Tvoje a moje sestra 03

16. června 2016 v 8:53 | IceSun685 |  Tvoje a moje sestra
Černovlasý mladík se podíval na svůj zvonící mobil. Se sestrou zrovna seděli u televize. Oba už před lety uzavřeli dohodu, že se ve vybírání programů budou střídat. Dnes tedy vybírala jeho sestra a dívali se na Oha Asa horoskop. Jeho sestra sice na nic podobného nevěřila, ale pořad jí přišel zábavný. Takaa nejednou napadlo, že by ji Midorima buď nenáviděl, nebo zbožňoval.
Právě Midorima mu ale volal a tak Takao hovor přijal.
"Ahoj, Shin-chan." pozdravil ho do telefonu a koutkem oka si všiml sestry, která se na něj dotčeně podívala. Bratr ji zjevně rušil.
"Ahoj, Takao." řekl nejprve Midorima, než dodal: "Chci se tě zeptat, jestli máš přes prázdniny volno."
"Jakože v březnu?" zeptal se ho překvapeně mladík. Loni se ho Takao ptal, jestli něco nepodniknou, ale Midorima to odbyl tím, že mají vždy nějakou rodinou akci.
"Jistěže v březnu, žádné jiné prázdniny nemáme." zabručel na něj Midorima podrážděně.
"No já nic." řekl tedy Takao a musel se zvednout z gauče a jít na stranu, protože ho sestra propichovala nevraživým pohledem.

"Výborně." řekl nejprve Midorima, ale než mohl pokračovat, tak Takao sám pro sebe zabručel: "Co je na tom výborného?"
"Pak bych tebe i tvou sestru rád pozval s mojí rodinou tábořit." prohlásil Midorima, aniž by nějak reagoval na Takaovo zabručení.
"I Amayu?" podivil se Takao a jeho sestra se při zaslechnutí svého jména ohlédla.
"Pokud se tak jmenuje tvá sestra, tak ano." prohlásil Midorima.
Takao se trochu zamračil a pak jednoduše řekl: "To nechápu, Shin-chan, proč nás zveš?"
"Protože chci naše sestry seznámit, aby měla Shiori nějakou kamarádku než začne škola." odpověděl mu Midorima jednoduše. Takao mu občas přišel jako tupec a tak bylo lepší mluvit narovinu.
"To je od tebe hezké, Shin-chan! Netušil jsem, že se tak staráš o sestru." odpověděl mu Takao s nadšením.
"Já jen nechci, aby za mnou na Shutoku neustále běhala a otravovala mě." prohlásil ale Midorima a tak Takao okamžitě vyhrkl: "To je od tebe hnusné, Shin-chan! Vždyť je to tvoje sestra!"
"Pojedete teda?" zeptal se Midorima, aniž by se nějak trápil Takaovou poznámkou.
"Musím se zeptat sestry a rodičů. Říkal jsi, že jedou vaši?" zeptal se tedy Takao.
"Jen můj otec, proto máme dvě místa v autě." řekl Midorima. Hovor tím pro něj skončil a tak se jednoduše rozloučil a zavěsil.
Takao se otráveně posadil zpátky na gauč za sestrou, která se na něj zvědavě dívala. Kdyby nezmínil její jméno, tak by si ho nejspíš nevšímala a věnovala by se televizi, teď ji to ale zajímalo.
"To byl můj spolužák." řekl nejprve mladík, který přemýšlel, co jí vlastně má říct. Určitě ale ne, že ji chce Midorima zneužít, aby se zbavil vlastní sestry.
"A co potřeboval?" zeptala se tedy černovláska a zvědavě naklonila hlavu na stranu. Vždycky to na bratra uměla tak, aby jí všechno prozradil. Ani tak, ale o Midorimovi nevěděla vůbec nic. Takao jí o něm nikdy nevyprávěl, jeho kamarád byl zastrčený v jiné přihrádce jeho života, než byla sestra.
Mladík si povzdechl. Nebyl rozhodnutý, jestli by měl mluvit nejprve s ní, nebo s rodiči. Ona ale byla tady a vyzvídala, takže vlastně neměl na vybranou: "Pozval mě na prázdniny tábořit."
"Už tě vidím v lese!" zasmála se dívka. Oni jeden z nich neměl moc vztah k přírodě. Byly to zkrátka městské děti.
"Tebe ale pozval taky." podotkl mladík a sledoval její překvapený pohled. Nebyl důvod, proč by ji měl zvát. Ona ho přece vůbec neznala.
Takao nečekal na to, až se Amaya zeptá, proč i ji, a prozradil jí to: "Jeho sestra totiž nastupuje na Shutoku, tak jako ty. Takže ho napadlo, že by bylo fajn, kdybyste se seznámily."
"To zní dobře." přikývla hned dívka s úsměvem. Takao byl rád za její nadšení. Midorima je podle všeho bral jako balíček. Pokud by nechtěla jet, tak by ani on nejel a jemu se docela zamlouvalo strávit nějaký čas tábořením. Nikdy nakonec nic podobného nezažil, tak by to mohlo být fajn. Kdyby to navíc byla katastrofa, tak v tom bude i jeho sestra.
Potřeboval tedy jen dovolení od rodičů.

Domovní dveře se otevřely a dovnitř vešla Takaova matka s nákupem. Syn jí ho hned šel vzít. Nebylo to ani tak kvůli přemlouvání, ale spíš ze zvyku. Jeho matka vždycky hned volala, aby jí někdo pomohl a tak už byl mladík vycvičený.
"Ahoj, mami." řekl jí ještě, než to vzal. Amaya pak taky zavolala pozdrav a jejich matka se vyzula a sedla si za ní.
Takaova máma byla žena v domácnosti, což nebylo nijak zvlášť neobvyklé. Přivydělávala si ale jako lektorka angličtiny. Než se mladík narodil, tak byla profesorka na nižší střední. Pak se ale rozhodla zůstat doma, a když děti odrostly, tak se rozhodla vést kurzy pro dospělé, protože na nevychované puberťáky prý už nemá nervy.
Třikrát do týdne tedy byla odpoledne pryč a vracela se takhle večer. Jejímu manželovi to nevadilo, protože si taky domluvil odpolední na ty dny. Jeho pracovní doba se nakonec odvíjela, jen od jeho ochoty, jelikož vlastnil restauraci, kde byl jen občas, aby dohlédl na zaměstnance a udělal si účty a podobně.
"Mami?" oslovil ji syn, když se vrátil z kuchyně, kde nechal nákup.
"Ano, zlatíčko?" otočila se na něj černovláska a dcera sedící za ní se pousmála. Už věděla, na co se bude její bratr ptát.
"Můj spolužák mě pozval přes prázdniny tábořit. Jelikož i jeho sestra nastupuje na Shutoku, tak pozval i Amayu, aby se seznámily. Bude to s jeho otcem, tak by to mělo být v pohodě." řekl Takao, aniž by vlastně položil jedinou otázku.
Jeho matka ale věděla, že se ptá na svolení. Zamyšleně si promnula bradu a podívala se na dceru, jestli chce jet. Amaya se na ni usmívala a tak Takaova matka přikývla.
"Ještě se zeptám otce, ale pokud jde o mě, tak jsem pro." dodala ještě a syn se usmál. Když byla pro ona, tak pravděpodobně bude i její manžel. U nich doma nakonec platilo, že ona vychovává a on rozmazluje. I proto se mladík spokojeně rozvalil na gauči u nich. Stačilo jen počkat pár hodin a pak zavolat Midorimovi.Tak to zatím vypadá ve prospěch táboření. :)

Předchozí díl---------------------------------------------------------------------Další díl
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Dechi Kazemai Dechi Kazemai | Web | 17. června 2016 v 11:14 | Reagovat

Midorima umí být občas... Ehm... Jak to říct, no prostě Midorima! :D Ta jeho nálady...
Jinak parádní dílek, jsem zvědavá, která/ý sestra/bratr to bude... Už se nemůžu dočkat, kdo se dá s kým dohromady! :D a nebo že by sestry!? :D
*YURI TIME :D

2 IceSun685 IceSun685 | Web | 17. června 2016 v 12:15 | Reagovat

[1]: :-D  :-D No tak v tomhle ohledu tě musím zklamat. Ne že bych měla něco proti lesbičkám v reálném životě, ale nemyslím si, že bych podobný vztah zvládla realisticky popsat. Nemám s tím žádnou zkušenost a nerada bych psala něco, co je úplně mimo mísu, nebo bych tím snad někoho urazila. Zkrátka zůstanu u párování holka-kluk, takže v téhle povídce je vážně jen otázka jestli kamarádovu sestru sbalí Midorima nebo Takao. (Pokud se tam neobjeví ještě nějaké postavy že? Já to přece tak ráda zamotávám.) :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama