Cesty minulosti I: Naivita mládí 15

9. ledna 2017 v 9:51 | IceSun685 |  Cesty minulosti I: Naivita mládí
Mladíka vzbudil nějaký ruch. Nejprve se jednoduše převalil a chtěl zase usnout, ale jen o sekundu později mu došlo, že tohle není normální ruch. Zvuk výbuchu ho pak spolehlivě postavil na nohy a Tobirama na sebe co nejrychleji navlékl zbroj a hodil si na záda katanu.
Když vyběhl ze stanu, zůstal zaraženě koukat. Jejich tábořiště bylo pod útokem a on z něj zřejmě část dokázal prospat. Byl rád, že nikde kolem nevidí svého otce, protože ten by mu nejspíš dost vynadal, kdyby mu došlo, že syn vstal až teď.
"Byl jsem asi unavenější, než jsem myslel." zabručel mladík, zatímco skládal pečetě na vodní jutsu. Očima při tom stále zkoumal bojiště. Senju netábořili u vody náhodou. Většina z nich měla právě vodní podstatu, takže jeho vodní drak rozhodně nebyl jediným, který spláchl Uchihy. Podle všeho se Senju drželi dobře, ale Tobirama ani tak nepochyboval, že se Uchihové jen tak nevzdají.

Do jeho vodního draka narazila ohnivá koule a před Tobiramu doskočil černě oblečený mladík. Světlovlasý se v tu chvíli zamračil, stejně jako útočník. Madara byl přesvědčený, že už Tobiramu nikdy neuvidí, ale očividně se zmýlil. Mladík žil, ale Madara tento omyl hodlal napravit.
Tobirama zablokoval útok chráničem a druhou rukou tasil katanu. Madara ovšem uskočil jeho ráně a rychle zase zaujal postoj. Černovlasý mladík byl očividně v dobré kondici a připravený, protože Tobirama, který se vzbudil teprve před chvílí, mu nestíhal. Několik jeho úderů vykryl jen díky štěstí a neustále musel couvat. Jeho tělo bylo ještě ztuhlé a smysly otupené spánkem. Tohle rozhodně nebyla nejvhodnější chvíle pro souboj s někým tak dobrým, jako byl Madara.
Černovlasý mladík se lehce usmál a zatlačil. Tobirama musel znovu ucouvnout. Tehdy také zjistil, proč se Madara usmívá. Mladík totiž zakopl o lano vlastního stanu a ztratil rovnováhu. Už během pádu viděl Madarovu katanu, jak se blíží. Místo obrany vlastní zbraní, která by měla být jeho první volbou, ale zbraň pustil a složil pečetě. Jeho tělo už nedopadlo na zem před překvapeného Madaru, ale na namalovaný symbol v nedalekém lese. Tobirama si při dopadu na zem vyrazil dech a zamotala se mu hlava. Tenhle přesun provedl v mnohem vypjatějších podmínkách, než na jaké byl zvyklý. Bez řádné psychické a fyzické přípravy byl otřesený. Vzdálené zvuky boje ustoupily do pozadí a Tobirama ztratil vědomí. Jeho technika mu zachránila život, ale očividně ještě potřebovala vypilovat.

Madara neměl čas mladíka hledat. Byl příliš hluboko v tábořišti Senju a musel se stáhnout. Pořád byl ale připravený na Tobiramův další krok. Mladík se přece nemohl jen tak vypařit. Musel se brzy zase objevit a zaútočit.
Uběhla ovšem další minuta, ve které mladík viděl, jak jeho soukmenovce Senju tlačí zpět k lesu a Tobirama se nikde neukázal. Mladík zahlédl jen Hashiramu, který se věnoval boji s jiným nepřítelem. Černovlasý mladík by s ním rád porovnal síly, ale teď na to nebyla nejvhodnější chvíle.
Madara se stáhl k otci a odrazil kunai, který na něj letěl.
"Musíme se stáhnout!" zakřičel na něj mladík a jeho otec ho počastoval nespokojeným pohledem. Devatenáctiletý mladík se na něj nechápavě podíval. Copak jeho otec neviděl, že Senju tábor ubrání? Už to byla jen otázka času. S každou další sekundou se Senju dávali víc dohromady a tvořili natrénované obranné formace. Uchihů nepřibývalo a nebylo možné, aby bojovali lépe než teď, na druhou stranu Senju rychle dotahovali své nedostatky a ze středu tábora přicházely posily.
Madara zahlédl Senju Butsumu jak velí obráncům. Vůdce klanu byl klidný a odvážný a Senju pod jeho vedením začaly vyvíjet další tlak.
Madara koutkem oka zahlédl, jak Izuna bojuje proti přesile a rychle mu přispěchal na pomoc. Donutil Senju, aby se stáhli, a pak se obrátil na bratra: "Stáhni se!"
"Cože?" vyhrkl Izuna překvapeně. Jeho místo bylo v přední linii, otec by ho sebou nakonec nevzal, kdyby mu nevěřil. "Co ostatní?" vyhrkl ještě mladší z bratrů, když Madara zůstal mlčet.
Mladík se na okamžik zamračil a potom pozvedl k ústům píšťalu. Vydal dva ostré tóny a zavelel tím svému klanu k ústupu.
Bratr se na něj překvapeně podíval. Nedávalo mu to smysl. Kdyby otec nařídil ústup, tak by za ním Madara jistě nechodil a rovnou zapískal.
"Bratře?" oslovil ho Izuna překvapeně.
"Ustupujeme." připomněl mu ale Madara klidně a sledoval, jak každý z Uchihů vytáhl kouřovou bombu a hodil ji na zem. Sharingan jim pomůže najít cestu zpátky. Při troše štěstí je Senju nebudou pronásledovat a oni zvládnou odnést i nějaké raněné.
"Pomoc." ozvalo se kousek od nich polohlasem a Madara se podíval na jednoho ze svých soukmenovců, který ležel na zemi raněný.
"Pomoz mi s ním." přikázal bratrovi, který ani na okamžik nezaváhal. Společně s raněným se pak rozběhli pryč. Madara věděl, že až se vrátí domů, tak bude mít mnohem větší problém než ten raněný.

"Stahují se!" zavolal jeden z Hashiramových kolegů a mladík jen přikývl. Bylo to očividné. Někdo zavelel k ústupu.
"Mohla by to být léčka!" zavolal i tak Hashirama. "Zůstaňte ve střehu!"
Jeho otec o kousek dál vydával podobné rozkazy a přeskupoval Senju. Hashirama se k němu tedy přidal, zatímco pohledem hledal svého bratra.
"Budu velet hlídkám." oznámil mu otec. "Až se rozední, tak povedeš průzkumnou jednotku. Musíme se ujistit, že ty krysy zalezly, kam patří."
Jeho slova byla pevná a jistá, ale Hashirama nemohl přehlédnout, že pohledem něco hledá. I on sám to nakonec hledal. Během útoku nikde neviděl svého bratra a ani teď po něm nebylo ani stopy. Kdyby byl Tobirama v pořádku, tak by jistě sám přišel za otcem pro rozkazy.
"Teď najdi bratra." přikázal mu ještě otec a tak se Hashirama vydal k jeho stanu. Nemyslel si, že by Tobirama mohl prospat útok, ale na druhou stranu nebyl ve své kůži. Mladík se jen modlil, aby se jeho bratrovi nic nestalo.
Ve stanu nebyl a Hashirama ani nikde nenašel jeho tělo, za což byl neskonale vděčný. Podle slov členů klanu se ale jeho bratr prostě vypařil. Hnědovlasý mladík to chvíli nechápal, ale pak mu došlo, co tím ostatní myslí. Modlil se jen, aby bratra v lese našel v pořádku.No snad se nebudou Uchihové vracet kolem Tobirami, to by byl celkem průšvih. :D

Předchozí díl---------------------------------------------------------------------Další díl
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 ┼Nemessis mor Morticie ┼ ┼Nemessis mor Morticie ┼ | Web | 11. ledna 2017 v 19:49 | Reagovat

dokonalé

2 IceSun685 IceSun685 | 11. ledna 2017 v 20:34 | Reagovat

[1]: Moc děkuju za komentář, jsem ráda, že se líbilo :-)

3 ZdenekI ZdenekI | E-mail | 17. ledna 2017 v 18:21 | Reagovat

Chtěli byste zvýšit návštěvnost na ore-no-nindo-da.blog.cz několikrát? Hledat v google: Masitsu's tricks

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama