Aomine Seijuro 06

25. února 2016 v 8:21 | IceSun685 |  Aomine Seijuro
Akashi se spokojeně sám pro sebe usmál. Byl sice unavený, ale o to byl spokojenější. Dneska odvedl spoustu práce, ale zároveň se bavil. Možná byl unavený, ale čas strávený s Yukimurou za to stál.
"Takže hotovo." prohlásila Fumiko, která dohlížela na všechno, co s Yukimurou ještě dělal. Kůň byl každopádně čistý, najezený a připravený na noc.
"Za všechno ti děkuji." řekl k ní tedy Akashi a krátce se na ni usmál. Dívka mu překvapivě úsměv oplatila, ale potom zpozorněla, když se v chodbě objevil její otec.
"Otče?" oslovila ho překvapeně dívka.

"Ahoj, sluníčko." řekl s úsměvem a potom se obrátil na Akashiho: "Tak jak ti to šlo, mladíku?"
"Myslím, že to musí posoudit vaše dcera, Kimuro-san." odpověděl Akashi zdvořile. Použil tón, který moc dobře znal, ale obvykle byl tím, kdo ho poslouchal.
Majitel stájí se tedy podíval na svou dceru, která si nejprve změřila Akashiho pohledem a potom řekla: "Mohlo to být i horší."

I horší? Co si o sobě vůbec myslí?!

Ozvalo se Akashiho druhé já dotčeně, ale mladík na to nijak nezareagoval.
"Tak to zní skoro jako pochvala, když to říká moje dcera." zasmál se muž, ale potom zvážněl. "Musím říct, že jsem si myslel, že budeš dělat jen to, co dělává Ohara-san."
"Chtěl to dělat všechno, tak jsem mu všechno ukázala." zvedla dívka omluvně ruce, ale na její tváři bylo spíš pousmání. Trochu škodolibé pousmání.
"To je pravda." přikývl mladík a trochu podezřívavě si je prohlédl.
'Proč je tak v rozpacích?' zamyslel se Akashi.

Vím já?

'Ani jsem se tě neptal!' odsekl mladík svému druhému já a pozornost znovu plně věnoval majiteli stájí.
"No musím říct, že je to trochu problém." zabrblal muž zamyšleně a očividně se mu něco nelíbilo.
"Problém?" zopakoval po něm Akashi nechápavě. Udělal přece všechno podle dívčiných instrukcí.
"Poslední autobus odjíždí v šest, což znamená, že už ti ujel." řekla dívka skoro vesele a Akashi se zamračil.
"To byl důvod, proč Ohara-san nedohlíží na druhé krmení ani na přípravu na spaní. Nemohl by se vrátit domů, protože nemá auto." prohlásila ještě dívka a už byla na odchodu. Její otec se na ni krátce a nesouhlasně zamračil, ale ona se už neotočila, aby si toho mohla všimnout.
"Jak to ale potom dělají ostatní čeledíni?" obrátil se tedy Akashi na jejího otce, zatímco jeho druhé já v tichosti supělo vzteky.
"Jedna budova je vyhrazena pro čeledíny a další zaměstnance." odpověděl muž a poškrábal se na hlavě.
"Takže tu bydlí?" zeptal se tedy Akashi trochu překvapeně. Nikdy by ho to nenapadlo, ale na druhou stranu to dávalo docela smysl. Kdyby se v noci něco stalo, například kvůli silné bouřce, tak stáje nemůžou zůstat prázdné, takže by tu stejně mělo několik čeledínů zůstávat. Možná i docela dost, když mladík uvážil, že je tu ustájeno víc jak třicet koní.
"Většina ano, ale někteří mají jen částečný úvazek, takže dojíždí." přikývl majitel stájí a krátce pohledem zkontroloval Yukimuru.
"Budeme se tedy muset domluvit, jestli budeš dělat jen část práce, nebo jestli tu chceš přespávat." prohlásil pak Kimura, zatímco vedl Akashiho ven ze stájí. "Dneska tě ale každopádně do města odvezu."
"Děkuji." řekl okamžitě Akashi a nad nabídkou přemýšlel, i když jeho druhé já bude rozhodně proti.
"Nebude problém přidělit ti nějaký pokoj. S tím, kolik nám platí majitel koně, o kterého se staráš, je to to nejmenší, stejně jako strava." řekl muž a otevřel dveře u řidiče. Akashi tedy vklouzl do auta za ním a pomalu vyjeli.
"Pokud vám tedy nebudu na obtíž, tak bych tu nabídku rád využil." řekl tedy Akashi a jeho druhé já se už chystalo protestovat, když mu Akashi v duchu řekl: 'Pohádat se o tom můžeme pak.'
"Dobře, tak si tedy přivez věci a ráno se za mnou zastav a já ti dám klíč od pokoje. Uneseš všechno sám?" zeptal se muž a pomalu zahnul na cestu vedoucí od stájí.
"Myslím, že ano." přikývl mladík a pan Kimura se tedy zeptal: "A jak se ti tedy líbil první den ve stájích?"
"Líbil." řekl nejprve Akashi než se dal do zdvořilé ale docela zajímavé konverzace o koních, o kterých majitel stájí věděl spoustu zajímavých věcí, jak mladík brzy zjistil.

"Jak jste se měli se Seijurem?" zeptala se Yuzuki své kamarádky. Po tom, co spadla z Pírka při slézání, za což se doteď styděla, strávila zbytek dne raději vybalováním a tak už kamarádku nedoprovázela.
"V pohodě." prohlásila dívka, ale netvářila se příliš nadšeně. Právě teď si chtěla užít přítomnost své kamarádky a ne se bavit o tom mladíkovi.
"Kolik myslíš, že mu je?" nadhodila však Yuzuki.
Fumiko se nad tím na okamžik zamyslela. Seijuro byl o něco málo vyšší než ony dvě, ale jinak se nezdál o nic starší.
"Tak jak nám nejspíš." řekla dívka nakonec a trochu podezřívavě se podívala na kamarádku.
"Myslím, že je docela milý. Všichni ostatní tady jsou o dost starší než my že?" zeptala se dívka a Fumiko se posadila do křesla a přikývla. Svou kamarádku si vzala do pokoje na rozkládací gauč, i když ji mohla i zařídit vlastní pokoj v budově pro personál. Bylo to především proto, že ji chtěla mít u sebe večer, kdy má konečně volno a může se jí plně věnovat. I kdyby totiž nebylo Akashiho, tak měla dívka stejně plno práce ve stájích. Nakonec i ona sama měla svého koně, kterému se měla věnovat, i když mu byl přidělen jeden čeledín.
"Možná bychom s ním mohly trávit nějaký čas, když je tu nový a není tu nikdo jiný jeho věku." navrhla dívka a její kamarádka si povzdechla.
"Jsi až příliš hodná." zakroutila hlavou a posadila se k ní. "Pojďme se dívat na film nebo tak něco."
"Dobře." přikývla tedy Yuzuki a otevřela notebook, aby v něm našla nějaký film. Její kamarádka neměla moc čas koukat na filmy, takže bylo lehké najít něco, co ještě neviděla.Tak tedy první den je za Akashim a od příště tedy bude bydlet ve stájích. Co myslíte, jak se to bude líbit klukovi zvyklému na osobního sluhu?

Předchozí díl---------------------------------------------------------------------Další díl
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Dechi Kazemai Dechi Kazemai | Web | 25. února 2016 v 10:42 | Reagovat

Ty jo, Akashi, to vzal nějak zodpovědně! :D Že se tam nechá i ubytovat.Hm...
On se nezdá... :D Já bych řekla, že má Yuzuki zájem o Akashiho! :D
No, ale překvapilo mě, že Majitel stájí Akashiho nepoznal... :D
NO... Nic byl to pěkný dílek! :) Už se těším na pokráčo! :)

2 IceSun685 IceSun685 | Web | 25. února 2016 v 13:06 | Reagovat

[1]: Jsem ráda, že se ti to líbilo, jinak s tím majitelem stájí, tak ten neměl moc šanci, jelikož se nikdy neviděli a na jeho místě bych předpokládala, že kdyby Akashi přišel, tak se představí, takže by ani nebylo nutné si v tomhle ohledu doplnit znalosti. A mimochodem s Yuzuki jsi to trefila dobře, ale o tom až později. ;-)

3 Mykolas Caine Mykolas Caine | 26. února 2016 v 8:55 | Reagovat

Oj to samé "byl/o/a" trhá uši, doporučuji rozšířit slovní zásobu....

4 IceSun685 IceSun685 | Web | 26. února 2016 v 10:34 | Reagovat

[3]: Díky za názor i komentář. Z zrhuba 990 slov je tam přibližně 13x, což nevím jestli je definicí slova samé, ale čtyři z nich se sešli v prvním odstavci, tak jestli ses dál nedostal, tak to samé chápu. Pro příště se na to ale každopádně podívám...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama