Cesty minulosti I: Naivita mládí 23

6. března 2017 v 10:59 | IceSun685 |  Cesty minulosti I: Naivita mládí
Hidehara vyšel ze stanu své dcery s výrazem nepříčetnosti. "Tak kde je?!" procedil muž mezi zuby a chytil Madaru za ruku.
"Já nevím." zašeptal mladík. Ve skutečnosti to ani nebyla lež. On netušil, kam odešla po tom, co se rozdělili.
"Pomohl jsi jí utéct!" zavrčel muž a rozhlédl se, aby se ujistil, že nikoho nevzbudil. Madaru to překvapovalo, ale ani on nestál o publikum, takže neměl důvod mluvit hlasitěji než muž.
"Pomohl." přiznal mladík, když s ním Hidehara zacloumal.
"Tak kde je?!" vyhrkl na něj muž vztekle. Překvapivě ale stále zůstával mluvit tiše.
"To nevím." zašeptal tedy Madara a v duchu si procházel všechny možné scénáře. Jaký osud ho teď asi čekal? A jaký osud vlastně čekal ji?

Hidehare se zamračil snad ještě víc, ale mladíka pustil. "Měl by ses modlit, abych ji do rozbřesku našel. Jinak tě to bude stát mnohem víc než otcovu přízeň!" řekl mu muž a pokusil se dýchat klidněji. Teprve teď taky bylo Madarovi jasné, proč se baví potichu. Pokud by vzbudili pozornost, tak by se všichni dozvěděli, že Sachiko utekla. Tím by byl její osud zpečetěn. Bojovníci by se ji vydali hledat, ale proto, aby ji popravili jako zrádce, kterým pro ně byla. Její otec ji na druhou stranu chtěl najít, aby ji přivedl zpět a všechno ututlal. Jestli to bylo proto, aby jí zachránil život, nebo aby zachránil čest rodiny a tím i svou vlastní, si Madara nebyl jistý. Věděl jen, že pokud ji Hidehara nenajde, tak ji půjdou hledat ostatní. On sám si pak bude muset vyslechnout vlastní trest za zradu. Nejpravděpodobnějším ovšem zůstávala poprava. Přinejlepším vyhnanství. Jeho otec neproslul soucitem ale krutostí. Skamarádit se s Hashiramou, když nevěděl, že je Senju, byla jedna věc. Vědomě zradit klan byla věc jiná. Zvláště pak v době, kdy se na něj otec zlobil. Jeho otec dal nakonec popravit Uchihy i za menší prohřešky.
"Kde jsi ji viděl naposledy?" přerušil Madarovi myšlenky Hidehara. Mladík se na něj podíval, ale neodpověděl. Pokud by Hidehara chtěl ututlat dívčin útěk, tak by musel ututlat i jeho provinění. Madara by z toho byl venku.
"Řekni mi to!" přikázal mu Hidehara. "Už kvůli sobě!" dodal muž naléhavě a Madara se nadechl. Jeho jediná šance byla, že ji Hideraha přivede zpět.
"Já…" ozval se mladík, ale pak si skousl ret a podíval se muži přímo do očí. "Nic neřeknu." prohlásil pevným hlasem.
"Zbláznil ses?" zeptal se ho muž rozzlobeně, ale Madara jen pokrčil rameny.
"Fajn." procedil Hidehara mezi zuby. "Nejdu si ji i bez tvé pomoci." dodal a prošel kolem mladíka. Až po chvíli se pak Madara dokázal znovu nadechnout. Moc dobře věděl, jak hloupé bylo neříct mu to. On ale nebyl žádný zrádce. Byl věrný svým přátelům a své rodině. Proto tehdy u řeky varoval Hashiramu. Byl jim dokonce věrnější než vlastnímu klanu. Nakonec klan se k němu otočil zády, když na něj dopadl otcův hněv. Izuna se Sachiko to ale neudělali. Proto dívku nemohl zradit.
'Kdyby ji našel, tak by se stejně zabila.' uvědomil si Madara. 'A když by to udělala, tak by nebyl důvod, aby mě Hidehara kryl.'
Madara si krátce povzdechl. Bez ohledu na to, co by udělal, trestu by stejně neušel. 'Takhle aspoň umřu s čistým svědomím.' napadlo mladíka, když si lehnul na lůžko ve svém stanu. Nemohl ovšem usnout, když mu mysl stále připomínala, že je to možná naposledy.

Sachiko se trochu uklidnila teprve, když dorazila k jeskyni. Tobirama ještě nepřišel, ale to nevadilo. Alespoň mohla popadnout dech. Čím víc se ovšem blížila doba jejich setkání, tím byla nervóznější. Netušila, co by měla udělat, kdyby se mladík neobjevil. Až ráno otec zjistí, že zmizela, budou ji jistě všichni hledat, aby potrestali zrádkyni. Doufala jen, že Madara bude v pořádku.
"Chyběla jsi mi." ozval se Tobirama a ona zvedla hlavu. Byla zamyšlenější, než si myslela, když ho neslyšela přijít.
"Tak ráda tě vidím." prohlásila a nechala se sevřít v náručí. Tobirama se na ni usmál, ale pak v její tváři vyčetl starosti.
"Stalo se něco, lásko?" zeptal se tedy a dívka si skousla spodní ret.
Po chvíli pomalu přikývla, než řekla: "Změnila jsem názor."
Mladík svraštil obočí. Z jeho tváře se dalo snadno vyčíst, že neví, co má dívka na mysli, nebo se tomu spíš neodváží uvěřit.
"Chci s tebou odejít k tvému klanu." řekla tedy Sachiko a sledovala, jen se mu na tváři roztahuje úsměv.
"To je skvělé!" vyhrkl mladík a sevřel ji v náručí. Jednou s ní zatočil v kole, než ji opět položil na zem a políbil.
"Nebudeš litovat." ujistil ji hned Tobirama a ona se opatrně usmála. Stále ji hlodalo svědomí kvůli zrazení svého klanu.
"Takže… půjdeme?" zeptala se Sachiko. Čím dřív bude pryč z lesa tím líp.
"Jako hned?" vyhrkl mladík překvapeně a ona pomalu přikývla. "To ale nejde." zavrtěl Tobirama hlavou. "Nemůžu tě jen tak přivést, dokud si o tom nepromluvím s otcem. Je velmi přísný, takže budu potřebovat čas, abych ho přesvědčil."
"Čas?" zopakovala po něm dívka překvapeně. Celý její plán, jediný plán, který měla, byl postavený na tom, že s ním dnes odejde.
"Jen pár dní." ujistil ji mladík a ona se málem rozbrečela. Neměla pár dní. Pokud tu zůstane, tak ji Uchihé jistě najdou.
"Chci jít s tebou teď." namítla dívka a Tobirama překvapeně zamrkal.
"Půjde jen o pár dní. Otec je vůdce klanu, takže když bude souhlasit…" vysvětloval mladík, ale ona ho přerušila zasmáním. Jeho otec byl vůdce klanu, tak jako Izunův otec. Vyměnila jednoho potenciálního dědice za druhého. Byla v tom jistá dávka ironie.
"Ty to nechápeš." řekla mu po chvíli dívka a Tobirama nadzvedl obočí. "Bojím se tu zůstat. Chci s tebou odejít k tvému klanu, nebo odsud utéct úplně."
"Ochráním tě." ujistil ji Tobirama, i když vůbec netušil, před čím by to mělo být. Dívka ale i tak přikývla a nechala se obejmout. V jeho objetí cítila útěchu a tak v něm zůstala.Tak se přiznejte, kdo čekal, že ji Madara práskne?

Předchozí díl---------------------------------------------------------------------Další díl
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Dechi Kazemai Dechi Kazemai | Web | 10. března 2017 v 18:33 | Reagovat

Ty to tak napínáš, bože já se nemůžu dočkat jak to dopadne! Toto je jediná věc, která je dobrá na pondělku! :)

2 IceSun685 IceSun685 | 10. března 2017 v 20:57 | Reagovat

[1]: Díky :-D  :-D Jsem ráda, že to tak vidíš, i když se už blížíme ke konci. ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama