Aomine Seijuro 10

24. března 2016 v 8:54 | IceSun685 |  Aomine Seijuro
Akashi splnil své dopolední povinnost za mnohem delší dobu, než tomu bylo včera, což bylo sice depresivní, ale nebylo to nijak zvlášť překvapivé. Včera měl energie na rozdávání a navíc mu pomáhala Fumiko, ale dneska se cítil jako zombií a měl všechno udělat sám. Nakonec to ale i tak stihl ještě před obědem, na který ovšem musel utíkat a do jídelny tak dorazil s mírným zpožděním.
Jídelna tedy byla plná lidí a nikdo další se už do ní nehrnul a tak měl Akashi dost času, aby se zorientoval a v klidu našel konec fronty, aniž by někdo věnoval pozornost tomu, že zaclání ve dveřích.


Nesnáším fronty…

Postěžovalo si Akashiho druhé já a mladík musel uznat, že v tomhle ohledu jsou na tom stejně. I tak ale poslušně frontu vystál a stěžování svého druhého já ignoroval.
"Chceš se k nám přidat?" ozvala se dívka za jeho zády a Akashi se na ni překvapeně otočil. Přímo za ním stála Fumiko, která mu pokynula ke stolu v rohu, u kterého seděla Yuzuki, která mu jaksi váhavě zamávala. Černovlasá dívka v rukou nesla dvě sklenice s vodou a očividně byla na cestě ke stolu, který byl čtvercového tvaru a z každé strany měl jen jednu židli.
"Jistě, rád." přitakal tedy Akashi a okamžitě dívku následoval. Už z dálky mohl vidět rozestavení míst u stolu. Yuzuki seděla směrem do jídelny a vedle jejího tácu, byl po pravé straně položený tác, který musel patřit Fumiko. Akashi si tak musel vybrat, jestli si sedne vedle Yukuzi nebo Fumiko a čas se mu rychle krátil.
'Kam si mám sednout?' zeptal se v duchu svého druhého já, když už opravdu nevěděl.

Mně je to jedno.

'Tak díky za pomoc!' odsekl Akashi v duchu rozzlobeně a dál hleděl na dvě místa u stolu. Nakonec se rozhodl, že na tom skutečně nezáleží a v rychlosti místa rozpočítal první říkankou, která ho napadla.

Tomu říkám rozhodování na úrovni.

'Sklapni!' okřikl Akashi své druhé já popuzeně a sedl si vedle Fumiko, což znamenalo také zády k jídelně. Jeho jediný výhled tak přestavovala hnědovlasá dívka, která teď měla trochu podivný výraz.
"Itadakimas." popřála Fumiko, i když její i Yuzukino jídlo už bylo rozjezené, a oba její společníci to po ní zopakovali a dali se do jídla.
Nikdo z nich pak nepromluvil, až Fumiko začala: "Víš, když už tady zůstáváš, tak jsme si s Yuzuki říkaly, že by ses s námi mohl večer podívat na nějaký film nebo tak."
"Večer?" zopakoval po ní Akashi se smíšenými pocity.
"Ano, až dokončíš práci a najíš se." přitakala dívka a její kamarádka se přiměla trochu křečovitě usmát.
"Jistě, to zní fajn." přikývl tedy mladík, aby to nevypadalo, že se mu nechce.

Zbláznil ses? Večer máme přece spát a ty se chceš s holkami dívat na film?

'Taky chci spát, ale nemohl jsem říct ne.' namítl mladík v duchu a snažil se zároveň soustředit na to, co mu říká Fumiko.
"Tak se potkáme před stájemi, řekněme v osm?" navrhla dívka a Akashi přitakal. Tou dobou by snad měl být po jídle i hotový s prací, doufal jen, že se i stihne umýt, aby nebyl cítit stájí.

Jistě, že jsi mohl říct ne!

'To už by mě nemusely znovu pozvat.' namítl Akashi, ale jeho druhému já bylo zřejmě jedno, jak s nimi bude vycházet.

No a co?

'No a nic, chci s nimi vycházet. Včera na mě Fumiko moc milá nebyla a nechci, aby se k tomu vracela!' prohlásil Akashi v duchu a jejich debatu tím utnul.
"Tak jo, my teda jdeme, uvidíme se v osm, nebo na večeři." řekla tedy Fumiko a zvedla se od stolu. "Mimochodem ke stolu jsi zván i příště."
"Je tu zasedací pořádek nebo tak něco?" zeptal se Akashi a až pozdě si uvědomil, že měl raději jen poděkovat.
"Většina lidí si sedá vždycky stejně, ale oficiálně ne." pokrčila dívka rameny a Akashi tedy řekl: "Takže děkuji, Kimuro-san."
"Není zač a myslím, že mi teda můžeš říkat jen Fumiko." řekla dívka a pousmála se na něj, než odešla.
'Fajn, to jde dobře.' zkonstatoval to Akashi v duchu a ještě se na obě dívky krátce ohlédl. Pobyt tady se zdál čím dál lepší.

"Asi tě roztrhnu." zašeptala Fumiko kamarádce.
"Co jsem udělala?" vyhrkla dívka okamžitě a upřela pohled na černovlásku.
"Právě, že nic." prohlásila dívka nešťastně. "Za celou dobu jsi ani nepromluvila."
"Promiň." prohlásila Yuzuki s povzdechem.
"Myslela jsme, že chceš, abych ho pozvala ke stolu." zabručela dívka, která už si nebyla jistá, jestli byl dobrý nápad přizvat ho trvale.
"Chtěla jsem, jen mě zaskočilo, že si sedl vedle tebe." prohlásila dívka trochu váhavě.
Fumiko se na ni krátce podívala a potom odpověděla: "Vždyť je to jedno."
"Máš pravdu, zapomeň na to." přitakala dívka, ale její kamarádce se nezdálo, že by to nechala být.
"Nevadí, soustřeďme se na večer." změnila tedy dívka téma. "Měla bys vybrat film."
"Já? Neměly bychom nechat vybrat Seijura?" navrhla dívka.
"Ne, vyber nějaký, který se ti opravdu hodně líbil, aspoň zjistíme, jestli máte podobný vkus." podotkla Fumiko a dál pro ni bylo tohle téma uzavřené. Nehodlala se do rozhodování vměšovat.Tak a teď těžký úkol i pro mě, abych vymyslela film. :D

Předchozí díl---------------------------------------------------------------------Další díl
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Dechi Kazemai Dechi Kazemai | Web | 24. března 2016 v 18:02 | Reagovat

To Akashiho druhé já mě zabíjí!!! :D Tomu se říká rozhodování na úrovni! :D To mě dostalo! :D
Parádní dílek jsem zvědavá jaký film to bude a hlavně jak se na to bude tvářit Akashi! :D

2 IceSun685 IceSun685 | Web | 24. března 2016 v 18:27 | Reagovat

[1]: No jsem ráda, že se ti druhé já líbí. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama