Překvapení 48

24. prosince 2015 v 13:43 | IceSun685 |  Překvapení
Tak tedy, mí milí čtenáři, ráda bych vám popřála krásné Vánoce. Není to sice nic moc, ale berte tento díl a ještě jeden, který vyjde večer, jako vánoční dárek pro vás. Hezké svátky. :)


"Vy už jste tady? Tak to je opruz." houkl na ně zrovna přicházející Hidan.
"Zato ty jdeš pozdě." podotkla dívka trochu naštvaně. Neměla provokovat Kakuza, ale o Hidanovi nepadla ani zmínka.
"Nic neobvyklého." zabručel maskovaný ninja trochu bez zájmu a dal se na cestu z kopce dolů. Byl čas vyrazit na cestu.
"A tobě to snad vadilo?" provokoval ji Hidan přeslazeným hlasem, ale bez řečí následoval Kakuza.
"Ano." odsekla dívka a i ona se dala do pohybu. Neměla by ninju z vodopádové zdržovat, nebo ho to jistě naštve, nebo alespoň ji by to naštvalo.
"Tak holčička se nám zlobí." provokoval Hidan dál.
"Na tvém místě, bych tím potěšená nebyla." odsekla dívka jedovatě.
"Tady nejsou žádné hrnky, takže se nemám čeho bát." odpověděl uštěpačně a roztáhl na tváři nehezký úšklebek.
"Nádobí sebou možná netahám, ale jedy ano, tak si dej raději pozor." odpověděla a věrně napodobila nadřazený tón.
"Vlasy už mám na krátko, takže ne díky." rýpnul si znovu Hidan.
"Jestli si myslíš, že to nejhorší, co ti můžu udělat, je ustřihnutí vlasů, tak se šeredně mýlíš." ztrácela dívka pomalu trpělivost.
"Být já na tvém místě, tak je Deidara už dávno po smrti! Takže ano, nejsi nic víc než malá slabá holčička." řekl Hidan hrubě a posměšně zároveň. Snad jí chtěl vrátit jejich první setkání, nebo se mu jen líbilo ji ponižovat.
"To už stačí." vložil se do rozhovoru Kakuzu, ale zněl spíš znuděně, než cokoliv jiného. "Oba mi už lezete na nervy."
Miroko nasucho polkla, ale Hidan se jen ušklíbl. Ani on však znovu nepromluvil.

"A je pryč." zašeptal Kisame téměř konejšivě.
"Už odešli?" zeptal se Itachi a odtrhl pohled od zalesněné krajiny, kterou už nějakou chvilku pozoroval, aby koutkem oka zahlédl Kisameho. Díval se vlastně pořád na totéž od chvíle, co si sem poprvé sednul.
"Ano, viděl jsem je odcházet, Kakuzu byl klidný a Hidan otravný." potvrdil žraločí muž a sedl si vedle svého týmového partnera. V duchu doufal, že poslední změna v jeho chování bude k lepšímu.
"Snad bude v pořádku." zašeptal Itachi.
Kisame se na něj chvilku díval a potom váhavě řekl: "Vysvětlíš mi, co se to s tebou vlastně děje? To tě tak moc zasáhlo to s Deidarou?"
"Tím se netrap, Kisame." řekl mladík jednoduše a postavil se. "Možná bychom měli taky vyrazit."
Ze strany jeho partnera přišel krátký povzdech a potom se také zvedl a odpověděl: "Půjdu si zabalit, za deset minut tady."
Itachi jen přikývl.

Jediný tým, který tak v úkrytu ještě zůstal, byl ten Sasoriho. Mistr loutkář se však příliš nehrnul, aby to změnil. Deidara se mu stejně vyhýbal, takže nebylo co řešit. Sasori se klidně mohl na čas uchýlit do temnoty a v klidu přemýšlet.
Pein jim možná vyhrožoval, ale ve skutečnosti i on už v úkrytu nepobýval, takže si je mohl jen těžko zkontrolovat. Cesta tam pro něj vždycky byla tou delší. Zpátky se mohl jednoduše poslat svou přivolávací technikou. Většinou ji využíval, aby vyvolal ostatní Peiny během boje, ale i tento způsob byl užitečný. Sasori vlastně nikdy nepochopil k čemu je dobrá podobná okázalost, ale Pein si možná jednoduše tak věřil, že dělat dojem přivoláním zbytku přímo před nepřítelem nepovažoval za strategickou nevýhodu. Sasori byl sice jiného názoru, protože ninja by měl útočit z úkrytu a nečekaně, ale do toho se Peinovi nepletl. Ani výběr jeho těl nikdy nekomentoval. Už tak toho o něm věděl možná víc, než by se Peinovi líbilo. Sasori byl ovšem až příliš opatrný a podezřívavý než aby pracoval pro člověka, o kterém nemá dostatek informací. Také proto, že cena podobných informací byla nevyčíslitelná, což ovšem většina členů moc nechápala. Snad i proto měl právě Sasori tolik špionů a informátorů jako všichni ostatní dohromady.

"Chceš mi snad říct, něco důležitého?" oslovila Peina postava ukrytá ve stínech.
Zrzavý muž pomalu otevřel oči plné spirál a teprve pak klidným hlasem odpověděl: "Opět se ukazuje, že nejsi vševědoucí, když se takhle ptáš. Zetsu ti jistě vyřídil, ať se zastavíš."
"Jistě, Zetsu je mýma očima i ušima." odvětila nepochybně mužská postava a udělala krok vpřed. "Předpokládám, že se něco podstatného stalo na té hloupé oslavě."
"Vím, že se ti už jen ten nápad nelíbil, ale já neměl důvod odmítnout, trocha volnosti je užitečná." bránil se Pein klidným hlasem.
"Možná, ale disciplína jistě funguje mnohem lépe." odvětil muž stejně klidně a vystoupil ze stínů úplně.
Pein pohlédl do jeho oranžové masky a podotkl: "Nakonec, tohle už jsme probrali. Ani pes nechce zůstávat na řetězu, pokud nemusí."
"Vzpomínám si, ale to není odpověď na otázku, kterou jsem ti položil jako první." uzavřel debatu na toto téma Tobi.
"Změnilo se rozestavení týmů." oznámil mu Pein jednoduše a snad pro lepší pocit se postavil. Nechtěl se na Tobiho dívat zespodu.
"To je něco, co jsi měl probrat se mnou." odpověděl Tobi a v jeho hlase bylo slyšitelné pohoršení a naštvání.
"Možná, ale jako vůdce jsem to potřeboval okamžitě vyřešit, což znamenalo rozhodnout bez tebe." oponoval Pein a lehce pokrčil rameny. Nikdy mezi nimi nebylo jasné, kdo přesně má navrch, ale Pein rozhodně neměl v plánu se plně podřídit. Akatsuki poslouchali rozkazy od něj, nikoliv od Tobiho a Pein neměl v plánu tohle měnit, i když byl Tobi jeho nejcennějším spojencem a rádcem. Nechtěl se mu plně podřídit, nebo alespoň ne pokaždé.
"Pověz tedy, jak jsi rozhodl." přistoupil Tobi na jeho hru. Pokud chtěl Pein iluzi moc, Tobi mu ji dopřeje.
"Miroko se přidala do týmu Kakuza a Hidana." uspokojil vůdce Akatsuki jeho zvědavost.
"Mám to chápat tak, že se jí chceš zbavit?" zeptal se muž v masce a mírně naklonil hlavu na stranu. Neviděl žádný důvod, proč by měl Pein měnit týmy. "Pokud ano, tak jsi to se mnou měl probrat o to víc."
Pein ignoroval tu lehkou panovačnost, kterou zaslechl při poslední Tobiho větě a odpověděl: "Naskytly se okolnosti, které mluvily v její neprospěch, pokud šlo o ostatní týmy."
"Budiž, já o její přežití nikdy moc nestál." řekl Tobi jednoduše a znovu ustoupil do stínů, ve kterých následně zmizel. Jeho plány tímhle nebyly nijak nerušeny, takže mu na tom příliš nezáleželo. Dokonce ani Peinův vzdor neměl v plánu řešit. Stejně jako Pein popouštěl řetěz Akatsuki, popouštěl ho on Peinovi.Hádám, že v tomhle díle bylo více Tobiho, než jste čekali, ale i on je důležitou postavou, takže se občas objevit musí. ;)

Předchozí díl---------------------------------------------------------------------Další díl
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Pariah Pariah | Web | 27. prosince 2015 v 22:27 | Reagovat

... tady je mi jí vždycky líto.... perfektní díl jako obvykle :-)

2 IceSun685 IceSun685 | Web | 28. prosince 2015 v 23:27 | Reagovat

[1]: Vážně? Já ji litovala mnohem víc v jiných částech.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama