Překvapení 60

2. července 2016 v 9:48 | IceSun685 |  Překvapení
"Jsem rád, že jsi konečně tady." řekl Pein místo pozdravu a sedl si do svého křesla. Tohle bylo jedno z míst, které používali nejčastěji.
"Měl jsem nějakou práci." odvětil Peinův návštěvník klidným ale podivně temným hlasem.
Konan neřekla nic, jen zaujala své místo vedle Peinova křesla.
"To, co s tebou chci probrat, je důležitější." podotkl zrzavý muž nespokojeně.
"Poslouchám tě." odvětil shinobi ze stínu a lehce se naklonil blíž. Konan tak mohla rozeznat jeho podivnou masku.
"Našla se Miroko, ale má to hned dva háčky." zabručel Pein. Nebyl ani tak naštvaný na svého společníka, jako na celou situaci. Bylo tolik problémů zrovna v době, kdy měl tak málo času. Chtěl rozjet další část plánu, ale zajetí Jednoocasého tak muselo počkat, což bylo nepříjemné.
"Jaké háčky brání tomu, aby ses jí prostě zbavil. Nezapomeň, že jí nemůžeš znovu věřit a také že ví příliš mnoho." připomněl mu Tobi a vyšel ze stínu úplně. Jeho hluboký hlas neprozrazoval žádné emoce, ale sevření rukou, které měl zkřížené na prsou, naznačovalo, že ho rozčiluje už jen skutečnost, že ta dívka ještě dýchá.
"Tou první je, že je Sasoriho dcera, a tou druhou, že čeká Deidarovo dítě." odpověděl Pein se stejnou nespokojeností jakou Konan četla z Tobiho.

Teď ale jejich zvláštní společník postoj změnil. Sevření povolilo a Tobi zvednul ruku k masce, jakoby se chtěl dotknout rtů v přemýšlivém gestu. Místo toho si ji jen trochu narovnal a ruce zase spustil.
"Zajímavé." prohlásil v další chvíli a opřel se o sloup, který měl nejblíže. Pro oba Akatsuki to tak znamenalo dívat se na něj z profilu, ale to ani jednomu nevadilo. Tobi se k nim zase otočí, až se rozhodne.
"Říkám. Háčky." zabručel Pein netrpělivě.
"Možná je to spíš výhra než cokoliv jiného." opravil ho Tobi a skutečně se od sloupu zase odpíchl, aby se na ně mohl dívat přímo.
"Co tím myslíš?" zeptal se nespokojeně Pein. Vůdce Akatsuki v tom viděl jen komplikaci, ale Tobi se díval i dál. Měl čas. Nakonec celý plán byl v pohybu mnohem déle než Peinovo malé Akatsuki nebo dokonce jeho celý život. Tobi plánoval hodně do budoucna. Jinak by celá situace při vyvraždění Uchihů zřejmě dopadla jinak. Itachi nebyl jediná trofej, se kterou počítal. Sasuke byl zatím u Orochimara a nenáviděl Akatsuki, aniž by věděl, že až přijde čas, stane se i on součástí Tobiho plánů a členem Akatsuki a dost možná sebou přivede i další, což by byl bonus. Sasuke byl každopádně v podstatě v záloze, na dobu, kdy Tobimu dojdou figurky, ale to samozřejmě neznamenalo, že nemůže mít v záloze další, i když na ně bude muset čekat ještě déle než na Sasukeho.
"Měl bys uvažovat trochu dopředu." podotkl Tobi a pohodlně se usadil v jednom z Peinových křesel.
"Navrhuješ snad, aby se Miroko a dítěti nic nestalo? Aby zůstala v Akatsuki?" zeptala se Konan trochu zvědavě. Tohle bylo docela překvapivé. Znala ho spíš jako krutého, než tolerantního muže.
"Správně, má milá." téměř se zaradoval Tobi. "Ta dívka je dcerou Sasoriho s jeho potenciálem. Kdyby ji odmalička učili, tak je dnes velmi silná. A to dítě bude mít nejen Sasoriho potenciál, ale i ten Deidarův a to už má velkou cenu."
"Navrhuješ to dítě vychovávat v Akatsuki, aby se jednou stalo jeho součástí?" ujistil se Pein. Oni přece chtěli s plánem pohnout, ale tohle ho spíš zbrzdí.
"Přesně tak. Až dospěje, bude dvakrát lepší náhradou než jakýkoliv ninja, protože krev není voda." podotkl Tobi. Po vší té době už jistě nebude vadit, když se plán trochu zpozdí.
"A naše plány?" zeptal se Pein, jakoby mu četl myšlenky.
"Mohou chvíli počkat." ujistil ho Tobi a vrátil se do stínů. "Zařiď ať je v pořádku a má dostatečnou péči."
"A ostatní? Mám je prostě nechat s ní?" ujistil se Pein, ztratit hned čtyři členy Akatsuki, protože se motají kolem té holky, bylo trochu moc.
"Poslední dobou jsme stejně příliš nápadní. Ať Kakuzu s Hidanem dál plní úkoly, ale nenápadněji, bez zbytečné pozornosti, kterou poslední dobou budíme, a ty se postarej, aby v Deštné všechno klapalo." odpověděl mu Tobi s pokrčením ramen.
"Jak myslíš." zabručel Pein a nechal Tobiho zmizet. Původně očekával něco jiného. Tobi chtěl s plánem pospíšit, ale teď nakázal pravý opak. Snad chce počkat, až se to dítě narodí a Miroko se o něj bude moct postarat sama, aby nijak nezasahovala do plánů Akatsuki a nepotřebovala čas žádného z členů.
"Můžu tam jet sama, pokud mě nebudeš potřebovat." vytrhla ho Konan z myšlenek.
"A proč bys to dělala?" zeptal se jí trochu nepřítomně. Všechno kolem bylo tak rozčilující.
"Protože jsem žena a můžu jí pomáhat s věcmi, které od mužů jen těžko bude chtít." odpověděla Konan a Peinovi to téměř znělo, jakoby mluvila o nějakém ženském tajemství.
"Dobře." odvětil klidným hlasem. Může ji postrádat to ano, jen to bude trochu nepříjemné. "Až tam budeš, tak jim můžeš říct moje rozhodnutí."
"A to přesně zní?" zeptala se Konan už při cestě ke dveřím. Musí si jen zabalit pár věcí a potom může vyrazit.
"Musí o ni být postaráno, stejně jako o dítě. Všichni v úkrytu jsou tedy dočasně osvobozeni od svých povinností, pokud teda chtějí, do doby, než je Miroko nebude potřebovat, nebo chtít." odpověděl Pein trochu zamyšleně. Nebyl si tou formulací úplně jistý, ale Konan jen lehce přikývla, takže to jistě nebude problém.

Hnědovláska se lehce usmála. Jestli něco, tak Akatsuki měli komunikační problém. Kisame se sice neustále snažil, ale ostatní moc mluvit nechtěli.
Měli sice probrat, co provedou se zahradou, ale nikdo nepřicházel s ničím konstruktivním.
"Ale notak." zaskuhral Kisame téměř rezignovaně, tohle už začínalo být otravné.
"Není to jedno?" zabručel Sasori a pokrčil rameny. "Jestli se vám teda chce, tak sem klidně natahejte stromy a udělejte tu celý les."
Itachi se na okamžik zatvářil zamyšleně a potom jednoduše odpověděl: "Nemám nic proti stromům, ale co takhle nějaké ovocné, ať to aspoň připomíná zahradu."
"Já jsem pro." ozval se konečně Deidara a poprvé od chvíle, co se přesunuli do obýváku, se přestal dívat stranou.
"Já taky." řekla Miroko s lehkým úsměvem, na malý okamžik se zdálo, že spolu všichni budou alespoň chvilku vycházet.
"Tak fajn a co chcete dál, skleník?" navázal znovu Sasori, ale ani teď se nezdál jejich plánem zahradničit, aneb zabít co nejvíc času zbytečnostmi, aby se nemusela řešit situace jeho dcery, příliš nadšený.
"Hmmm…" zabručel Deidara zamyšleně a odpověděl: "Ani nevím, jestli jsem někdy nějaký viděl."
"Já jo." přidal se Itachi. "Jednou jsem byl v Písečné s ANBU. Pěstují v nich hromady léčivých rostlin."
"A tohle v tom chcete pěstovat, nebo zeleninu?" ujišťoval se trochu zmatený Deidara.
"Možná obojí." odpověděla mu Miroko, aby předešla případné rozepři.
"Fajn, tak to už máme ovocný sad, skleník, záhony zeleniny, co přijde dál, altánek?" zabručel Sasori otráveně.
"A proč ne." chytil se nápadu Kisame a Miroko se lehce pousmála při pohledu na Sasoriho výraz.
'Už nebudu cynický.' napadlo mistra loutkáře, když ostatní prostě přikývli. Co to s nimi vlastně bylo? Vždyť to byli Akatsuki, zločinci třídy S a vrazi, jak tady mohli klidně sedět a vážně zvažovat, že udělají altánek, zvlášť pak v jednom z jejich tajných úkrytů! Copak se všichni zbláznili? Nebo se jen zoufale snaží vyhnout problému, který by jen Sasori moc rád okamžitě řešil. Snad nikdo z nich nechtěl myslet a na, co se stane, až se jim ozve Pein a jistě se tak všechno změní.
Sasori si povzdychl a na okamžik se zaposlouchal do jejich rozhovoru, ale pak raději začal uvažovat o složení nějakého nového jedu, přišlo mu to normálnější, než jejich hádka, která zelenina by měla být ve skleníku a jestli tu vůbec někdo bude jíst kapustu, ani skutečnost, že na zasazení většiny jmenovaných druhů už vlastně bylo pozdě, je neodradila.
Nepochybně se musel dostat do nějakého paralelního vesmíru, kde se všichni zbláznili!Tak překvapivě se zdá, že jen Sasorimu nešplouchá na maják a Tobiho pohled na věc je jistě zajímavý, ale hlavně udrží Miroko naživu, takže mu budeme vděční, ne? ;)

Předchozí díl---------------------------------------------------------------------Další díl
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Dechi Kazemai Dechi Kazemai | Web | 6. července 2016 v 10:15 | Reagovat

Beztak tuší, že je to Itachiho dítě, jen to chce zamaskovat! :D
Jinak není nad to, když si vychováš vlastního vrahounka! :D
Jen tak dál, jsem zvědavá, jak to bude dál! :)

2 IceSun685 IceSun685 | Web | 6. července 2016 v 20:31 | Reagovat

[1]: Jo jo, souhlasím, kdo by nechtěl vlasního vrahounka. :-D Zvlášť, když bude tak roztomiloučký. :D  :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama