Basketbalová hlava 50

14. prosince 2016 v 9:25 | IceSun685 |  Basketbalová hlava
Kise dorazil do cukrárny už za pár minut. Pak ale zaváhal, když otce uviděl sedět u stolu s mladou ženou.

'Kdo to je? Budu ji muset pozdravit. Co bych ale měl říct? Dobrý den?'

Mladík ale nemohl zůstat stát u dveří a tak se pomalu vydal k nim. Mladá žena si ho všimla první, a když otočila hlavu, tak se jeho směrem podíval i otec.
"Výborně." prohlásil a postavil se, pak ale očividně nevěděl, co by měl udělat. Nebo spíš jak ho přivítat, i když předtím zřejmě plánoval nějaký fyzický kontakt v podobě objetí nebo aspoň poplácání po zádech.
"Ahoj." řekl tedy aspoň Kise, i když situace byla už tak dost hloupá. Mladá žena si ho stále prohlížela a tak na ni musel nějak zareagovat.
"Dobrý den." pozdravil ji tedy Kise a ona se na něj trochu nejistě usmála, než mu řekla: "Ahoj."

'O co tady vlastně jde?'


Jeho otec se zdál vyvedený z míry, ale pak se vzpamatoval aspoň natolik, aby od vedlejšího stolu vzal volnou židli a přistrčil ji Kisemu.
"Tohle je Aneko." řekl a ukázal na mladou ženu, zatímco si sedal.

'Fajn, žádné přímení a říkáš to způsobem, jako by se mi teď mělo rozsvítit. Znamená to, že je z rodiny? Proč jen jsem si ty jména nezapamatoval. Ale tohle zní povědomě…'

"Dlužím ti omluvu." prohlásila žena přívětivě. "Když jsem otci řekla, že bych tě ráda poznala, tak jsem nečekala, že tě sem rovnou zatáhne a nic ti neřekne."

'Neřekla teď otci? To znamená, že je jeho dcera, takže moje sestra? No výborně a já jí řekl dobrý den, jsem to ale id*ot!'

"No…" vykoktal ze sebe Kise, zatímco se na něj blondýnka přívětivě usmívala.

'Vůbec nevím, co mám říct…'

"Rád vá… tě poznávám." vyhrkl mladík a ucítil, jak mu hoří tváře.

'To je tak trapné! Tak hrozně trapné! Šel jsem jí vykat a přitom je to moje sestra…'

Aneko se na něj povzbudivě usmála a potom prohlásila: "Nevím, jestli jsi to už stihl zjistit, ale jedna z výhod toho, že máš otce, je, že za tebe platí."
"Jasně." vyhrkl v tu chvíli blonďatý muž. "Dáš si něco?"
"No…" dostal ze sebe Kise. Byl zvyklý, za sebe platit sám, nebo že to dělala jeho máma. On byl možná jeho otec, ale stále to byl tak trochu cizí člověk.

'Odmítnout by bylo divné, takže asi…'

Kise nejistě přikývl a tak se jeho otec zvednul od stolu.
"Tati?" oslovila ho ale dcera a tak se na ni podíval. "Pokud nechceš typovat, co má rád, tak bys Ryoutu možná měl vzít sebou."
"Jasně." prohlásil a tak se mladík taky zvednul.

'Proč mi o ní jen neřekl dopředu? Měl mi to říct, tak bych možná vymyslel něco rozumnějšího co říkat a nekýval bych hlavou jako osel. Měl bych se ho zeptat? No… to by asi bylo hloupé. Teď bych měl spíš vymyslet, co si mám dát. Když to bude něco malého, tak si bude Aneko myslet, že chci rychle zmizet, ale velké věci jsou drahé a je mi to blbé, když za mě chce platit…'

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Blondýnka si povzdechla a sledovala, jak Ryouta odešel s otcem k pultu.

'Chudák, je jako na jehlách a nejhorší je, že nejen kvůli mně. Očividně se necítí moc dobře ani s tátou. Bylo by nejlepší, kdyby tohle setkání zrealizovala Raja a byla tu s námi, ale na to je už pozdě…'

Mladík vypadal, že nemá nejmenší tušení, co si vybrat, a jen se bezradně díval na všechny svoje možnosti.

'Možná jsem tohle neměla navrhnout, ale kdyby tu měl s námi sedět jen tak, tak by to bylo hloupé. Možná bych to setkání měla nějak rychle ukončit a navrhnout že se uvidíme někdy jindy a vzít sebou sestru, nebo bych na ni aspoň mohla stočit řeč, ať se nebavíme o něm. Na jeho místě by mě to znervózňovalo. Možná bych se taky mohla zbavit táty, ale nejsem si jistá, jestli ho víc znervózňuje nebo uklidňuje.'

Blonďatý mladík si nakonec něco vybral a tak se oba vrátili ke stolu, zatímco Aneko ještě nebyla rozhodnutá, jak se postavit k rozhovoru, aby ho mladík, který připomínal uzlíček nervů, zvládl nějak obstojně a cítil se s ní dobře.
"Takže." ozvala se nakonec a zhluboka se nadechla. "Co už ti o mě nalhali?"
Mladík nejprve vypadal překvapeně, ale zdálo se, že její veselý tón ho trochu uklidnil.
"Že máš dceru?" řekl trochu nejistě Kise a mladá žena se usmála.
"No tak to je pravda." přikývla a všimla si, jak se Kise nejistě podíval na otce.

'Nevypadalo to, jako že chce pomoct. Možná ho táta vážně spíš znervózňuje… asi bych se ho měla zbavit.'

"Tati?" obrátila se na něj a muž jí věnoval pozornost. "Nechci, aby to vyznělo špatně, ale kazíš nám sourozeneckou chvilku."
"Ou…" ozval se jejich otec zmateně a rychle se postavil. "Tak já asi…"
"Co kdybys šel něco koupit mámě, když už jsi v Tokyu?" navrhla mu a muž přikývl.
"No…" vyhrkl Kise, čímž upoutal jejich pozornost. Mladík se nejprve zatvářil trochu nejistě, ale pak vytáhl z tašky nějakou složku. "Tohle mám předat. Je to ta smlouva na fotky."
"Na to jsem úplně zapomněl." chytil se jejich otec za hlavu.

'Smlouva na fotky? Asi budu muset Ryoutu trochu vyzpovídat.'

"Vaše… žena ne. S fotografem se domlouvali." řekl Kise a zaváhání u slova žena bylo dost znatelné.

'Asi neví, jak má o mámě mluvit. A nejspíš asi ani neví, jak má mluvit s ní.'

"Na smlouvě se prý dohodli." dodal mladík, a když se do složky jeho otec podíval tak dodal. "Jedna kopie je pro vás a druhá by se měla do konce týdne vrátit k fotografovi."
"Dobře." přikývl tedy muž a bylo poznat, že je to jen další z mnoha starostí, které měl. Pak se s nimi ale rozloučil a s tím, že mu pak má dcera zavolat, aby ji mohl odvést, odešel.

'Tak fajn, teď už jsme tu jen my dva.'

"Smlouva?" zeptala se tedy blondýnka. Pak ale ještě dodala: "Mimochodem, kdybys něco chtěl, tak si klidně řekni. Na placení jsou nejen rodiče, ale taky starší sourozenci, co už vydělávají."
"No já vlastně taky vydělávám." řekl mladík trochu nejistě a docela ji tím překvapil.
"Vážně?" zeptala se tedy blondýnka podezřívavě.

'Čím si může vydělávat šestnáctiletý kluk? Roznášením novin?'

"Dělám modeling." řekl mladík a zdál se být o něco klidnější než ze začátku. Pořád se sice cítil hloupě, když s ní měl mluvit, protože na rozdíl od něj byla dospělá, ale i tak už byl klidnější. Sestra mu nakonec byla docela sympatická.

'Takže o tom byla ta smlouva? O jeho fotkách? Proč by to ale řešila moje máma?'

"A ta smlouva?" zeptala se tedy Aneko a kývla hlavou k východu, kde zmizel před nedávnem jejich otec.
"Ta je Raji." prohlásil mladík a docela ji tím zmátl. Možná i proto dodal: "Jednou jsem ji vzal sebou na focení, a jelikož chyběla jedna modelka, tak ty fotky udělali s ní. Měly být jenom na zkoušku, ale líbili se takže…"
"To je fajn." usmála se blondýnka a upila ze své horké čokolády. "Raja musela být nadšená."
"To ano." přikývl hned Kise a potom dodal. "Její, teda vlastně vaše, máma si tou smlouvou ale nebyla jistá, a protože je moje máma z oboru, tak to měly probrat na tom čaji, kde…"
"Se zjistilo, že jsme rodina." dokončila za něj sestra a Kise přikývl.

'Teď už aspoň vím, jak k tomu setkání došlo. Ryouta se taky trochu rozmluvil, tak bych se ho možná mohla zeptat na něj, dokud se cítí příjemně.'

"No a co děláš ve volném čase kromě modelingu?" zeptala se tedy Aneko a snažila se odhadnout, jak se na otázku mladík zatváří. Kise ovšem zůstal usměvavý, takže se už zjevně otrkal.
"Hraju basket za školu." řekl mladík a Aneko pokývala hlavou.
"Tak to myslím, že do naší rodiny perfektně zapadneš. Nevím, jestli ti to už neříkali, ale náš dědeček byl docela slavný basketbalista a později úspěšný trenér." prozradila mu sestra a sledovala, jak se na mladíkově tváři roztáhl nadšený úsměv.

'Vypadá to, že tohle ti ještě nikdo neřekl. Ani o mně ses toho moc nedozvěděl, tak to asi Raja s tátou nebyli moc sdílní…'

"Ne, tohle je novinka." potvrdil mladík a tak se na něj sestra usmála.
"Děda má spoustu historek o své profesionální kariéře a moc rád je vypráví, takže tě jich asi dneska ušetřím, ať si máte co říct." prohlásila Aneko a všimla si, jak mladík znervózněl.

'No dneska tě táta předhodil starší sestře, takže tě představa dalšího seznamování asi trochu znepokojila…'

"No asi bude chvilku trvat, než se seznámíte, ale až k tomu dojde, tak se mu určitě budeš moc líbit. No a babičce taky, vždycky říká, že vnoučat a pravnoučat není nikdy dost." usmála se na něj sestra povzbudivě a tak se trochu usmál i mladík.
"Je ještě několik příbuzných, které bys měl poznat, ale jestli tě to utěší, tak to asi bude postupně a ne v nejbližší době, protože se tak často zase nevídáme." dodala taky blondýnka a sledovala jeho reakce.

'Nejspíš ví o dalších příbuzných, protože nevypadal moc překvapeně, když jsem je zmínila. S tím, kolik toho věděl o mně, se ale neodvažuju hádat, co mu už prozradili o nich.'

"No táta mi rodinu vyjmenoval, jen jsem se v ní trochu ztratil." přiznal mladík a zdálo se, že se kvůli tomu cítí hloupě.

'Nejspíš jsem se předtím trefila, když jsem měla pocit, že mě podle jména nikam nezařadil. Tak to bylo dobře, když jsem zmínila, že je to i můj táta.'

"To se ti ani nedivím, je nás hodně." zasmála se Aneko, čímž ho trochu povzbudila.
"No a co tvoje rodina? My toho z máminy strany moc nemáme, jen jednoho strýce, co odjel do Ameriky a moc se nevídáme." změnila tedy téma Aneko.

'Měla bych vymyslet, jak mu pomůžu se seznamováním, protože nechat to na tátovi by asi moc dobře nedopadlo.'

"Mám jen mámu." přiznal mladík a tak se Aneko zarazila.

'Není divu, že je tak nejistý, když se má seznamovat s rodinou, když předtím žádnou neměl. Jsme hromada cizích lidí, co na něj hrnou informace a on ani neví, jak se k těm lidem má chovat.'

"No tak to už teď neplatí." ujistila ho sestra s úsměvem a pak ještě dodala: "Mít velkou rodinu je prima. Určitě se ti to bude líbit."
"No a řekneš mi něco o té tvojí?" zeptal se Kise a sestru tím zaskočil.

'Moje rodina je přece i ta jeho, nebo tím snad myslí jen manžela s dcerou?'

"Myslíš mého manžela a dceru?" ujistila se tedy a po Kiseho přikývnutí mu o nich začala vyprávět.Tak myslím, že to sestra zvládla výborně, co vy na to?

Předchozí díl---------------------------------------------------------------------Další díl
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Dechi Kazemai Dechi Kazemai | Web | 19. prosince 2016 v 17:17 | Reagovat

Nová sestra to zvládla dobře! :) Těším se co se stane dál! :)

2 IceSun685 IceSun685 | 19. prosince 2016 v 21:03 | Reagovat

[1]: Jj myslím že docela jo, ale tak kdo by si neoblíbil Kiseho že? :-D  :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama