Pod maskou 17

23. května 2018 v 8:16 | IceSun685 |  Pod maskou
Omino vydržela na posteli sedět celou noc a jen pohledem těkala z jednoho rohu místnosti do druhého, jako by se měl každou chvilku objevit muž ze vzpomínek, ale minuty i hodiny utíkaly a nic se nedělo.
Černovláska se však nedokázala uvolnit. Při každém zvuku z venčí sebou škubla. Právě teď se jí nechtělo ani trochu spát, ale ačkoliv by za to ještě před osmi hodinami byla ráda, teď jí na tom nezáleželo.
Ani když vyšlo slunce tak se necítila líp.
Brzy se ale donutila zvednout a šla do koupelny. Doufala, že jí studená voda trochu uklidní.
Svlékla šaty a vlezla do vany. Když na sebe ale pustila vodu, zděšeně zalapala po dechu. Z kohoutku netekla voda, ale krev! Omino málem spadla, ale jakmile mrkla, uviděla znovu vodu. Vyděšeně se rozhlédla po vaně, ale po krvi nebylo ani památky. Trvalo ještě několik sekund, než její unavený mozek zpracoval, co se stalo. Další halucinace a ještě o něco reálnější, než ta poslední.

Omino přepadla úzkost. Už teď nevěděla, co je a co není skutečné. Nedalo se odhadnout, co se stane příště.
Černovláska se několikrát zhluboka nadechla a zastavila vodu. Tohle jí moc nepomohlo. Navíc kromě děsu cítila i už známou únavu, jen ta byla o hodně silnější, než si vzpomínala.
Omino se sesunula podél zdi a párkrát se zhluboka nadechla. Musela se trochu dát dohromady, než se uvidí s Kakashim. Nepochybovala, že po včerejšku, se jí přestal vyhýbat.
Oblékla se a vyšla ven. Kakashiho ovšem nikde neviděla, což ji trochu uklidnilo. Snad jeho strach o ni a smysl pro povinnost přecenila.
Černovláska sešla schody a vešla do kuchyně. Ta se na malou chvilku jakoby houpala, ale když si protřela oči, přestalo to.
Dneska nebude vařit, tím si byla jistá. Pokud ty výjevy brzy nepřestanou, tak jen těžko mohla doufat, že vůbec někdy bude schopná normálně fungovat.
Hlava jí trochu třeštila, ale rozhodla se to ignorovat. Pořád čekala, že se někde objeví Kakashi a bude se o ni starat, ale ten zřejmě nebyl nikde poblíž. Možná nepovažoval, to jak včera vypadala, za známku ničeho jiného než vyčerpání. Omino v to alespoň doufala a když se neobjevil ani odpoledne, spokojila se s tím.
Dokonce ani žádné další halucinace se neobjevili a tak se trochu uklidnila, pořád sice byla strašně unavená, ale už alespoň nebláznila.
Opak však byl pravdou. Když se vracela do svého pokoje, aby předstírala, že jde dnes spát trochu dřív než normálně. Musela to udělat, ať už se na ni Kakashi díval nebo ne.
Podlaha se jí ovšem začala rozpadat pod nohama a nepříjemné zvuky ze shora ji upozornily na to, že podlaha je její nejmenší problém. Celý dům se jakoby hroutil, a ačkoliv se pod prkny v podlaze, které se propadly, objevila místo černé díry blankytně modrá obloha, Omino to vše považovala za naprosto reálné. Dokonce měla pocit, že padá dolů a letí. Potom ale její tělo dopadlo na stále pevnou podlahu a všechno se vrátilo do normálu.
Omino se několikrát zmateně rozhlédla na všechny strany a pohledem i dotykem zkontrolovala, že je celá, a teprve potom se jí podařilo zvednout. Místnost se několikrát zatočila a žena jen s vypětím všech sil dokázala najít gauč, o který se opřela, dokud to nepřešlo. Teprve potom se na něj posadila a několikrát se zhluboka nadechla. Neměla v plánu se v příštích několika minutách zvedat a tak se trochu uvolnila a zavřela oči. Potřebovala se trochu uklidnit. Neuběhla však ani minuta a její unavené tělo i zkoušená mysl si řekli o své a hlava jí sklouzla na stranu. Tělo ji v zápětí napodobilo a Omino napůl vsedě a napůl vleže konečně usnula.

Kakashi ten den strávil prakticky celý bojem sama se sebou. Nebo spíš bojem jeho smyslu pro zodpovědnost a strachu o ni a jeho touhy se jí vyhýbat. Nedokázal ani vyjít z pokoje. Skoro celý den tam seděl a myslel na to, že by ji měl zkontrolovat, ale nemohl se k tomu přimět.
Až k večeru mu tělo připomnělo, že má taky své potřeby a donutilo ho vyjít ven. Dům byl tichý, ale i tak si pospíšil a zamířil na záchod. Teprve potom do kuchyně. Sice bylo ticho ale i tak si raději vybral cestu přes okno, než aby riskoval cestu kolem jejího pokoje.
Kuchyň byla čistá a prázdná, zdálo se, že dnes Omino ani nevařila, ale i tak si v ní Kakashi něco našel. Stačil mu krajíc chleba a trochu másla, aby utišil bouřící se žaludek.
'Možná šla ven.' napadlo ho jednoduše a tak už se přes okno neobtěžoval. Ta představa mu dokonce přišla strašně hloupá. Najednou netušil, proč se tak moc chce vyhnout jejich setkání. Ona přece uteče hned, jak ho uvidí, což bylo sice děsivé, ale zároveň lepší, než kdyby tam stáli a tupě na sebe zírali.
Kakashi vyšel z kuchyně a první čeho si všimnul, byla napůl ležící dívka na gauči.
Nejdřív ho napadlo utéct, ale potom si všimnul, že dívka před ním spí. Proto přišel tiše blíž, aby se podíval do její tváře. Vypadala jinak, než si ji pamatoval. Známky únavy a taky stresu byly docela patrné, ale alespoň nebyla vyděšená, tak jak ji viděl posledně.
Kakashi jí chtěl odhrnout vlasy z tváře a dokonce k ní i vztáhl ruku, ale potom se zarazil. Možná by bylo lepší, kdyby ji odnesl k ní do pokoje. Její pozice na gauči napovídala, že až se vzbudí, budou ji dost bolet záda.
Ninja trochu nervózně zadržel dech, vědom si, že jestli se teď vzbudí, nejspíš bude vyvádět, a vzal ji do náručí.
Nevzbudila se, přesně jak doufal a tak ji mohl opatrně vynést po schodech nahoru.
Zbývalo jen otevřít opatrně dveře a položit ji na postel. Zdálo se, že se mu to i podaří, ale žena v jeho náručí se pohnula a Kakashi ztuhnul uprostřed pohybu. I když se trochu kroutila, nezdálo se, že by se probudila. Spíš se jí něco zdálo, a i když to nevypadalo na moc příjemný sen, ani teď ji nechtěl vzbudit. Jediné, co chtěl, bylo položit ji na postel a zmizet. Proto taky počkal, až se trochu zklidní a opatrně ji položil.Nikdy jsem halucinace neměla, takže těžko říct, ale snad by to takhle nějak mohlo vypadat. :)
No a ta vzpomínka bude až příště, pardon. :)

Předchozí díl---------------------------------------------------------------------Další díl
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Evickar Evickar | 12. srpna 2018 v 15:46 | Reagovat

Upřímně se mi z těch halucinací samotné točila hlava :-D No hnus!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama