Basketbalová hlava 15

25. dubna 2016 v 9:12 | IceSun685 |  Basketbalová hlava
Celý příští týden probíhal v duchu učení. Kluci v basketu ani neměli tréninky a tak se všichni jen připravovali. Kise se jí neozval, i když mu nabídla, že může, kdyby s něčím ještě potřeboval pomoct. To, že se neozval, by mohla považovat za dobré znamení, ale byl to Kise a u něj klidně mohlo být možné, že se neozval, protože ji nechtěl rušit od vlastní přípravy.
Když pak nastal pátek a dívka po testech vyrazila domů, tak přemýšlela, jestli se mu nemá ozvat a zeptat se, jak mu to vlastně šlo.

Zavolám mu v pondělí, to už bude mít výsledky, to bude určitě lepší.'


Ayme tedy víkend strávila odpočinkem a sledováním bratra, který kvůli testům vyšiloval. Sám se uklidňoval tím, že by vlastní měl mít v pohodě, ale Ayme věděla, že ho mnohem víc zajímá průměr mladíka. Sama kvůli tomu byla nervózní. Jeho známky už sice nemohli ovlivnit její cestu, protože všechno bylo zařízené, ale byla by mnohem šťastnější, kdyby mladík testy zvládl dobře. Ani ne tak kvůli basketbalovému týmu, protože ten jí byl ukradený, ale spíš kvůli jemu samotnému.
Nakonec to ale všechno bylo jedno. V pondělí se to dozví a dívka se proto rozhodla doprovodit svého bratra na trénink. Kise na něj jistě přijde, aby jejímu bratrovi řekl výsledky.
"Proč jsi tady?" zeptal se bratr trochu popuzeně. Ayme sice nešla až do šatny, ale ti tak mu její přítomnost vadila. Moriyama nakonec říkal věci, jako že bude hrát přímo pro ni, za což by ho Yukio nejraději uškrtil.
"Jen chci vědět, jak jsem dobrá učitelka." pokrčila dívka rameny a oba dva se podívali na Kiseho, který zrovna přicházel. Na tváři měl úsměv, ale to u něj ještě nemuselo nic znamenat. Nakonec on se takhle tvářil skoro pořád.
"Tak?" vyhrkl Kasamatsu a Kise tak nestihl ani pozdravit.
"Mám to." řekl mladík a podal mu papír, kde byly jeho výsledky. Yukio se pro něj natáhl, ale Ayme byla blíž.
"Angličtina devadesát osm." přečetla dívka.

'Lepší než já, zatraceně.'

Výraz jejího bratra ale hovořil o mnohem větším šoku. Yukiovi totiž doslova spadla brada.
"Japonština osmdesát dva." pokývala dívka spokojeně.
"Matematika devadesát jedna." skoro zajásala a zvedla ruku, kterou si s ní plácl. Tohle byla hlavně její zásluha a oba to věděli.
"To už máš teď přes padesát procent." zkonstatovala dívka a pak dokončila: "Přírodní vědy třicet tři a sociální padesát devět, poznámky z nich ti zjevně pomohly."
"To ano, ale i tak máš na tom většinovou zásluhu." přikývl mladík spokojeně.

'Bratr nejásá, zajímavé.'

"Kolik to vychází v průměru?" zeptal se Yukio a dívka se podívala do papíru, než řekla: "Sedmdesát dva celých šest, zaokrouhleně tedy sedmdesát tři."

'Vypadá, že se zhroutí, co je to s ním?'

"Je ti dobře?" zeptala se strnulého mladíka.
"Senpai?" oslovil ho i Kise, který byl zjevně trochu zklamaný, že si nezasloužil pochvalu.

'Možná bych ho mohla pochválit já.'

"Mimochodem dost dobré, gratuluju." prohlásila Ayme a podala mu ruku, kterou spokojeně stiskl. Očividně ho to potěšilo, protože se usmál od ucha k uchu.

'Vždycky je tak roztomilý.'

Yukio ale vypadal, že se rozpláče, což Ayme nechápala.

'Co je to s ním? Neměl by mít teď radost? Jeho hvězda přece zůstává v týmu.'

"Yukio?" oslovila ho tedy sestra.

'Kolik on měl vlastně v prváku? Neměl nějak podobně? Taky to myslím bylo kolem sedmdesáti. Tak moment! Kise-kun má určitě víc!!!'

"Tys měl v prváku horší testy, že jo?" vyhrkla dívka s chichotáním, které nešlo jen tak zastavit.
Kise naštěstí zasmání potlačil, ale i tak měl tvář podivně zkroucenou, když vyhrkl: "Jdu se převléct." a vypadnul.
"Nevzpomínám si." zalhal mladík, ale už na to bylo pozdě. Ona i Kise měli jasno a tak dívka jen pokrčila rameny a odešla.
Kise pak měl jediné štěstí v tom, že se tím během tréninku nezabýval, takže ani nedostal žádné rány.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ayme pak do soboty vymýšlela, co všechno bude chtít vidět a taky si balila. Raja s ní vybrala nějaké věci, ale neustále říkala, že by si černovláska něco měla koupit.

'Raja mi to ale říká pořád.'

Její nejlepší kamarádka nebyla nijak zvlášť povrchní nebo marnivá, ale ráda dobře vypadala a nutila do toho i Ayme. Dívka si ale stála za svým a naprosto se spokojila s tím, co měla. Její rifle určitě nikomu vadit nebudou.
Na letiště ji pak odvezl otec a tak se s ničím aspoň nemusela tahat. I tak toho sebou ale nevezla nijak zvlášť moc. Měla jen jeden kufr a pak příruční zavazadlo, kde si zabalila knížku, aby se v letadle neukousala nudou.
"Připravená?" zeptal se jí otec, když vytáhl její kufr z auta.
"Naprosto." ujistila ho Ayme. Už teď z toho byla naprosto nadšená a to ji čekal ještě několikahodinový let.
Kise jí už předtím řekl, kam má jít, a tak snadno našla místnost, kde se měli všichni sejít. Ayme tam pustil personál, protože byla na seznamu, ale pro jejího otce to už tak neplatilo.

'Tak, hlavně se vyhnout všemu poučování.'

"Chceš, abych zavolala, až přiletím, i když to bude v osm večer, takže tady bude pět ráno?" zeptala se dívka a její otec jen přikývl.
"Nemám spíš zavolat, až budu ubytovaná? To už by tu mohlo být aspoň tak šest." navrhla dívka a nechala se obejmout.
"Já stejně neusnu, dokud nebudu vědět, že jsi v pořádku." zakroutil muž hlavou a Ayme si povzdychla.
"Já se prostě ozvu." ujistila ho a vešla dovnitř. Otec ji tedy nemohl stihnout poučovat.
V místnosti bylo několik lidí, které samozřejmě neznala. Jeden z nich se ovšem na ni usmíval a tak ho šla pozdravit.
"Ahoj, Kise-kun." řekla dívka a mladík se trochu zvednul z křesla, ve kterém napůl ležel.
"Ahoj, Ayme-san." vrátil jí pozdrav a podíval se na její kufr.
"Cestuješ nalehko." podotkl mladík, ale i tak se zvednul a vzal jí ho, aby ho mohl předat personálu letiště.
"No na tak dlouho tam přece nejedeme." pokrčila Ayme rameny a zabrala mu místo. Blonďatý mladík se zatvářil trochu dotčeně, ale potom se posadil hned vedle.

'Pořád stejně roztomilý.'

"Něco mi řekni." nadhodila dívka a mladík se na ni zvědavě podíval. "Tahle soukromá místnost znamená i soukromé letadlo?"
"Jo." přikývl Kise. V první chvíli se chtěl zeptat, jestli tak už někdy letěla, ale ta pravděpodobnost byla tak malá, že si to rozmyslel. Nejspíš by pak působil povrchně.
"Tak jo." přikývla tady dívka a rozhlédla se kolem sebe. Bylo tam pár lidí, co vypadali docela obyčejně, ale pak mohla vidět i ženy a muže oblečené v mnohem lepším oblečení. I Kise měl na sobě košili a sako. Nechyběla mu ani povolená kravata. Její rifle a obyčejné tričko s krátkým rukávem tak působili trochu nepatřičně.

'Možná jsem měla víc poslouchat Raju.'

"Vypadáš pořád stejně roztomile." ozval se neznámí hlas a Ayme se tím směrem podívala. U Kiseho křesla stála vysoká blondýnka se šibalským úsměvem.
"Budu to brát jako kompliment." prohlásil mladík a postavil se, aby se s dívkou mohl přivítat.

'Kolik jí tak může být? Vůbec to nedokážu odhadnout.'

Blondýnka ho políbila na obě tváře a stiskla mu ruku, než svou pozornost upřela na Ayme.
"A tahle šedá myška?" zeptala se modelka a dívce trochu zrudly tváře.

'Proč jsem si jen neoblékla něco lepšího!'

"To je mámina asistentka." řekl Kise. "Jmenuje se Kasamatsu Ayme."
"Jsem Remiyo Ayame." představila se jí žena nebo možná jen dívka a pak se obrátila na Kiseho. "Od kdy tvoje máma potřebuje asistentku?"
"Já přece pro ni taky dělal pochůzky." namítl mladík a zase se posadil. Dívka tedy přehodila přes rameno dlouhé vlasy a sedla si do protějšího křesla.
"Tys jí ho ale dělal jen proto, aby tě mohla mít sebou a nikdo nic nenamítal." podotkla žena a dál si prohlížela Ayme, které se to ani trochu nelíbilo.
"Proč se nezeptáš mojí mámy?" navrhl tedy Kise s pokrčením ramen.
"A je tu někde?" zeptala se tedy modelka a postavila se.
"Naposledy jsem ji viděl s letuškou." pokrčil mladík rameny.
"Tak to je škoda, zlatíčko." zakroutila hlavou a pro změnu se posadila na opěradlo jeho křesla.
"Mimochodem." nadhodil Kise. "Už víš, s kým budeš předvádět?"
"Oficiálně ne, ale řekla bych, že s tebou. Jsme tu jediní blond." pokrčila dívka rameny. V Japonsku to nebyla zrovna obvyklá barva vlasů. I proto byl Kise jako model tak populární. Bylo spoustu hezkých kluků, ale jeho barva vlasů mu získávala ještě víc pozornosti. Stejně tak nebylo ani moc Japonek s blond vlasy. Pokud byli jediní dva blond, tak bylo skutečně dost pravděpodobné, že dají do páru, protože se k sobě jednoduše hodili. Bylo ale ještě dost dalších možností, jak jejich vlasy mohli využít. Kise si ale i tak byl celkem jistý, že bude předvádět věci v modré barvě.

'Celou dobu mluví, jako bych tu vůbec nebyla!'

"Takže, odkud ji vlastně znáš?" zeptala se modelka a kývla hlavou na Ayme.

'Udělala to zase! Jsem snad vzduch?'

"Popravdě ze školy." přiznal Kise. "Je to snad nějak podstatné?"
"Ani ne, ale mohl bys být tak strašně hodný a donést mi něco k pití?" zeptala se blondýnka s úsměvem. Kise se sice nezatvářil příliš nadšeně, ale i tak se zvednul a šel k automatu.
Modelka si potom sednula na jeho místo a znovu si prohlédla Ayme.

'Jestli bude jen mlčet a koukat na mě, tak se asi zcvoknu. Zbavila se přece Kiseho z nějakého důvodu ne? Možná bych mohla klást otázky já.'

"Jak jsi věděla, že se už známe?" zeptala se tedy černovláska.
Modelka se tomu pousmála a pak řekla: "Protože ty jsi ještě taková holčička."

'Holčička? Co tím jako myslí?'

"Kdyby si Kise-san chtěla najít asistentku, tak si vybere někoho například z umělecké školy nebo od návrhářů a tak. Ty ale očividně nemáš o módě ani tušení a navíc je jasně poznat, že jsi ještě pískle. Bylo jasné, že jsi tady jen díky němu." řekla a kývla hlavou směrem, kterým Kise odešel.
"Je to stejný případ jako kdysi on, děláš asistentku, jen aby se neřeklo." dodala a Ayme se zatvářila trochu trpitelsky. Ani trochu jí nebylo příjemné, jak s ní modelka mluvila.
"Nechápej mě ale zle, nevadí mi, že jsi tu. Jen jsem zvědavá, jak to mezi vámi vlastně je." nadhodila a před zrcátkem si zkontrolovala make-up.

'Co tím myslí? Jako náš vztah? Já vlastně ani nevím, můžu říct přátelé, nebo se na to známe moc krátce?'

"No já jsme ho doučovala, tak tohle mám za odměnu." řekla nakonec Ayme.
"Doučovala? Zajímavé." řekla modelka, ale moc zaujatě se netvářila.
"Proč?" zeptala se tedy Ayme.
"No vždycky mi přišel docela chytrý, takže asi bude spíš flákač co?" nadhodila blondýnka a schovala zrcátko. "Já spíš přemýšlela, jestli s ním chodíš."

'Chodit s ním? To myslela vážně? Někdo jako já s někým jako on? To je k smíchu.'

"Copak, nejsi pro něj dost hezká?" zeptala se modelka, která zřejmě odhadla, nad čím Ayme přemýšlela.
"Moc obyčejná." řekla tedy dívka. Nikdy si o sobě nemyslela, že je nějak škaredá, ale Kise byl jednoduše příliš hezký.
"Trochu vylepšit šatník by ti prospělo, ale nemyslím si, že by byl v tomhle nějak povrchní." pokrčila dívka rameny.

'Tím mi jako říká, že bych i měla šanci? To je přece hloupost, když je vedle mě někdo jako ona.'

I teď se zdálo, že modelka odhadla, na co Ayme myslí, protože prohlásila: "Můžeš se ale snažit. Já se ptala čistě ze zvědavosti. Nemám o něj žádný zájem. Je na mě moc velký zajda."

'Fajn, takže je od nás o něco starší, to ale asi všichni tady, bych tak řekla.'

"Tak hodně štěstí, myško." prohlásila blondýnka a vydala se pryč. Ayme jí na to ovšem nic neřekla.No tak doufám, že máte úplně stejnou škodolibou radost, že má Kise lepší prospěch než Kasamatsu . :D

Předchozí díl---------------------------------------------------------------------Další díl
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Dechi Kazemai Dechi Kazemai | Web | 25. dubna 2016 v 12:21 | Reagovat

Jej, on je lepší než senpai! :D
Ale tak ta blondýnka na konci, já vlastně nevím, co si o ní mám myslet...
Vždy mi strašně vadí, že když vidí člověk holku a kluka, tak si myslí, že spolu jsou. Vážně toto mi strašně lezlo krkem... Dnešní doba...
No jinak fajn dílek, vypadá to, že Ayme začíná podléhat našemu Kisemu! :3
Těším se na další dílek! :)

2 IceSun685 IceSun685 | Web | 25. dubna 2016 v 14:27 | Reagovat

[1]: Díky za komentář. Abych řekla pravdu, tak jsem nad tím, cos psala potom, nikdy moc neuvažovala, ale řekla bych že na takových 80% to fakt je tak, že jsou spolu... takže není divu, že si to většina myslí automaticky... Pokud nejsou rodina, to je pak takové vtipné, když jdete s bráchou na svatební veletrh a pořadatelka si myslí, že se berete, zatímco nevěsta se zdržela u dortů. :-D  :-D Ale tak to je vedlejší. :-D Jinak pokud jde o tu blondýnku, tak ta tam ještě párkrát bude, tak si budeš moct udělat názor. ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama