Basketbalová hlava 23

6. června 2016 v 8:59 | IceSun685 |  Basketbalová hlava
Černovláska se probudila a podívala se na mladíka sedícího vedle ní. Kise pořád ještě spal a vypadal při tom velmi spokojeně, takže se jí ulevilo. Pořád se cítila hloupě, protože ho předtím políbila. Mladík si sice myslel, že ona si to nepamatuje, ale i tak se před ním cítila jako husa.

'Kéž by sis to nepamatoval ty. Věci by pak byly mnohem jednodušší.'

Ayme si povzdechla. Kise ji pořád držel za ruku a tak z jeho dlaně pomalu vytáhla prsty. Díky tomu, že spal, ji nedržel moc pevně, takže to šlo celkem dobře a mladík se ani neprobudil. Sice se trochu zavrtěl, ale jinak spal spokojeně dál.


'Nevzbudila jsem tě, to je dobře.'

Ještě chvilku se na něj pro jistotu dívala, ale když spokojeně spal, tak si našla sluchátka a pustila si film. Doufala, že mu to ještě aspoň pár hodin vydrží.

'Nevím, o čem bych si s ním povídala, kdyby ne. Možná bych pak mohla předstírat, že spím. Usnout se dá přece i u filmu.'

Ayme sice chtěla ten plán realizovat, ale do filmu se relativně zakoukala, takže si všimla, že je Kise vzhůru až když se protáhl. Tou dobou ale zrovna pokládala zpátky pití, takže bylo pozdě na předstírání. Mladík se navíc díval přímo na ni.

'Zatraceně! Tváří se, jako by se mnou chtěl mluvit. Měla bych ho ignorovat? Ne nemůžu ho ignorovat, už jsem se na něj podívala.'

Blonďatý mladík se zhluboka nadechl, jakoby si chtěl dodat odvahu, těsně před tím, než film zastavila a sundala si sluchátka.

'Tohle vypadá, jako nějaký důležitý rozhovor. To se mi nelíbí.'

"Ahoj." pozdravila ho Ayme.

'Možná, že když na něj budu mluvit, tak se neodhodlá, ať už chce probrat cokoliv.'

"Jak ses vyspal?" zeptala se tedy dívka a viděla, jak znejistěl. Ať už s ní chtěl probírat cokoliv, tak teď už se nezdál na ten rozhovor moc připravený.
"Docela dobře a co ty?" rozhodl se tedy pro její konverzaci, ale ať už si na ni připravil cokoliv, tak to pořád zůstávalo v záloze.

'Jako by čekal na nějakou vhodnou chvíli.'

Ayme se tedy rozhodla zůstat u tohoto tématu: "Vlastně to celkem šlo, ale už se těším na vlastní postel."
"To já taky." přikývl Kise nervózně.

'Vypadá tak roztomile, když se takhle tváří…'

"Vlastně se těším na cokoliv Japonského." dodal mladík a znovu se zhluboka nadechl.
"Hlavně na jídlo." dodala Ayme s úsměvem. Ať už Kise chtěl mluvit o čemkoliv, tak ona potřebovala udržet téma jinde. Neměla sice tušení, co by s ní chtěl probírat, ale jakýkoliv rozhovor jí přišel kvůli té puse hloupý.
"No ale v Anglii bylo fajn ne?" zeptal se tedy mladík a Ayme připadalo, jakoby tím mířil nějakým konkrétním směrem.

'O co mu tím jde?'

"To ano." přikývla Ayme a nervozitou se jí stáhl žaludek.
Kise se lehounce začervenal, čímž ji ještě víc znervóznil, než prohlásil: "Vlastně jsme si docela rozuměli že?"

'Tohle se mi nelíbí! Je to kvůli té puse, že jo? Proč jsi na ni jen nezapomněl, všechno by pak bylo jednodušší. Musím to ale nějak zahrát do autu, nechci, abys tu pusu vytahoval.'

"To ano… mezi kluky moc kamarádů nemám, tak jsem ráda, že tě do té kategorie můžu začlenit." řekla nejprve Ayme než rychle dodala: "Doufám teda, že mě tak bereš taky."
"No víš…" zakoktal mladík a jeho tváře pořádně zrudly. "Vlastně jsem se tě chtěl zeptat, jestli se nepotkáme, až budeme doma."

'Proč mi to zní jako pozvání na rande? Ne to nemůže být! On je přece Kise Ryouta, mezi holkami si může vybírat. Já jsem jen obyčejná šedá myška, co mě to vůbec napadá, je pro mě moc dokonalý! Nikdy bych s ním nemohla chodit. Alespoň ne se všemi jeho obdivovatelkami.'

"No jo… můžeme zajít ve škole třeba na oběd, s holkami taky chodíme." nadhodila dívka nejistě.
Kise trochu zaváhal a zdál se ještě napjatější.
"Já myslel něco trochu víc… no… osobního." řekl tedy mladík a vypadal jako uzlíček nervů.

'Tak dobře, tohle je určitě pozvání na rande! Ne moment určitě ne, třeba jen nechce, aby nás spolu někde viděli. Má přece tolik obdivovatelek. Kdyby ho někdo viděl s holkou, tak by se šířila spousta klepů.'

"Jak osobnějšího?" zeptala se tedy Ayme.
"No…" zakoktal Kise a byl úplně červený, než nakonec řekl: "Myslel jsem… rande."
Ayme v tu chvíli taky úplně zrudla a její srdce se rozběhlo jako o závod. Stejně rychle jí ale hlavou probíhaly myšlenky.

'To snad ne! On mě vážně pozval! Jak mě mohl pozvat, vždyť já jsem já, copak to nevidí?! Určitě je to kvůli té puse, copak mu ale zatemnila rozum? Copak nevidí, kdo jsem? Já a chodit s ním? Nikdy bych s ním nemohla chodit! Je na to moc hezký, moc milý, vždyť je to nejoblíbenější kluk na škole, naše sportovní hvězda! Má chodit s někým, kdo je aspoň tak perfektní jako on. Do háje, co mu na to mám jen říct. Já přece nemůžu jít na rande s ním, vždyť to je hloupost. Něco takového bych ani nezvládla. Pohledy všech ostatních. Holky, co mi ho chtějí přebrat. Byla bych jen povrchní nána, jako všechny holky kolem něj! Nechci být taková, ale ani mu nechci ublížit. Je moc milý na to, abych mu ublížila. Navíc ho na to mám moc ráda. Musím ho odmítnout, ale nějak… nějak mírně.'

"Já nevím…" začala tedy Ayme. Kise se na ni díval s očekáváním, které ji jen víc ničilo.

'Jak jen ti mám říct ne, když se tváříš takhle?'

"Já si to ještě rozmyslím." vypadlo z ní nakonec.

'Já jsem taková husa! Hloupější odpověď jsme už ani nemohla vymyslet.'

"Rozmyslíš si to?" vyhrkl mladík s obličejem, který vyjadřoval zmatek a taky strach.

'Musím mu něco říct. Nějakou výmluvu, nebo něco!'

"Jen myslím, že na to není vhodná doba." řekla Ayme opatrně. Nechtěla mu tím říct, že s ním půjde jindy.

'Doučovala jsem ho přece kvůli basketu ne? Neměl by se tedy soustředit hlavně na něj?'

"Čekají tě přece nějaké důležité zápasy ne?" vyhrkla dívka a Kise pomalu přikývl. Nedokázala odhadnout, co se mu teď honí hlavou, ale vypadal dost zmateně a zoufale. Taky ale trochu ublíženě, čímž jí připomínal štěně, které někdo kopnul.
"Můžeme si promluvit po nich." navrhla Ayme.
"Zvážíš tedy moje pozvání?" zeptal se Kise s mírnou nadějí.
"Ano." přikývla Ayme a pak si zase dala sluchátka. Jejich rozhovor prozatím odložila a tak nebyl důvod proč se na sebe dál nejistě dívat s hloupým pocitem.

'Než dohrajete ten váš turnaj, tak na tu pusu určitě zapomeneš. Přejde tě to. Já jsem nakonec jenom já. Na zápasech budeš mít kolem sebe určitě dost hezčích holek!'

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

'Technicky vzato mě neodmítla ne? No vlastně to asi odmítnutí bylo, jen to neřekla přímo.'

Kise se snažil působit klidně. Ayme si pustila zase ten film a tak si taky něco pustil, i když to vůbec neposlouchal. Nechtěl jen, aby si myslela, že nepřítomně kouká před sebe.

'Proč mě ale odmítla. Přece jsme se dobře bavili ne? Vycházel jsem s ní líp, než s většinou spoluhráčů. Mohla ale být milá jen ze slušnosti, i když mi opravdu přišlo, že si rozumíme. Ach jo, proč jen nesouhlasila, jak se mám pak na ty zápasy soustředit?!'

Kise nespokojeně nakrčil obočí. Musel zůstat v klidu. Ayme seděla vedle něj a nějaké větší pohyby by jen těžko přehlédla.

'Má ale pravdu. Měl bych se soustředit hlavně na zápasy. Seirin možná vypadl, ale další silní protivníci tam pořád jsou. Hlavně další tři členové generace zázraků. Nikoho z nich nechci potkat, ale nakonec jim stoprocentně budu čelit. Alespoň tedy jednomu z nich. Kdybych měl opravdu štěstí, tak by se vyřadili navzájem a ve finále bych čelil vítězi. Při hodně velké smůle bych ale někoho mohl potkat už v prvním zápase. Vlastně ani nevím, jak bych si proti nim vedl. Hodně jsem sice trénoval, ale oni byli o tolik silnější. Ve finále ale nejspíš bude Akashicchi nebo Aominecchi. Nemyslím si, že bych měl šanci, ale zvlášť Aominecchiho bych opravdu chtěl porazit. Proč taky ne. Aominecchi se přece na konci Teika hodně flákal a určitě se fláká i v Too. Já jsem trénoval a hodně se zlepšil, tak bych ho mohl porazit! Možná bych ho mohl i napodobit, ne to asi ne, i když proč vlastně? Fyzicky jsme na tom oba stejně, tak proč bych to nemohl zvládnout? Proč bych nemohl zvládnout napodobit kohokoliv z nich!?'

Ve filmu, který si náhodně pustil, něco vybuchlo a vytrhlo ho to z přemýšlení. Kisemu to vlastně ani moc nevadilo. Poprvé ho tak film zaujal, takže mohl přestat myslet na basket i Ayme. Každá hodina a půl, kterou si zkrátí několikahodinový let, byla dobrá.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ayme se unaveně protáhla. Celý let se vydržela dívat na obrazovku, jíst, nebo taky pospávat. Cokoliv jen aby s ní Kise nemluvil. Mladík nakonec dělal totéž. Byl to tak velký rozdíl oproti jejich první cestě. Jedna věc se ale nezměnila. Když se blížilo přestání a pilot je vyzval, aby se připoutali, tak měla Ayme opět strach a on to na ní opět poznal. Černovláska sice věděla, že ho za tu ruku nesmí vzít, ale mladík ji zase nastavil a ona jeho přítomnost vítala až příliš. Až ji trochu děsilo, jak moc ji to malé gesto vlastně uklidňovalo.

'Jak to, že mu tak moc věřím? Jak to vlastně dokázal?'

Nic z toho ale nebylo důležité. Byli konečně na zemi v Japonsku a tak mohla pustit jeho ruku a už nikdy ho za ni nevzít.
"Arigato." řekla Ayme jednoduše a vzala si věci. Z letadla ještě mířili společně, ale na letišti pak měl být její otec. Kiseho přítomnosti se tak mohla zbavit.
Jakmile se tedy dostali dovnitř, tak otci zavolala a brzy se tak mohla s Kisem krátce rozloučit, aby mohla jít najít svou záchranu.No tak pozvání na rande úplně nevyšlo, ale to se nedá nic dělat. Po turnaji, u kterého dobře informovaní už vědí, jak dopadne, to třeba vyjde.

Předchozí díl---------------------------------------------------------------------Další díl
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Dechi Kazemai Dechi Kazemai | Web | 8. června 2016 v 10:22 | Reagovat

Občas nevím, co ti k tomu mám psát... :/
Jako vždy dobrá dílek.. Jsem zvědavá, jestli později jeho nabídku Ayme přijme... :)

2 IceSun685 IceSun685 | Web | 8. června 2016 v 20:28 | Reagovat

[1]: :-D  :-D No já to tak mám s těmi větami na konci. Občas když píšu víc dílů po sobě, tak už nevím, co ještě vymyslet. Každopádně jsem ráda, že se ti díl líbil. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama