Aomine Seijuro 20

7. října 2016 v 16:26 | IceSun685 |  Aomine Seijuro
Tak byla tu poměrně dlouhá pauza, pokud jde o tuhle povídku, ale čas tak letí, že mi to ani nedošlo. Každopádně tady je další díl, který se snad bude líbit.


Když mladík ráno vstal, tak se necítil příliš jistě. Rozhodně to nebyl stav, který by cítil nějak často, ale teď tomu tak bylo. Jeho druhé já navíc bylo podivně potichu, což Akashimu vlastně moc nepomáhalo, i když si tolikrát přál, aby sklaplo.
Trvalo mu taky ještě nějakou dobu, než si uvědomil, že je to nervozita. Na snídani se mu dokonce stáhnul žaludek, když si vzpomněl na to, že to bude říkat Fumiko, takže to nemohlo být nic jiného.
"Připravený?" zeptala se ho dívka, která se zdála natěšená. Akashi takhle Fumiko vlastně až tak často nevídal, ale docela se mu tak zamlouvala.
"Nejspíš ano." přikývl tedy mladík a černovláska se usmála. I ona vypadala připravená.
"Zařídila jsem oběd." usmála se taky Fumiko a Yuzuki se jí zeptala: "Kdy teda plánujete návrat?"
"To se uvidí." pokrčila dívka rameny a oba její společníci vypadali mírně zmateně. "Do setmění se ale vrátíme." dodala tedy dívka. Její kamarádka díky tomu vlastně vypadala docela spokojeně. Akashi si sice nebyl jistý, jestli se obávala, že se budou vracet po tmě, nebo je ráda, že bude mít den jen pro sebe, ale na tom nakonec nezáleželo. Sám mladík byl ale potěšený. Nějakou dobu jí totiž o sobě říkat ještě nebude.

Jejich cesta probíhala v tichosti, ale Akashimu to nijak zvlášť nevadilo. Sám toho moc nenamluvil a tak mu mlčení nedělalo problém. Dívka navíc mluvila jen občas, když mu říkala, kam vedou další cesty, nebo mu říkala něco jiného o krajině. Akashi jí na to obvykle nic moc neříkal a spíš jen přikývl, když se na něj otočila, aby viděla, jestli ji slyšel.
Její kůň šel po cestě prakticky sám, což naznačovalo, že tudy jezdí docela často.
"Už mi řekneš, kam jedeme?" zeptal se mladík po další zatáčce.
"Myslím, že ne." řekla dívka vesele a v sedle se na něj otočila. "Za chvíli sám uvidíš."
"Dobře." přikývl tedy Akashi a raději se soustředil na jízdu. Yukimura očividně chtěl přidat do kroku, ale Akashi mu v tom neustále bránil. Musel se nakonec přizpůsobit dívčinu tempu. Akashi by rozhodně také snesl rychlejší tempo, ale tohle nakonec byla projížďka a ne závod.
Stejným tempem proto pokračovali ještě několik minut, než dívka zastavila svého koně a otočila se na mladíka.
"Stalo se něco?" zeptal se jí Akashi a také zastavil. Doteď se na něj otočila už několikrát, ale nikdy při tom nezastavila svého koně.
"Jeď první." vyzvala ho dívka a Akashi se malinko zamračil. Její chování ho mátlo, což rozhodně neměl rád.
"Proč?" zeptal se tedy mladík a černovláska se tomu pousmála, než prohlásila: "Nechci ti kazit výhled."
Mladík se zamračil ještě o něco víc, ale pobídl Yukimura dopředu. Bílý hřebec dost ochotně přidal a Fumiko ho na svém koni následovala.
Pěšina, po které jeli, se stáčela doprava a Akashi už teď slyšel vodu. Když však na pěšině zahnul, tak se před ním rozevřelo volné prostranství, pokryté trávou a květinami. Bylo jich poměrně málo, ale Akashi nepochyboval, že až bude tepleji, tak bude louka plná květin. Jejich cesta byla neustále z kopce do kopce a podobně zvlněná byla i louka, kterou protínala poměrně široká řeka. Právě ji Akashi slyšel dřív, než ji uviděl. Šuměla, když stékala po poměrně nízkých skalách, které ohraničovaly prostranství. Mladík se tomu usmál, protože to byl opravdu krásný pohled.
"Nádhera." uznal mladík. Vůbec se nedivil, že Fumiko celou dobu plánovala přivést sem Yuzuki.

Trocha trávy a vody… Ty ale naděláš…

Akashi si podotknutí svého druhého já nevšímal a raději věnoval pozornost dívce, která na něj mluvila: "Já vím. Našli jsme to s tátou na jednom výletě. Bylo to v zimě, ale táta nějak věděl, že to v létě bude stát za to."
"Hádám, že je celá louka rozkvetlá." řekl Akashi a dívka roztáhla úsměv.
"Až je škoda roztáhnout na zem deku." přikývla Fumiko a pobídla svého koně na louku. Yukimura pobídnout ani nepotřeboval, aby ji následoval.
"Voda je hodně studená i v létě, ale dá se v ní koupat, pokud jsi dost otužilý." řekla dívka a u řeky sesedla. "Obvykle do ní ale stejně nelezeme."
"To chápu." přikývl Akashi a taky sesedl. Fumiko přivedla svého koně blíž k řece, aby se mohl napít a tak totéž udělal i Akashi.
Zdálo se, že je Yukimura spokojený, i když se mu moc nelíbilo, že ho Akashi přivázal ke stromu. Fumiko ale udělala totéž, i když přiznala, že spíš ze zvyku, než že by se bála, že by její klisna utekla. Dívka se pak s Akashim posadila na deku a dali si oběd.
'Je vážně moc hezká.' napadlo Akashiho, když si prohlížel její tvář. Fumiko se nahřívala na slunci a spokojeně se u toho usmívala.

To snad nemyslíš vážně!

'Co ti vadí?' zeptal se mladík. Jeho druhé já bylo často protivné, ale teď mu to dost vadilo.

Vždyť ani nezná tvé jméno.

Výsměšný tón Akashi druhého já mladíka popudil, ale hlavně proto, že druhé já mělo pravdu. Dívka si myslela, že se jmenuje Aomine Seijuro. Dokud nebude vědět, kdo je doopravdy, tak by neměl myslet na podobné věci. Mladík si v duchu prošel cestu zpátky. Pravdou ale zůstávalo, že si cestu pamatoval, takže už neměl žádnou výmluvu, proč by to měl odkládat, i tak si ale lehl na deku a zavřel oči. Pár minut to nakonec počkat mohlo.No nechala jsem ten rozhovor raději do dalšího dílu. Tak doufám, že se bude líbit.

Předchozí díl---------------------------------------------------------------------Další díl
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Dechi Kazemai Dechi Kazemai | Web | 7. října 2016 v 19:14 | Reagovat

Paráda... :3 Už se těším na další, jsem zvědavá na jejich rozhovor... :) A taky na to jak se to cel bude vyvíjet! :)

2 IceSun685 IceSun685 | Web | 7. října 2016 v 21:18 | Reagovat

[1]: No jsem moc ráda, že si na povídku ještě pamatuješ a zajímá tě. :-)

3 Dechi Kazemai Dechi Kazemai | Web | 7. října 2016 v 21:43 | Reagovat

[2]: Oreo, jistě, že jsi ji pamatuji... Já svoje vyhlídnuté povídky mám v plánu dočíst, tak neměj strach... :) ;)

4 IceSun685 IceSun685 | Web | 7. října 2016 v 22:10 | Reagovat

[3]: To jsem ráda. Takový komentář vždycky potěší. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama