Cesty minulosti I: Naivita mládí 20

13. února 2017 v 11:35 | IceSun685 |  Cesty minulosti I: Naivita mládí
Do stanu vůdce klanu vklouzl černovlasý mladík. Zůstal chvíli jen tiše stát, a až když se na něj majitel stanu otočil, promluvil: "Volal jsi mě, otče?"
"Ano." přikývl jeho otec a rukou mu naznačil, aby se posadil. "Rozhodl jsem o tvé budoucnosti." řekl, když jeho syn zaujal místo naproti něj. Izuna, který byl stále víc chlapcem než mužem, pomalu přikývl.
"Vezmeš si Hideharovu dceru." řekl muž, který si nebyl schopný vzpomenout na její jméno.
"Sachiko?" vyhrkl jeho syn překvapeně a připomenul mu ho tím.
"Ano." přikývl Tajima a mladík se na něj trochu zoufale podíval. Dívku měl rád, ale jako sestru.
"Otče." začal mladík váhavě, ale mužův přísný výraz ho umlčel. Očividně už bylo rozhodnuto a tak se mladík alespoň zeptal: "Kdy si ji mám vzít?"
"Za týden." odpověděl mu otec jednoduše a lehce se usmál. Alespoň jeden jeho syn plnil rozkazy, tak jak měl.


"Jsi smutný." podotkl hnědovlasý mladík a přisedl si vedle bratra. Tobirama se na něj krátce podíval a pak podotkl: "Dnes jsi nějak všímavý."
"Není to jen dnes." zavrtěl hlavou Hashirama a světlovlasý mladík dost zvažoval, že řekne něco, aby mu přivodil depresi a mohl se tak vyhnout tomuto rozhovoru.
"Už delší dobu se chováš divně." řekl tedy Hashirama a snažil se z bratrova výrazu něco vyčíst. "Často jsi duchem nepřítomný a taky jsi víc unavený."
"A dnešek sis na tento rozhovor vybral přesně z jakého důvodu?" zeptal se tedy Tobirama. Nebylo divu, že byl unavený, když trávil tolik nocí mimo tábor.
"Zkrátka se na to už nemůžu dívat." podotkl Hashirama a zamračil se.
"Tak zavři oči." zabručel jen jeho mladší bratr a hnědovlasý mladík se na něj podíval s tragickým výrazem. Očividně byl jen krok od jedné ze svých depresí.
Tobirama si proto povzdechl a bratrovi řekl: "Jsem rád za tvůj zájem, ale opravdu jsem v pořádku. Jen si nakládám moc velký trénink, to je vše."
"Dobře." přikývl tedy Hashirama, ale nezdál se příliš přesvědčený. I tak ovšem nechal bratra, aby odešel.

Hidehara měl poměrně dost práce s najitím dcery, protože dívka opět nebyl tam, kde by ji čekal, takže ji buď musel dál marně hledat, nebo počkat, až se vrátí do stanu, což se zdálo jako schůdnější varianta. Za nějakou dobu se navíc dívka přece jen vrátila a tak se její otec postavil, aby si ho všimla.
"Otče?" oslovila ho dívka překvapeně a sledovala jeho vážnou tvář.
"Přišel jsem ti oznámit, že jsem ti vybral ženicha." řekl muž a nůše s bylinkami putovala z dívčiných rukou na zem.
"Ne…" zašeptala Sachiko spíš pro sebe a dál upírala oči na svého otce, který to podle zamračení zřejmě slyšel.
"Je načase, abys začala být pro svůj klan přínosem." prohlásil nejprve a ona se musela kousnout do rtu, aby nezačala protestovat. Věděla, že by si tím právě teď nepomohla, protože otec chtěl pokračovat: "Dny, kdys běhala po lesích jako malé dítě, musí skončit." podotkl její otec rozhodně a dívka už nevydržela potichu: "To přece nedělám, otče. Sbírám bylinky a léčím naše raněné."
Její otec se ale jen víc zamračil. Potom teprve namítl: "Jsi žena. Tvou úlohou je přivést na svět další generaci našich bojovníků."
"Ale, otče…" začala dívka naléhavě. Stačil ovšem jeho jediný pohled, aby zmlkla.
"Už jsem rozhodl. Neopovažuj se zneuctít naši rodinu a mne tím, že bys odmítla." podotkl její otec a dívka sklouzla na zem.
"Koho si vlastně mám vzít?" zeptala se, i když jí to bylo v hlouby duše jedno. Ať už její otec vybral kohokoliv, tak to nebude ten, kterého milovala.
"Izunu." odpověděl jí otec, a aniž by čekal na její odpověď, dodal: "Svatba bude za týden. Do té doby očekávám, že budeš řádnou nevěstou a přestaneš běhat po lese."
"Ale moje práce…" namítla dívka trochu chabě. Její otec ji ovšem nenechal dokončit námitku, když odsekl: "Tvoje jediná práce teď je připravit se na svatbu."
"Hai." zašeptala dívka trochu nepřítomně a jen z dálky slyšela, jak se její otec domlouvá s hlídkami. Očividně měla zakázáno opustit tábořiště Uchihů. Minimálně tedy do svatby, po které už na to bude pozdě.
Sachiko se trochu malátně zvedla ze země a zamířila do svého stanu, kde se rozbrečela. Teď už nemohla přijmout Tobiramovu nabídku.

"Bratře!" ozvalo se zavolání a Madara se překvapeně podíval na přibíhajícího Izunu.
Starší z mladíků se nejprve zamračil a potom se zeptal: "Stalo se něco?" Už dřív si ujasnili, že bude lepší, když nebudou spolu, dokud se na něj otec zlobí, proto mladíkův příchod nevěstil nic dobrého.
"Jo." řekl Izuna nešťastně. "Budu se ženit."
"Co že se budeš?" zopakoval po něm Madara a schoval svou katanu. Nedávalo to žádný smysl. Jeho bratr byl ještě dost mladý na ženění. Otec nakonec ještě nechtěl ženit ani jeho a to byl o tři roky starší.
"Budu si brát Sachiko." zopakoval mladík a Madara překvapeně zamrkal.
"Co je to za blbost?" zeptal se mladík, kterému to pořád nedávalo smysl.
"Já nevím." pokrčil Izuna nešťastně rameny a posadil se na spadlý kmen stromu. "Otec mi to prostě oznámil."
Jeho bratr se nejprve nespokojeně zamračil, ale pak se zhluboka nadechl, aby se uklidnil. Nebylo by nijak zvlášť prospěšné, kdyby začal na otce nadávat. Nakonec nebyli zase tak daleko od zbytku klanu, aby ho někdo neslyšel, a bratrovi by tím navíc nijak nepomohl.
"Možná to není tak zlé." řekl mladík trochu váhavě a Izuna se na něj nedůvěřivě podíval.
"Sachiko je moc milá a taky hezká. Navíc vy dva si přece rozumíte ne?" zkusil to Madara postavit do lepšího světla. Izuna se z toho nijak nevykroutí a nebylo by dobré, kdyby v nemilost upadli oba. Kdyby to alespoň bylo naopak, tak by Madara zkusil otce přesvědčit, ale takhle mohl bratra maximálně uklidnit.
"Ty by sis ji chtěl vzít?" zeptal se Izuna pochybovačně a tak Madara váhavě odpověděl: "Jsem si jistý, že bude dobrou manželkou."
"Na to jsem se přece neptal." namítl ale mladík.
Jeho bratr si proto nejprve povzdechl a pak přiznal: "Považuju ji spíš za sestru, takže bych si ji nechtěl vzít."
"No to já ale taky." rozhodil rukama Izuna a nešťastně sklonil hlavu. Sachiko měl vždycky svým způsobem rád, ale dívka pro něj byla spíš kamarádka a sestra, než potencionální partnerka.
"Budeš se s tím muset smířit." podotkl Madara nevesele. Tohle bylo jen v moci otce a ten už rozhodl. Izuna to věděl taky a proto pomalu přikývl. Za týden bude ženatý, ať už se mu to líbilo, nebo ne.No vím, že u Senju se toho moc neděje, ale tam se ani moc nemá co dít… Každopádně doufám, že vám nevadí, kolik prostoru dostává Madara. :)

Předchozí díl---------------------------------------------------------------------Další díl
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Dechi Kazemai Dechi Kazemai | Web | 14. února 2017 v 14:54 | Reagovat

Jsem zvědavá, co se stane... Protože tipnout si některé věci jde, přece jen píši taky, ale teď jsem fakt nažhavená vědět co se stane!!! :)
Jinak pěkný dílek, to neva, že tam není moc Senju-klan, vždyť naše hrdinka je z Uchiha-klanu, i když je to spíše o Tobiramovi, Madarovi, Izunovi a a Hashiramovi a jak to v té době bylo, ale tak neva! :D :)

2 IceSun685 IceSun685 | 14. února 2017 v 17:11 | Reagovat

[1]: No v plánu jsou i ty další povídky, takže tam bude víc prostoru pro ostatní. :-)
Jinak jsem moc ráda, že se ti to tak líbí, doufám, že budeš s koncem spokojená. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama