Aomine Seijuro 16

5. května 2016 v 9:14 | IceSun685 |  Aomine Seijuro
"Pojď dál." pobídla Yuzuki rudovlasého mladíka, který jí odpověděl úsměvem a slovem: "Díky."
"Fumiko se rozhodla pro večer s knížkou, takže hrajme jen my dva." prohlásila dívka a nechala ho vyzout se a odložit bundu, než mu pokynula k posezení u krbu, kde byly připravené shogi.
"Dámy první." prohlásil mladík a na jednu stranu si sedl.
"Nerozhodíme se?" zeptala se dívka, zatímco se posadila naproti něj.
"Není třeba." prohlásil mladík a počkal na její první tah.


"Jakpak jim to asi jde?" zeptala se Fumiko tiše sama sebe a trochu znuděně houpala nohama. Samozřejmě s nimi mohla zůstat, ale kromě toho, že nebyla zase až takový fanda shogů jako Yuzuki, tak jim také chtěla nechat soukromí. Yuzuki možná plány na jeho sbalení už vzdala, ale člověk nikdy neví.
Dívka se proto musela zabavit sama a nenapadal ji lepší způsob než brouzdat po netu.

Yuzuki si promnula bradu. Už uběhla téměř hodina od začátku hry. Partie byla celou dobu dost vyrovnaná a její soupeř nehrál nijak zvlášť agresivně, ale to všechno změnilo několik posledních tahů. Akashi totiž přešel do útoku a Yuzuki mu navíc sedla na lep. Dívka sice nešla do hry s tím, že ho podceňuje, ale i tak zřejmě nebyla dost ostražitá a mladík byl podle všeho lepší, než si původně myslela.
Akashi sedící naproti ní ji klidně pozoroval a nijak ji nepopoháněl. Dívka ale na sobě cítila jeho zkoumavý pohled, který ji značně znervózňoval.
"Vzdávám se." prohlásila nakonec dívka s povzdechem a Akashi se na ni lehce usmál.
"Hrála jsi dobře." ujistil ji mladík a dál se na ni díval tím zaujatým pohledem.
"Ne dost." přiznala dívka a potom se přiměla usmát a říct: "Gratuluji k výhře."
"Odvetu?" zeptal se mladík, po tom co jí poděkoval přikývnutím, a dívka s ostražitě přivřenýma očima přikývla.
"Výborně." prohlásil tedy mladík a dal do pořádku plánek.
"Začínáš." pobídla ho dívka, která byla tentokrát odhodlaná hrát mnohem ostražitěji. Yuzuki nebyla zvyklá v shogách prohrávat. O to víc jí prohra vždy vadila. Nepatřila sice mezi příliš soutěživé lidi, ale tohle byly shogi a z těch přece měla doma medaile.

První půlhodina hry se velmi podobala první hře, protože oba byli vyrovnaní a Akashi nehrál příliš agresivně. Yuzuki ale byla ostražitá a jen hledala nějakou jeho komplikovanou past. Mladík se ale tvářil tak neutrálně, že si nebyla ničím jistá.
Nějakou dobu se snažila podle jeho výrazů odhadnout, co bude následovat, ale na rozdíl od jiných hráčů jí nijak neprozrazoval, jestli se cítí pod tlakem, nebo chystá záludnou past. Yuzuki se tak mohla soustředit jen na plánek.
Dívka se zhluboka nadechla a rozhodla se k dalšímu kroku. Pokud neplánoval útočit on, tak bude ona, pozici na to měla vybudovanou dostatečně.
"Seijuro?" ozvalo se najednou z poschodí zavolání, které Yuzuki vytrhlo ze soustředění a vylekalo ji tak, že sebou dokonce trhla.
"Ano?" obrátil se tedy Akashi k dívce stojící ve dveřích do jejího pokoje.
"Můžeš jít sem? Našla jsem skvělou animaci s parkurovým skákáním. Chci ti na ní ukázat pár věcí." prohlásila dívka nadšeně a Yuzuki bylo jasné, že to nebude jen na dvě minuty.
"Omluvíš mě?" otočil se tedy mladík na Yuzuki se zdvořilým úsměvem.
"Jistě." přikývla dívka a znovu se zahleděla na plánek.
"Můžeš aspoň vymyslet nějakou strategii." utěšovala ji Fumiko aniž by tušila, že její dosud prakticky neporazitelná kamarádka první hru projela.
"Samozřejmě." přikývla tedy dívka a opět věnovala svou pozornost plánku, který si vyfotila na mobil, aby mohla bez obav s figurkami hýbat. Akashiho tím nijak nepřekvapila, protože to sám občas dělával. Většinou se ale zamýšlel nad situací svého soupeře, protože on byl ten, co vždycky vyhrál.

Yuzuki se otráveně natáhla v křesle. Už prozkoumala spoustu tahů, ale právě teď byla hra ve fázi, kdy záleželo hlavně na reakci Akashiho a tu předvídat nemohla. Kdyby to bylo tak, že by na něj tlačila, tak by spoustu tahů musel udělat z donucení, ale právě teď hra nabízela doslova stovky možností.
Hnědovláska se podívala na dveře do kamarádčina pokoje, které byly zavřené, a ona vlastně netušila, co se za nimi mohlo dít.
Její kamarádka se do celé záležitosti zřejmě až trochu moc zabrala, protože na Yuzuki očividně zapomněli.
"Proč se to stane vždycky mně?" zabručela dívka sama pro sebe. Kdyby to bylo jen několik minut tak by nic nenamítala. Dokonce ani půl hodina by jí nevadila, ale Fumiko si mladíka ukradla už na hodinu a dvacet minut. Ať už mu na animaci ukazovala cokoliv, tak to zřejmě bylo zatraceně zajímavé, když na ni oba zapomněli. Vlastně ani nepřemýšlela nad tím, co by to mohlo být, protože to zítra nepochybně budou zkoušet naostro a ona nejspíš zůstane jako kůl v plotě, až na to, že ona na tom plotě bude sedět.
Říkala sice, že by nějaký den chtěla ježdění vynechat, protože ji ze sedla bolel zadek, ale nemyslela si, že ji Fumiko prostě vymění za jiného studenta. Možná, že do toho byla jen moc zapálená a tak si ani neuvědomovala, že Yuzuki staví do nepříjemné situace.
Hnědovláska si povzdechla a koutkem oka se zahleděla na klavír. Možná by si aspoň mohla zahrát. Kdyby nic, tak by se jim tím mohla připomenout.No tak tohle se Akashimu moc nepovedlo, ale já mu to nadšení do koní přeju. ;)

Předchozí díl---------------------------------------------------------------------Další díl
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Dechi Kazemai Dechi Kazemai | Web | 5. května 2016 v 21:25 | Reagovat

No to jsem zvědavá, co se děje za onemi dveřmi!? :o
Jinak pěkný dílek, jako vždy... Ale ukrást si pro sebe Akashiho, tak to teda ne! :D

2 IceSun685 IceSun685 | Web | 6. května 2016 v 10:29 | Reagovat

[1]: :D  :D Mám to brát tak, že fandíš Yuzuki?

3 Dechi Kazemai Dechi Kazemai | Web | 6. května 2016 v 12:00 | Reagovat

[2]: Původně jsem fandila Fumiko, ale teď Yuzuki... :D ale vše je na tobě... Třeba se z nich něco pěkného vyklube! :3
*my imagination - Yuzuki* Kurnik jejich děti by byli špičkový hráči Shogi! :D
*my imagination - Fumiko* Děti by vynikali v jízdě na koních....
Hmmm... teď je to těžká volba! :D

4 IceSun685 IceSun685 | Web | 6. května 2016 v 13:16 | Reagovat

[3]: :-D  :-D  :-D Mám pocit, že Akashiho dětí musí vynikat ve všem. ;-)

5 Dechi Kazemai Dechi Kazemai | Web | 6. května 2016 v 13:43 | Reagovat

[4]: Nekaž mi moje iluze! :D

6 IceSun685 IceSun685 | Web | 6. května 2016 v 20:53 | Reagovat

[5]: Tak promiň. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama