Překvapení 44

26. listopadu 2015 v 8:27 | IceSun685 |  Překvapení
Blonďatý ninja vztekle rozrazil dveře, ale Miroko ve svém pokoji nebyla.
"Kde je!?" procedil Deidara vztekle skrz zuby, ale otázkou na nikoho konkrétního nemířil a to i přes skutečnost, že ho sledovala dobrá polovina osazenstva úkrytu. Jen Kakuzu, který ztratil zájem už předtím, a Itachi, který se z nějakého důvodu raději vrátil do svého pokoje, nebyli Deidarovi v patách. Dokonce i Sasori za ním chodil, ale v jeho případě to taky mohlo být jakési opatření, kdyby dívku Deidara skutečně našel. Podle jeho rozpoložení, bylo totiž napadení víc než jen pravděpodobné.

"Až ji najdu!" navrčel shinobi rozzuřeně.
"Tak se jí nic nestane." zašeptal Kisame tiše. On a Sasori tu nakonec byli hlavně kvůli tomu. Hidan se situací pouze bavil, ale oni ji brali vážně.
"Měl by ses uklidnit." prohlásil mistr loutkář podivně klidným hlasem. Jako by všechna nenávist z něj opadla. Ale možná se mu pouze ulevilo, že Deidara už s jeho dcerou rozhodně nic mít nebude.
Blonďatý ninja na to nic neodpověděl a šel raději prohledat i další pokoje.

"Asi bys mu teď neměla chodit na oči." zašeptal mladík, aniž by se na ni podíval. Nepřekvapilo ji to, ani ona se mu nechtěla dívat do očí.
"Nejspíš máš pravdu." odvětila trochu nepřítomně a pevněji sevřela okraj postele. Seděla na stejném místě, jako včera a měla na sobě i totéž oblečení, ale cítila se nepopsatelně jinak. Včera byla smutná, zničená a přišla za přítelem pro útěchu. Teď ale seděla v cizím pokoji s cizím člověkem. Už nebyli přátelé, oba dva to jakýmsi zvláštním způsobem věděli.
"Asi bude lepší, když se nebudeme zbytečně vídat." zašeptala Miroko, aniž by zvednula pohled ze země.
Itachi neodpověděl, jen dál stál u dveří a snažil se přesvědčit své tělo k otočení. Jenomže to nedokázal, nemohl se na ni podívat, cítil se tak hrozně.
"Máš pravdu." zašeptal s trochou sebezapření a znovu se podíval na dveře. Snad by měl odejít on, protože Miroko by momentálně na jiném místě v úkrytu Akatsuki asi moc v bezpečí nebyla, i když Sasori by se jistě postaral, aby se jí nic nestalo.
"Můžeš tu zůstat, jak dlouho budeš potřebovat." řekl náhle a položil ruku na kliku. "Kdyby se náhodou uklidnil, tak ti dám vědět."
"Díky." zašeptala dívka, ale ani teď se na něj nedokázala podívat. Kéž by jen dokázala vrátit čas a do Itachiho pokoje vůbec nevešla. Bohužel to ale nebylo možné. Ona to udělala a ztratila tak přítele, kterému důvěřovala. Zbyl jen muž, se kterým nedokázala normálně mluvit, nebo se na něj jen podívat.
Ani Itachi se na ni nepodíval a jednoduše vyšel ven, nedokázal s ní ani zůstat v jednom pokoji.

Itachi se opřel o dveře vlastního pokoje. Tohle bylo tak špatně. Věděl, že udělal chybu a stejně tak věděl, že neexistuje způsob, jak ji odčinit. Udělal několik kroků od dveří a udeřil pěstí do zdi, doufal jen, že ránu neslyšela.
"Stalo se něco?" vyděsil ho známý hlas a Itachi sebou doslova škubnul. Nečekal ho, ani trochu ho nečekal. Především, ale nevěděl, jak odpovědět, proto se na dotyčného prozatím pouze otočil. Nejhorší ale bylo, že nemohl ani odmítnout odpovědět, protože před Itachim stál sám Pein v těle Yahika.
Pein lehce natočil hlavu na stranu a připomněl mu svou otázku slovem: "Tak?"
Itachi se sám pro sebe zamračil a potom pomalu odpověděl: "Asi by se dalo říct, že se nám to tu trochu vymklo z rukou."
"Co tím přesně myslíš?" zeptal se Pein jaksi nevzrušeně.
"Myslím, že jestli uvidíš Deidaru, tak to hned pochopíš." odvětil Itachi trochu neurčitě.
"Deidaru?" zopakoval po něm Pein tiše a jaksi zamyšleně a podíval se do chodby za Itachim odkud k nim doléhal jakýsi hluk. Zrzavý muž se jen znovu zamračil a vyrazil do chodby následován Itachim.

"Ať si mě nepřeje, až ji najdu." zavrčel Deidara už poněkolikáté a rozrazil další dveře, po dívce ovšem jako by se slehla zem.
"Zkus to venku." zasmál se Hidan a uhnul blonďáčkovi z cesty.
Vypadalo to, že ho snad Deidara skutečně poslechne, protože se vydal chodbou zase zpátky, ale potom náhle ztuhnul na místě. Přímo před ním stál sám vůdce Akatsuki. Itachi stojící několik kroků za ním se jen krátce podíval Kisamemu do očí a potom opět upřel pozornost na Deidaru a především na jeho nový účes.
"Co se stalo?" zeptal se podivně klidným a nevzrušeným hlasem zrzavý muž.
"Řekněme, že měl s Miroko menší milenecké neshody." odpověděl za něj Kisame a nevinně pokrčil rameny. Sasori za ním jen zabručel při zmínce milenecké a Itachi téměř neznatelně zblednul.
"To s ní chodíš nebo spíš?" zeptal se Pein stejně klidným hlasem bez zájmu jako prve.
"Teď už vlastně ani jedno." odpověděl Kisame opět za Deidaru a Hidan se tiše zasmál.
"Chci seriózní odpověď." podotkl Pein ostře a poprvé tak dal najevo nějaký hlubší zájem o celou situaci.
"On se s ní vyspal, když byla nadraná, a ona ho pak ostříhala." zasmál se ten jediný z nich, který snad ani trochu nechápal význam slova, které Pein použil. Jejich vůdci však nejspíš Hidanova odpověď stačila.
"Dobrá, tak už hlavně žádné další problémy."
"Hai." zabručel Deidara a v duchu se rozloučil se svou pomstou a vyrazil zpátky do svého pokoje.
"Takhle doufám nemáš v plánu chodit, nebo ano?" zarazil ho ještě Pein váhavě.
Deidara se nad tím zamyslel a s pokrčením ramen odvětil: "Dokud to nedoroste…"
"Takhle jsi ostudou pro Akatsuki." zabručel jejich vůdce a pokynul mu rukou, aby ho ninja následoval.
"Nebudu ale vypadat jako ty, že ne?" vyhrkl mladík lehce zděšeně a Pein jen cosi zabručel.Další díl je tady, jak asi Deidara nakonec dopadne? Mimochodem myslíte, že Pein umí stříhat, nebo dělá jen piercingy?

Předchozí díl---------------------------------------------------------------------Další díl
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Awasts Awasts | 27. listopadu 2015 v 15:36 | Reagovat

Ďakujem za pekný diel :-) úžasné ako vždy :D Po prečítaní ma napadlo, že ho Pein zoberie za Konan a postará sa o to ona. Ale scéna, ako by sa toho ujal Pein mi tlačí slzy smiechu do očí :-D :-D  :-D

2 IceSun685 IceSun685 | Web | 27. listopadu 2015 v 19:37 | Reagovat

[1]: Konan mám bohužel z ruky, tak se do toho musel vložit sám. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama