu, teda samozřejmě v rámci mezí."
"Hmmm…" ozvalo se z její strany a Kasamatsu jen nasucho polkl.

'Jen ať je to něco normálního, prosím, jen né nic šíleného.'

"Fajn." prohlásila nakonec a natáhla k němu ruku, kterou Kasamatsu moudře zatím nepřijal. "Až do zkoušek za mě budeš dělat všechny domácí práce a nákupy, což rodičům neřekneš, a pokud ho připravím dostatečně na to, aby měl těch padesát procent, tak přesvědčíš rodiče, abych mohla jet do USA aspoň na týden. Nebo do Anglie či jiné anglicky mluvící země, do které je mi jedno."
"Děláš si srandu? Na tohle táta nikdy nepřistoupí!" prohlásil její bratr dopáleně.

'Řekla to schválně, aby mě naštvala nebo co? Nebo aby se tomu vyhnula a nebyla za špatnou.'

"Jasně, že přistoupí, bude to o prázdninách a ty pojedeš semnou." namítla dívka spokojeně.
"Tyhle prázdniny?" vyhrkl Kasamatsu.
"Jasně, že tyhle. Máme tam čtrnáct dní a já chci alespoň sedm z nich strávit v anglicky mluvící zemi." přikývla dívka neoblomně.
"Já ale nemůžu." namítl její bratr nešťastně. "Musíme s týmem trénovat, čekají nás těžké zápasy. Pojedeme kvůli tomu na soustředění."
Jeho sestra se ale jen usmála a prohlásila: "Pak je budeš muset odehrát bez toho zjevně důležitého prváka."

'M*ch*. Bohužel má ale pravdu, bez Kiseho se neobejdeme. Kdyby to byl jeden zápas tak možná, ale tady mluvíme o celém poháru. K čemu mi je, že nás dostane přes kvalifikaci, když nebude v šampionátu? Je to moje poslední šance na téhle škole, zatraceně!'

"Ujednáno." zabručel Kasamatsu naštvaně a přijal její ruku.
Jeho sestra se ale jen usmála: "Vyřiď mu, že se potkáme v knihovně zítra ve čtyři."
"Ale to máme trénink." namítl její bratr okamžitě.
"Já se s ním taky chci jen domluvit." ujistila ho sestra. "A ať donese své předběžné testy a ne jen jejich výsledky."
"Rozkaz." zabručel její bratr a bouchl hlavou o stůl.
"A mimochodem, jsem na řadě s vynášením odpadků." zavolala ještě ze schodů a Kasamatsu tou hlavou udeřil ještě jednou.


Tak doufám, že vás první díl zaujal a přečtete si i ten další. :)

---------------------------------------------------------------------Další díl
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama