Tvoje a moje sestra 02

19. května 2016 v 8:53 | IceSun685 |  Tvoje a moje sestra
"Ahoj, Shin-chan." ozval se Takao v jeho mobilu.
"Ahoj." odpověděl mu tedy mladík.
"Tak ti teda dávám vědět, že sestra je přijata." prohlásil Takao a zněl docela vesele, i když Midorimovi zároveň připadal zamyšlený.
"Výborně." prohlásil jednoduše Midorima.
Takao zřejmě čekal o něco víc a tak ho nechápavě oslovil: "Shin-chan?".
Kamarád mu teď ale nechtěl nic vysvětlovat a tak jen řekl: "Ještě se ti ozvu." a zavěsil.
Midorima se pak trochu usmál a šel dolů do kuchyně, kde byli jeho rodiče.
"To už máš hlad?" podivila se hned jeho matka.

"Ne to ne, jen jsem se chtěl zeptat, jestli skutečně nechceš jet tábořit?" zeptal se jí syn. Midorimova matka byla žena v domácnosti, ale i když byla výborná kuchařka a dělala spoustu věcí manuálně, tak představa toho, že by měla být pod stanem a vařit nad ohněm ji děsivým způsobem odpuzovala. Její manžel si ale každoroční táboření nedal vymluvit. I když to byl doktor a jindy byl dost uhlazený, tak mu pobyt v lese spojený s manuální a špinavou prací přišel jako naprosto úžasný nápad. Když byl on sám malý, tak se starší sestrou a rodiči každý rok jezdili. Tuto tradici si pak nedal vymluvit, i když u nich doma z ní nikdo nebyl zrovna nadšený a Shintarou nebyl výjimkou.
Když byli se sestrou malí, tak jejich máma jezdila hlavně proto, že se o ně bála. Letos ale rozhodla, že už oba budou na vyšší střední a tak jsou dost staří, aby ji nepotřebovali, a tak jednoduše řekla, že nikam nejede.
"Ne to nechci, zlatíčko." prohlásila jeho máma, která předpokládala, že ji syn přemlouvá, aby netrpěl sám. Na druhou stranu i jeho sestra bude trpět, takže v tom sám stejně nebude.
"Maminka si to ještě rozmyslí, neboj se." ujistil ho hned otec, ale podle ženina výrazu něco takového nehrozilo.
"Jen jsem si říkal, že když máma nepojede, tak budeme jenom tři a tak bychom mohli někoho vzít sebou." navrhl mladík a díval se teď na otce. Záležitost s jeho matkou byla vyřešena. Pokud nejede, tak jsou v autě dvě volná místa a Shintarou nic víc nepotřeboval.
Jeho otec se na něj zkoumavě podíval a pak prohlásil: "Koho chceš vzít?"
"Rád bych vzal kamaráda, ale i jeho sestru. Nastupuje v dubnu na Shutoku stejně jako Shiori, tak jsem si myslel, že by byla ráda, kdyby tam měla první kamarádku, když nikdo z její třídy na Shutoku nejde." prohlásil Midorima s vážným výrazem. Byla pravda, že by Shiori kamarádku ocenila, ale tohle bylo hlavně plus pro Midorimu. Pokud se ty dvě spřátelí, tak by mohl mít od sestry pokoj.
Než mu Takao řekl o vlastní sestře, tak byl Midorima smířený s tím, že za ním bude Shiori pořád dolézat, protože se v novém prostředí bude cítit nejistá. Než by si jeho sestra totiž našla kamarádky, tak by byla pořád s ním, což by jen celý proces zbrzdilo. Midorima navíc ani trochu nestál o to, aby za ním chodila na tréninky nebo s ním obědvala.
Jeho otec nad tím vážně uvažoval a podle výrazu matky mohl Midorima soudit, že se jí nápad líbí.
"Když se domluvíš se sestrou, tak nejsem proti." prohlásil nakonec jeho otec a tak Midorima přikývl a zase odešel z kuchyně.

Shiori seděla za stolem a pročítala si informace o Shutoku z jejich stránek. Už to sice četla několikrát, ale přípravy nikdy nebylo příliš.
Na dveře jejího pokoje ale někdo zaklepal, takže stánky zavřela a otočila se ke dveřím. Bylo jí jasné, kdo to je, protože jen její bratr zaklepal a čekal na pozvání. Otec po zaklepání vždycky hned vešel a matka neklepala vůbec.
"Pojď dál." vyzvala ho tedy Shiori. Měla svého bratra ráda. Midorima se sice většinu času tvářil, že ho strašně otravuje, ale vždycky jí s čímkoliv pomohl, ať už to byla hra na klavír nebo úkol z chemie. Její bratr ji navíc vždycky trpělivě vyslechl, když byla smutná. Shiori měla vlastně velké štěstí.
"Ahoj." řekl jí Shintarou a posadil se na její postel.
"Potřebuješ něco?" zeptala se ho zelenovláska zvědavě. Její bratr za ní obvykle nechodil, protože to byla vždycky ona, kdo přišel za ním. Ne vždycky se tvářil zrovna šťastně, když přišla, ale nikdy ji nevyhodil, alespoň tedy ne hned. Shiori si nikdy neuměla hledat kamarády, protože brýlatou chytrolínku s poněkud zvláštní barvou vlasů neměl nikdo moc rád. I díky tomu byla tak ráda s bratrem.
"Chtěl jsem se tě zeptat, jestli bys byla pro, aby s námi na táboření jen můj spolužák a jeho sestra." prohlásil Midorima a sledoval její výraz tváře. Shiori chápala, že tím zabere obě volná místa v autě, takže ona nebude moct nikoho pozvat. Žádný z jejích spolužáků jí ale stejně nepřipadal jako dobrá volba. Trochu se jen bála, že to bude znamenat, že ona bude sedět sama u ohně a její bratr se bude bavit s nimi.
Shintarou podle všeho vytušil, na co myslí, protože dodal: "Jeho sestra bude taky nastupovat na Shutoku, tak jsem si myslel, že byste si mohly rozumět."
Zelenovláska se na něj překvapeně podívala. Její bratr věděl, jak je neschopná při hledání kamarádů, tak jí jednu jednoduše dohodil. Dívka se kvůli tomu jen cítila trochu hloupě. Doufala jen, že si s tou dívkou bude skutečně rozumět, což nebylo moc jisté.
"Tak dobře." přikývla nakonec Shiori. Její bratr se jí snažil pomoct, takže by neměla odmítat. Navíc bude příjemné, když bude na nové škole znát i někoho jiného, než byl její bratr. Záměrně před třemi lety nešla na Teiko, aby si byla jistá, že se nebude spoléhat na Shintara. Když ale byla na nižší střední sama a nedokázala si najít žádné pořádné kamarádky podobně jako na základce, kde běhala za starším bratrem, aby měla vůbec s kým mluvit, a poslední dva roky pak trpěla sama. Shiori původně myslela, že když bude sama za sebe na nižší střední, tak to bude lepší, ale po této zkušenosti, kdy byla pořád pro všechny obrýlená šprtka, se rozhodla jít na Shutoku. Tam byl nakonec její bratr basketbalová hvězda, jistě by tak na ni nikdo nebyl zlý.
"Tak já půjdu zavolat kamarádovi." prohlásil Shintarou a odešel z jejího pokoje. Shiori díky tomu vytrhl z předchozích chmurných myšlenek. Dívka se nikdy nepovažovala za pesimistu, protože pořád doufala a věřila, že všechno bude skvělé, nikdy ovšem neměla moc důvodů k radosti. Teď se ale usmála. Pokud si s tou dívkou bude rozumět, tak by to nakonec mohly být úžasné tři roky.Tak Midorimova sestra není moc společenská, dalo by se říct, jak to asi zvládne s Takaovou sestřičkou, pokud tedy s bratrem pojede?

Předchozí díl---------------------------------------------------------------------Další díl
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Dechi Kazemai Dechi Kazemai | Web | 20. května 2016 v 19:00 | Reagovat

Tak to mě strašně zajímá jestli si sednou... :D a kdo s kým bude chodit! :D
(ne a nemyslím incest... :D)
Chápeš mě! :D
Jinak příjemný dílek! :)

2 IceSun685 IceSun685 | Web | 20. května 2016 v 21:51 | Reagovat

[1]: :-D  :-D  :-D  :-D neboj, došlo mi, že nemyslíš mezi sourozenci

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama