Překvapení 49

24. prosince 2015 v 19:54 | IceSun685 |  Překvapení
Tak než začnete číst, tak jen pár věcí, abyste se v tom vyznali. Kurzívou jsou vzpomínky, tak jak je znáte z dřívějška. Ty jsou proložené tím, co "říká" Miroko. Měli by to být spíš myšlenky, ale jelikož i ty píšu kurzívou, tak by to bylo moc nepřehledné. V posledním odstavci je pak už normální příběh v přítomném čase, tedy cca měsíc od předchozího dílu.


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Miroko se zamračila, už to byl téměř týden, co vyrazili na cestu a Hidan byl stále stejně otravný. Nejhorší na tom bylo, že ona mu neměla jak zavřít hubu. Nemohla ho zabít a to hlavně kvůli faktu, že by jednoduše nikomu nedokázala vzít život, jeho nesmrtelnost už byla vedlejší. Nemohla ho ani znehybnit, protože to by kvůli ní zdržoval Kakuza, což by se maskovanému ninjovi vůbec nelíbilo.
"Nemůžeš si s tím pohnout?!" vyštěkla na něj Miroko, ale moc dobře věděla, že se ani nepohne ani jí neodpoví. Někdy se obtěžoval odseknout něco Kakuzovi, když si ninja stěžoval, ale ji v podobných případech naprosto ignoroval. Tohle už ale bylo potřetí během pěti dnů, co byli na cestě.
"Pitomost." zašeptala dívka otráveně a šla si sednout bokem. Vlastně mu ani nemohla mít příliš za zlé, že ji ignoruje, protože ona často dělala totéž, když ji provokoval. Neměla na podobné věci trpělivost a Kakuzu už několikrát zmínil, jak moc otravní podle něj jsou, když na sebe štěkají jako psy.
"Stejně nic jako Jahim není." zabručela dívka otráveně a ani nevěnovala pozornost Kakuzovi, který zaujal místo vedle ní.
"Jashin!!! Je to Jashin-sama!!!" vykřikl Hidan a přerušil tak modlitbu.
"Stejně neexistuje!" vykřikla dívka naštvaně a dokonce se postavila.
"Radil bych ti, se nerouhat!" zavrčel Hidan a naštvaně sevřel jeden z těch černých bodců, co ležely zkrvavené na zemi.
"Proč? Zabije mě?" popíchla ho dívka. Byla si jistá, že před koncem modlitby z kruhu neodejde a pak už bude zase klidný, takže bude v bezpečí.
"Jistě." zašeptal Hidan a hodil po ní černou tyč. To bylo rozhodně něco, co nečekala. I proto nedokázala zareagovat. Její oči se strachem rozšířily.
"Itachi očividně neodvedl moc dobrou práci." zabručel Kakuzu a stáhl ruku držící černou tyč. Dívka nasucho polkla a konečně mrkla. Nedokázala však nic říct.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tehdy jsi mě začal učit. Nevím vlastně ani proč, ale přesto jsi to dělal.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Možná je dobře, že jsou Hidanovi hloupé ceremonie tak otravně dlouhé, protože ty jsi naprosto neschopná." zabručel Kukuzu, když dívka vyčerpaně klesla na zem. Nebylo to poprvé, co k tomu došlo. Kakuzu na ní vlastně ani příliš neútočil, spíš se jí jen vyhýbal a občas ji strčil, aby spadla na zem, nikdy však příliš silně. Slyšela toho tolik o jeho síle, že měla původně strach se k němu vůbec přiblížit, ale během tréninků jí přesto nikdy neublížil. Vzpomínala si na případy, kdy byl i Itachi drsnějším trenérem než Kakuzu. Maskovaný ninja se údajně neuměl držet zpátky a za poslední dva týdny ji o tom dokonce několikrát přesvědčil, když sledovala jeho boj s nepřítelem.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Možná proto, jsi mi nikdy neublížil. Možná jsi věděl, že kdybys na mě zaútočit, tak by ses nedokázal krotit a já bych zemřela. Itachi to uměl, on vždycky těsně přede mnou zpomalil a já tak téměř nic necítila. Snad to je ten důvod, proč jsi mě jen možná párkrát strčil do zad a nic víc.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pomalu otevřela oči a zamrkala. "Kde to jsem?" zašeptala dívka spíš ze zvyku. Její oči si ještě nezvykly na probuzení a pohled tak měla stále jaksi zamlžený, od slepených očí. Možná vážně ještě spala, protože měla téměř pocit, že se pohybuje.
"Omdlela jsi během tréninku." zabručel Hidanův hlas odkudsi zprava. Byla tak strašně unavená.
"Jsi vážně neschopná." ozvalo se další zabručení, ale tentokrát patřilo maskovanému ninjovi. Miroko však nedokázala určit, z jakého směru přišlo. Bylo to, jako by Kakuzu promluvil těsně u ní. Snad před ní, nebo možná trochu zprava. Nedokázala se rozhodnout.
"Jsou to už tři týdny, co trénujeme každý večer a když Hidan dělá ty své kraviny…" začal Kakuzu a Miroko se konečně rozhodla, odkud hlas přichází. Skutečně mluvil u ní a bylo to jednoduše proto, že Miroko ležela na jeho zádech s hlavou na rameni.
"Nejsou to kraviny k*rv*!" přerušil ho Hidan naštvaně.
Kakuzu ho samozřejmě zcela ignoroval a pokračoval: "Očekával jsem trochu lepší výsledky."
"Promiň." zašeptala dívka unaveně a chytila se ho trochu pevněji, po chvíli znovu usnula.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Byl jsi vždycky tak necitelný a hrubý, ale svým vlastním způsobem jsi ke mně byl vlastně hodný, chápavý a přívětivý. Nedalo se čekat, že by ses kvůli mně nějak změnil. Neočekávala jsem to. Svým vlastním způsobem jsi se už tak změnil, pokud šlo o mě. Klidně jsi mohl být dál uštěpačný a hrubý.Chránil jsi mě před nepřáteli i Hidanem, i když jsem ti pořád dokolečka ukazovala svou neschopnost. Vlastně ani nevím, proč jsi to dělal. Snad jednoduše proto, že jsme sdíleli jednu věc, kterou nikdo v Akatsuki s tebou nesdílel, nebo alespoň ne v takové míře. Nesnášeli jsme Hidana, opovrhovali jím a odsuzovali jeho náboženství. Ano, to jsme měli společné, jinak asi nic. Já byla soucitná ty nelítostný, já byla slabá a ty silný. Já často podléhala citům a tys je snad ani neměl. Ale na tom už teď nezáleží, protože se všechno změnilo. Jsem pryč, odešla jsem a vás jsem nechala ležet otrávené na zemi hostince s vědomím, že budu potřebovat náskok. Udělala jsem to znovu. Ubližuju totiž hlavně těm, kterým na mně nejvíc záleží. Itachimu, Sasorimu i tobě, Kakuzu, omlouvám se.

"Máte nějakou stopu?" zeptal se Pein nepříliš klidným hlasem. Tohle se mu nelíbilo, vůbec se mu to nelíbilo.
"Ztratili jsme ji už po dvou kilometrech a je jen otázka, jestli si s námi nehrála." zabručel Kakuzu a v jeho hlase byl jasně znatelný vztek. Otravu, dva dny spánku a další tři, během kterých se téměř nemohl hýbat, by jí ještě možná odpustil nakonec i on byl velký prevít, ale skutečnost, že sebou vzala peníze z poslední akce už ne.
"Co tím myslíš?" zeptal se Pein podezřívavě.
"Myslím tím to, že s námi už nějakou dobu cestovala a tak ví moc dobře, jak po sobě smazat stopy." zabručel Kakuzu. Původně ji chtěl najít a zabít a Peina do toho vůbec netahat, ale jelikož jim mrška unikla, tak to musel vůdci nakonec oznámit a to i přes Hidanův nesouhlas. Jashinista se těšil, jak jí sám způsobí utrpení.
"Oznámím to ostatním, ta dívka ví příliš mnoho, než abychom to nechali jen tak." odpověděl Pein a přerušil s nimi spojení.
Kakuzu se zamračil, jak jen mohl skočit na otrávený čaj. Na tom už ale nezáleželo, nejdivnější na tom bylo, proč to vlastně udělala. Pochopil by její útěk na začátku jejich putování, kdyby se prostě bála smrti, kterou jí všichni tak trochu předpovídali, ale proč teď? Udělal jí snad něco Hidan? Možná proto byl tak hrrr do jejího hledání a neochotný kontaktovat Peina. Nemělo ovšem cenu se tím dál zabývat, ať už měla jakýkoliv důvod, tak si právě koupila jednosměrku do pekla jeho rukou.No doufám, že se vám díl líbil a vyznali jste se v něm. Trochu jsem to jejich společné putování zkrátila, ale snad to nevadí.

Předchozí díl---------------------------------------------------------------------Další díl
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Pariah Pariah | Web | 27. prosince 2015 v 22:31 | Reagovat

jooooo! Teď to začíná mít ještě větší grády než před tím... tohle bude ještě dlouho moje úplně nejvíc nejoblíbenější povídka ;)

2 IceSun685 IceSun685 | Web | 28. prosince 2015 v 23:28 | Reagovat

[1]: No já mám takový pocit, že už navždy ne? :-D  :-D  :-D

3 Pariah Pariah | Web | 3. ledna 2016 v 17:32 | Reagovat

Pokud napíšeš něco o Teppeiovi nebo Hashim... možná se to změní :D

4 IceSun685 IceSun685 | Web | 4. ledna 2016 v 11:14 | Reagovat

[3]: No Hashiho v některých povídkách přece mám. :-D Ale Teppeie bych asi moc nečekala. :-?

5 Pariah Pariah | Web | 9. ledna 2016 v 19:48 | Reagovat

[4]: Hashiho jako hlavní postavu myslím... :D
No o Teppeie se holt budu muset postarat já :D

6 IceSun685 IceSun685 | Web | 9. ledna 2016 v 20:48 | Reagovat

[5]: No však bude i jako hlavní postava, jen později :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama