Aomine Seijuro 21

8. ledna 2018 v 9:56 | IceSun685 |  Aomine Seijuro
Co jen říct… snad jen Gomenasai… tohle vážně trvalo…


Akashi otevřel oči a podíval se na nebe. Dnes bylo opravdu nádherně, takže ho před rozhovorem nemohl zachránit ani déšť.
Mladík se tedy zase posadil a zadíval se na vedle sedící dívku, která si pořád vychutnávala sluníčko.
"Je ti něco?" zeptala se Fumiko, když si všimla jeho zamyšleného pohledu.
"Ne, jen…" dostal ze sebe mladík váhavě.

Ale no tak. Od kdy jsi takový srab?

Akashi na to svému druhému já neodpověděl, ale zhluboka se nadechl a pak prohlásil: "Musím ti něco říct."
"Říct?" zopakovala po něm dívka poněkud zmateně. Mladík se tvářil hrozně vážně, což ji trochu znervózňovalo, i když se tak ve skutečnosti tvářil docela často.
"Jde o to, že jsem ti lhal." přiznal tedy Akashi trochu váhavě. Nikdo nakonec nebyl rád, když uslyší podobnou frázi. Yuzuki nejspíš měla pravdu. Čím dřív jí to řekne, tím snáz mu odpustí.
"A v čem?" zeptala se tedy černovláska a nadzvedla obočí. Mladík se podle ní tvářil nějak moc vážně na to, aby šlo o maličkost. Ona si ale nevzpomínala, že by s ním řešila něco důležitého.
"No…" vypadlo jen z mladíka, který si nebyl jistá, jak má vlastně začít.

Pohni s tím!

Příkaz druhého já mu příliš nepomohl, ale pravda byla, že by s tím neměl zbytečně otálet.
"Jde o to, že nejsem, kdo si myslíš." vypadlo tedy z mladíka a dívka se zatvářila zmateně.
"Jako že jsem tě špatně odhadla?" zeptala se tedy Fumiko a Akashi se zarazil. "Vím, že jsem na tebe nebyla ze začátku zrovna nejvřelejší, ale teď už jsme v pohodě ne?"
"Tak jsem to nemyslel." řekl nejprve Akashi, než prohlásil: "Myslel jsem to doslova. Nejmenuju se totiž Aomine."
Dívka na něj zůstala nechápavě koukat a tak dodal: "Tak se jmenoval jeden můj spoluhráč z nižší střední. Představil jsem se tak, protože to bylo první jméno začínající na A, tak jako to moje, které jsem ti původně chtěl říct."
"A proč jsi mi ho tedy neřekl?" zeptala se dívka zmateně a poměrně nedůvěřivě.
"Protože jsem si chtěl vyzkoušet, co opravdu obnáší péče o koně, což by nešlo, kdybych ti řekl, že jsem Akashi Seijuro." řekl tedy mladík a napjatě očekával její reakci.
Fumiko na něj nejprve zůstala jen zírat. "Kdo že?" vypadlo z ní následně, jakoby to potřebovala vstřebat a ještě k tomu nedošlo.
"Akashi Seijuro." zopakoval to tedy mladík a viděl, jak se na její tváři prohlubuje zamračení, což rozhodně nevěstilo nic dobrého.
"Mrzí mě, že jsem ti lhal." řekl mladík trochu zoufale, zatímco se Fumiko zvedla na nohy.
"To by taky mělo." téměř na něj zavrčela dívka, zatímco mířila ke koni.
"Tak počkej." zavolal na ni mladík a sám vyskočil na nohy.
"Doufám, že trefíš zpátky sám." řekla jen černovláska a odvázala svého koně. "Tvého koně by byla škoda." dodala ještě a vyskočila do sedla.
"Počkej!" zavolal na ni Akashi ještě jednou a musel téměř uskočit, aby ho nesrazil dívčin kůň, který se rozběhl po stezce.

To nešlo moc dobře.

'Já vím.' zabručel Akashi v reakci na poznámku svého druhého já.

Ona nás vážně nesnáší.

'I tohle vím.' odpověděl mladík znovu a vydal se pro deku a ostatní věci, které musel odvést zpátky do stájí.

"Fumiko?" oslovila ji kamarádka zmateně a odložila knihu. Její kamarádka vtrhla do svého pokoje, kde si dívka užívala chvíle samoty, a třískla dveřmi.
"Co se stalo?" zeptala se dívka, i když určitou představu měla. To ona nakonec poradila Akashimu, aby jí to řekl na té projížďce.
"To Seijuro." prohlásila dívka otráveně a plácla sebou do peřin. "Teda spíš Akashi-sama." dodala s notnou dávnou opovržení a trochou sarkasmu, když používala zdvořilostní příponu.
Hnědovláska zůstala potichu s trochu smutným výrazem. Doufala, že to proběhne v klidu, ale Fumiko moc klidně nepůsobila.
"Tys to věděla?" obvinila svou kamarádku, když si všimla její tváře, na které se zrcadlilo ledacos, ale překvapení nebo zmatení ne.
"Řekl mi to, když jsem za ním šla dohrát shogi." přiznala tedy Yuzuki. "Chtěl ti to říct sám a já to respektovala."
"A nechala jsi mě ho vzít na moje výjimečné místo?!" vyjela na ni naštvaně Fumiko.
Yuzuki nic o výjimečném místě nevěděla, ale bylo jí jasné, že to byla špatná chvíle. I tak ale měla spíš potřebu hájit mladíka než sebe: "Nechala jsi ho aspoň, aby ti vysvětlil, proč to udělal?"
"Mě je fuk, proč to udělal!" vykřikla dívka popuzeně. "Nechápu, jak jsi ho mohla krýt. Jsem tvoje nejlepší kamarádka!"
"Vím, že jsi naštvaná…" začala Yuzuki s povzdechem, ale černovláska ji přerušila: "To je slabé slovo!" Dívka tedy zůstala nějakou dobu potichu a jen poslouchala stěžování své kamarádky. Fumiko měla pro mladíka jen slova opovržení. Bylo to, jako by jeho lež jen podpořila vše zlé, co si o něm myslela. Zároveň se také zdálo, že zvládla zapomenout na všechno hezké, co prožili. Ještě před hodinou si o něm myslela, že je milý, ale to teď už byla minulost.
"Jsi k němu nefér." podotkla Yuzuki, když její kamarádka na chvíli ztichla. To ovšem neměla dělat, protože to jen znovu rozdmýchalo její vztek: "Ne, nefér bylo lhát nám a předstírat, že je někdo jiný!"
Hnědovláska si nejprve povzdechla a pak jednoduše řekla: "Dej mi vědět, až se uklidníš." Na odpověď už ovšem nečekala a odešla z pokoje.No Fumiko se to dotklo víc, než si kdo z nich myslel. Jak byste se na to dívali vy?

Předchozí díl---------------------------------------------------------------------Další díl
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Dechi Kazemai Dechi Kazemai | Web | 8. ledna 2018 v 20:46 | Reagovat

Hloubala jsem ve své paměti, o čem to je a kde jsme to skončili!!! :) naštěští jsem si vzpomněla...
HA... A je to venku, no nešlo to asi podle Akashiho plánů, ale zas na druhou stranu, ono to z jeho strany jde pochopit, proč to udělal... Mohla jsi to nechat lépe vysvětlit...
I když chápu zas jí, ono někoho vodit za nos, zamilovat se do něj... no... koho by to nenaštvalo! :)

2 IceSun685 IceSun685 | 8. ledna 2018 v 20:47 | Reagovat

[1]: :-D  :-D No smekám, že sis vzpomněla, ale jsem za to moc ráda. I za komentář. Příští týden si to můžeš zopakovat s Kisem :-D  :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama