Basketbalová hlava 56

29. ledna 2018 v 11:01 | IceSun685 |  Basketbalová hlava
Víkend utekl jako voda, aniž by Manabu něco vymyslel. Jeho žena mu v tom taky moc nepomohla. Prohlásila, že Ryouta je jeho syn, takže rozhodně splňuje požadavky na pozvání na oslavu, a tak by mu měl nabídnout účast, i když jejich hostitel vůbec netuší, že mladík vůbec existuje. Když navíc Manabu vyjádřil jisté pochyby o tom, jestli by se Ryouta cítil příjemně, tak Kohana podotkla, že neví, jestli by na tom roční odklad něco změnil. Podobné seznámení s celou rodinou totiž bude vždycky problematické. S tím Manabu rozhodně souhlasil, ale nijak zvlášť mu to nepomohlo teď najít slova.
Jeho syn vyslyšel pozvání na večeři a teď spolu seděli v obýváku a mlčeli.


'No tak to nejde moc dobře.'

"Víš… chtěl bych s tebou něco probrat ohledně naší rodiny." začal tedy blonďatý muž a jeho syn odtrhl pohled od fleku na zdi, který poslední dvě minuty hypnotizoval pohledem, a podíval se na něj.
Kise samozřejmě tušil, že je čeká nějaký ne moc příjemný rozhovor a byl proto trochu nesvůj.

'Hlavně příjemně a nějak dobře to podat.'

"Jde o to, že tvůj děda bude mít ve čtvrtek narozeniny a naše rodina má v tu dobu ve zvyku se sejít." začal Manabu váhavě a Kise jednoduše přikývl. Jeho výraz toho moc neprozrazoval a mladík podle všeho čekal, co z toho vyplyne pro něj.
"Znamenalo by to odjet na čtyři dny a seznámit se se zbytkem rodiny." dodal blonďatý muž a sledoval, jak se Kise zatvářil nervózně a snad i trochu vyděšeně.

'Já vím, do teď jsi měl jen mámu a už víš, jak je naše rodina velká. Koho by to nakonec nevyděsilo…'

"Já tě samozřejmě nebudu nutit, abys jel. Je to jen nabídka, pokud by ses chtěl přidat a poznat svoje prarodiče a samozřejmě taky ostatní." řekl mu otec a pokusil se o přívětivý tón. Výsledkem si ovšem nebyl moc jistý. Sám byl navíc z toho všeho dost nervózní.

'Toho, že by mě ostatní kvůli tobě odsoudili, se ale kupodivu vůbec nebojím. Ne, to, z čeho mám strach, je, že se ti tam nebude líbit. Že nebudeš mít rád moji rodinu a zhorší to náš vztah, který už začínal vypadat dobře. Vážně bych tě nerad ztratil teď, když jsem tě teprve poznal, synku.'

"No a bude ještě nějaké další rodinné setkání? Třeba později?" zeptal se váhavě Kise.

'Takže se na to necítíš. No to jsem vlastně čekal.'

Otec se na něj trochu rozpačitě usmál, než popravdě odpověděl: "Vlastně ne. Scházíme se takhle jen jednou za rok. Je těžké se domluvit, když jde o celou rodinu."
"Aha." vypadlo z Kiseho váhavě a na chvíli se kousl do rtu, když nad tím uvažoval.

'Ach měl bych tě ujistit, že nevadí, když odmítneš…'

"No to ale neznamená, že musíš jet. Jestli se na to ještě necítíš, tak se nikoho nedotkne, když přijedeš až další rok." ujistil ho Manabu a Ryouta jen přikývl, což znervóznilo zase jeho.
Potom mu ale mladík věnoval jeden váhavý úsměv a řekl: "Myslím, že bych rád poznal dědu i ostatní, i když je to trochu brzy."

'Nezní to až tak jistě, víš? Ale nechci ti to rozmlouvat, protože bych byl vlastně docela rád, kdybys jel a já se tak nemusel trápit tím, jak tě přijmou celý další rok.'

"Tak dobře. Jsem rád, že chceš jet." ujistil ho Manabu a pokusil se působit sebejistě. "Budeš ale potřebovat omluvenku ze školy na pátek, počítáš s tím?"
"Máma to zařídí." ujistil ho Kise, i když si nebyl zase tak jistý, že je to tak dobrý nápad. Možná by pak na ni mohl svést, že nemůže jet, ale to by zase nebylo fér vůči ní. Už tak mezi jeho biologickými rodiči a otcovou ženou panovalo naprosté komunikační ticho a Kise to nechtěl ještě zhoršit.
"Dobře, tak v tom případě počítej s tím, že ve čtvrtek ráno, kolem osmé, budeme vyjíždět." řekl mu táta, který byl pořád trochu nejistý.
"Mám si zabalit něco speciálního?" zeptal se mladík a jeho otec se nad tím krátce zamyslel.
"Ne myslím, že ani ne. Jen oblečení na čtyři dny, něco na sport a taky do přírody. Jo a vem si boty na basket. Tvůj děda je bývalý profesionální hráč basketu, takže si vždycky na té oslavě jdeme zahrát. Teda ti mladší z nás." zasmál se jeho otec a uvolnil tím trochu atmosféru.

'Můj otec bude jistě rád, že má další vnouče, které má rádo a dokonce hraje jeho milovaný sport.'

"Dobře." přitakal tedy Kise a dál už se s otcem bavili jen o sportu, což bylo vždycky bezpečné téma. Teď už alespoň bylo Kisemu jasné, odkud měl sportovní talent.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kise nad tím přemýšlel ještě celý zbytek dne a stejně tak i ten další. Jeho máma se ho každopádně dvakrát zeptala, jestli si tím je jistý a když ji ujistil, že ano, tak mu zařídila omluvenku, což mu bylo skoro líto, když se nad tím mladík zamyslel.
"Jsem si jistá, že to proběhne dobře." ujistila ho jeho přítelkyně ve středu večer. Ayme za ním byla na návštěvě a kromě toho, že se společně podívali na film, si také promluvili o cestě, která ho čekala.

'Kéž bych si tím byl tak jistý, jako ty…'

"Znáš někoho z nich?" zeptal se mladík. Jeho přítelkyně byla nakonec nejlepší kamarádkou jeho sestry, takže tam byla slušná šance.
"No to ne. I Rajinu starší sestru jsem viděla jen párkrát." přiznala Ayme a Kise si tedy povzdechl. Černovláska ovšem přešla k němu a zezadu ho objala kolem hrudi.
"Jsem si ale jistá, že na ně uděláš dobrý dojem." prohlásila a mladík se malinko pousmál. Nic na to ale neřekl a tak dívka pokračovala: "Neumím si představit, že by ses někomu z nich nelíbil."

'No já si umím představit dost lidí, kterým se nelíbím. Například tvého otce.'

"Díky." povzdechl si každopádně Kise a vyprostil se z jejího sevření, aby se mohl otočit a políbit ji na rty.
"Jsem si jistá, že se jim budeš moc líbit." řekla mu znovu dívka, zatímco mu obtočila ruce kolem krku.
"Doufám, že máš pravdu." podotkl Kise a přitiskl si ji k sobě v objetí, které ho uklidňovalo skoro stejně jako její slova.
"Pak mi zavolej ano?" vybídla ho ještě dívka, než se vyprostila z jeho objetí a políbila ho na tvář.
"Doprovodím tě." nabídl se Kise, který už na jejím pohledu uměl poznat, kdy se s ním loučí.
"To je dobré." zavrtěla Ayme hlavou. "Jen se v klidu dobal. Nakonec není tak pozdě."

'Jenže já se s tebou ještě nechci loučit…'

"Jsi si jistá?" zeptal se tedy Kise poněkud nespokojeně a Ayme se jen krátce natáhla pro další pusu, než řekla: "Jo."
Potom už se dívka vydala ke dveřím, kde se s ní Kise dost neochotně rozloučil.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Raja se ráno vzbudila s širokým úsměvem. Dívka měla ráda sraz na dědovi narozeniny a také proto, že nemusela být ve škole. Ayme jí vždycky půjčila všechny sešity a dala vědět o všem, co dívka do školy potřebovala. Blondýnka taky předpokládala, že jí Karin pro změnu řekne o jaké drby a skandály přišla.

'Bude to skvělá oslava!'

Dívka se sama na sebe usmála do zrcadla a sešla dolů do kuchyně.
"Tak tentokrát tě nemusíme tahat z postele?" zeptala se jí máma s úsměvem. Blonďatá žena vypadala, že má dobrou náladu, což Raju těšilo.

'Snad ti vydrží i potom, co přijde Ryouta.'

"No dneska se mi vstávalo dobře. Navíc mám dědovu oslavu ráda." odpověděla jí dívka a vzala si talíř s připravenou snídaní.
"No tak s tím souhlasím." usmála se na ni matka.

'Ví vůbec o tom, že jede i Ryouta?'

"Mami?" oslovila ji dcera váhavě, a když se na ni blonďatá žena podívala, tak se zeptala: "Řekl ti táta, že jede i Ryouta, že jo?"
Její matka si nejprve povzdechla, než odpověděla otázkou: "Proč se ptáš?"
"Já jen, že jsi tak veselá." pokrčila dívka rameny. Teď, když to vyslovila nahlas, tak to znělo hrozně hloupě.
"Zlato, není důvod, proč bych z toho měla být smutná. Je to jeho dědeček, je jasné, že ho chce poznat, a já respektuji, že jede." řekla blondýnka, ale výraz její tváře trochu posmutněl.
Raja si v tu chvíli vzpomněla na svůj nedávný rozhovor se sestrou a ucítila trochu úzkost.
"Ty a táta jste ale v pohodě že?" zeptala se dívka pomalu.

'Neměla jsem se ptát. I kdyby nebyli, tak by mi to přece neřekla.'

"Ach, dítě." povzdechla si blonďatá žena a sedla si k ní ke stolu. "S tímhle si starosti nedělej ano? Já i táta jsme už moc staří na to, abychom řešily nějaké spory nebo se rozváděli."
"No ale není to tak, že byste nikdy spory neměly." podotkla Raja.

'Kdyby nebylo mě, tak jste se přece rozvedli.'

"Každý se občas hádá, zlato, ale my s tatínkem jsme v pohodě. Máme se rádi a existence tvého bratra na tom nic nezmění, jen je to teď trochu složité, než si to takříkajíc sedne." řekla jí máma tak nějak unaveně a povzbudivě se na dceru usmála.
"Mám tě ráda." řekla tiše Raja a matku na židli objala.

'Nechci, aby se někdy změnilo, jak to máme my tři!'

"Přišel jsem o něco?" přerušila je otázka, jejich otce.
"Ani ne." podotkla ovšem jeho žena a dceru pustila, aby mohla dát manželovi snídani.
"Díky." podotkl muž, ale dál si obě zkoumavě prohlížel.
O chvíli později každopádně zazvonil Kise, který s nimi ještě chvíli seděl u stolu, než s otcem naložili auto, což Kohana ohodnotila slovy: "Tak konečně to nemusím dělat já."
Krátce po osmé pak všichni nasedli a společně se vydali na cestu, na kterou se Kise ve skutečnosti stále vůbec netěšil.Tak to nám to hezky pokračuje. V příštím díle by se tedy Kise měl seznámit se zbytkem rodiny, pokud mi tedy na to zbude místo, protože mám v plánu ještě i Kasamatsua s jeho falešnou přítelkyní. :)

Předchozí díl---------------------------------------------------------------------Další díl
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Dechi Kazemai Dechi Kazemai | Web | 29. ledna 2018 v 22:01 | Reagovat

Oh... oslava... hm.... Jak to asi dopadne? :)
Ale dost se na to těším, jinak takový hezký poklidný dílek před důležitou oslavou... :)

2 IceSun685 IceSun685 | 29. ledna 2018 v 22:08 | Reagovat

[1]: Jojo poklidné to je. Jen aby to vydrželo že? :-D  :-D

3 Timea Timea | Web | 29. ledna 2018 v 22:26 | Reagovat

Tak neskutočne som sa tešila na ďalšiu časť :-D a znovu sa teším na ďalšiu. Prosim pokračuj aj naďalej v úžasnej práci.

4 IceSun685 IceSun685 | 29. ledna 2018 v 22:39 | Reagovat

[3]: Moc děkuju, podobné komentáře doopravdy zahřejí a motivují. Rozhodně se pokusím dál pokračovat, neboj. :-)

5 Evickar Evickar | 1. února 2018 v 17:13 | Reagovat

Hohoooo, to jsem šťastná, že se příště dočkám i kousíčku Kasamatsua :-D A chudák Kise, ale myslím, že obzvlášď děda ho bude zbožňovat!

6 IceSun685 IceSun685 | 1. února 2018 v 19:59 | Reagovat

[5]: Jsem samozřejmě ráda, za tvůj komentář, ale neměla bych se obávat toho, jak málo všechny zajímá Kiseho dějová linka? :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama