Překvapení 53

12. března 2016 v 8:02 | IceSun685 |  Překvapení
Vedle Kisameho najednou doskočil Itachi. V náručí ovšem držel cosi nečekaného. Kisame dívku okamžitě poznal, ale nějakým záhadným způsobem se mu podařilo přehlédnout fakt, že má místo břicha balón.
"Co se to s*kr* děje, Ita…" zařval Kisame, ale konec věty zanikl v dalším výbuchu.
"Ty se fakt ptáš?" vrátil mu křik Itachi, kterému momentálně nesnesitelně zvonilo v uších a tak toho moc neslyšel.
Kisame se nejprve nechápavě a snad právě proto jaksi nespokojeně zamračil, ale potom se podíval na místo, které mu ukazovala Itachiho ruka.
"A do h*jzl*." zaklel Kisame a znovu obrátil svou pozornost k bojující dvojici.
"Musíme je nějak zastavit!" zakřičel Itachi a v náručí dál tiskl otřesenou dívku, která ani nevnímala své okolí, i když se trochu hýbala. První výbuch ji téměř odhodil. Kdyby se v tu chvíli nedostal Itachi těsně před ni a nechytil ji, mohlo to dopadnout zle. Deidara zřejmě následky svého útoku moc nerozmýšlel, ale Itachi mu to nemohl mít za zlé. Mladík si teď hlavně musel zachránit vlastní krk.


"Fajn." usmál se trochu zákeřně Kisame a složil ruce do příslušných pečetí. Itachi se nemusel ptát, co má jeho týmový partner v plánu. Nejen, že ho výborně znal a to včetně jeho technik, ale jeho Sharingan mu jasně řekl, jakou techniku Kisame zvolil.
Zvířený prach náhle musel ustoupit mase vody, která všechno jednoduše spláchla a to včetně bojujících ninjů. Sasoriho sice voda v plicích nijak zvlášť trápit nemusela, ale skutečnost, že si s ním voda dělá, co se jí zlíbí, už ano. Deidara na druhou stranu pocítil obě nebezpečí, které tato část přírodní síly nabízela. Stejně rychle však voda zase opadla, takže se mohl nadechnout.
Mladý ninja pracně zakašlal a jen stěží se dokázal zvednout na dlaních alespoň na kolena.
Sasori byl na tom o poznání lépe, protože jeho trápila jen orientace v prostoru. I to byl důvod, proč byl téměř okamžitě připraven na další útok, cestu mu ovšem zastoupil Kisame.
"Mám pocit, že tohle ti Miroko neodpustí." zkusil to Kisame z jiné stany. Původně chtěl hrát na Sasoriho zdravý rozum, ale ten zřejmě nebyl doma.
Kisameho taktika každopádně slavila triumf, protože mistr loutkář se skutečně zastavil. Víc než žralokova slova, ho však víc zajímalo něco v jeho okolí. Něco, co trochu chaoticky hledal.
"Kde je?" vyhrkl téměř v panice, ale nezdálo se, že by mluvil přímo na Kisameho, ani Deidaru, který se stále ještě vzpamatovával.
"Kde je Miroko?" otočil se tentokrát na nově příchozího a jeho loutce se nějak podařilo působit zoufale a vyděšeně.
"Je u vchodu." odpověděl Kisame, ale moc přívětivě to nebylo. Byl si jistý, že právě Sasori započal šarvátku, kterou svou dceru, zvláště pak v tomto stavu, neuvěřitelně ohrozil.
"A je v pořádku?" vyhrkl mistr loutkář a dal výjimečně přednost své podobě rudovlasého mladíka.
"Přesvědč se sám, pokud si to zasloužíš." zabručel Kisame, neměl v plánu mu to jakkoliv usnadňovat.

"Miroko!" ozvalo se vedle dívky zoufalé zavolání a ona se trochu omámeně podívala tím směrem. Poznala Sasoriho tvář, ale neusmála se ani nic podobného. Díky tomu si vzpomněla, co se stalo.
Hnědovláska se rozhlédla kolem sebe, uviděla však jen Itachiho, který ji držel v náručí. Jelikož o Kisamem vůbec nevěděl, tak jí Itachiho týmový partner nechyběl. Deidarovi nepřítomnosti si však všimla.
"Kde je Deidara?" dostala ze sebe dívka a rukou si držela hlavu. Díky Itachimu neměla žádná fyzická zranění, ale výbuch jí stejně otřásl.
Veškerá Sasoriho úleva, kterou pocítil, když dívka nabyla vědomí, byla rázem pryč. Kisame měl nejspíš pravdu, tohle mu zřejmě neodpustí. Ani vlastně nevěděl, co by jí měl říct, protože Deidaru viděl naposledy, když vykašlával vodu, tak si nebyl úplně jistý, jestli je v pořádku.
"No…" dostal ze sebe Sasori a z nějakého důvodu se na jeho tváři objevil trochu přiblblý výraz.
"Je živý, že jo?" vyhrkla dívka vyděšeně a vyskočila na nohy, což dělat neměla, protože se jí okamžitě podlomila kolena. Itachi ji ovšem zachytil a tak dostal Sasori jen menší infarkt. Miroko na Deidarovi až tak moc nezáleželo, ale možnost, že by byla zodpovědná za jeho smrt, byť nepřímo, ji děsila. Zvláště pak, když ani nevěděla, jestli Sasori nenávidí správného mladíka.
"Jsem naprosto v pořádku." uklidnil je všechny Deidarův hlas, i když to neznělo příliš nadšeně ani přesvědčivě. Možná to ale bylo i tím, že potřeboval menší pomoc od Kisameho.
"Díky bohu." zašeptala dívka a ruku položila na srdce v úlevném gestu.
"A co ty? Jsi ty v pořádku?" zeptal se Kisame a nebyl si jistý, zda se má dívat na její břicho nebo tvář.
Miroko ruku krátce položila na břicho a potom krátce přikývla se slovy: "Myslím, že ano."
"Dobře." zašeptal Sasori jakoby unaveně a rukou na chvíli schoval svou tvář, když si promnul čelo. Nevěděl, co dál, stejně jako nikdo z nich. To také potvrzovalo nastalé ticho.
Miroko sebrala dost sil, aby se mohla vyprostit z Itachiho sevření, a tak tiše přešla ke vchodu ven. Pohled na zem s několika krátery a to celé spláchnuté obrovskou vlnou vody, nebyl ani zdaleka totožný s jejími vzpomínkami na záhonky zeleniny ani květiny.
"Kazisvěti." zašeptala dívka trochu rezignovaně a zase zamířila zpátky. "Půjdu si lehnout." oznámila jim jednoduše. Věděla, že jí nebudou bránit. Potřebovali to vstřebat a ona potřebovala přemýšlet. Nakonec to spolu budou muset probrat, ale ona na podobnou debatu právě teď neměla sílu.
"Nepotřebuješ pomoct?" zeptal se jediný z nově příchozích, kterého se to víceméně netýkalo.
"Ne, Kisame, jsi moc hodný, děkuju." ujistila ho Miroko a usmála se na muže s modrou kůží. Nechtěla jeho pomoc, i kdyby ji skutečně potřebovala, protože právě teď chtěla být sama, což byl trochu paradox po takové době, co cítila smutek ze samoty.
"Dobře, tak buď hlavně opatrná." odpověděl žraločí muž trochu váhavě. Aby byl upřímný, tak o těhotenství toho vlastně moc nevěděl. O to míň pak měl představu, jak by se k ní měl vlastně chovat.
"No, myslím, že my bychom si teď měli promluvit, co?" nadhodil Kisame při pohledu na její mizející záda. Nikdo nic nenamítal, ale stejně tak se na přikývnutí zmohl jen Sasori.Tak nám to moc hezky utíká a já jen doufám, že se vám příběh líbí. :)

Předchozí díl---------------------------------------------------------------------Další díl
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama