Basketbalová hlava 20

23. května 2016 v 8:55 | IceSun685 |  Basketbalová hlava
U snídaně se jí Kise zeptal, co všechno chce za tu dobu stihnut navštívit. Když mu v tomhle směru vyhověla, tak mladík musel podotknout, že to asi úplně nestihnou, pokud z toho chce něco mít. Ayme se tedy smířila s tím, že některé věci prostě vynechají. I tak byla za dva dny naprosto zničená, ale s cestováním velice spokojená. Bylo poznat, že se v tom Kise docela orientuje, nebo si udělal pořádnou přípravu. Ať už to bylo jakkoliv, dívka rozhodně nelitovala, že šli společně. Blonďatý mladík byl totiž výborný společník ať už na povídání nebo jako průvodce.
Když ale měla v pátek vstávat, aby znovu začala pracovat, tak se cítila naprosto zničeně. Bylo jen štěstí, že zase dělala společnost Kotone u šatů, takže mohla sedět. Navíc se tam objevil i Kise, který jí úsměvem trochu povzbudil.

'Jak jen to děláš, že máš pořád dobrou náladu co?'


Radost jí ale zkazila Remiyo Ayame, která si také měla vyzkoušet své oblečení. Přišla navíc hned po Kisem, Ayme si s ním tedy nemohla jen tak povídat, což jí dost zkazilo náladu. Mladík se navíc rozhodl zmizet, když se objevila modelka.
"Před kterou z nás asi utekl co?" zeptala se modelka pobaveně a nechala Kotone, aby jí zkontrolovala šaty.
Ayme mlčela a tak místo toho odpověděla Kotone: "Řekla bych, že ani před jednou a jen se těšil, až bude mít v ruce basketbalový míč."

'V tom má možná pravdu, ale i mě to trochu připadalo jako útěk. Rozhodně ale neutekl přede mnou.'

"I to je možnost." pokrčila rameny modelka. Ani se nezdálo, že by ji to nějak zvlášť trápilo.

'Proč mám pocit, že ona si z něj jen ráda utahuje? Ze mě ale podle všeho taky.'

"Mimochodem, ještě jsem ti nepochválila změnu zevnějšku." prohlásila modelka.

'Dobře, tak tohle znělo jako skutečný kompliment. Určitě tam ale musí být nějaký chyták.'

"Ehm… díky, Remiyo-san." řekla tedy Ayme. Pokud chtěla být blondýnka normální, tak proč ne.
"Co že k tomu tak najednou došlo?" zeptala se blondýnka.

'A je to tu.'

"Chuť nakupovat." odbyla to Ayme a trochu panicky se dívala za Kotone, která se jim omluvila, že musí na toaletu.
"Takže Kise-kun s tím nijak nesouvisí?" zeptala se Remiyo a černovláska úplně zrudla, čemuž se blondýnka naopak usmála.

'Co jí na to mám říct? Přece ji nemůžu nechat, aby si myslela, že se mi líbí! Jenže on se mi vážně líbí… Ona to ale nesmí vědět!'

"No jelikož mě tam vytáhl on, tak s tím vlastně souvisí." prohlásila tedy černovláska a pokusila se působit uvolněně. Jen doufala, že se Kotone brzy vrátí.
"To je ovšem sladké." prohlásila blondýnka a prohlížela si šaty, které si ještě bude oblékat.
"Cože?" zeptala se Ayme zmateně.

'Teď jsem si nejspíš dobře naběhla. Asi bych s ní vůbec neměla mluvit.'

"No třeba jen chtěl, aby ses mu líbila. Ty se mu nakonec taky chceš líbit, ne?" nadhodila Remiyo s úsměvem a Ayme úplně zrudla.
"Neboj, popelko, já to nikomu neprozradím." mrkla na ni modelka a Ayme zůstala hledět ještě víc. Pak jí ale došlo něco jiného.
"Popelka?" vyhrkla dívka nechápavě.
"Ta se přece taky změnila z šedé myšky na krásku ne?" pokrčila modelka rameny, Ayme jí na to ale nic neodpověděla.

'Vážně si myslí, že jsem kráska, nebo to řekla jen tak?'

"Popelce na prince stačilo jen zamrkat, ale ty to určitě taky zvládneš." prohlásila Remiyo a pobaveně sledovala rudnoucí dívku.

'Ona mluví o tom, že bych ho sbalila! Jak nad tím vůbec může uvažovat?! Vždyť on je perfektní a já jsem pořád jen já.'

"Stačí jen trochu sebevědomí, věř mi." prohlásila Remiyo a pak s pousmáním dodala: "Nebo ztratit střevíček."
"Zvládly jste to tu samy?" ozvala se Kotone a Ayme si mohla oddychnout. Před ní nic podobného modelka jistě říkat nebude.

'Záchrana, díky bohu!'

"To ano." přikývla Remiyo a na Ayme se ještě usmála. Potom už s ní nemluvila, jen když odcházela, tak si neodpustila slova: "Měj se, popelko." při kterých Ayme znovu zrudla.

'Od teď se jí vyhýbám!'

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Další den už měla být přehlídka, Ayme tedy dopoledne lítala sem a tam. Po obědě se ale od Kiseho nechala přesvědčit, že se projdou po okolí a budou poslouchat angličtinu. Vlastně s tím ani neměl moc přemlouvání, protože Ayme vypadla ráda a navíc to byl první den, kdy jim v Anglii svítilo sluníčko. Možná to ale taky bylo tím, že včera sprchlo. Černovláska si každopádně nestěžovala a procházku si užila. Večer už totiž měl být hektičtější a Ayme toho skutečně měla víc než dost. Byla to sice její druhá přehlídka, takže se už docela orientovala, ale byla mnohem větší, než ta první, takže se řešilo taky mnohem víc detailů. Dokonce i její účes tentokrát musel být lepší, jelikož vítala a usazovala některé z významnějších hostů.
Celá přehlídka ale naštěstí proběhla bez potíží a tak si mohla dívka dopřát zasloužený odpočinek. Další den je čekalo jen balení, takže mohla spát trochu déle. Stačilo jen, aby byla po obědě nachystaná. Původně ji trochu trápilo, do čeho si vlastně všechno zabalí, do pokoje jí ale doputovaly dva nové kufry, které jí zařídil Kise. Sebou si ale stejně zabalila jen jeden, protože se měli do těch pokojů ještě vracet. Až ovšem pojede domů, tak je bude potřebovat.

'Další věc, za kterou ti jsem vděčná. Moc děkuju.'

Po obědě tak byla nachystaná a společně s ostatními ji tak čekala cesta do Birminghamu, a jelikož to bylo vlakem a ještě k tomu první třídou, tak se alespoň mohla kochat krajinou, zatímco si povídala s Kisem, který opět seděl vedle ní a krátil jí tak cestu.
Ten den ji pak čekalo už jen vybalování a tak šla spát dřív, aby si pořádně odpočinula. Další den ji totiž čekalo hodně příprav, stejně jako ten příští. Až ve středu před přehlídkou měla nějaký čas pro sebe a tak se šla s Kisem projít.
Byla jen ráda, když pak přehlídka zdárně skončila, protože to znamenalo, že za celou dobu nic nepokazila.
Ráno se tedy sbalila, a když pak odpoledne dorazili zpátky do Londýna, tak měla ještě chvilku klidu, aby mohla polehávat, než se musela připravit na o něco příjemnější večer. Tentokrát totiž měla mít šaty ona a mělo se slavit, že vše zdárně proběhlo. Byla to možná spíš akce pro dospělé, ale Kiseho matka pozvala i ji a kadeřnice s vizážistkou jí dokonce slíbily, že ji upraví. Díky organizování si ji celkem oblíbily a Ayme si rozhodně neměla v plánu stěžovat. Zvlášť, když si mohla obléct ty modré šaty, co se jí tak líbily.
"Vypadáš úžasně." ozval se za ní Kiseho hlas, když mířila z pokoje. Ayme se tedy na něj otočila, aby si ho alespoň prohlédla, než ho taky pochválí. Ani v nejmenším ale nepochybovala, že bude vypadat úžasně.
Kise měl na sobě skutečně dobře padnoucí sako s košilí. Nevynechal ani povolenou kravatu. Velmi se to podobalo jeho školní uniformě, ale přišlo jí, že v tom vypadá ještě líp.

'Dokonalý, jako vždycky.'

"To ty taky." řekla tedy Ayme.
"Díky." prohlásil mladík a nabídl jí rámě.

'Jestli nás uvidí Remiyo tak se těch řečí už nezbavím, ale na druhou stranu je to poslední večer a až se zítra vrátím domů, tak už ji nikdy v životě neuvidím, tak proč ne.'

Ayme se ho za něj s úsměvem chytila a nechala se odvést dolů do sálu, kde byl bar a občerstvení. Náplní večera měl být ale tanec.

'Umím sice jen valčík z filmů, ale i tak chci, abys mě vyzval k tanci. Bože jak moc to chci.'

"Nedáme si něco k pití?" zeptal se mladík a Ayme přikývla. Kise s ní podle všeho hodlal zůstat, takže na vyzvání k tanci ještě mohlo dojít. Teď ho ovšem následovala k baru.
"Co si dáte?" zeptala se jich mladá barmanka a mladík se na Ayme otočil. Očividně měla vybrat ona.

'Jenže co mám vybrat? Ani netuším, co se dá objednat, ale džus tu snad budou mít ne?'

"Něco s džusem nebo něco ovocného?" napůl se zeptala a napůl odpověděla. Kise se nápadu ale nebránil a přikývl.
"Může být Frozen Daiquiri?" zeptala se tedy barmanka. Oba dva se ale zatvářili trochu zmateně a tak dodala: "Je v tom limetkový džus, cukr, bílý rum a ovoce. Máme jahody, lesní plody, mango, nebo broskev."
"Netuším co je to třetí a ty?" zeptala se Kiseho japonsky, aby barmanka nepoznala, jak je marná.
"Nemám zdání." přiznal Kise. Slovo rum mu sice bylo povědomé, ale stejně tápal.
"No a dáme si to teda?" zeptala se Ayme trochu nejistě.

'On se taky tváří, že neví, to je v pytli.'

"Třeba to jahodové?" navrhl jí tedy Kise a když přikývla, tak to objednal. Oba dva si pak šli sednout, a když na něj barmanka kývla, tak tam zašel a donesl dvě sklenice červené tekutiny s brčkem. Nevypadalo to nijak špatně, ale bylo to neznámé, tak si nebyla moc jistá.

'Dobře mohla bych počkat, až ochutná první. Když to bude hnusné, tak mi to aspoň řekne a já tím trpět nebudu.'

Kise si s ní přiťuknul a brčkem upil. Zatvářil se trochu zamyšleně, ale jinak nijak nespokojeně. Ayme tedy taky ochutnala.

'Není to špatné. Možná bych si mohla zapamatovat název, abych si to ještě někdy dala.'

I Kise se zdál ve výsledku spokojený a tak jen seděli a při rozhovoru upíjeli.Tak pro ty, kteří se diví, že neznají rum menší vysvětlení. Asiati na rozdíl od bělochů (ti jsou na tom nejlíp) nemají enzymy na to, aby se popasovali tak dobře s alkoholem. Proto taky v anime vždycky vidíte saké, které je strašně slabé a navíc ho pijí v dost malém množství. Silnější alkohol proto v Japonsku moc nevedou, protože by je dost spolehlivě uzemnil. (Jo jsem moc ráda, že studuju biologii a dozvídám se podobné informace jako zajímavosti.)

Předchozí díl---------------------------------------------------------------------Další díl
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Pariah Pariah | Web | 23. května 2016 v 21:03 | Reagovat

vlastně musím říct že jim nezávidím :D a to s tím alkoholem je pravda... když jsme byla v cizine tak mi kamarád (asiat) říkal, že se diví že nejsem pod stolem (ne nejsem alkoholik...)
Na druhou stranu nekterým z anime bych trochu nalela (aby byli říkejme tomu přístupnější...) zajímalo by mě co by dělal Akashi kdyby omylem vypil alkohol :D:D

mmch tuhle část povídku zbožňuju :-) a ne kvuli alkoholu :)

2 Dechi Kazemai Dechi Kazemai | Web | 23. května 2016 v 22:09 | Reagovat

Hm... Jak vidím tak Popelka bude pít... No jsem zvědavá, co vyvede... :D
Jinak fajn dílek! :)

3 IceSun685 IceSun685 | Web | 24. května 2016 v 15:15 | Reagovat

[1]: Teda, pokud ne kvůli alkoholu, tak proč?

[2]: Díky za komentář. :-) Pokud jde o to, co provede Popelka, tak to se brzy dozvíš. ;-)

4 Pariah Pariah | 29. května 2016 v 8:59 | Reagovat

[3]: ehm... mám ráda zlomové okamžiky...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama