Překvapení 57

20. května 2016 v 9:48 | IceSun685 |  Překvapení
Sasori zopakoval naučené kroky a s doufáním rychlé odpovědi čekal na Peinovu odpověď. Vůdce Akatsuki už věděl, že s ním chce Sasori mluvit, ale to nikdy neznamenalo, že okamžitě odpoví. Oni museli okamžitě odpovídat, ale Pein ne. Snad je často nechával čekat jen proto, aby jim připomenul, kdo je taky výš.
Dnes to ale nebyl ten případ, protože vzduch se před Sasorim jemně zavlnil a před ním se objevila Peinova astrální forma. Mistr loutkář se příliš nezabýval tím, co znamená Peinova neobvykle rychlá odezva. Možná měl už později něco důležitějšího, nebo ví, že jeho podřízení neplní plán a sám se s nimi chtěl spojit. Pořád ale bylo s podivem, že na sebe nemusel upozornit víckrát.
"Ať je to důležité." zabručel Pein bez pozdravu. Zjevně šlo o případ, kdy na jejich vůdce čekají mnohem důležitější záležitosti a tak si tu Sasoriho chtěl jednoduše odbýt co nejrychleji, aby ho neotravoval.
Sasori trochu chtěl navrhnout, že jeho záležitost počká a odložit rozhovor na dobu, kdy bude jeho nadřízený lépe naladěn, ale nakonec si to rozmyslel: "S Itachim a Kisamem jsme se potkali a rozhodli se přenocovat v…"
"Krátkou verzi, Sasori." zarazil ho Pein ne zrovna vstřícně.
"Našli jsme Miroko, Peine." vyhověl mu mistr loutkář a bedlivě si prohlížel Peinovu nepříliš zřetelnou tvář v naději, že na něj zachytí nějaké emoce.

"Tak se jí zbavte." řekl vůdce Akatsuki chladně. Už dávno sice zrušil pátrání, ale to v domnění, že dívka někde zemřela. To, že nic neprozradila, byla sice polehčující okolnost, ale i tak je napadla, okradla a utekla. Byla zrádce a Pein neviděl jediný důvod, proč ji ušetřit. Věznit ji bylo zbytečnou investicí, i tak je už stála až příliš prostředků i času. Jen doba, kterou promrhal Itachi s Kisamem jejím tréninkem, byla až příliš velkou ztrátou, a stejně tak i její hledání.
Peinův obraz se lehce zavlnil, jako by se chystal zmizet, a dost možná to tak skutečně bylo, protože pro něj byla věc právě uzavřená.
"To neuděláme." zastavil ho svými slovy vzpurný Sasori. Údiv na Peinově tváři byl dokonce dost viditelný, aby si mistr loutkář stačil uvědomit, jak moc překročil hranici Peinovi tolerance, zvlášť když údiv vystřídal vztek.
Pein se už nadechoval k nějaké vzteklé odpovědi, kterou by Sasoriho srazil k zemi, ale mistr loutkář ho předběhl: "Možná jsem ti to měl říct dřív, ale Miroko je moje dcera, to proto jsem ji předtím chtěl v týmu."
Pein na okamžik zaváhal, ale potom přesto rozhodným hlasem odpověděl: "Na situaci to nic nemění, Sasori, tvá dcera je pořád zrádce s příliš mnoha citlivými informacemi."
"Není zrádce, Peine." nesouhlasil rudovlasý muž překvapivě klidně. "Neodešla by, kdyby nezpanikařila."
"A k tomu došlo proč?" zabručel Pein. Musel si stát za svým, ale nebyl si jistý, jestli by Sasori podobný rozkaz splnil, respektive si byl téměř jistý, že nikoliv. Snad by ji mohl přivést do některého z úkrytů, kde by se o to postaral Kakuzu s Hidanem, aspoň by konečně v něčem spolupracovali.
"Je těhotná, Peine." odpověděl na jeho otázku mistr loutkář a dál pohledem zkoumal Peinovu tvář. Vůdce Akatsuki ovšem pouze sklopil hlavu, proč vlastně musely být věci vždycky tolik zamotané.
"Ještě ti dám vědět, zatím ji hlídejte." řekl nakonec Pein, a aniž by čekal na nějakou Sasoriho odpověď, nechal svou astrální formu rozplynout, jen ještě zahlédl loutkářovo lehké přikývnutí.
Sasorimu se trochu ulevilo, protože jeho nadřízený už netrval na popravě jeho dcery, ale mistr loutkář moc dobře věděl, že ještě nemá vyhráno.

Itachi vzal do ruky další zničenou rostlinku a důkladně si ji prohlédl, nezdálo se ovšem, že by mohla být ještě zachráněna. Od rána nedělali s Kisamem nic jiného, než že napravovali včera vzniklé škody. Pokud se ještě něco dalo zachránit z její skoro půlroční práce, tak to zachrání. Zatím ale museli vyhodit víc než polovinu všech rostlin a ten zbytek prozatím zasadili do pytlíků s hlínou, které sehnali ve městě. Prodejce v nich nabízel už vyrostlé rostliny a Itachimu s Kisamem posloužili stejně. Nakonec jen těžko mohli zasadit rostlinky na původní místo, když to byla spíš bahnitá a rozrytá plocha připomínající víc ohromnou kaluž vody než záhonek. Kisameho vlna byla skutečně velmi důkladná.
"Nesnáším bahno." zabručel Kisame už po několikáté. Zabiják byl bahnem prakticky celý pokrytý snad kvůli vlastní neopatrnosti. Když šli ven, tak si vzali starší oblečení a pláště nechali uvnitř, protože počítali s tím, že snažit se neušpinit až budou lovit zničené rostliny a přesazovat je, byla hloupost. I Itachi byl řádně špinavý, ale jemu se nepodařilo ani jednou uklouznout na rozdíl od Kisameho, takže si odpustil veškeré nadávání, které teď slyšel od ninji zvedajícího se z kupy rozpatlaného bahna. Mladý Uchiha se tomu lehce pousmál a opatrně přešel kousek vedle. Kisame trpěl hlavně kvůli spěchu a vzteku, protože kdyby se uklidnil, jistě by ho nenapadlo doskočit přímo do bahnitého kráteru, po kterém se svezl dolů.

"Měli jsme vyrazit už před několika minutami, proč tu stále sedíš?" ozval se ženský hlas, který zrzavého muže vytrhl z přemýšlení.
"Konan." oslovil ji stále ještě trochu nepřítomně a podíval se na ni. Modrovlasá žena se nezdála naštvaná, otrávená ani nic podobného. Ze všeho nejvíc se zdála být lehce ustaraná. Zřejmě o něj měla obavy, když tu takhle seděl. Nakonec to byl on, kdo chtěl jít zabít ty shinobi, co čmuchali blízko vchodu do jejich města.
"Mluvil jsem se Sasorim." oznámil své společnici, která zaujala místo vedle něj a lehce mu položila ruku kolem ramen. Bylo tak snadné zapomenout, že muž před ní je jen rozhýbané mrtvé tělo bez duše, a vidět v něm ustaraného Yahika, kterého kdysi milovala.
"O co šlo?" zeptala se ho a natočila mu tvář k sobě.
"Našli Miroko." odpověděl Pein a zbytek příběhu si prozatím nechal pro sebe. Chtěl vědět, jak bude Konan reagovat.
"Vysvětlila jim, proč utekla?" zeptala se žena, aniž by dala najevo byť minimální překvapení.
"Vlastně ano, je totiž těhotná." zabručel Pein a lehce zakroutil hlavou. Takhle se jí zřejmě zbavit nemohl.
"Takže čeká Deidarovo dítě." zašeptala Konan zamyšleně. Tohle byla rozhodně zajímavá informace, otázkou jen zůstávalo jak s ní naložit.
"Ano, a aby toho nebylo málo, tak mi Sasori milostivě oznámil, že už několik měsíců ví, že je to jeho dcera." dokončil svou řeč trochu zdrcený Pein.
"Zajímavé." zašeptala Konan a na okamžik si položila hlavu na jeho rameno. "Možná bys to měl probrat s ním."
"Možná." zabručel Pein v odpovědi. Konan jejich společníka nikdy neměla moc ráda a často se ho spíš snažila obcházet, ale měla pravdu. Tohle se už netýkalo jen té malé holky. Kdyby to nebyla Sasoriho dcera a ještě ke všemu nečekala Deidarovo dítě, tak by to bylo o dost jednodušší. Mohl by ji jednoduše nechat zabít a Tobi by nic nenamítal, protože ji chtěl mrtvou už dlouho. Ale takhle ho prostě nemohl jen tak vynechat, a pokud jí i přes to všechno Tobi přiřkne smrt, tak on nebude nic namítat.To bychom měli další díl a osud naší povídky i Miroko je v rukou Tobiho, takže nic není jisté.

Předchozí díl---------------------------------------------------------------------Další díl
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Dechi Kazemai Dechi Kazemai | Web | 20. května 2016 v 19:07 | Reagovat

Pro Krystovi rány to je, ale drama... :D
Jsem zvědavá, jak to všechno dopadne...
Velice zajímavý dílek...

2 IceSun685 IceSun685 | Web | 20. května 2016 v 21:53 | Reagovat

[1]: No jsem ráda, že se ti to líbí :-), i když konec asi ještě chvilku potrvá. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama