Závazek ke klanu 10

6. března 2019 v 10:01 | IceSun685 |  Závazek ke klanu
Ehm… Tohle už tu nebylo opravdu dlouho, tak nevím, jestli si to vůbec někdo pamatuje. Mám ale za cíl dopsat všechny svoje povídky, takže… Je mi vlastně jedno, jestli to bude někdo číst, já to zkrátka hodlám dovydávat pro dobrý pocit ze sebe samé. :D


Kapitán Kuchiki nijak zvlášť netoužil po tom, aby ho ostatní zdravili, nebo si ho nějak zvlášť všímali. Proto taky po odchodu z kasáren zamířil nejprve domů, kde odložil kapitánské haori a stejně tak i ozdoby do vlasů. Dokonce i rukavice nakonec nechal ležet na stolku a po tom, co si vlasy zavázal provázkem, tak zase rychle odešel.

Rukia na papír, který měla nachystaný vedle sebe, napsala slovo: doma a pak tam ještě dopsala přibližný čas, který nebyl nijak dlouhý. Její bratr se očividně jen pro něco zastavil, protože brzy zase tuto oblast opustil a jeho sestra se tak musela snažit soustředit na jeho další polohu. Oblast, kam ji jeho reiatsu zavedlo, ji ovšem donutila se zamračit. Nebylo to místo, kde by se sama zdržovala a popravdě ani moc nevěděla, co všechno tu je. Byla to ale oblast, kde sídlila šlechta, i když si Rukia nebyla jistá, co přesně za rody to je.

Byakuya se usadil na střeše a podíval se na šlechtice procházející mezi podřízenými. Byl to způsob jak si mezi nimi udržet přehled, nebo jim taky připomenout povinnosti. I v jeho rodině se to dřív dělalo, ale jeho dědeček na to neměl čas a jemu samotnému se nikdy nechtělo, i když mu občas někdo připomněl, že by měl. Zatím měl ale pán rodu Kuchiki přehled ve svých sloužících, takže nic podobného nechystal.
On sám tu teď ale nestál proto, aby viděl sluhy, ale spíš dceru pána domu. Byla to drobná černovláska, která si udržovala neutrální výraz, zatímco následovala otce mezi řadami sluhů. Byakuya na ní neshledával nic výjimečného, ale ani nic špatného a tak si jen u jejího jména udělal tečku, aby věděl, že se na ni byl podívat. Pořád ale nikam neodcházel. Projít si sluhy totiž byl jen část rituálu, který se dělal vždy jednou za deset let v den výročí založení klanu. Tehdy totiž přicházeli všichni členové podřízených šlechtických rodin, aby mu tím dokázali věrnost. Byakuya to věděl, protože totéž se dělo na výročí založení jeho klanu. Díky tomu se navíc mohl podívat na další tři dívky ze svého seznamu, aniž by se někam musel obtěžovat. Byla jen škoda, že ostatní rody neměly toto výročí v době jeho lhůty.
Ty tři dívky, které nakonec našel pohledem, ale musel ze svého seznamu vyškrtnout. Dvě z nich byly jednoduše škaredé a ta třetí byla příliš mladá. Její fyzický věk možný byl na vdávání, ale nebylo na ní možné přehlédnout, jak se trucovitě mračí a očividně se strašně nudí. Byla jednoduše ještě dítě a on se rozhodně nechtěl otravovat s dítětem, i když z něj vyroste přitažlivá žena, kterou zatím byla jen fyzicky.
Po tomto zklamání tedy opustil místo na střeše a vydal se podívat do jiných sídel.

Rukia dost zmateně psala oblasti, ve kterých se její bratr zdržoval. Pokud to ale nebyly zastávky v kasárnách, nebo doma, tak byla dost ztracená. Věděla sice, že se jedná o oblasti, kde jsou šlechtická sídla, ale většina z nich ani neměla co dočinění s jejich klanem.
Takhle to její bratr vydržel většinu dne. Až večer se pak konečně zdržel v kasárnách své jednotky, kde zřejmě dělal svou kapitánskou práci. Rukia tou dobou ale už pospíchala na sraz s Renjim, takže nekontrolovala, jestli je skutečně tam. I kdyby to ale udělala, tak by jen zjistila, že tomu tak je.

"Co tu zase děláš?" ozval se popuzený hlas, který dívka snadno přiřadila Renjimu.
"Coby?" podivil se hlas druhý, který ale už nemusela přiřazovat, protože dorazila až k nim.
"Chci vědět, jak to dopadlo." dodal Ichigo a až když se Rukia posadila vedle něj, tak si jí všiml.
"Tak?" vyhrkli oba její přátelé zároveň.
Rukia jim na to nic neřekla, ale položila na stůl svoje poznámky, kde napsala taky hodně otazníků a výčet možností, kam v té oblasti mohl její bratr zamířit. Všechna ta místa měla společné jen sídla šlechtických rodů, takže bylo pravděpodobné, že je skutečně její bratr navštívil, i když ona netušila proč.
"Co jsou ty jména?" zeptal se Ichigo a Renji protočil oči.
"To jsou šlechtické rody Seireitei." odpověděla mu Rukia, ale nezdálo se, že by tím Ichigo nějak zmoudřel.
"Co by tam dělal?" zeptal se tedy oranžovovlasý mladík.
"Kapitán se zmínil, že řeší něco s klanem." podotkl Renji, čímž potvrdil, že Byakuya skutečně zamířil tam. Rukia ale ani tak nebyla moudřejší.
"Většina těch rodů nemá s tím naším nic společného a některé dokonce nemají ani nijak valné postavení…" řekla dívka váhavě. Pokud by její bratr řešil něco s klanem, tak by pravděpodobně obcházel buď rody, které měli na ten jeho nějaké závazky, nebo ty vlivné. Tohle ale spíš vypadalo, jako by si dělal nějaké podivné kolečko.
"Možná budeme zítra moudřejší." navrhl tedy Renji a Rukia zdráhavě přikývla. Nic jiného jí nakonec nezbývalo.

Byakuya se posadil ve svém pokoji. Dnes obešel téměř polovinu šlechtičen, na které se chtěl podívat. Část z nich také ze svého seznamu vyškrtl. Zítra měl v plánu obejít co nejvíc z těch zbývajících, i když neočekával, že zvládne najít všechny. Po zítřku navíc byla už neděle, kdy musel svou práci stihnout brzy, aby mohl jít na ples. I tak ale ještě mohl obětovat nějaký čas a podívat se na ty zbývající, pokud to bude stíhat. Zbývalo mu ovšem jen sedmnáct dní a dvacet čtyři dam.Tak se nám to začíná zužovat, schválně jestli to stihne…

Předchozí díl---------------------------------------------------------------------Další díl
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 RenataKuchiki RenataKuchiki | 7. března 2019 v 11:31 | Reagovat

Jupíííííí  další Závazek ke klanu <3 <3 No snad si vybere....on bude asi hodně vybíravý :-D :-D Na druhou stranu dá se to pochopit....přece se Byakuya nespokojí jen tak s někým :-)

2 IceSun685 IceSun685 | 7. března 2019 v 14:59 | Reagovat

[1]: Tak to jsem ráda, že bude mít povídka nějakého čtenáře. Jinak ano, on je perfekcionista. Musí najít tu nejlepší. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama