Aomine Seijuro 29

30. dubna 2018 v 21:43 | IceSun685 |  Aomine Seijuro
Když obě dívky dorazily do tělocvičny, trénink už probíhal a všichni tedy běhali kolečka. Nevypadalo to, že by se někdo z nich podíval nahoru a tak dívky zůstaly u zábradlí a jen se dívaly.

Po rozběhání se Akashi vydal za Takumim, aby si s ním promluvil. Mladík ovšem vypadal snad ještě nervózněji.
"Včera se ti moc nedařilo, ale hádám, že to bylo jen kvůli nervozitě ne?" zeptal se tedy Akashi a mladík horečně přikývl. Nějak se z toho nebyl schopný dostat.
"Tak to dneska zkusíme znovu, ano? Já zapomenu na včerejšek a ty zkus nějaká dechová cvičení nebo něco podobného. Jistě víš, co ti pomáhá." navrhl Akashi a dostalo se mu dalšího přikývnutí.

Možná bys ho měl spíš profackovat, aby se probudil…


'Přijímám jen konstruktivní návrhy.' odvětil Akashi svému druhému já a raději sestavil dva týmy prváků, které si proti sobě zahrají. Mladík si taky nemohl nevšimnout, že tým, který dostal Takumiho z toho nebyl zrovna nadšený. Žádný z prváků si ovšem nedovolil odporovat Akashimu a tak si rudovlasý mladík vzal píšťalku a připravil se na dělání rozhodčího.
"Proč tohle děláme, Sei-chan?" zeptal se ho Mibuchi, ale Akashi se na něj nepodíval, místo toho sledoval, jak se Takumi vydal za svými spoluhráči v příslušném rozlišováku.
"Je to další šance prohlédnout si schopnosti prváků. Tohle jsou ti, u kterých si nejsme jistí, kam je zařadit." odpověděl mu Akashi a doufal, že Takumi tentokrát něco předvede.
"Proč je tam teda Nakamura?" zeptal se tiše Hayama, ale Akashi si ho nevšímal a prostě zapískal. Akashi doufal, že když ve hře nebude on ani Nekorunovaní králové, tak se mladík spíš uklidní, ale vypadalo to, že to byly plané naděje.

"Já teda nevím nic moc o basketu, ale myslím, že tvůj brácha je opravdu špatný." podotkla Fumiko trochu váhavě. Nechtěla ho kritizovat, ale mladík očividně pokazil, na co sáhl. Byl tak špatný, že se ho soupeř ani neobtěžoval bránit.
"Jo to vidím." přikývla Yuzuki, která by právě teď Akashimu vůbec nezazlívala, kdyby mladíka vyhodit.

"Jak jsi to mohl minout?! Ty to snad děláš naschvál ne? Nikdo nemůže být tak neschopný!" začal se rozčilovat jeden z mladíkových spoluhráčů.
"Nezastavíš to?" zeptal se Mibuchi, ale Akashi si oba mladíky jen zamyšleně prohlížel.

Naprosto chápu jeho vztek, ale zajímavější je výraz Takumiho, nemám pravdu?

'Vypadá, že mu to vadí. Možná se opravdu naštve.' podotkl Akashi svému druhému já, zatímco nečinně sledoval, jak mu prvák dál nadává. Celý tým se zase díval střídavě na Akashiho a na oba prváky.
"Já vím!" houkl na něj Takumi. "Prostě dneska nemám svůj den."
"Dneska jo? Včera jsi byl úplně stejné budižkničemu. Nechápu, že ses tu ještě dneska odvážil ukázat, to asi nemáš moc hrdosti co? I chromé děcko hraje líp než ty! Většího tragéda jsem v životě neviděl!" pokračoval světlovlasý spoluhráč, který byl na pozici SF.

"Nechápu, že to nezarazí." řekla tiše a naštvaně Fumiko. Dívala se na Akashiho a Yuzuki s ní musela chtě nechtě souhlasit. Ani jí se nelíbilo, co ten kluk říkal jejímu bratrovi.

"To už fakt stačí, pochopil jsem to!" okřikl ho Takumi naštvaně.
"Kdybych já hrál takhle mizerně, tak se raději odstřelím." zasmál se tomu světlovlasý mladík a Takumi ho naštvaně chytil za tričko. Jeho napřažená ruka ale zůstala viset ve vzduchu, protože se tělocvičnou ozvalo zapískání.
"Tady jsme na basketu, pánové, ne na boxu. Jestli máte problém, tak si ho vyřešte buď ve hře jako basketbalisti, nebo venku." prohlásil Akashi až příliš klidně a dodal: "Modrá pět a bílá sedm si vymění rozlišováky." dodal následně Akashi a tak Takumi ohromeně a naštvaně sundal svou bílou sedm a podal ji černovlasému mladíkovi, který mu dal zase svůj rozlišovák.
"Modrá pět bude bránit bílou devět a opačně." přikázal Akashi a to už se na něj všichni nechápavě podívali. Bílá devět byl spoluhráč, se kterým se Takumi skoro popral.
"Děláš si prd*l?" vykřikl na něj Takumi, ale Akashi jen pískl na píšťalku.
"Tohle bude až moc jednoduché." zasmál se světlovlasý prvák a postavil se proti Takumimu. Pro rozehrávače nebylo těžké vybrat si vhodnou strategii. Stačilo jen poslat světlovlasému mladíkovi míč a skórovat skrz nejslabší článek.
Takumi byl ovšem až moc naštvaný, než aby si na nějakou nervozitu vůbec vzpomněl, takže svého soupeře dost překvapil.
"Keci!" vyhrkl Hayama, když hnědovlasý mladík udělal smeč.
"Je jako vyměněný." souhlasil Mibuchi a sledoval Takumiho, který byl rázem mnohem lepší než světlovlasý mladík.

"Páni." podotkla Fumiko překvapeně.
"Brácha se už asi otrkal." souhlasila Yuzuki. Dívka jen přemýšlela, jestli právě tohle zamýšlel Akashi.

"Věděl jsi, že to dopadne takhle?" zeptal se Mibuchi, když sledoval, jak se rozdíl v bodech zvětšuje. Tam kde Takumi pokazil, na co sáhl, tak teď skóroval skoro pořád.
"Byl to jen pokus." odbyl jeho otázku Akashi. "Ale vypadá to, že je nejméně o třídu lepší, než soupeř." dodal rudovlasý mladík, který sledoval, jak bílí mění strategii. Akashi přikázal, že má Takumiho bránit bílá devět, ale nezakázal dalším hráčům, aby světlovlasému mladíkovi pomohli.
"Vypadá to tak." zasmál se Hayama s úsměvem.
"Máš z toho chuť hrát?" zeptal se Akashi nevzrušeně.

Myslíš na to, na co myslím já?

Akashi otázku nechal plavat a místo toho zapískal. Hayama nakonec souhlasně přikývl.
"Střídání." řekl Akashi a všichni zpozorněli. "Bílá devět." oznámil jim Akashi a všichni se podívali na světlovlasého mladíka, který naštvaně odkráčel. Všichni napjatě očekávali, koho Akashi vybere, a prváci připravení v rozlišovácích se na sebe zvědavě dívali.
"Vezmi si jeho rozlišovák." vybídl Akashi překvapeného Hayamu.

Takže myslíš…

Blonďatý mladík se ale rychle vzpamatoval, uposlechl Akashiho vybídnutí a postavil se proti Takumimu, kterému to ale právě teď bylo docela jedno.
Za méně než dvě minuty ale bylo všem jasné, jaký je rozdíl v síle mezi Hayamou a Takumim. Hnědovlasý mladík zkrátka neměl šanci, i když se dle názoru Mibuchiho i Akashiho držel velmi dobře.
"Mohlo by to stačit i na základní sestavu." řekl tiše Mibuchi a Akashi pomalu přikývl.
"To jen za předpokladu, že by v zápasech nebyl nervózní." podotkl Akashi a zapískal.
"Střídání. Bílá devět." řekl mladík a dostalo se mu Hayamova: "Vždyť já teď přišel!"
"Za bílou patnáctku a modrá pět za modrou desítku." dokončil Akashi a Hayama i Takumi odešli ze hřiště.Tak Takumi se nám dal trochu dohromady, jak dlouho myslíte, že mu to vydrží?

Předchozí díl---------------------------------------------------------------------Další díl
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama