Aomine Seijuro 18

7. července 2016 v 8:51 | IceSun685 |  Aomine Seijuro
"To byl ale hloupý nápad." zamumlal Akashi. I když byl už další den a mladík ležel v posteli, tak on i jeho druhé já věděli, že má na mysli předchozí večer a skutečnosti, že Yuzuki přiznal, že není Aomine Seijuro.

Jednou bys jí to stejně musel říct, nebo by na to přišla a to by bylo ještě horší.

Akashi se nad námitkou svého druhého já zamyslel, než se ho zeptal: 'Copak bych nemohl zůstat Aomine?'

To jako navždy? Nebo už ji nechceš po prázdninách vidět?

'Nepřemýšlel jsem nad tím.' přiznal mladík, ale pak ho zarazila jiná věc. 'Copak ty chceš?'


Nebránil bych se tomu.

Odpověď Akashiho druhého já mladíka dost překvapila, ale nijak zvlášť ji nekomentoval, spíš jen přemýšlel. 'Myslím, že ji chci ještě vidět, vlastně je chci vídat obě.'

Klidně.

Menší nezájem jeho druhého já mladíka přiměl protočit oči, ale potom se zvednul a oblékl. Byla otázka, jak se bude Yuzuki chovat, až se uvidí, ale mladík doufal, že Fumiko skutečně nic neřekne. I kdyby dal hnědovlásku stranou, tak nechtěl, aby na něj byla její kamarádka naštvaná. Potíž byla taky v tom, že Fumiko ho neměla ráda už jen z principu. Na chvíli, kdy dívce řekne, jak se skutečně jmenuje, se vůbec netěšil a taky se jí dost obával.

"Takže se nezlobíš?" ujistila se dívka už poněkolikáté. Když se včera Yuzuki vrátila nahoru, tak Fumiko už spala. Dívka usnula v křesle a bolest zad, kterou díky tomu teď cítila, její kamarádka považovala za dostatečný trest.
"Už po sté říkám ne, ale díky tvému vyrušení musíme se Seijurem dohrát naši partii dneska, takže ocením, když nebude žádné další vyrušení." prohlásila Yuzuki klidným hlasem.
"No ale dneska bude doma táta, tak nevím, jestli nebude v obýváku." prohlásila Fumiko zamyšleně. Tyhle a letní prázdniny byly jedny z nejrušnějších částí roku pro stáje. Mnoho koní, kteří tu byli ustájení, totiž patřilo někomu jinému, než jejímu otci, a právě prázdniny byly často dobou, kdy za nimi majitelé chodili. Všechno ve stájích tedy muselo být perfektní. Mimo jiné se taky uskutečňovalo dost soutěží a přehlídek a tak její otec nevěděl, kam dřív skočit. Jeho dcera ho musela uprosit, aby tu Yuzuki mohla být, protože to poslední, co muž potřeboval, byly dvě puberťačky, které ho budou večer rušit, když si chce konečně odpočinout s knížkou u krbu.
"No můžu přijít já za ním." pokrčila Yuzuki rameny a přemýšlela nad tím, že je to vlastně docela dobrý nápad. Takhle si budou moct v klidu promluvit a nebát se, že je uslyší Fumiko.
"Dobře." přikývla tedy dívka trochu váhavě, ale pak to nechala být a raději se soustředila na další věc: "A bude ti teda vadit, když dnes budu znovu učit Seijura?"
"Ne nebude, abych byla upřímná, tak si myslím, že ježdění stejně není pro mě." odpověděla dívka popravdě. Fumiko jí ty lekce slíbila už hodně dávno a slib několikrát obnovila, ale nikdy na to nebyl čas. Teď ale byla Yuzuki ve stájích a musela uznat, že se jí to ani z poloviny nelíbí tak jak čekala.
"Takže se nechceš dál učit?" ujistila se Fumiko, že kamarádku dobře pochopila.
"Popravdě asi ani ne." zakroutila dívka hlavou a vešla do jídelny, kde už zahlédla mladíka. Fumiko tak neměla šanci s ní tuhle záležitost pořádně probrat.

Akashi se posadil ke stolu a obě dívky se k němu brzy připojily.
"Dobré ráno." popřál jim Akashi a opatrně si prohlédl Yuzuki. Dívka se ovšem chovala, jakoby jí včera ani neřekl, že je někdo jiný. Jednoduše se na něj usmála, jak to dělala vždycky a potom mu také popřála, stejně jako Fumiko.
"Doufám, že si pamatuješ, co jsem ti včera vysvětlovala." nadhodila dívka, když si všichni popřáli Itadakimas.
"Řekl bych, že ano, ale uvidíme v praxi." odpověděl mladík jednoduše.
Yuzuki se tomu pousmála a pak se na něj sama obrátila s otázkou: "Bude ti vadit, když s těmi shogi přijdu já za tebou?"
"Můj otec bude večer doma a bude chtít klid." vysvětlila Fumiko.
"Jistě, jak chceš, i když nerozumím tomu, jak ho můžou shogi rušit." přikývl tedy Akashi.
"On spíš bude chtít to místo, kde hrajete." odvětila Fumiko.
"A já nechci řádná další přerušení." doplnila ji kamarádka s lehkým pousmáním. Předpokládala, že se teď Fumiko bude cítit trochu hloupě, ale dívka místo toho jednoduše změnila téma: "Seijuro, co kdybys mi pomohl přesvědčit Yuzuki, aby ještě nevzdávala ježdění na koni?"
Akashi se zdál jejím požadavkem lehce zaskočený, ale nakonec prohlásil: "Neměla bys ji k tomu nutit, ne pro každého to je."
"To máš pravdu." přikývla Yuzuki.
"Já ale chtěla, abys se mnou jela na výlet." namítla černovláska nespokojeně.
"A nemůžeme jet autem?" navrhla Yuzuki. "Nebo i pěšky, mám ráda pěší turistiku."
"Autem se tam ani nedostaneme a pěšky to nemá to kouzlo." namítla ale dívka a obrátila se na Akashiho, aby ji podpořil, mladík se ale raději věnoval svému talíři. Nebyl zvyklí být v téhle situaci. Nikdy předtím se neúčastnil rozepře dvou dívek a nevěděl, jak se zapojit, aniž by jednu nebo dokonce obě nenaštval.
"Můžeš jet se Seijurem." navrhla tedy Yuzuki bez většího rozmyšlení.
Fumiko se nejprve nadechla k odpovědi, ale následně se zarazila. Teprve po chvíli přemýšlení se pak podívala na mladíka a prohlásila: "To je vlastně docela dobrý nápad, co říkáš, Seijuro?"
Mladík se na ni trochu váhavě otočil, ale zřejmě neměl žádný dobrý argument, který by mohl použít, a tak tedy přikývl.
"Takže odjezd zítra po snídani." prohlásila dívka spokojeně a zvedla se i s tácem od stolu.
"Já se stavím v osm i se shogi platí?" obrátila se na něj i Yuzuki a taky se zvednula od stolu.
"Dobře." přikývl tedy mladík a ještě chvilku zůstal sedět, než se taky zvednul.Tak jo, kam myslíte, že pojedou?

Předchozí díl---------------------------------------------------------------------Další díl
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Pariah Pariah | Web | 10. července 2016 v 23:42 | Reagovat

Myslím, že ti Akashi fakt jde... proč jsem my tu společnou povídku nakonec zavrhly? :D:D (ne že by ti Kise nešel, ale lvl Akashi dost zvládaš...) a vlastně by byl ve tvém podání určo pro mě příjemnější :D:D:D

2 IceSun685 IceSun685 | Web | 11. července 2016 v 10:40 | Reagovat

[1]: No myslím, že jsme ji zavrhly, protože ty už máš hrdinku k Akashimu v první osobě. Navíc Akashi je trochu jiný level než Kise. Jinak nevím, jestli jsme ji zavrhly, spíš nevybraly ne? Původně jsme nakonec házely kostkou na 3 vítězné a vyhrál Aomine a pak Kise...

3 Pariah Pariah | 11. července 2016 v 17:10 | Reagovat

[2]: No nebo tak... to je jedno... ale me by 2 povídky nevadily... stačí jiný příběh ;)

4 IceSun685 IceSun685 | Web | 11. července 2016 v 17:41 | Reagovat

[3]: No zatím bychom měly dopsat Aomineho s Kisem. :D

5 Pariah Pariah | Web | 13. července 2016 v 11:16 | Reagovat

[4]: A pak Akashiho? BERU! Rozhodně :D

6 IceSun685 IceSun685 | Web | 13. července 2016 v 20:34 | Reagovat

[5]: Nevím, že bych tohle slíbila.

7 Dechi Kazemai Dechi Kazemai | Web | 18. července 2016 v 9:00 | Reagovat

Jsem zvědavá, co se na té projížďce stane... Hm... Těším se na další dílek! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama