Aomine Seijuro 05

18. února 2016 v 7:55 | IceSun685 |  Aomine Seijuro
"Doufám, že si mě ještě pamatuješ, Yukimuro." řekl Akashi koni, zatímco s ním mířil dál od stájí. Jistě nebude na škodu, když si trochu prohlédne okolí. Fumiko sice říkala, aby s ním nejezdil nikam daleko, ale Akashi se chtěl projet. Na Yukimurově zádech se cítil mnohem jistěji, než si původně představoval, takže si i docela troufal. Jezdit po nerovném terénu ale sice bylo něco úplně jiného než jezdit v rovné ohradě, ale i tak se na to Akashi cítil.


Vždyť je to kůň, tak s ním nemluv, jako by ti rozuměl!

'Proč se do všeho musíš plést?' zeptal se Akashi v duchu svého druhého já. To mu ale neodpovědělo. Od chvíle, co se ke kormidlu vrátilo Akashiho původní já, tak mělo to druhé pořád nějaké připomínky, ale pokud měl Akashi nějaké otázky, například jaké je heslo k Facebooku, tak druhé já najednou ztichlo.
Akashi se sám pro sebe zamračil a pustil druhé já z hlavy. Bylo mnohem zajímavější prohlédnout si okolí. Stáje byly skutečně umístěné na dobrém místě. Akashi byl totiž s výhledem víc než spokojený. Byly tu louky stejně jako les se širokými stezkami a stejně tak i řeka, ve které by se dalo koupat, kdyby bylo tepleji. Konec března ovšem dostatečnou teplotu nenabízel. I tak ale stálo za to, se u řeky zastavit. Yukimura se v ní mohl napít a Akashi koneckonců taky. Pokud navíc bude sedět na koni příliš dlouho, tak ho bude všechno bolet. Proto taky uvázal Yukimuru ke stromu a na chvíli se natáhl u břehu.

"Jsi si tím jistá?" zeptala se Yuzuki trochu vyděšeně.
"Myslela jsem, že se chceš naučit jezdit na opravdovém koni." nadhodila dívka a dala ruce v bok.
"To sice jo, ale možná bychom mohli začít… s něčím menším." navrhla hnědovláska s nadějí v hlase.
Její kamarádka se krátce zamračila a pak podotkla: "Tohle není něco."
"Tak promiň, má teda nějaké jméno?" zeptala se tedy dívka.
"Samozřejmě, že ano. Jmenuje se Pírko a je to snad ten nejhodnější kůň tady, takže se opravdu nemáš čeho bát." odpověděla Fumiko.
"Tak dobře." přikývla dívka a nechala se vysadit do sedla. "Mimochodem, proč jsi předtím říkala, že se Yukimurovi nesmí nic stát?"
"Protože ten kůň patří rodině Akashi, přesněji tomu klukovi." prohlásila Fumiko otráveně.
"Akashi?" zopakovala po ní Yuzuki zamyšleně.
"Jo, ten kluk se jmenuje Akashi Seijuro." přikývla Fumiko.
"Další Seijuro." zasmála se tomu Yuzuki a trochu se na koni zavrtěla. V sedle se necítila příliš příjemně. Bylo také divné dívat se na kamarádku z takové výšky.
"Jo snad ale nebudou mít moc společného." zakroutila dívka hlavou a vzala koně za opratě.
"Proč?" zeptala se dívka a trochu křečovitě se chytila za hřívu i sedlo. Všechny pokyny, které předtím dostala, byly najednou zapomenuty.
"Protože Akashi Seijuro je jen bohatý fracek." prohlásila dívka podrážděně. Většina majitelů, kteří tu měli ustájené koně, jí nevadila, ale mladíci, kteří je měli jen jako zábavu, nebo spíš jako hračku, ji vytáčeli. To by ale ještě skousla. Když se ale o koně někdo nezajímal, tak jí to vadilo ještě o trochu víc a přesně to byl případ Akashi Seijura.
"Víš to jistě?" zeptala se dívka zamyšleně.
"Cože?" obrátila se na ni kamarádka a na chvíli se s koněm zastavila.
"Jen mám pocit, že ho znám." prohlásila Yuzuki a trochu se na koni uvolnila. Nakonec to nebylo až tak hrozné. "Nebo spíš jeho jméno."
"Rodina Akashi je velmi bohatá a vlivná." prohlásila Fumiko a dívala se na kamarádku, která byla pořád nějak zamyšlená.
"Hmmm… nemyslím si, že by to bylo ono." ozvala se dívka a znovu se trochu pevněji chytila hřívy. "Spíš si myslím, že mi o něm někdo něco říkal. Myslím tím přímo o něm."
"Zvláštní." pokrčila Fumiko rameny. Nenapadal ji žádný důvod, proč by o něm měla Yuzuki slyšet. Jistě její rodina byla ve společenském žebříčku o dost výš, než rodina Fumiko, ale i tak. Yuzukina matka byla hudebním producentem a tak pochybovala, že by měla nějaké kontakty na rodinu Akashi, která měla vliv hlavně v obchodní a politické sféře.
"Určitě si na to později vzpomenu." prohlásila Yuzuki sebejistě a Fumiko jen přikývla. Ve skutečnosti ji moc nezajímalo, jestli si dívka skutečně vzpomene. Jí osobně to bylo ukradené.

Akashi sesedl z Yukimura. Zbytek cesty k jeho části stáje a následně k boxu ho hodlal vést, protože pohyb čeledínů i koní byl dost velký. Jeho kůň určitě nebyl jediný, kterého čekalo čištění a další péče.
Mladík se podíval na hodinky a usmál se. Do pěti zbývalo jen sedm minut, což znamenalo, že nejde pozdě.

"Jdeš na čas." prohlásila Fumiko a snad poprvé se na něj skutečně usmála. Akashiho to tak zarazilo, že jí ani hned neodpověděl a tak se zpožděním alespoň přikývl.
"Jak ti to šlo?" zeptala se tedy dívka.
"Dobře, byli jsme se trochu podívat po okolí." řekl mladík a poplácal koně po krku.
"No tady je pěkné okolí." přikývla dívka a otevřela mu box.
"Díky." řekl nejprve Akashi a když koně zavedl dovnitř, tak se teprve vrátil k tomu, co říkala: "Nejeli jsme úplně do lesa, ale i kolem něj to bylo fajn. Taky jsme se zastavili u řeky."

Nepoužívej množné číslo, pokud tím nemyslíš mě!

Připomnělo se mu druhé já, ale tentokrát to byl Akashi, kdo ignoroval ho.
"U řeky je to bezva hlavně v létě." přikývla dívka a přidala se k němu v boxu. Bylo načase odstrojit a vyčistit Yukimura a také naučit Akashiho další věci.Tak Akashi má téměř za sebou první den. Jak myslíte, že mu to půjde dál a odkud že zná jeho jméno Yuzuki?

Předchozí díl---------------------------------------------------------------------Další díl
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Dechi Kazemai Dechi Kazemai | Web | 18. února 2016 v 16:10 | Reagovat

No snad mu to půjde lépe, když už to má nějak aspoň ukázané! :)
Beztak ho zní s Basketbalu! :D
Jinak pohodový dílek, jsem kurnik zvědavá jak to půjde dál... :)

2 IceSun685 IceSun685 | Web | 18. února 2016 v 17:59 | Reagovat

[1]: Díky, jsem ráda, že se líbí. :)

3 Pariah Pariah | Web | 21. února 2016 v 11:57 | Reagovat

I když nešnáším Akashiho druhé já ta ten konec zabilo :D:D:D vlastně jeho druhé já je vcelku inspirující... tím jak se mu do všeho plete :D :-D  :-D  :-D

4 IceSun685 IceSun685 | Web | 21. února 2016 v 13:39 | Reagovat

[3]: No myslím, že dokud nepřebírá kontrolu, tak je to v pohodě. ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama