Tvoje a moje sestra 01

16. dubna 2016 v 8:24 | IceSun685 |  Tvoje a moje sestra
No, když teda ten Midorima vyhrál s takovým přehledem, tak tedy ten slíbený první díl. (Mimochodem nemám nejmenší ponětí, jak často bude tahle povídka vycházet, tak toho moc nečekejte.)"Vypadáš zamyšleně, Shin-chan." oslovil zelenovlasého mladíka jeho kamarád.
"Myslíš?" podotkl Midorima nevzrušeně. Byl to tón, který často používal, když s Takaem mluvil, ale nechtěl mu nic říct.
Černovlasý mladík tu taktiku znal moc dobře. Pokud ale nechtěl, tak Midorimovi obvykle nevyšla.
"Ano." odpověděl tedy Takao a čekal na Midorimovu další reakci. Podle ní mohl snadno odhadnout, jestli se od něj něco dozví, nebo se ještě bude muset snažit.
Zelenovlasý mladík mu na to ale neřekl vůbec nic a jen se zvedl ze svého místa a vyrazil pryč. Takao ho tedy jednoduše následoval.
"Trápí tě něco, Shin-chan?" zeptal se tedy Takao a snažil se působit uvolněně. S Midorimou to občas bylo těžké. Takaovi se nějak podařilo stát jeho nejlepším kamarádem, ale Midorima se mu i tak nerad svěřoval.
"O nic nejde." odbyl to tedy Midorima.
Podle všeho muselo jít o něco osobního, jinak by mu to už Midorima určitě řekl. Jakmile ale přišlo na rodinu nebo jeho emoce, tak byl Midorima jako skála.
"Třeba bych ti mohl pomoct." podotkl Takao s povzdychem. Ještě svou snahu nevzdal, ale na první pohled to tak vypadalo.
"Je to jen maličkost." řekl nejprve Midorima, ale pak mu přece jen prozradil: "Týká se sestry."
"Ty máš sestru?" vyhrkl Takao překvapeně. Midorima mu za celé dva roky, co se znali, ani jednou o sestře neřekl.
"Ano." přikývl Midorima s pohledem, kterým jasně říkal, že si o Takaovi myslí, že je id*ot. Zelenovlasý mladík přece právě řekl, že má sestru, tak proč se na to jeho kamarád ptal?
"No a co je s ní?" zeptal se tedy Takao. Nad novou věcí, kterou o kamarádovi zjistil, plánoval dumat ještě i později.
"Dostala se na Shutoku." zabručel Midorima. Do konce školy zbýval ještě skoro měsíc a právě v té době se všichni studenti nižších středních dozvídali, jestli si je školy, na které se hlásili, vybraly.
"To je bezva ne?" nadhodil Takao, než si stihl uvědomit, že Midorimu našel v depresi a ne šťastného. "Nebo sem nechce nastoupit?" zeptal se tedy Takao.
"Jistě, že chce." zabručel Midorima a zřejmě si o Takaovi opět myslel, že je úplně b*bý.
"Takže ty nechceš?" nadhodil Takao.
Midorima se na něj nejprve zamračil, než zabručel: "Jistě, že ne!" Nechápal, jak si vůbec mohl myslet, že by to bylo nějak jinak.
"No ale proč ne?" zeptal se tedy Takao a když vyděl Midorimův výraz tak dodal: "Já bych byl rád, kdyby se moje sestra dostala."
"Nikdy jsi mi o ní neříkal." podotkl Midorima. Bylo zvláštní, že ne, protože Takao měl jakousi neutuchající touhu neustále mluvit.
"Ani nebyl důvod." podotkl mladík. Midorima se ho nikdy neptal na osobní věci a Takao ani neviděl důvod, proč by mu měl vykládat o mladší sestře.
"Jak je stará?" zeptal se tedy Midorima.
"Je jí taky patnáct." odpověděl mladík, který automaticky předpokládal, že tolik má i ta Midorimova.
"Takže také nastupuje na vyšší střední." podotkl Midorima.
Takao se na něj krátce podíval, než jednoduše přikývl.
"Pak už by měla vědět, kam nastupuje." dodal Midorima, kterému se celá věc zdála divná. "Takže ji na Shutoku nevzali?" zeptal se dodatečně. To, že Takao, řekl, že by byl rád, kdyby se dostala, mohlo znamenat, že už výsledky má a neprošla. Vždycky ale mohla doufat, že škola změní názor. Ne všichni studenti jim nakonec nastoupili, protože si studenti mohli dát přihlášky na více škol. Část žáků tak měla šanci dostat se na odvolání, místo těch, kteří se rozhodli jít jinam. Shukotu ale byla dost prestižní škola, i pokud šlo o učivo, ne jen o sport. Přijatí studenti tedy pravděpodobně nastoupí a místo se neuvolní.
"Ještě neví." řekl Takao s povzdechem. Jeho sestra už také dostala dopisy z vyšších středních. Včera se je ale rozhodla neotevřít. Zřejmě se příliš bála, co v nich najde. "Ale dám ti vědět, jak to dopadlo, třeba budou pak budou ve stejné třídě."
Takaovo zasmání se té myšlence, ale naopak donutilo Midorimu se zamračit.
"Shin-chan?" podíval se na něj mladík překvapeně. Midorimu bylo těžké rozesmát, ale Takao nečekal, že bude až tak zamračený.
Midorima si posunul brýle na nose a potom prohlásil: "Určitě mi vědět dej."
Takao překvapeně zamrkal a zastavil se. Midorima se dokonce pousmál, když to říkal, což bylo samo o sobě zvláštní, ale obsah jeho věty Takaa zarazil mnohem víc.
"Shin-chan?" oslovil ho černovlasý mladík překvapeně.
"Jdeme pozdě." odbyl to Midorima a Takao si tedy za ním pospíšil. Jejich obědová pauza skončila a tak se museli vrátit do třídy.

"Jsem doma." zavolal Takao a položil si na zem batoh.
"Ahoj." ozvala se z obýváku jeho sestra a tak se tam Takao vydal. Dívka nezněla ani vesele, ale ani smutně, nepochybně tedy dopisy pořád neotevřela a Takao je skutečně uviděl ležet netknuté na stole.
"Společně?" zeptal se jí mladík, a když jeho sestra přikývla, tak si k ní sedl a vzal do ruky dopis ze Shutoku.
Černovláska mu položila hlavu na rameno a počkala, až to otevře. Občas byla až příliš bojácná, ale Takao měl rád i tuhle její stránku. Byla to nakonec jeho mladší sestřička. Kdyby byla strašně odvážná, tak by nebyl její skvělý velký bratr, který ji vždycky podrží.
Černovlasý mladík z obálky vytáhl dopis a rozložil ho.
"Přijata." zašeptala dívka nevěřícně a mladík se tomu zasmál.
"Věděl jsem to!" prohlásil a sestru objal. Vždycky byla klidnější než on a také vážnější, ale i tak si výborně rozuměli.
"Jdu zavolat mámě." prohlásila vesele.
"A já kamarádovi." zašeptal Takao. Nevěděl, proč chtěl Midorima vědět výsledek, ale měl z toho zlý pocit, proto taky chvíli ještě zůstal jen sedět.Tak to byl první díl a já jako u každého prvního dílu doufám, že vás zaujal.

---------------------------------------------------------------------Další díl
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Dechi Kazemai Dechi Kazemai | Web | 16. dubna 2016 v 19:45 | Reagovat

Ptát se někoho, kdo má rád Midorimu a Takaa jestli se mu povídka líbila, tedy první kapitolka... Ale jasně že jo, jsem zvědavá, co se v této povídce všechno stane! :3
Takže jen tak dál! :)

2 IceSun685 IceSun685 | Web | 17. dubna 2016 v 22:00 | Reagovat

[1]: Díky, jsem ráda, že jsi spokojená. Když vím, že je někdo fanda, tak se vždycky bojím, že ho zklamu, protože má tu postavu někdy zidealizovanou, ví o ní víc než já a podobně. No a na tebe mi to práskla Pariah, tak jsem měla trochu obavy. :) Každopádně  doufám, že zůstaneš spokojená i po dalších dílech. ;)

3 Dechi Kazemai Dechi Kazemai | Web | 17. dubna 2016 v 22:37 | Reagovat

[2]: Když Midorima nebude blbnout s horoskopy a nebude se pohoršovat nad některými věcmi, tak ano to mě zklameš, ale když bude pohoršen a bude blbout s jeho horoskopy, tak je to v pohodě... :D Jsem tvůj věrný čtenář! :D
Jinak Pariah to na mě práskla... Pff... Ano Kazemai má moc moc ráda Midorimu... :3 Takže když vidím, že je povídka na Midorimu a není to Yaoi a chovám se tam aspoň z části jako Midorima z anime, tak jsem šťastná a spokojená... :)

4 IceSun685 IceSun685 | Web | 18. dubna 2016 v 9:12 | Reagovat

[3]: No to jsem ráda. Vypadá to na proveditelná kritéria, takže bych to měla zvládnout. ;-)

5 Pariah Pariah | Web | 19. dubna 2016 v 14:42 | Reagovat

Ajaj... to jsem si zavařila... nebo ne? :D
No já mám taky ráda Midorimu... vlastně i u mě na blogu vyhrál... asi bych měla přidat nějaký ten dílek k němu... no teď ke tvé povídce :-) jsme moc zdvědavá jak někter situace zachytíš... jelikož vím víc, nechci se do toho zamotat tak abych náhodou něco neprozradila.
PS: Zbožňuju jak perfektně umíš popisovat vztahy bratr-sestra vždycky je to tak reálné a hezké... že by inspirace?

6 IceSun685 IceSun685 | Web | 19. dubna 2016 v 18:50 | Reagovat

[5]: jo bratr-sestra mám zvládnuté perfektně :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama