Pod maskou 19

6. června 2018 v 10:19 | IceSun685 |  Pod maskou
Z inkoustově černé mlhy vystoupila poslední ze vzpomínek. Znovu to byl pokoj, ve kterém čekala předchozí tři měsíce, než její mistr znovu přijde.
Proto když se dveře konečně otevřely, střelila k nim netrpělivý pohled.
"Připravená na další akci?" zeptal se muž s jistými známkami nadšení. I přes to, že to byl on, kdo ji zbavil emocí, sám si jich nechával poměrně dost.
"Vypadá to na velkou věc za hodně peněz." prohlásila nezaujatě. Odměna ji nikdy nezajímala. Ona z ní stejně neuvidí nic, ale bezejmenná žena nežila pro peníze, ale pouze pro své poslání, přesně jak chtěl muž před ní.
"Ano a cíl vypadá velmi schopně." potvrdil její předpoklady.

Žena mu na to ovšem nic neodpověděla a tak pokračoval: "Muž, který tě zachrání, se jmenuje Hatake Kakashi a je to i náš cíl, ale tentokrát chci, abys udělala ještě něco jiného."
"Jak to myslíš? To ti nezaplatí jen za zabití?" zeptala se klidným hlasem bez známky překvapení.
"Ale ano a čas, který nám dali, i odměna jsou velmi lákavé."
"Kolik?" zeptala se nevzrušeně.
"Dva roky odedneška." odpověděl muž, dobře si vědom skutečnosti, že peníze pro ni nic neznamenají.
"Kolik mi dáš na přípravu?" ptala se dál.
"Máš dva týdny, aby ses připravila, potom se nám naskytne dobrá příležitost k záchraně." odpověděl s úsměvem a podal jí stohy papírů. Nemusela se do nich podívat, aby věděla, že jsou to informace o oběti.
"A ta věc navíc?" zeptala se, když položila papíry na svůj stolek u postele.
Muž se potutelně usmál a potom řekl: "Je ti dvacet pět, nejsi stará, ale už nejsi ani dítě, a já budu potřebovat nového vraha. Nikdo se nestará o staré ženy tak jako o dívky nebo dokonce o děti, které jsou naprosto ideální."
Jeho odpověď ji snad poprvé naprosto šokovala. Jestli ho pochopila správně, tak nechtěl, aby donesla jen jeho hlavu, ale i něco malého ve svém lůně.
"Chceš, abych s ním měla haranta?" zeptala se bezcitně. Dítě pro ni nic neznamenalo. Nakonec nikdy neměla opravdové rodiče.
"Nějaký problém?" zeptal se muž chladně. Bezejmenná vražedkyně ovšem neodpověděla.
Proto bezcitně řekl: "Jak si myslíš, že jsi vznikla ty, co? Pro tvou matku jsi taky nebyla nic víc než harant a dobrovolně se tě po porodu zbavila, aby se mohla dál věnovat svému poslání."
Jeho slova se jí nedotkla, přesně jak očekával, a tak dívka jen namítla: "Vždycky jsem si měla držet odstup a nikdy se nepokusila někoho svést, na tohle jsi mě nevycvičil."
"S tím si nemusíš dělat starosti." ujistil ji s lehkým pousmáním. "Jak sis už určitě všimla, tak jako zachráněná si vytváříš docela silné pouto se svým zachráncem."
"Nikdy nejsem bez paměti tak dlouho, aby to stálo za řeč." namítla a zkoumavě si ho prohlédla.
"Tentokrát nastavím techniku na čtyři měsíce, to by mělo bohatě stačit, abyste měli nějaký ten vztah. Dost možná s ním už tou dobou budeš spát." odpověděl a své poslední poznámce se dokonce zasmál.
Žena mu na to nic neřekla, jen se podívala do jeho záznamů. Přiložená fotka ji nejprve trochu vyděsila, ale když se podívala na věk, který měl uvedený v záznamech, zase se uklidnila.
'Ještě mu ani nebylo třicet, i když má šedé vlasy.' pomyslela si. Byla sice prakticky bezcitná, ale i tak by nechtěla spát se starcem.
"Kdy ho mám zabít?" zeptala se chladně, když jeho spis zase odložila.
"Hned jak zjistíš, že jsi těhotná." odpověděl na její otázku a ještě přidal radu: "Taky by nebylo od věci zařídit, aby to nikdo nevěděl. Nechceme vzbuzovat pozornost a dost možná by tě nechtěli nechat odejít."
Žena se na něj podívala a s potlačeným úšklebkem se zeptala: "A jak mám bez doktora zjistit, že jsem těhotná?"
Muž před ní se na ni podíval a po chvíli přemýšlení řekl: "Až si budeš myslet, že jsi v tom, tak zajdi za nějakým doktorem, který tě nezná."
"Fajn." odpověděla chladně a znovu se začetla do papírů.
"Dobře, přijdu pro tebe, až bude čas." odpověděl a odešel.

Zbytek času byla sama v pokoji a pročítala si informace o cíli. Jakmile bylo vše připraveno, strávila dvě hodiny při provádění techniky a potom pouze ucítila ránu do hlavy a svět zmizel spolu s poslední vzpomínkou, která se jí teď vrátila.

Omino otevřela oči. Nevykřikla, ani se neposadila, jen otevřela oči. Podívala se na křeslo, ve kterém stále ještě seděl Kakashi. Ninja její pohled ovšem neopětoval, protože usnul a už zřejmě nějakou dobu nerušeně spal.
Omino se pousmála, byl tady, kdyby ho potřebovala a nic netušil. Netušil, že čím blíž si budou, tím blíž bude i jeho smrt.
Černovláska se ale i tak usmála. Celou dobu se bála, že až dostane zpět tuhle vzpomínku, tak ho bude muset ihned zabít, ale ona měla ještě spoustu času. Měla víc než rok a půl. Mohla být klidná a žít dál a tuhle záležitost odložit. Ano přesně tak, odloží to. Prostě na to zapomene, ten muž sem nepřijde, aby si ji zkontroloval. Časem se jistě uklidní a bude vědět, co dál, a do té doby může prostě žít a předstírat. Zatím ho vlastně ani zabít neměla, tak proč by se tím měla trápit? Ano, přesně tak to bude. Na tuhle věc prostě zapomene a bude žít dál, jako by se nic nestalo. Až časem rozhodne o jeho osudu. Teď se tím trápit nemusela, teď nebyl v nebezpečí, teď nemusela mít žádné výčitky. A potom se s tím jistě vyrovná a nebude to problém. Teď mu možná nebyla schopná ublížit, ale to ji jistě přejde a všechno bude zase v pořádku.
Omino se sama pro sebe usmála a zavřela oči. Konečně si mohla dopřát klidný spánek.Ta vzpomínka je trochu drsná, ale tak trochu jsem hold potřebovala dobrý důvod, proč ho nechat ještě naživu, takže...každopádně to snad nikoho z vás moc nepohoršilo, doufám, že všichni ví, kde se berou děti. :)

Genetika je hold úžasná věc a i ninjové ví, že čím lepší rodiče tím lepší potomci...ano pořád je to hnusná představa, já vím. Chudák Kakashi, ten by mi dal. :)

Předchozí díl---------------------------------------------------------------------Další díl
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 RenataKuchiki RenataKuchiki | 6. června 2018 v 11:26 | Reagovat

Parádní povídka i kapitola :-) A ano, opět píšu koment až u bůhví které kapitoly :-D Kakashi byl z Naruta jeden z mých nej :-)

2 IceSun685 IceSun685 | 6. června 2018 v 21:10 | Reagovat

[1]: No pokud jde o spoždění, tak to mi vůbec nevadí, jsem ráda, když mi někdo napíše, že se mu to líbí, i kdyby to bylo u posledního dílu. Zvláště u téhle povídky byl ten rozjezd trochu zdlouhavý, tak jsem se bála, jestli to někoho vůbec zaujme. :-) Jinak Kakashiho jsem měla taky hrozně ráda, z takové té starší generace postal nejraději. ;-)

3 Evickar Evickar | 12. srpna 2018 v 16:47 | Reagovat

Já jsem Naruta neviděla, ale evidentně je to i má oblíbená postava :-D A už se nemůžu dočkat... ehm... až splní Omino svůj úkol :-D

4 IceSun685 IceSun685 | 12. srpna 2018 v 17:58 | Reagovat

[3]: I ty jedna :-D Každopádně jsem ráda, že se líbí i bez znalosti Naruta. ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama