Pod maskou 20

13. června 2018 v 15:11 | IceSun685 |  Pod maskou
Omino se znovu probudila, až když s ní Kakashi jemně zatřásl.
"Nerad tě budím, ale je už odpoledne a ty bys měla něco sníst." řekl a nejspíš měl trochu výčitky svědomí, že ji vzbudil.
"Jistě." odvětila Omino jednoduše a usmála se na něj. Po tolika dnech, kdy mezi nimi bylo to strašné napětí, byl její úsměv asi to nejhezčí, co kdy Kakashi viděl.
"Chceš si promluvit o těch snech?" zeptal se opatrně, protože to mezi nimi nechtěl zase rozházet, a podal jí talíř s jídlem.
Omino se na něj podívala a znovu se usmála. "Ne, jsem si jistá, že už další noční můry mít nebudu." ujistila ho, aniž by cokoliv poznal. Nedalo se odhadnout, jestli byla tak dobrá lhářka, pomohla jí ta polopravda, nebo jí tak moc věřil, že nebyl ostražitý, ale ať to bylo cokoliv, udělalo to svou práci dobře. Nic nepoznal. Zdálo se to až neuvěřitelné, ale bylo to tak.

"To je dobře." řekl Kakashi jaksi jednoduše, uvolněně. Asi měl pocit, že je to mezi nimi zase v pořádku a všechno ostatní bylo tak nějak bezvýznamné.
Omino přikývla a věnovala mu další úsměv.
"Tak já tě tu nechám, ano?" ujistil se ve dveřích, jestli je to v pořádku.
Omino na malou chvilku napadlo, že mu řekne, aby tu zůstal, ale nakonec si to rozmyslela a jen přikývla. Jen ať si myslí, že má navrch, že ona udělá všechno, co pán navrhne. Byl trochu jako hračka, jako loutka a ona si s ním mohla dělat, co chtěla. Byla pro něj jen panenka v nesnázích, co ho potřebovala. Podcenil ji a neuvědomoval si, jak velkou chybu tak udělal.
Odešel. Nechala ho to udělat a sama pro sebe se usmála, měla ho tam, kde ho mít potřebovala. Četla toho o něm spoustu, věděla moc dobře, jak je silný. Věděla, že je o dost silnější než ona, ale svůj boj o život vlastně už dávno prohrál. Shinobi, dost silný a zkušený, aby mohl být Hokagem, byl doslova v její hrsti. Měla ho omotaného kolem prstu. Mohla by se ho zbavit kdykoliv, bylo by to tak snadné. Jen trochu jedu, kunai až bude spát, ale zatím ještě ne. Musela chvilku počkat.
Spokojený a snad i trochu zákeřný úsměv z její tváře ale náhle zmizel. 'Nad čím to s*kr* přemýšlíš, co?' zeptala se sama sebe v duchu. Tohle bylo špatně. Takhle neměla uvažovat. Kakashi nebyl hračka a ona by neměla vůbec přemýšlet nad tím, že by ho skutečně zabila, natož plánovat, jak to udělá.
Omino se několikrát zhluboka nadechla. Tohle bylo špatně, tohle přece nebyla ona. Kakashi tady vždycky byl, když ho potřebovala, byl na ni hodný, byl milý a pozorný. Tohle mu nemohla udělat. Nesměla si s ním hrát. Tahat za provázky. Nesměla vůbec uvažovat nad tím, že by skutečně měla na rukou jeho krev. To prostě nesměla. To nemohla dopustit.
Zvedla se z postele a přešla k zrcadlu. V lesklé ploše se objevila její silueta. Uviděla svou postavu. Bylo to její tělo, její ruce i nohy, její tváře, čelo, nos i ústa, její dlouhé rozcuchané černé vlasy, ale nebyly to její oči. Omino prudce odtrhla zrak od výjevu před sebou. Na malý okamžik v zrcadle viděla někoho jiného. Viděla v něm tu ženu, které se bála od chvíle, kdy ji spatřila. Tak dlouho se bála, že bude jako ona, že to opravdu je Omino, ale teď tam byla. Byla v zrcadle a tentokrát to nebyla halucinace. Stejně bezcitná a prázdná, jak si ji pamatovala z první vrácené vzpomínky. Snad to byl strach o Kakashiho a výčitky svědomí, které ji držely dál od té ženy, ale teď tu byla na místě, kde měla být ona. Skoro jako by polevila na pozornosti, když si uvědomila, že je prozatím v bezpečí, a ta žena se jí vetřela do mysli, aniž by si toho všimla. Bezejmennou vražedkyní byla přece celý život a Omino jen pár týdnů. Snad bylo nemožné se ubránit. Vzpomínky, které se jí vrátily, byly najednou silnější než ty, které získala v Konoze. Trochu jako by její původní já vytlačovalo Omino a ona se tomu nedokázala vzepřít.
Znovu se podívala do zrcadla a tentokrát v něm spatřil Omino. Teď to byly její oči, její oči plné strachu, strachu o sebe i o něj. Obraz v zrcadle se trochu rozmazal a černovláska uslzenou tvář schovala do dlaní. Nohy už ji nedokázaly dál nést a podlomily se. Sklouzla na zem a posadila se. Tohle bylo tak špatně.

Úleva, ano přesně to cítil, když opustil její pokoj. Bylo to vlastně zvláštní. Vždycky byl takový klidný a vyrovnaný a jen tak něco s ním nepohnulo, ale když byl s ní, nebo o ní jen přemýšlel, byl všechen klid pryč. Změnil se, ano přesně to by mohl říct. Nijak se tím ovšem netrápil, byl spíš spokojený. Svět byl nějak hezčí a přátelštější. Všechny problémy byly nějak méně důležité, méně akutní. Problémy se Sasukem i strach o Naruta kvůli Akatsuki. To všechno bylo nějak zapomenuto. I ten tíživý pocit, že jako sensei zklamal, byl teď nějak nedůležitý. Jakoby uzavřený kdesi hluboko v jeho podvědomí. Netrápil se vůbec ničím.
Ani se nezamyslel nad tím, proč říkala ty věci o tom, že neví, co k němu cítí. Ani to nebylo teď důležité. Opět se na něj usmívala a chtěla ho ve své blízkosti. Jen to bylo důležité. Bylo to mezi nimi v pořádku. Možná, že už ji nikdy nepolíbí, ale alespoň už ho od sebe neodháněla. Už jí nebyl nepříjemný. Všechno to bylo zapomenuto.
Jen krátký povzdych, jakoby úlevný, a Kakashi nechal své tělo dopadnout na postel. Celý den nic nejedl, ale žaludek ho nijak netrápil. Teď ho vůbec nic netrápilo. Jen jaksi matně si uvědomil, že bude v brzké době muset podat hlášení Hokage a asi by si měl rozmyslet, co jí řekne. Tsunade po něm zřejmě chce odpověď, že už se o sebe Omino postará sama, protože čím déle zůstává v jeho péči, tím déle je on mimo službu a Tsunade ho potřebovala v terénu. Byl příliš schopný ninja, než aby ho nechávala jako chůvu holky, co si nepamatuje minulost. Kdyby byla ninja, nebo představovala pro vesnici ohrožení, tak by to možná bylo jinak, ale ona byla prostě ztracená holka, co potřebovala pomoc.
Nejspíš by bylo vhodným řešením, kdyby jí postupně začal představovat někoho, kdo by ho teoreticky mohl nahradit, aby to pro ni nebyl takový šok, ale Kakashi neměl v plánu to Páté navrhnout. Nechtěl, aby se o ni staral někdo jiný a fakt, že se dost možná o sebe už zvládne postarat i sama, se mu taky tak úplně nelíbil.No tak Omino se naštěstí vzpamatovala, ale Kakashi je trochu mimo. :D Nebojte, jeho to možná přejde, nebo taky ne no.

Předchozí díl---------------------------------------------------------------------Další díl
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 RenataKuchiki RenataKuchiki | 13. června 2018 v 15:22 | Reagovat

Juuu další dílek🤗🤗snad z ní fakt nebude takovà mrcha...a Kakashi se snad vzpamatuje..je to rozumný muž přece😄

2 IceSun685 IceSun685 | 13. června 2018 v 16:14 | Reagovat

[1]: No jo, ale láska hold lidi zaslepuje. Jinak moc děkuju za komentář. Potěšil jako vždycky. :-)

3 RenataKuchiki RenataKuchiki | 13. června 2018 v 19:03 | Reagovat

To ano, ale po čase už zase vidíš :-D  :-D To jsem ráda :-) Budu se těšit na další kapitolku jak tohohle, tak Seijura :-) a Basketbalová hlava taky dlouho nebyla 8-)

4 IceSun685 IceSun685 | 13. června 2018 v 19:29 | Reagovat

[3]: Jo jo za to se omlouvám, nějak nemám čas ji psát, ale je to výhledově v plánu... mít jen tak inspiraci :-?

5 RenataKuchiki RenataKuchiki | 13. června 2018 v 20:38 | Reagovat

to je v pohodě :-) Když není čas a inspirace jde to blbě..takže to naprosto chápu

6 IceSun685 IceSun685 | 13. června 2018 v 22:05 | Reagovat

[5]: No to jsem ráda, ale vážně se s tím pokusím brzy pohnout, vážně... :-D

7 Dechi Kazemai Dechi Kazemai | Web | 18. června 2018 v 9:55 | Reagovat

Strašně moc se omlouvám, že jsem ti tak moc moc moc moc moc (10dílů) neokomentovala, ale dnes ti to vynahradím! :)
Musím říct, že se nám nádherně dala do kupy její minulost, ale musím říct, že mě začíná slečna dost děsit... Ale zas je to aspoň taková příjemná změna, není to zas tak obyčejná zápletka bych řekla. Přece jen toho mám dost načteno! :)
Jestli bude mít Omnio tyto přepínací nálady, tak to bude ještě víc zajímavé. Mám ráda, když (je to blbé takto říct) člověku takto jebe, což se mám v plánu taky psát v mojí povídce! :D
Kakashi je Kakashi, propadá panice, protože je do ní až po uši zamilovaný, popravdě tyto pouta jsou blbé, hlavně, když má člověk tak dobré srdce. :)
Vážně mě zajímá jak toto dopadne, je to vážně dobře napsané, dobře rozběhnuté a těším jak to skončí, i když mě to zas bude mrzet, že to skončí! :/ :D
P.S. Vážně moc se těším na další dílek Oreo! :)

8 IceSun685 IceSun685 | 18. června 2018 v 15:58 | Reagovat

[7]: Moc děkuju za chválu i komentář. Absenci jsi rozhodně vynahradila délkou komentáře;-) Jinak jsem taky moc ráda, že jsi zpátky, jak se tak říká, takže vítej zpět :-)

9 Dechi Kazemai Dechi Kazemai | Web | 18. června 2018 v 17:44 | Reagovat

[8]: Ale já poctivě četla a dávala hvězdičky, jen ono se na mobilu blbě komentuje... :/
Maturita si vybírala svou daň, ale úspěšně odmaturovala a pak brigády... :/
Ale už mi to chybělo, napsat ti na povzbuzenou několik krásných slovíček.... :)

10 IceSun685 IceSun685 | 19. června 2018 v 10:16 | Reagovat

[9]: Tak to jsem ráda. Moc si toho vážím. :-)

11 Evickar Evickar | 12. srpna 2018 v 16:56 | Reagovat

Teda, Omino je rozhodně děsivá. Úplně jí na chvilku přeskočilo :-D Ale vlastně se mi to dost líbilo. Jsem zvědavá, jak moc bude bojovat sama se sebou :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama