Překvapení 50

21. ledna 2016 v 8:45 | IceSun685 |  Překvapení
No myslím, že tohle už tu dlouho nebylo. :)


Sasori se pomalu šoural po cestě. Nebyl k tomu vlastně žádný pořádný důvod. Ninja měl jednoduše čas a byl otrávený. Krátce se podíval vzhůru a na obloze zahlédl bílého ptáka, na kterém odletěl Deidara. Chtěl se ještě trochu porozhlédnout. Sasori to považoval za zbytečné, ale nepokusil se ho zastavit. V duchu se vrátil do chvíle, kdy je všechny svolal Pein.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Mám pro vás poněkud nepříjemnou zprávu." oznámil přítomným. Většinou se všichni scházeli pomocí těchto duhových projekcí, jen když měli zapečetit Bijuu, takže tohle byla zvláštní chvíle. Také nebyla nikde k vidění Konan, takže zřejmě šlo o jiné okolnosti.
"Před šesti dny zmizela Miroko." začal Pein jednoduše a sledoval jejich reakce. Překvapení bylo tím nejbližším, co se o jednotlivých členech dalo říct. Přirozeně jen Kakuzu a Hidan nijak nereagovali s výjimkou otráveného odplivnutí ze strany nesmrtelného.
"Co se stalo?" předběhl Sasoriho Itachi s naprosto totožnou otázkou, kterou chtěl použít i loutkář.
"Otrávila nás a vzala nohy na ramena i s penězi." odsekl Kakuzu a bylo na něm jasně poznat, která část ho nejvíc štve.
"To je přece kravina, proč by něco takového dělala?" odmítl jeho tvrzení Deidara. Za ten víc jak měsíc, co se neviděli, odpustil jí i sobě. Dost možná ji z části považoval za přítele či spojence.
"Neznám její motiv a vlastně mě ani nezajímá." zabručel Kakuzu a nenávistně přivřel oči.
"Ty peníze ti vrátím, jestli ti na tom tak strašně záleží." odvětil otráveně Sasori. Nejraději by mu to nabídl až v soukromí. Nakonec tu byli někteří, co jeho malé tajemství stále ještě neznali, ale směr konverzace se mu vůbec nelíbil.
"Jde o samotný fakt, že mě okradla, ale penězi nepohrdnu." odpověděl Kakuzu trochu zamyšleně a s lehkým potutelným úsměvem, který Sasori nemohl vidět, si založil ruce na hrudi. Možná by z něj mohl dostat ještě něco navíc, ale to až budou sami.
"Možná k tomu měla nějaký dobrý důvod." pokusil se všechny uklidnit Itachi. "Neměli bychom se ukvapovat."
"S*r* jí na důvod." odsekl Hidan. "Pojďme ji zabít."
"Teď se ukvapuješ." zasmál se Kisame.
"To už stačí!" utišil je Pein naštvaně. "Snad se shodneme, že bychom ji nejdřív měli najít."
"To jistě, ale možná by bylo fajn, aby ji hledal někdo, kdo ji hned nezabije." navrhl Itachi a podíval se při tom na Kakuza s Hidanem.
"Hlásí se někdo dobrovolně?" zeptal se Pein otráveně.
Nikdo z členů na sebe ovšem nechtěl upoutat zbytečnou pozornost, takže mlčeli a čekali na vhodnou chvilku. Jejich vůdce však ztrácel trpělivost.
"Udělám to." ozvalo se od Sasoriho ve chvíli, kdy se už Pein nadechoval k nadávkám.
"Budiž." zabručel trochu bez zájmu jeho vůdce a nechal svou astrální podobu zmizet spolu s ostatními.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Sasori si povzdychl, byl sice jediným, kdo se dobrovolně přihlásil, ale rozhodně nebyl na tohle pátrání sám. Deidaru samozřejmě nepočítal, protože mladík s ním jednoduše jít musel. Další, kdo se pak věnovali pátrání, byli Kakuzu s Hidanem, i když v jejich případě šlo jednoduše o srovnání účtů. Oni, stejně jako další tým, museli hledat spíš náhodně a během cestování. Pein jim, stejně jako Itachimu, který Sasorimu nabídl svou pomoc hned poté, i když v soukromí, nařídil pokračovat ve svých misích, takže se nemohli pátrání věnovat až tak intenzivně. Každou pomoc ale Sasori uvítal, jen možnosti, že by dívku skutečně našel Kakuzu, se mistr loutkář trochu obával.
"Viděl jsem Itachiho s Kisamem!" ozvalo se zavolání odkudsi seshora.
"Neřvi." zabručel ze všeho nejdřív Sasori a teprve potom se podíval na svého týmového partnera. Nebylo to zase tak dávno, co mu plánoval smrt při nehodě, ale teď se Deidara ukázal docela užitečný, snesitelný a několikrát byla jeho přítomnost dokonce příjemná, což byl obrat o sto osmdesát stupňů, alespoň pokud šlo o Sasoriho. Bylo to nejspíš proto, že mladý umělec sdílel jeho obavy o Miroko a sám byl velmi zapálený do hledání a především překypoval optimismem a nadějí, což Sasoriho poměrně dobře utěšovalo. Bylo to už dávno, co Deidara dívce odpustil a snad si celou situaci dokonce vyčítal. Také se mu možná líbil nový účes, protože prozatím neprojevil zájem, aby si nechal vlasy dorůst. Především u ofiny si totiž hlídal její délku.
"Čekají na nás asi kilometr odtud směrem na západ." ignoroval Sasoriho podráždění blonďatý mladík.
"Nenechme je tedy čekat." odpověděl Sasori bez většího nadšení a vykročil. Deidara s ním jednoduše srovnal krok a nechal svůj výtvor zmizet. Moc dobře věděl, že by Sasori na jeho stvoření nenasedl, ale to nebyl důvod, proč se nezeptal. Sasori by nenasedl nikdy, což Deidarovi oznámil při prvním zeptání a od té doby mu to pokaždé připomínal nebo ho úplně ignoroval. Deidara se na to i tak neustále ptal nebo jen poukazoval na výhody podobného cestování, ale od zmizení Miroko a vlastně z části i od jejího odchodu z jejich týmu, kdy si to dovolil jen z uctivé vzdálenosti, podobné poznámky neměl. Moc dobře věděl, že by tím Sasoriho jen zbytečně rozčiloval, což popravdě vůbec nechtěl. Snad se mladík naučil troše ohleduplnosti, i když by se to zdálo téměř nemožné. Nebo to možná bylo skutečně tak, jak si z něj původně Sasori střílel, když říkal, že jeho hlavě teď už možná zbude nějaká energie pro mozek, když se nemusí starat o tolik vlasů.

"Přemýšlel jsem." řekl Kisame docela vážně.
"Ne, nevykašleme se na to." odsekl Itachi se zamračením. O nesmyslnosti podobné aktivity se už párkrát bavili a nikdy to nebyl dobrý rozhovor.
"To jsem nemyslel." odpověděl žraločí muž klidně. Nedokázal sice Itachiho pochopit. Nejprve by před ní nejraději utekl co nejdál a potom se o ni takhle stará, jednoduše nepochopitelné ale budiž.
"Tak o čem jsi přemýšlel?" zeptal se tedy mladík s lehkým zájmem.
"Mohli bychom přespat v úkrytu a promluvit si za stolem, místo toho, abychom postávali na dešti, ostražitě si hlídali záda a šeptali. Možná tak konečně vymyslíme nějaký pořádný plán." odpověděl Kisame a pokusil se na skále najít trochu pohodlnější posed. Snad byl právě jeho zadek důvodem, proč tohle navrhl. Možnost v klidu probrat celou situaci, však zněla docela dobře.
"Možná." zašeptal Itachi trochu zamyšleně. Jediný problém byl v tom úkrytu. Nechtělo se mu vracet právě na tohle místo, ale byl to úkryt vzdálený sotva hodinu chůze. Běžně by ho sám navrhl využít, ale podvědomě se mu vyhýbal. Vracel snad až příliš mnoho vzpomínek.
"Pojďme tedy, Sasori s Deidarou to stejně mají po cestě." odsouhlasil to nakonec a seskočil ze skály. Kisame se jen usmál.Takže hledání Miroko je zatím bezúspěšné a příště tak budeme muset vymyslet nějaký funkční plán. ;)

Předchozí díl---------------------------------------------------------------------Další díl
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Pariah Pariah | Web | 24. ledna 2016 v 9:49 | Reagovat

...ani nevíš jak se těším až ji najdou :D:D:D

Jako vždy úžasně napsané :-) škoda že tu není nějaký smajlík, který by vyjádřil poklonu :-)

2 IceSun685 IceSun685 | Web | 24. ledna 2016 v 11:47 | Reagovat

[1]: Díky :-D  :-D  :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama