Aomine Seijuro 09

17. března 2016 v 8:31 | IceSun685 |  Aomine Seijuro
"Dobré ráno." pozdravil obě dívky Akashi, když byl dostatečně blízko a rozhodl se i pro krátký úsměv.
"Tobě taky." řekla Fumika a Yuzuki se odhodlala jen přikývnout a trochu nejistě se usmát. Bylo neuvěřitelné, že už teď byla nervózní, ale její kamarádka s tím nemohla nic udělat.
"Otec chtěl, abych ti ukázala pokoj." řekla dívka a zvedla mu před oči klíč.
"Díky." řekl tedy Akashi a vydal se za ní. Yuzuki je samozřejmě následovala, ale nikdo z nich nemluvil.
Až se Fumiko nakonec rozhodla k dávání instrukcí pro Seijura: "Hlavní vchod se nezamyká, takže máš jen jeden klíč. Pokoje jsou různé podle toho, kdo v nich bydlí, ale příslušenství bývá stejné."
"Jak to myslíš s tím, kdo v nich bydlí?" zeptal se Akashi a trochu nakrčil čelo.

"No někteří čeledíni tu bydlí spíš přechodně, ale je tu pár lidí, co tomuhle místu spíš říkají domov, tak ti mají větší pokoje." vysvětlila dívka a zbytek nechala na mladíkově představivosti. Akashi tak mohl jen hádat, jestli tím myslí lidi, co se rozhodli strávit tu zbytek života, nebo snad dokonce rodiny.
"Na pokoji je vždycky koupelna se sprchou a záchodem, ale taky s pračkou, i když je dole společná prádelna, kterou můžeš používat. Taky je tam kuchyňský kout, i když stejně většina lidí chodí hlavně do jídelny, kde se vydávají snídaně, obědy i večeře. Myslím, že není nikdo, kdo by na ně nechodil, takže je to spíš pro přípravu svačin a tak." pokračovala dívka ve vysvětlování, zatímco ho vedla do druhého patra, kde se zastavila skoro na konci chodby. "Snídaně je v šest, oběd pak ve dvanáct a večeře v sedm. Jídelna je v přízemí na konci chodby, určitě ji najdeš."
"Díky." přikývl tedy Akashi a společně s dívkami vešel do pokoje. Mladík si prohlédl své okolí a zatím se zdržel veškerých reakcí. Místnost, do které vešel, obsahovala jen jedny dveře, které zřejmě budou vést do koupelny, veškerý jeho životní prostor tedy představovala tahle jediná místnost s kuchyňským koutem, který ho příliš nezajímal, protože neuměl uvařit vůbec nic, dál v místnosti byla postel, která vypadala v docela dobrém stavu a Akashi se do ní už teď těšil, psací stůl s židlí, skříň a malá komoda, jídelní pult s barovou stoličkou, noční stolek a nějaké poličky. Veškerý nábytek vypadal docela nově, což mladík upřímně nečekal. Na podlaze byla plovoucí podlaha a u postele malý kruhový koberec modré a zelené barvy. Stěny byly vymalovány zřejmě docela nedávno a měly modrou barvu. Zbytek výbavy pak ještě doplňoval obraz lesa a zelené záclony.
"Pěkné." řekl Akashi zdvořile, ale i když byl zvyklý na několikanásobně lepší podmínky, tak byl skutečně spokojený. 'Čekal jsem to horší.' podotkl Akashi v duchu a na chvíli zapomněl na oblibu svého druhého já, být pesimista, což mu samozřejmě hned připomnělo.

Ale mohlo to být i lepší!

Akashi na to nezareagoval a raději se obrátil k Fumiko, která mu předala klíč.
"My dvě půjdeme na snídani. Jestli jsi už jedl, tak se s tebou tedy rozloučíme a snad se potkáme u oběda." řekla dívka a Yuzuki se vedle ní trochu nejistě usmála.
"Dobře." přikývl tedy Akashi a vzal si klíče. Obě dvě pak odešly a tak se Akashi pustil do zběžného vybalování. Nemohl se tím moc zdržovat, protože na něj čekal Yukimura.

"Co je to s tebou?" obrátila se Fumiko na svou kamarádku, jakmile byly z doslechu.
"Nic." namítla dívka a pořád se cítila dost hloupě.
"Včera jsi žádný komunikační problém neměla, nebo mi chceš tvrdit, že včera se ti ještě nelíbil?" zeptala se tedy černovláska a druhá dívka se zatvářila trochu nejistě.
Fumiko se tedy uklidnila a raději dívku zavedla do jídelny, kde si obě vzaly něco k jídlu a usadily se dál od ostatních čeledínů, aby si mohly promluvit.
"Pokud s ním nebudeš komunikovat, tak ho nesbalíš." začala Fumiko znovu, ale snažila se působit trochu klidněji a přívětivěji.
"Já za to nemůžu, prostě jsem zamrzla." podotkla dívka a její kamarádka si povzdechla.
"Proč to ale včera šlo?" zeptala se tedy a hnědovláska jen pokrčila rameny.
"Ale no tak, určitě to víš." pobídla ji dívka a její společnice trochu zrudla.
"No včera jsi o tom nevěděla." řekla tedy Yuzuki a Fumiko na ni chvíli jen koukala.
"To myslíš vážně?" vyhrkla ohromeně. "Cítíš se trapně, protože vím, že se ti líbí? Jsem přece tvoje nejlepší kamarádka, nikdy bych se ti nesmála, nebo tak něco."
"Včera ses mi třeba smála, když jsem spadla z Pírka." namítla dívka trochu nasupeně.
Její společnice se nejprve zarazila a potom řekla: "To jsi ale při slézání zahučela do žlabu, to se nedalo nesmát. Nikdy bych se ti ale nesmála, kvůli něčemu důležitému."
Yuzuki na to nic neřekla, ale po dlouhém pohledu do kamarádčiných očí nakonec přikývla.
"Jestli chceš, tak tě s ním nechám o samotě." navrhla tedy Fumiko, ale Yuzuki se na ni vyděšeně podívala.
"To nemůžeš myslet vážně! Co bych si s ním povídala?" vyhrkla dívka skoro v panice.
"No já taky nevím, o čem si budeme povídat večer na filmu, pokud teda pořád chceš, abych ho pozvala." namítla dívka a zkoumavě se na kamarádku podívala.
"Jasně, že chci." řekla tedy Yuzuki. Netvářila se ale moc jistě.
Fumiko se na ni tedy povzbudivě usmála a řekla: "Ještě ho moc neznáme, takže nevíme, co ho baví. Třeba s ním máš společného strašně moc."
Hnědovláska se na ni krátce podívala s pousmáním a pak namítla: "Zatím víme jen to, že má rád koně a jde mu to s nimi, což s ním máš společné jen ty."
"Nebuď směšná, určitě nemá rád jen koně. Jsem si jistá, že najdeš spoustu věcí, co máte společných a když ne, tak ho přece už nikdy nebudeš muset vidět ne?" zažertovala dívka a připomněla jí tak její vlastní argument, že se před ním klidně může ztrapnit.
"Máš pravdu." řekla dívka s úsměvem. "O nic nejde a ten film v pohodě zvládneme."
"Tak se mi líbíš." usmála se na ni kamarádka a obě se pustily do jídla.No tak holky si pro Akashiho připravily filmový večer, což se trochu kříží s jeho plánem na spaní, tak uvidíme, jak to dopadne.

Předchozí díl---------------------------------------------------------------------Další díl
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Dechi Kazemai Dechi Kazemai | Web | 17. března 2016 v 11:16 | Reagovat

Sakra, já se tak těším na další dílky... :3 Už se těším na ten jejich společný večer u filmu... AAaa... :3
Jinak pěkný dílek! :3

2 Pariah Pariah | Web | 17. března 2016 v 15:50 | Reagovat

Po přečtení jsem si řekla že bych taky nejaký společný večer u filmu ocenila... nevím zda by byl Akashi sice ten pravý, ale vlastně bych se na něk kdyžtak nemusela dívat... :D Jinak se mi moc líbí jak do toho vždycky zakomponuješ Akashiho "temné" Já ;)

3 IceSun685 IceSun685 | Web | 17. března 2016 v 16:42 | Reagovat

[1]:, [2]: Díky oběma, oba komentáře mě potěšily. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama