Překvapení 79

29. května 2017 v 11:09 | IceSun685 |  Překvapení
Deidara chvilku jen stál v chodbě, než musel ustoupit kousek dál. Všude se totiž rozletěl železný písek, který používala Sasoriho loutka. Potom se ovšem situace ještě zhoršila, protože se všechno rozletělo do stran. Včetně nábytku a obou přítomných ninjů.
"Tohle budu vytřepávat ještě měsíc." postěžoval si Kakuzu, který stejně jako Tobi se Zetsuem dostali spršku písku. Deidara se ovšem podíval na sebe a zjistil, že k němu nedopadlo jediné zrníčko.
"Tohle už by stačilo." ozval se důvod této podivné exploze přímo za ním. Deidara se ani nemusel otáčet, aby věděl, že je to vůdce Akatsuki. I tak to ovšem udělal a podíval se do zamračené tváře Peina. Musel ho sem přilákat hluk začínajícího souboje. Stejně tak sem však přiběhli stejnou chodbou i Itachi s Kisamem.

"Vzbudili jste dítě." podotkla další příchozí káravě. Nikdo se však o Konan příliš nestaral.
"Prozradí mi někdo, co to zase vyvádíte?" zeptal se Pein ostře a přeběhl pohledem po všech přítomných. Bylo tu celé Akatsuki a kromě Miroko a Keiko také všichni obyvatelé úkrytu.
"Já jsem jen byl upřímný." podotkl Hidan a zvedl se ze země. Peinova technika ho odhodila na protější zeď poměrně dost tvrdě.
"To nebyla upřímnost, ale hnusná pomluva!" řekl zostra Sasori
"Copak si neumíte spory řešit bez zabíjení?" povzdechl si Pein, ale Kakuzu podotkl: "Škoda by jich nebyla."
"Proč se nezeptáme Itachiho, jak to je?" navrhl Hidan vesele a podíval se na mladého Uchihu, který zůstal překvapeně koukat.
"Já u toho nebyl, když se začali prát." ujistil Peina Itachi, ale Hidan se zasmál. "Nás ale zajímá, jestli jsi byl u toho, když se zadělávalo na Keiko."
Itachi při jeho slovech poměrně zbledl a zůstal mlčet. Deidara se zase široce usmál.
"To snad…" ozval se mistr loutkář a svěsil ramena.
"Ty nejsi rád, že nakonec nejsme rodina?" zeptal se Deidara a vysloužil si od Sasoriho vzteklý pohled.
Vypadlo to, že se schyluje k dalšímu útoku, ale Peinova otázka je přerušila: "Takže čí je to dítě?"
"Zřejmě moje." řekl Itachi a trochu ucouvl do chodby a zároveň i za Peina. Nijak zvlášť netoužil po konfrontaci se Sasorim.
"Je v tom pěkný bordel." podotkla černá polovina Zetsua a bílá se zasmála: "Zase je tu ale zábava."
"Ukliďte tu." přikázal jim Pein a po tom, co se zahleděl na Tobiho odešel do svého pokoje.
Byl si jistý, že to maskovaný ninja pochopí a skutečně nemusel čekat nijak dlouhou.
"Věci se vyvíjí zajímavěji, než jsme čekali že?" ozval se Tobi, který vykročil ze stínů, i když si byl Pein jistý, že když vešel, tak tu ještě jeho kolega nebyl. Nemohl ani vejít dveřmi, protože to udělala až Konan právě v tuto chvíli.
"Máš s Keiko nějaké plány?" zeptala se Konan poněkud ostřeji, než obvykle a Pein se při tom zamračil.
'Je to mateřský instinkt, nebo se tak spřátelila s Miroko?' napadlo Peina znepokojeně.
"Prozatím ne." ujistil ji Tobi s úsměvem, který nemohla vidět. "Pokud z ní ale vyroste silný ninja, tak bude jistě namístě nějaké vymyslet."
"To tys to prozradil ostatním?" zeptala se Konan, která zjevně stihla posbírat nějaké klepy, než sem dorazila za nimi.
"Slyšel jsem, jak to odhadl Kisame, ale sám jsem měl nějaké podezření. Poznám Uchihu, když ho vidím." pokrčil rameny Tobi.
"Proč jsi to ale hned provalil?" zeptala se Konan a pokusila se působit klidně. Obvykle s ním tak moc nemluvila, ale tohle byla zvláštní situace.
"Nechtělo se mi čekat, až to udělá někdo jiný, mohlo by to trvat i roky, což by bylo nevýhodné. Pokud má z Keiko něco vyrůst jak ji musí vychovat a vytrénovat Itachi a ne Deidara." odpověděl jednoduše Tobi.
"Takže navrhuješ nechat Itachiho s Miroko tady?" ujistil se Pein a Tobi přikývl.
"Nikdo jiný tu není potřeba." dodal ještě maskovaný muž.
"Sasori s tím nebude souhlasit." namítla Konan, ale Tobi jen pokrčil rameny, než prohlásil: "Sasori dostane vlastní rozkazy. Pokud ovšem bude mít čas, tak se může vždycky zastavit i za dcerou a vnučkou."
"Máš na mysli, nějaký konkrétní úkol?" zeptal se Pein a Tobi se lehce usmál.
"Myslel jsem si, že to budeme muset odložit, ale jelikož dítě není Deidarovo, tak si myslím, že bychom měli zvážit únos Kazekageho. Nakonec Deidara se na boj s ním nejlépe hodí." objasnil jim Tobi a oba další členové Akatsuki přikývli.
"Prozatím jim ale zadejme jen nějaké zločince. Nakonec jejich vztahy jsou teď nahnuté a na podobnou misi se budou muset dát dohromady." řekl ještě Tobi a zmizel.

Miroko překvapeně zamrkala, když se ve dveřích objevil Sasori a ne Konan. Právě modrovlasá kunoichi se nakonec původně šla podívat, co je to za hluk.
"Vážně je to tak že?" zeptal se Sasori spíš pro sebe, když se nahnul nad kolébkou své vnučky.
"Otče?" oslovila ho Miroko trochu zmateně.
"Je Itachiho." podotkl Sasori. "Má jeho oči."
"Řekl ti to?" zeptala se Miroko a hluboko uvnitř se snažila potlačit zlost, kterou to v ní vyvolalo. Chtěla po něm, aby mlčel a on to nedodržel. Možná na tom ale nezáleželo. Ona nakonec pořád plánovala utéct.
"Ne. Itachi mlčel, ale Kisamemu to došlo a když se ho na to ptal, tak jejich rozhovor zjevně zaslechl Tobi. Od něj se to pak dozvěděli ostatní." objasnil jí Sasori to, čeho se sám dopátral během úklidu v hale.
Miroko se na okamžik zmocnily výčitky, že Itachiho podezřívala. Její myšlenky však přerušil Sasori: "Přál bych si, abys mi to řekla. Proč jsi mi nevěřila?"
"Jen jsem nechtěla, abys byl zklamaný, jak jsem hloupá a nezodpovědná." podotkla dívka. Věděla, že až se provalí, že spala i s Itachim, tak se na ni všichni budou dívat skrz prsty. Budou ji mít za d*vku a možná i něco horšího.
"Ach, dítě." zakroutil Sasori hlavou. "Jsi moje dcera, nikdy nebudu zklamaný z toho, jaká budeš."
"Díky." podotkla Miroko a stiskla mu ruku. V tu chvíli je ovšem vyrušil příchod Konan, která pro ně měla novinky, které se Sasorimu moc nelíbily. Žádné jeho protesty však nemohly změnit Peinovo rozhodnutí, i když se o to Sasori snažil. Mnohem spokojenější však byla Miroko. Pokud s ní měl v sídle zůstat jen Itachi, tak bude útěk mnohem lehčí.Tak co myslíte? Dokáže utéct?

Předchozí díl---------------------------------------------------------------------Další díl
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama