Zbytečná lež 14

27. května 2018 v 10:00 | IceSun685 |  Zbytečná lež
Věděl jsem zcela jistě, že matematiku nesnáším. Ne že bych v ní byl úplně marný, to zase ne, ale rozhodně mi nešla zas až tak skvěle. Rozhodně jsem ale nad ní seděl už víc jak půl hodiny a byl jsem sotva v půlce. Nechápal jsem, proč musíme mít úkoly, které jsou tak dlouhé. Nestačilo by pět příkladů? To jich musíme mít třicet? Jasně byl to skoro jasný ukazatel toho, že nás čeká test. Náš profesor nám skoro vždycky dal dlouhý úkol před přepadovkou. Dost často také byla část z příkladů z toho úkolu, takže se to rozhodně vyplatilo udělat

"Čau." ozvalo se od dveří a já jen zabručel na znamení toho, že slyším. Byl to můj bratr, který mě bude buď rušit, nebo bude chtít místo u stolu. Tak jako tak mi jeho přítomnost vadila.
"Matika co?" podotkl a naklonil se mi přes rameno, což mi vadilo ještě víc. "X je patnáct." dodal navíc a já zatnul zuby do tužky, kterou jsem měl v puse. Jasně, neměl bych ji kousat ani ji tam strkat, jenže se mi nějak líp přemýšlelo, když jsem ji okusoval. Jistě, ta tuha asi nebyla úplně nejzdravější, ale tak já ji neolizoval, jen jsem kousal do toho dřeva, a jelikož ty nejlevnější tužky ho neměly obarvené, ani jinak upravené, tak to vlastně bylo celkem bezpečné. Dřevo nakonec škodlivé není.
"Mám ti říct i postup?" zeptal se Asogi a já konečně vyndal tužku z pusy, abych odpověděl: "Nepotřebuju tvou pomoc."
"OK." ozval se tedy bratr a lehl si na postel, i tak jsem ale cítil jeho pohled v zádech, když jsem koncem tužky pro změnu bubnoval do stolu místo toho, abych psal ten postup.
"Nechceš jít raději do kuchyně?" zeptal jsem se bratra po chvíli.
"Já přece nedělám nic, co by tě mohlo rušit." podotkl a já se na něj otočil, abych zkontroloval, co dělá. Četl učebnici dějepisu, nebo to aspoň předstíral. Možná se ale vážně učil. Můj bratr se nakonec neobtěžoval příliš s psaním poznámek do sešitů, takže se na testy obvykle učil buď z učebnic, nebo z mých starých sešitů.
Jen jsem si tedy povzdechl a zase strčil konec tužky mezi zuby.
"Mimochodem, táta přivezl tvoje opravené kolo, všiml sis?" zeptal se brácha a já jen souhlasně zabručel. Tátovi jsem za to poděkoval, když jsem se vrátil domů od návštěvy Sayuri. V myšlenkách jsem se tedy raději zatoulal k jejímu úsměvu.
"Určitě nechceš pomoct s tou matikou?" přerušil tok mých myšlenek můj bratr.
Z pusy jsem tedy vytáhl tužku a otočil jsem se na něj. Okamžik jsem si ho měřil pohledem a pak jsem si založil ruce na hrudi a zeptal se: "Tak co chceš?"
"Jak to myslíš?" zeptal se můj bratr a posadil se.
"Nejsi na mě milý, ani mi nenabízíš pomoc a to nikdy." podotkl jsem a následně doplnil: "Tedy pokud něco nechceš."
"No možná by tu něco bylo." přiznal tedy můj bratr a já jsem povytáhl obočí nahoru. Stejně jsem byl rozhodnutý, že řeknu ne, ale poslechnout jsem si ho rozhodně mohl.
"Kvůli tvému kolu jsem bez kapesného, víš? Takže bych potřeboval půjčit. Vím, že si syslíš nějaké peníze." prohlásil tedy můj bratr pokorným tónem.
"Za to kolo si můžeš sám. Navíc tě to stejně vyšlo až moc levně." pokrčil jsem rameny a obrátil se zpátky ke stolu a svému úkolu.
"Nebuď svině." zabručel brácha a přešel k našemu stolu, abych ho nemohl ignorovat.
"No doporučoval bych ti nějakou brigádu." podotkl jsem a pak s úšklebkem dodal: "Nebo si něco ušetřit s kapesného, které vždycky tak dokonale utratíš."
"No snažím se o doučování." prohlásil Asogi a ukázal na můj sešit matiky.
"Já doučování nepotřebuju, jen čas a klid na práci." odsekl jsem a odtáhl sešit dál od něj.
Asogi si nejprve odfrkl, ale pak dodal: "Já za něj přece zaplatit nechci. Jde jen o malou půjčku. Vrátím ti to, až dostanu kapesné."
"A to bude jako kdy? Oprava té gumy zas tak levná jistě nebyla." zasmál jsem se a pokusil se soustředit na ten příklad.
"S tátou jsem se domluvil, že budu přispívat jen každým druhým kapesným, takže za dva měsíce." podotkl Asogi a já jen houkl: "I tak máš smůlu."
"Nebuď takový, bratři by si měli pomáhat." zabručel můj bratr dotčeně a já se na něj jen s povytaženým obočím a ironickým úsměvem podíval. Neměl nejmenší šanci a muselo mu to být jasné.
"Ale no tak, nebude to moc." zkoušel to dál Asogi a já se tedy bez zájmu zeptal: "Na co to vůbec potřebuješ?"
"No…" zaváhal trochu Asogi a opět si tím zajistil můj zájem, i když chabý. "Na kondom." zašeptal můj mladší bratr a já měl co dělat, aby to se mnou nešvihlo. Můj mladší brácha plánoval sex? To bylo prostě… Jak to, že byl v těchto ohledech oproti mně tak napřed? Vždyť to byl krt*n, copak to se holkám líbilo?
"Zapomeň." podotkl jsem a doufal, že můj vztek a hořkost nezachytil. Ne že bych stál o to, vyspat se teď se Sayuri, to ani náhodou. Na to bylo moc brzy a já bych to nejspíš zvoral, ale Asogi byl o dva roky mladší a i tak bude mít sex dřív než já? Nebylo se mnou něco špatně?
"Nebuď takový!" zasyčel na mě Asogi tiše. "Ty už sis určitě užil, tak proč bych nemohl já?"
Tak a bylo to definitivní, byl jsem looser, ale útěchou mi bylo, že brácha netušil jak velký.
"Na to máš čas." zabručel jsem tedy a Asogi se zamračil.
"Tohle není fér!" řekl Asogi uraženě. "Nebýt tvého kola, tak by to bylo v pohodě."
"Souhlasím, kdybys nebyl takový osac a nepíchl mi ho, tak by to bylo mnohem lepší." zabručel jsem tedy a ještě dodal: "Proč jsi vůbec takovou blbost dělal?" Ne tedy, že bych za to nebyl částečně rád, nakonec jen díky tomu jsem poznal Sayuri, jenže to brácha vědět nepotřeboval.
"Chtěl jsem na výlet s ní a ne s tebou. Tak jsem měl soukromí aspoň cestou zpátky no." pokrčil brácha rameny a já jsem protočil oči. B*bec jeden.
"Ani tak ti nepůjčím." podotkl jsem tedy a brácha se naštvaně vydal ke dveřím.
"Stejně se s ní vyspím." prohlásil Asogi naštvaně a já jen prohodil: "Ani na alimenty ti nepůjčím."
"Kr*téne!" zavolal za mnou brácha a vypadl z pokoje.
Sám pro sebe jsem se tedy tiše zasmál a vrátil se k matice. Trvalo ještě dobrou půlhodinu, než jsem všechno vypočítal a mohl jít spát. Ještě v posteli jsem ale přemýšlel nad tím, co řekl Asogi. Tak hloupý, aby s tou holkou spal bez kondomu, ale určitě nebyl, takže jsem mohl klidně usnout.No otázka tedy zní: půjčili byste Asogimu?

Předchozí díl---------------------------------------------------------------------Další díl
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Evickar Evickar | 11. srpna 2018 v 21:24 | Reagovat

Ne, ne a ne! Rozhodně bych mu nepůjčila! Když si nehlídá kapesné a naopak zbytečně ničí věci, tak ať si uvědomí hodnotu peněz. 😀

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama