Pod maskou 15

9. května 2018 v 10:30 | IceSun685 |  Pod maskou
Omino si povzdechla a podívala se z okna. Možná, že tohle byl ten správný způsob, jak zůstat vzhůru. Ale prostě odejít nemohla. Riskovala by, že vzbudí Kakashiho, takže zůstala jediná cesta ven.
Černovláska ani na okamžik nezaváhala a otevřela okno. Seskočit z druhého patra by pro ni bylo za běžných okolností samozřejmě nepříjemné, protože snad každý člověk bez chakry by si při podobném seskoku poranil nohy, ale pro jednou se jistě nic nestane, když zruší efekt svého Kekkei genkai.
Omino ladně seskočila do zahrady, a jakmile stála nohama pevně na zemi, aktivovala znovu svou schopnost. Chakra se z jejího těla opět vytratila a vzala sebou i ten příjemný pocit síly a moci. Nestalo se z něj nic víc než vzpomínka, ale i tak se žena ještě chvíli cítila příjemně. Bylo trochu smutné, že ho ještě stále znala spíš ze svých snů, než ze skutečných nových vzpomínek, které měla od ztráty paměti. Na druhou stranu ale dokazoval, že vize, které za ní přicházely ve spánku, byly skutečné a ne jen výplod fantazie.
Černovláska zatřásla hlavou, aby z ní dostala podobné úvahy a vyrazila k městu. Neměla sice žádné konkrétní místo, které chtěla navštívit, ale na tom jí vlastně moc nezáleželo, chtěla se jen trochu projít.


Kroky ji nejprve vedly po hlavních cestách, ale s každou další minutou se ocitala ve stále tmavších a nebezpečnějších uličkách, aniž by to vnímala.
"Ahoj krásko!" zavolal na ni nějaký muž a vytrhl ji tak ze zamyšlení. Možná, kdyby nebyl opilý a neměl sebou tři kamarády, tak by za to byla docela ráda, protože její myšlenky nebyly zrovna pozitivní. Jenže ona nestálo o potyčku s opilci.
Omino si ještě jednou prohlédla všechny čtyři hrubiány a otočila se k odchodu.
"Kam ten spěch, holčičko?" zeptal se posměšně ten nejbližší a chytil ji za paži. Očividně nebyli dost namol, aby to výrazněji ovlivnilo jejich motoriku.
"Nechte mě." přikázala žena klidným hlasem, který je překvapil rozhodně víc, než její vzdor.
"Myslím, že ne, zlatíčko." řekl se smíchem další z nich a její věznitel si ji přitáhl blíž.
Omino si krátce vzpomněla na své přání zemřít a nechala muže, aby ji dotáhl k ostatním.
"Tak se mi líbíš!" řekl jiný a přistoupil k ní dost blízko, aby cítila na tváři jeho po alkoholu smrdutý dech.
Černovláska nakrčila nos a podívala se raději někam jinam.
"Ale copak?" zeptal se ten, který ji původně oslovil se škodolibým úšklebkem.
V Omino se v tu chvíli něco zlomilo a ona se vysmekla svému vězniteli.
"Myslím, že bych měla jít." řekla černovláska ostře a její tělo se trochu napnulo, když jím opět projel ten známí pocit síly a moci.
"Ty nikam nepůjdeš!" zavrčel vztekle ten, který ji ještě před chvilkou držel.
Omino mu na to nic neřekla, ale když se po ní znovu natáhl, chytila jeho ruku a snadno ho poslala k zemi.
"Ty sv*n*!!!" zakřičel ten první a ohnal se po ní pěstí.
Omino mu mohla ruku snadno chytit a zlomit, ale raději se prosmýkla kolem něj a podrazila mu nohy.
Mohla by je snadno zmlátit všechny, ale nechtěla na sebe poutat zbytečnou pozornost, tak raději proklouzla kolem zbývajících dvou, zatímco se jejich přátelé sbírali ze země, a zmizela ve tmě.

Omino si ještě na chvíli nechala chakru, než si byla jistá, že je dostatečně daleko a ani jeden z nich ji nemá šanci najít. Teprve potom seskočila ze střechy a znovu aktivovala svou schopnost.
Příjemný pocit se vytratil a žena se trochu smutně ohlédla. Možná, že právě tohle byl důvod, proč nikdy nezůstala tou nalezenou dívkou. Omino si nedokázala představit svůj život bez chakry. Nebyla si ani jistá, jak dlouho to ještě vydrží.
Černovláska zatřásla hlavou a vypudila z ní všechny podobné myšlenky. Teď nemělo cenu se tím trápit. Zvlášť ne, když začínalo svítat. Teď byl čas vrátit se zpět ke Kakashimu a předstírat, že je tou, za kterou ji měl.

Kakashi se probudil poměrně brzy na to, jak pozdě šel spát. Ale byl za to docela rád, takhle byla možnost, že se nepotkají.
Nestihl ale ani sejít schody a už mu bylo jasné, že se mýlil. Z kuchyně byly cítit vajíčka, která mu jasně říkala, že už na něj mladá žena čeká.
Kuchyně byla ale prázdná. Jen na stole ležel přikrytý talíř s ještě teplou snídaní, která mu napovídala, že Omino není pryč dlouho. Kakashi se tím ale moc nezabýval. Teď bylo hlavní se najíst a vymyslet si nový důvod, proč se jí vyhýbat nebo alespoň, co jí vlastně řekne, až se potkají.
Černovláska naštěstí na stole nenechala jen snídani, ale i vzkaz, takže Kakashi neměl potíže s hledáním mladé ženy, která se rozhodla strávit ráno v zahradě.

"Dobré ráno." řekl Kakashi trochu váhavě, když k ní přišel.
"Dobré." odpověděla Omino a pokusila se na něj usmát. Moc se jí to nepovedlo a Kakashi si to vyložil tak, že ho nevidí zrovna ráda. Nemohl tušit, jaké měla výčitky jen, když se na něj podívala.
"Ehm…" začal nejistě a po odkašlání ze sebe nakonec vytáhl jen: "Díky za snídani."
"Není zač." řekla trochu suše a raději se podívala jinam.
"Pokud chceš, tak zařídím, aby tě měl na starosti někdo jiný." navrhl Kakashi po chvíli s obrovským sebezapřením.
"Ne." vyhrkla rychleji, než návrh zpracoval její mozek. Možná by pak byl ve větším bezpečí, kdyby se už nevídali, ale ona si prostě nedokázala podobné odloučení představit.
Kakashiho svou odpovědí ovšem jen zmátla, teď si opravdu nebyl jistý, jak má reagovat. Na jednu stranu mu dávala jasně najevo, že by měl odejít a na tu druhou to odmítala.
"Já jen potřebuju trochu času." řekla vážným hlasem a pokusila se zůstat klidná. Tohle ale nebylo o čase, to jediné, co potřebovala, bylo znovu zapomenout, aby všechno bylo jako předtím. Jenže to nebylo možné.
"Dobře, budu uvnitř, kdybys něco potřebovala." donutil se říct Kakashi a o něco rychleji, než bylo obvyklé, se vydal zpět do domu.Opět jsem se hlavně věnovala Omino, ale to snad nevadí. Nakonec ona řeší větší problémy než Kakashi. :D Jinak má někdo představu, jak dlouho to může vydržet? Myslím nespat.

Předchozí díl---------------------------------------------------------------------Další díl
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Evickar Evickar | 12. srpna 2018 v 15:29 | Reagovat

Tak to nevím, podle mě tak tři možná čtyři dny dokud se nezhroutíš :-D Ale zdá se mi to, nebo se její povaha maličko mění??

2 IceSun685 IceSun685 | 12. srpna 2018 v 17:58 | Reagovat

[1]: No ne nadarmo se říká, že vzpomínky nás formují. ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama